Προς το περιεχόμενο

Τυχερά παιχνίδια - Είναι μουφα η όχι?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειχα ακουσει δεν ξερω αν ισχυει οτι δεν ειναι 1 αλγοριθμος αλλα 20 δηλαδη ενας για καθε αριθμο σε φαση το πρωτο νουμερο ειναι η μεση θερμοκρασια στην ελλαδα το 2 ειναι ο αρισμος που παικτηκε λιγοτερο κλπ

Κι εγω το εχω ακουσει, αλλα σε αντιθεση με τα υπολοιπα που εγραψα γι αυτο δεν ειμαι 100% σιγουρος, εξου και το:

 

Στο ΚΙΝΟ ο αλγοριθμος που βγαζει τους αριθμους εχει αναπτυχθει απο το πανεπιστημιο Πατρων and to best of my knowledge εχει τοσο random inputs που δεν μπορεις να προβλεψεις τι θα βγαλει, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ηξερες ποια και ποσα ειναι αυτα, που ΔΕΝ τα ξερεις.

Δηλαδη ακομα κι αν οντως ξεραμε οτι 1000% ο πρωτος αριθμος βγαινει μετρωντας τη θερμοκρασια καθε 3ου δευτερολεπτου, στο ταδε δωματιο του ταδε εργαστηριου, well, τι μπορεις να κανεις με αυτη τη χρησιμη-αχρηση πληροφορια?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπολογίζεις το φόρο που προκύπτει στα μεγάλα ποσά, αν κερδίσεις.

 

Μα δεν θα κερδισεις "μεγαλο" ποσό με αυτο το συστημα οποτε δεν ειχε νοημα να το αναφερω.

 

Χμμμ, αυτό αν επιλέξεις τα νούμερα εντελώς randomly, εγώ είχα βρει αν επιλέξεις τα νούμερα με την υψηλότερη συχνότητα εμφάνισης αυξάνει η πιθανότητα. Όταν λέω αυξάνει εννοώ κάτι του στυλ από 0.00000001% να γίνει 0.000000015%, πρακτικά δηλαδή σχεδόν το ίδιο.

 

 

Οχι. Οπως ειπα παραμενει ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια.

Ειτε παιξεις τους αριθμους που βγαινουν με την μεγαλυτερη συχνοτητα, ειτε με την μικροτερη, ειτε με οτιδηποτε αλλο σκεφτει κανεις χωρις να εχει ανακαλυψει το πατερν της ψευδοτυχαιοτητας της γεννητριας αριθμων, η πιθανοτητα να κερδισεις ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια και δεν αυξανει. Ουτε μικραινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα κερδισεις "μεγαλο" ποσό με αυτο το συστημα οποτε δεν ειχε νοημα να το αναφερω.

 

 

 

Αν κατάλαβα καλά, μπορεί να φτάσεις να κερδίσεις μέχρι ποσό 500 ευρώ, το οποίο φορολογείται, αν δεν κάνω λάθος, με 20%.

 

Βέβαια υπάρχει παράθυρο να σπας σε δελτία, αλλά θα πρέπει να βάλεις ένα αστεράκι σε αυτά που λες για τους μη σχετικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ενα ενδιαφερον συστημα τυπου Martingale μπορει να εφαρμοστει στο καινουριο Virtual Sports του ΟΠΑΠ.

Συστημα Martingale βεβαια που οπως ολα τα Martingale ειναι ΕΞΟΧΩΣ ΤΡΑΓΙΚΑ και δεν το προτεινω σε καμια περιπτωση (μισω τα Martingale, πχ:http://crocodile-23.blogspot.gr/2012/06/martingale.html) απλως επειδη στατιστικα εως τωρα δεν εχω παρατηρησει να χανει ποτέ για αυτο ως ιδεα ειναι ενδιαφερουσα.

 

Αρχικα για να παιχτει αυτο το συστημα πρεπει να εχεις καβα 1024 ευρω.

