Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

asus ,tp link ειναι value for money με vdsl support.σε draytek ανεβαινεις με το αντιστοιχο κοστος.θα εβγαινε λιγο πιο φτηνα κανα access point Πανω στο technicolor αλλα γεμιζεις εξοπλισμους μετα συν οτι μετα θα πρεπει να μπει και vdsl modem/ router που θα στο δωσει ο παροχος βεβαια αν πας σε vdsl.σε κατω απο 100 μονο asus/tp link.

 

Πηρα τελικά το 9980. Συγχρονίζει ελάχιστα λιγοτερο απο το techincolor αλλα επιτέλους φαινεται να έχω σταθεροτητα στο wifi.... Πρεπει να δοκιμαστεί και αλλο βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πηρα τελικά το 9980. Συγχρονίζει ελάχιστα λιγοτερο απο το techincolor αλλα επιτέλους φαινεται να έχω σταθεροτητα στο wifi.... Πρεπει να δοκιμαστεί και αλλο βέβαια...

υπαρχει περίπτωση να δοκιμάσεις να κατεβάσεις torrent μέσω  wifi με πάνω απο 30 ενεργές συνδέσεις; Μια διανομή λινουξ πχ

θέλω να δω αν έχει το ίδιο πρόβλημα με το 8970.

Απλά απ ευθείας απ το 9980 όχι μέσω τον router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει περίπτωση να δοκιμάσεις να κατεβάσεις torrent μέσω  wifi με πάνω απο 30 ενεργές συνδέσεις; Μια διανομή λινουξ πχ

θέλω να δω αν έχει το ίδιο πρόβλημα με το 8970.

Απλά απ ευθείας απ το 9980 όχι μέσω τον router.

 

Τι προβλημα εχει το 8970 για να ξερω τι κοιτάω!

 

Προσωπικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα

 

post-260446-0-63766500-1471368794_thumb.png

Επεξ/σία από WalkerSW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προβλημα εχει το 8970 για να ξερω τι κοιτάω!

έχει πρόβλημα με το wifi του και με πάνω απο 30 ενεργές συνδέσεις γονατίζει.

Το είχα αγοράσει και με <30 συνδέσεις χτυπούσα 1.5ΜΒ/s σταθερά κατέβασμα.

απο >33 η ταχύτητα έπεφτε στα 900ΚΒ και το Ping πήγαινε πάνω απο 1000.Ούτε σερφάρισμα ούτε τίποτα δεν γινόταν μέσω wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας

Λοιπον εχουμε και λεμε εχω ενα touter του οτε το speedport 2i ομως επειδη ειμαστε οικογενεια τα βγαζει δυσκολα οταν ειμαστε ολοι συνδεδεμενη ετσι αποφασισα να παρω καινουργιο

Νε μια προχειρη αναζητηση βρικα αυτο εδω http://www.skroutz.gr/s/5398380/TP-LINK-Archer-D2.html#reviews θελω να μου πειτε εαν κανει τν δουλεια του στις συσκευες που θα αναφερω παρακατω και της χρησης τους

1 pc (ο οποιος ειναι ανοιχτος ολη τν ωρα και πεζει onli e games οποτε θελω καλα ping)

2 αλλο ενα pc (αυτος ανοιγει το πολ 2 ωρες τι μερα για youtube facebook και μετα κληνει )

3 4 smartphones (σπανια θα ειναι και τα τεσσερα στο internet)

Εγω θελω να εχω καλα ping οταβ ειναι συνδεδενενα τα smartphones γιατι με του παροχου του οτε οχι απλα ειναι αθλια η αποδοση του αλλα....

Οποτε τι λετε για το παραπανω εχετε να μου προτινετε τιποτα καλητερο;(σε αυτην την τιμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τελικά το 9980. Συγχρονίζει ελάχιστα λιγοτερο απο το techincolor αλλα επιτέλους φαινεται να έχω σταθεροτητα στο wifi.... Πρεπει να δοκιμαστεί και αλλο βέβαια...

δες αν εχει το τελευταιο firmware.

Καλησπερα σας

Λοιπον εχουμε και λεμε εχω ενα touter του οτε το speedport 2i ομως επειδη ειμαστε οικογενεια τα βγαζει δυσκολα οταν ειμαστε ολοι συνδεδεμενη ετσι αποφασισα να παρω καινουργιο

Νε μια προχειρη αναζητηση βρικα αυτο εδω http://www.skroutz.gr/s/5398380/TP-LINK-Archer-D2.html#reviews θελω να μου πειτε εαν κανει τν δουλεια του στις συσκευες που θα αναφερω παρακατω και της χρησης τους

1 pc (ο οποιος ειναι ανοιχτος ολη τν ωρα και πεζει onli e games οποτε θελω καλα ping)

2 αλλο ενα pc (αυτος ανοιγει το πολ 2 ωρες τι μερα για youtube facebook και μετα κληνει )

3 4 smartphones (σπανια θα ειναι και τα τεσσερα στο internet)

Εγω θελω να εχω καλα ping οταβ ειναι συνδεδενενα τα smartphones γιατι με του παροχου του οτε οχι απλα ειναι αθλια η αποδοση του αλλα....

