Προς το περιεχόμενο

Τυχερά παιχνίδια - Είναι μουφα η όχι?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Η απεξάρτηση από τον τζόγο απαιτεί μεγάλη αυτοπειθαρχία και κίνητρο από την πλευρά του εξαρτημένου

 

Δεν έχει και την καλύτερη σχέση με την αυτοπειθαρχία και το κίνητρο το συγκεκριμένο άτομο.. Δύσκολο να παραδεχτεί πως έχει πρόβλημα.

Το πιο πιθανό είναι να του τελειώσουν τα λεφτά, και τότε θα καταλάβει τι έκανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

“Έχω παρατηρήσει, παρακολουθώντας τις κληρώσεις, ότι κάποιοι αριθμοί επαναλαμβάνονται, κι εγω κρατω τους περισσοτερους απο αυτους, βαζω και μερικους ακομη, και καπως ετσι’.

 

Τρίχες κατσαρές. Στο παρελθόν πήρα σβάρνα όλα τα παιχνίδια του ΟΠΑΠ και προσπάθησα να εξάγω μετά από άπειρα c/p στο excel, την συχνότητα εμφάνισης που έχουνε διάφοροι αριθμοί, ακόμα και να βρεις ποιοι εμφανίζονται συχνότερα και να ποντάρεις πάντα σε αυτούς, αυξάνει ελάχιστα παραπάνω την πιθανότητα να κερδίσεις, εν ολίγοις πάλι θα πρέπει να παίξεις άπειρες φορές να χάσεις αρκετά λεφτά και αν κερδίσεις έχει καλώς.

 

Τώρα το τι σου είπε αυτός.... κερδίζει επειδή υπάρχει ο παράγοντας τύχη και τίποτα περισσότερο, μην πέσεις στο τρυπάκι να ακολουθήσεις τα χνάρια του φίλου σου γιατί τα πράγματα θα είναι εντελώς διαφορετικά.

Δεν έχει και την καλύτερη σχέση με την αυτοπειθαρχία και το κίνητρο το συγκεκριμένο άτομο.. Δύσκολο να παραδεχτεί πως έχει πρόβλημα.

Το πιο πιθανό είναι να του τελειώσουν τα λεφτά, και τότε θα καταλάβει τι έκανε..

 

Χαμμένη υπόθεση είναι. Θα του τελειώσουν τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μουφα δεν ειναι ειναι τυχερα το λεει και η λεξη εχει τυχει να κατσω ολοι μερα σχεδον να μελεταω κινο και στις 20 κληρωσεις που επαιξα να μην εχω πιασει τιποτα και μου εχει τυχει παλι να μπω σε πρακτορειο να παιξω πενταδα κινο με τυχαια επιλογη και να κερδισω με την πρωτη κληρωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί από αυτούς τους ανθρώπους είναι κολλημένοι. Είναι δύσκολο να τους κάνεις να ξεκολλήσουν και προσωπικα δεν ξέρω το πως. Το λέω γτ άρχισα προ καιρού τον τζόγο. Στην αρχή για πλάκα πριν 6 μήνες . Στο σύνολο κέρδισα με 50€ που ξεκίνησα γύρω στα 900€ έως την δέκατη φορά περίπου. Έπαιζα συνήθως 10€-15€ μαξ τα οποία υπερπολλαπλασιαζα.με το πέρασμα του τριμήνου όμως το 15€ έγινε 30€ και αντίστοιχα μετά 50€. Στα λεφτά μου δεν είμαι χαμένος διότι στην ουσία "έπαιζα τα κερδισμένα" . Η "τύχη" στην οποία δεν πιστεύω ήταν πάντα μαζί μου και πανταβκερδιζα . Έπειτα ήρθαν οι ήττες όπου μυαλό δεν έβαλα και συνέχιζα να χάνω και να χάνω. Ποσά των 40€...έως ότου Μια μέρα είπα δεν θα ξαναπατησω και το τηρησα.βέβαια πήγαινα με παρέα οι οποίοι ακόμα έχουν μείνει λίγο κολλημένοι και συνεχίζουν, αλλά Εγώ προτιμώ να κάνω κάτι άλλο τις ώρες αυτές.

Έχω δει άτομα (δεν γνώριζα την οικονομική τους κατάσταση , αλλά όπως και να έχει...) να χάνουν δέκα , είκοσι, εκατό ,τριακοσες χίλιαδες ευρώ σε λεπτά και τρομαζα. Όλα αυτά στο καζίνο , αλλά τζόγος είναι κ αυτος . Και είναι τρομακτικό αν κάποιος εθιστεί και δεν το καταλάβει και δεν το κόψει μαχαίρι. Είμαι 27 χρονών και χαίρομαι που πέρασα το μονοπάτι αυτό γιατί μου έγινε μάθημα και μπορώ να συμβουλεύω από πρώτο χερι. Νομίζω αν μου συνέβαινε στα 50 θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

 

Όπως και να έχει, Κάθε είδους τζόγος μπορει να σ προσφέρει μεγάλα ποσά κέρδους ισως και εκατονταπλασια και να γλυκαθεις στιγμιαία. Το θέμα είναι πως μετά θα στα πάρει πίσω και αν δεν το πάρεις ο ίδιος πρέφα , Ίσως και πολυ παραπάνω έως και το χειρότερο μπορεί να συμβεί

Νομίζω κινο , ρουλέτα , σκρατσ και ολα δεν διαφέρουν...

 

Εγώ λοιπόν σε όποιον με ρωτά , όπως και ο φίλος πιο πάνω ένα έχω να πω όντας μέσα σε αυτό έστω και από άλλη οπτική

 

ΜΑΚΡΥΑ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι μου ειπε;

Ότι παίζει κίνο ή και κάτι άλλο(δεν θυμαμαι καλα, συγχωρεστε με…), μικροποσά 1-2€, και τους τελευταίους μήνες μόνο, έχει κερδίσει πάνω από 2000€!!!