Παιζουμε λοιπον αρχικα 0.5 € στο οβερ(2.5) τα οποια εχουν περιπου αποδοση 2.1 και παντως 2 ή πανω απο 2 που ειναι αυτο που μας ενδιαφερει. Αλλά εχω υπολογισει σε ενα μεγαλο πληθος αγωνων εναν γεωμετρικο μεσο ισο με 2.1 περιπου, οποτε παιρνω αυτον.

 

►Εαν νικησουμε σταματαμε εχοντας κερδισει καθαρα (2.1·0.5 - 0.5) € δηλαδη 0.5 € συν κατι καθαρο κερδος ή ξανααρχιναμε απο την αρχη με 0.5 € παλι.

►Εαν χασουμε πονταρουμε παλι στο οβερ(2.5) το διπλασιο του προηγουμενου στοιχηματος δηλαδη την 2η φορα πονταρουμε 1 €. Εαν νικησουμε σταματαμε εχοντας κερδισει καθαρα (2.1·1 - 1 - 0.5 ) € δηλαδη 0.5 € συν κατι καθαρο κερδος ή ξανααρχιναμε απο την αρχη με 0.5 € παλι.

 

Με απλα λογια εαν νικησουμε(την Χ φορα που πονταρουμε) τοτε βγαινουμε κερδισμενοι καθαρα με:

0.55 € την 1η φορα που πονταραμε

0.60 € την 2η φορα που πονταραμε

0.70 € την 3η φορα που πονταραμε

.........................................................

6.9 € την 8η φορα που πονταραμε

....................................................κλπ

 

►Εαν χασουμε τοτε πονταρουμε τα διπλασια χρηματα που πονταραμε την αμεσως προηγουμενη φορα.

Και τα ποσα που θα πρεπει να πονταρουμε ειναι προφανως (σε ευρω): 0.5 , 1 , 2 , 4 , 8 , 16 , 32 , 64 , 128 , 256 , 512.

 

Με αυτον τον τροπο και μιας και αν δεν κανω λαθος ο ΟΠΑΠ μας αφηνει πονταρισμα εως 2000 ευρω ανα δελτιο, μπορουμε να πονταρουμε εως και 11 φορες.

 

Αρα για να χασουμε με αυτη την μεθοδο πρεπει να ερθουν 11 συνεχομενες φορες under(2.5).

Εως τωρα οπως εχω δει δεν εχουν ερθει αν και δεν ειμαι σιγουρος αφου δεν τα εχω δει ολα τα αποτελεσματα. Απο την αλλη κανείς δεν αποκλειει το να ερθουν. Και αν ερθουν αντιος 1023.5 ευρω.....

Η δε πιθανοτητα για να νικησουμε ειναι 99.75 %. Εξαιρετικα μεγαλη!! Απο την αλλη αν ερθουν 11 συνεχομενα under τοτε αντιο. Ενω τα ποσά που κερδιζει κανείς καθε φορα ειναι μικρα οπως εδειξα πιο πανω αν και μπορει να το συνεχιζει καθε φορα που κερδιζει αλλά ειναι χρονοβορο.

 

Εγω μια ιδεα ειχα επειδη δεν εχω δει να χανει αυτο ποτέ οσον καιρο παρακολουθω Virtual Sports στον ΟΠΑΠ,  αν και το να προτεινω συστημα Martingale μαλλον πρεπει να με κλεισουν μεσα.

 

 

 

αυτο μου θημιζει το μαυρο κοκκινο στην ρουλετα και αν δεν σου κατσει παιζεις τα διπλα μεχρι να σου κατσει το οποιο μια φορα το εκανε ενας γνωστος και εχασε πανηγυρικά γιατι 10 φορες βγηκε μαυρο και αυτος επαιζε κοκκινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρουλέτα εγώ με 500 τα έκανα σε 3 ώρες περίπου 6000 με μαύρο κόκκινο, την επόμενη εβδομάδα φυσικά τα είχα χάσει όλα.