Οποτε τι λετε για το παραπανω εχετε να μου προτινετε τιποτα καλητερο;(σε αυτην την τιμη)

αν εχεις voip τοτε δεν μπορεις να βγαλεις το speedport 2i.εκει θα πρεπει να βαλεις απλα κανα καλυτερο access point η να παιξεις με pppoe passthrough

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες αν εχει το τελευταιο firmware.

 

αν εχεις voip τοτε δεν μπορεις να βγαλεις το speedport 2i.εκει θα πρεπει να βαλεις απλα κανα καλυτερο access point η να παιξεις με pppoe passthrough

Ωραια αρα θελω ενα modem και οχι router (λογικα το speedport θα το βαλω στην πριζα και θα του βαλω το modem απο μπροστα για και καμια αλλη συσκευη) πιο λες να παρω;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια αρα θελω ενα modem και οχι router (λογικα το speedport θα το βαλω στην πριζα και θα του βαλω το modem απο μπροστα για και καμια αλλη συσκευη) πιο λες να παρω;

ή θα μπει ρουτερ απο πισω ή θα μπει access point.αναλογως τι θες να κανεις και ποσο θες να παιδευτεις με ρυθμισεις.η ευκολη λυση ειναι ενα access point αν δεν θες να μπλεξεις με παραπανω πραγματα.απλα στην μια περιπτωση το access point θα κανει μονο το wireless στην αλλη περιπτωση το router θα κανει και το wireless αλλα και μερικα πραγματα σχετικα με το routing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο modem router με qos για gaming, θελω να εχει καλο interface να μπορω να δινω προτεραιοτητα στα games, εχω δει μερικα της assus ειναι πολυ καλα αλλα ειναι ανω των 100 ευρω και δεν θα ηθελα να δωσω τοσα λεφτα μιας και δεν με ενδιαφερει το wireless ουτε η εμβελεια και το πολυ να συνδεω 2-3 συσκευες με καλωδιο,οποτε μονο το customization να γινεται ευκολα με ενδιαφερει κατι σαν το traffic manager της assus γυρω στα 60-70 ευρω υπαρχει κατι? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

qos οπως και κατι σαν bandwidth management δινουν και τα tp link εφοσον δεν θες να πας παραπανω απο 100.δες αν σου κανουν.αλλιως κανα asus απο τα πιο φτηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πουλινε, λεω να παρω ενα tplink και να το βαλω dd-wrt αν δεν με καλυψει το qos του, ειναι ασφαλες αυτο η θα εχω θεματα, ειδα σε πολλα video δεν το προτεινουν σε μη advanced user οπως ειμαι εγω, μπορειτε να μου προτεινετε 2-3 tplink μοντελα που κανουν αυτη τη δουλεια,δεν θελω να παρω κατι overkill (αλλα ουτε και κανενα που να σερνεται) και δεν γνωριζω και την αγορα των modem/router βλεπω τιμες ενα κοστιζει 20 ευρω και μερικα ειναι πανω απο 120, δεν καταλαβαινω πως βγαινει τετοια διαφορα σε τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας ιδέα για το AVM FRITZ!Box 3490 ?αλλοι το εξυμνουνε και αλλοι το θάβουν ειδικα όταν πας να κανεις σύνδεση με Apple συςκευες ,το έχει κανεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πουλινε, λεω να παρω ενα tplink και να το βαλω dd-wrt αν δεν με καλυψει το qos του, ειναι ασφαλες αυτο η θα εχω θεματα, ειδα σε πολλα video δεν το προτεινουν σε μη advanced user οπως ειμαι εγω, μπορειτε να μου προτεινετε 2-3 tplink μοντελα που κανουν αυτη τη δουλεια,δεν θελω να παρω κατι overkill (αλλα ουτε και κανενα που να σερνεται) και δεν γνωριζω και την αγορα των modem/router βλεπω τιμες ενα κοστιζει 20 ευρω και μερικα ειναι πανω απο 120, δεν καταλαβαινω πως βγαινει τετοια διαφορα σε τιμες.

Η τιμη ειναι αναλογως τι δινει πανω.αν ειναι dual band,αν ειναι gigabit,αν εχει Usb,αν ειναι vdsl.για dd-wrt δεν εχω αποψη δεν εχω βαλει.ναι θελει να πιανουν λιγο τα χερια του αλλου και σιγουρα δινει παραπανω feautures.

 

Έχει κανένας ιδέα για το AVM FRITZ!Box 3490 ?αλλοι το εξυμνουνε και αλλοι το θάβουν ειδικα όταν πας να κανεις σύνδεση με Apple συςκευες ,το έχει κανεις ?

γιατι δεν πας draytek?γενικως καλα λογια ακουγονται για τα fritz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα να πάρω ένα router για να μπορώ να έχω πολλές συσκευές συνδεδεμένες στο wifi αλλά να έχει και μεγαλύτερη εμβέλεια απο το zte που μου έχει δώσει ο ote. Τώρα για τιμές δεν ξέρω τι παίζουν αλλά όσο πιο οικονομικό τόσο καλύτερα. Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...