Δεν υπαρχει κερδισμένος σε αυτά τα παιχνίδια εκτός αν μιλάμε για Τζόκερ και 3-5 εκατομμύρια ευρώ.

 

Στο κινο παίζει να βγαζεις κάνα φράγκο αλλά δνε θέλει να πηγαίνεις κάθε ημέρα, χτες κέρδισα με 2.5 ευρώ 50 μια κλήρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρουλέτα εγώ με 500 τα έκανα σε 3 ώρες περίπου 6000 με μαύρο κόκκινο, την επόμενη εβδομάδα φυσικά τα είχα χάσει όλα.

 

Έλα ρε..... αν δεν τα χες χάσει θα χες πληρώσει και την κάρτα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε..... αν δεν τα χες χάσει θα χες πληρώσει και την κάρτα....

Ποια κάρτα ρε; τότε ήμουν 28, ούτε κάρτες υπήρχαν ούτε τίποτα. Εξάλλου έχω σύνολο στην οικογένεια 6 κάρτες, πληρώνω 200 κάθε μήνα δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κάρτα ρε; τότε ήμουν 28,

 

 

Α, εγώ νόμιζα οτι αναφερόσουν σε ρουλέτα μέσω διαδικτύου και οχι κανονική. Λέω να υπήρχανε τέτοια πριν 15-20 χρόνια δεν παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, εγώ νόμιζα οτι αναφερόσουν σε ρουλέτα μέσω διαδικτύου και οχι κανονική. Λέω να υπήρχανε τέτοια πριν 15-20 χρόνια δεν παίζει.

οχι βρε κανονικη εδω στο ριτζενσι καζινο χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι ειναι στημενα , αλλα το συστημα που εχουν προφανως δεν  οφελει τους παιχτες.. 4 -5 φορες εχω παιξει κινο   το αποτελεσμα ηταν 0 στο πηλικο!       δεν  νομιζω να αξιζει.. να εισαι  1 2 3 4 φορες  τυχερος.. (στης ποσες φορες παιξιματος αραγε?? )   στην τελικη αυτα που εχεις παιξει συνολικα σαν παιχτης τα  εχεις παρει πισω?  δεν νομιζω    , καποιοι τα πηραν με το παραπανω προφανως.. αλλα  τα εβαλαν στην τσεπη τους ? η τα χαλασαν  με το παραπανω??    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι πριν 20-25 που είδα οικογένεια και σπίτι φίλου με 4 μικρά παιδιά να τινάζεται στον αέρα

και να διαλύεται λόγω του τζόγου.

 

Έπαιζα τότε κανένα ΛΟΤΟ ή κανένα ΠΡΟΠΟ που και που για πλάκα.Από τότε δεν έχω ξαναπαίξει

ούτε ένα ευρώ..

Μέχρι σήμερα έχω δει και άλλα σπίτια και άλλους φίλους να διαλύουν το σπίτι τους λόγω του τζόγου 

τελευταία δε και με το ιντερνετ το φαινόμενο πολλαπλασιάστηκε.

 

Συμβουλή.Παίξτε που και που ένα τζόκερ για την πλάκα σας αν τόχετε ανάγκη αν και εγώ θα σας

έλεγα μην παίζετε τίποτε.

Είμαι μεγάλος πιθανώς στους περισσότερους εδώ μέσα να είμαι πατέρας σας.Σας λέω ότι μέχρι

σήμερα έχω δει πολλούς χαμένους και κατεστραμμένους από το τζόγο.

 

Κερδισμένο ούτε ΕΝΑ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι πριν 20-25 που είδα οικογένεια και σπίτι φίλου με 4 μικρά παιδιά να τινάζεται στον αέρα

και να διαλύεται λόγω του τζόγου.

 

Έπαιζα τότε κανένα ΛΟΤΟ ή κανένα ΠΡΟΠΟ που και που για πλάκα.Από τότε δεν έχω ξαναπαίξει

ούτε ένα ευρώ..

Μέχρι σήμερα έχω δει και άλλα σπίτια και άλλους φίλους να διαλύουν το σπίτι τους λόγω του τζόγου 

τελευταία δε και με το ιντερνετ το φαινόμενο πολλαπλασιάστηκε.

 

Συμβουλή.Παίξτε που και που ένα τζόκερ για την πλάκα σας αν τόχετε ανάγκη αν και εγώ θα σας

έλεγα μην παίζετε τίποτε.

Είμαι μεγάλος πιθανώς στους περισσότερους εδώ μέσα να είμαι πατέρας σας.Σας λέω ότι μέχρι

σήμερα έχω δει πολλούς χαμένους και κατεστραμμένους από το τζόγο.

 

Κερδισμένο ούτε ΕΝΑ.

 

 Και εγω που ειμαι μεγαλος(50 ετων αισιως) εχω δει 2 κατεστραμμενους ολα αυτα τα χρονια, πολλους εθισμενους που ξοδευαν παρα πολλα χρηματα καθημερινα σε διάφορα τυχερα παιχνιδια, πολλους κερδισμενους με μικροποσα 300-3000 ευρω που ομως χωρις να κραταω και βιβλια για αυτους αλλά ειμαι πεπεισμενος οτι θα τα εχασαν σε καποια στιγμη στο μελλον παλι στον τζογο, εχω δει 2 φιλους/γνωστους να κερδιζουν 10000(στο ΞΥΣΤΟ και στο ΣΚΡΑΤΣ), αλλά εχω δει και κολλητο φιλο τελη της δεκαετιας του 80 να κερδιζει 350 εκατομμυρια δραχμες στο Λαχειο(καπου 1.5-2 εκατομμυρια ευρω σε σημερινα χρηματα ή και πολυ παραπανω) και να αλλαζει η ζωη του και αρχες του νεου αιωνα καπου στο 2003, γνωστο να κερδιζει 550 χιλιαρικα στο Τζοκερ.

 

Οποτε ναι μεν το πιθανοτερο ειναι να χασεις αλλά μπορει και να κερδισεις.

Αυτο που κανουν τα τυχερα παιχνιδια ειναι να παιρνουν τα ποσά που παιζονται απο εκατομμυρια ή χιλιαδες παικτες, να κρατανε ενα μικρο ποσοστο ως κερδος(την γκανιοτα που λεμε), πχ 10% ή ακομα και 30% και τα υπολοιπα χρηματα που εχουν παιχτει να τα ξαναδιανεμουν σε λιγους και σε ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ να δινουν 1- 2 μεγαλα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στα 43 αισίως έχω δει...

 

Υπάλληλο να πιάνει ο πατέρας του 500 χιλιάδες ευρώ στο λαχείο πριν καμιά 10 χρόνια και ακόμα κάνει βόλτες και χαβαλέ.

 

Εργάτη να πιάνει 3 φορές παρακαλώ λαϊκό λαχείο με κέρδη άνω των 200 εκατομμύρια δραχμές.

 

Τον θείο μου στο λοτο να πιάνει στις αρχες 3 εκατομμύρια και να αλλάζει η ζωή τους.

 

Τέλος τον πάτερα μου πριν ευρώ να πιάνει 10 εκατομμύρια δραχμές και να αγοράζει αυτοκίνητο, τέλος μετά το ευρώ να πιάνει 2 φορές από 25.000 σε Τζόκερ.

 

 

Γενικά μπορεί να κερδίσεις οκ..

Αλλά θα κερδίσει 1 άτομο στα 5.000.000, δηλαδή ζήσε Μάη μου να φας...

 

Εγώ θα έλεγα να παίζετε αλλά με σύνεση όχι με τρελά ποσά,νορμάλ πράγματα και ίσως κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...