‘Καλά’ του λέω, ‘πως το κατάφερες; Ασχολείσαι συστηματικά, αφιερωνεις ωρες, συστηματα κλπ;’ (γιατι ξερω οτι δεν ηταν ποτε φανατικος με αυτα, ο ανθρωπος εργαζεται, ειναι οικογενειαρχης, ειναι αψογος οπως ειπα παραπανω, και δεν ειναι κανενας….τεμπελχανας που να ξημεροβραδιαζεται στα πρακτορεια πινοντας φραπεδες!).

Και τι μου απαντά:

“Έχω παρατηρήσει, παρακολουθώντας τις κληρώσεις, ότι κάποιοι αριθμοί επαναλαμβάνονται, κι εγω κρατω τους περισσοτερους απο αυτους, βαζω και μερικους ακομη, και καπως ετσι’.

Φαντάζομαι ότι κερδίζει ποσά, 50-100 ευρω και ουτω καθεξης.

Και όταν τον ξαναρώτησα ‘μηπως ομως εχεις χαλασει περισσοτερα απο αυτα που κερδισες;’ μου απάντησε ‘χαμένος δεν είμαι σίγουρα! Παίζω μονοευρα-διευρα και οπως σου ειπα μες σε λιγους μηνες εχω παρει πανω απο 2000€!”

 

Και σας ρωτώ, και ελπίζω να βρεθούν εδώ ειλικρινή άτομα να απαντήσουν διαφωτιστικά, πέραν του έξτρα ψαξίματος που θα κάνω και με άλλους γνωστούς, που όμως ξέρω ότι εκείνοι έχουν ‘αρρώστια’ με αυτά, αλλα κερδίζουν και καλά ποσά(χωρις ομως να ξερω ειλικρινα το πραγματικο τους ισοζυγιο):

Είναι όντως έτσι τα πράγματα όπως μου τα ειπε ο φίλος μου;

Μπορώ να παρατηρήσω κι εγω νουμερα που επαναλαμβανονται, και με μονοευρα-διευρα να κερδίζω πχ το μήνα έστω και 100€?

Είναι σοβαρές οι πιθανότητες να έχω μια πορεία σαν του φίλου, ή….όχι, και γιατί;

Καμια. Απολυτως καμια. Εγγυηση. Guaranteed. Υπογραφη. Χερι στη φωτια. 110%.

 

Αρχικα, παντα μα παντα σαν κανονα γενικα, απο τζογο μεχρι χρηματιστηριο κι απο εταιριες "εισοδημα 5000 ευρω ακοπα απο το σπιτι", μεχρι το "ναι ρε στανταρακι στοιχημα, μου το ειπε ενας ξαδερφος ενος γειτονα που ειναι μεσα στα κολπα" το ποσο σοβαρα θα παιρνεις καποιον να το βασιζεις στον συμπαντικο θεμελιωδη κανονα "you put your money, where your mouth is".

 

Αν ο φιλος σου ηταν σιγουρος για το συστημα του αντι να βαζει 2 ευρω να βγαζει 2000, θα εβαζε 20 ευρω να βγαλει 20 χιλιαρικα ή 200 ευρω να βγαλει 200 χιλιαρικα.

 

Αυτο το "ναι ρε 1-2 ευρω παιζω" ειναι καραμουφες. Ειδικα στο ΚΙΝΟ λογω συχνοντητας κληρωσεων, payout και συστηματων, αν παιζεις πανω απο 1-2 κληρωσεις τη μερα, ειναι αδυνατον να κρατας σταθερα λογαριασμο τι εχεις και τι εχασες. Μονο αν σκαναρεις τα δελτια ολα, παντα. Αλλα ακομα και τοτε...

 

Στο ΚΙΝΟ ο αλγοριθμος που βγαζει τους αριθμους εχει αναπτυχθει απο το πανεπιστημιο Πατρων and to best of my knowledge εχει τοσο random inputs που δεν μπορεις να προβλεψεις τι θα βγαλει, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ηξερες ποια και ποσα ειναι αυτα, που ΔΕΝ τα ξερεις.

 

Σε τετοια παιχνιδια, οι αριθμοι δεν βγαινουν ουτε με RAND() στο excel ουτε με pseudorandom αλοριθμους που σπανε απο ερασιτεχνες με copy paste σε χαρτοπετσετες.

 

Κι αν καποιος νομιζει οτι κατι καταλαβε και κατι "εσπασε", well, Illusion of control & Self attribution bias:

 

https://www.euretirio.com/illusion-of-contro/

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2214804314000597

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΚΙΝΟ ο αλγοριθμος που βγαζει τους αριθμους εχει αναπτυχθει απο το πανεπιστημιο Πατρων and to best of my knowledge εχει τοσο random inputs που δεν μπορεις να προβλεψεις τι θα βγαλει, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ αν ηξερες ποια και ποσα ειναι αυτα, που ΔΕΝ τα ξερεις.

 

Πολύ σωστά, το είχα μελετήσει όταν κοιτούσα κάτι διαγράμματα στο excel που στον έναν άξονα ήταν οι αριθμοί στον άλλον το πλήθος κληρώσεων. Τα νούμερα είναι σαν να έχει γίνει κανονική κλήρωση με μπαλάκια σε κληρωτίδα, δεν μπορείς να βρεις απολύτως κανένα pattern του αλγορίθμου.

 

Και κάτι άσχετο με αυτό. Όσοι λένε οτι "εγώ βρήκα το τάδε κόλπο" "το έμαθα από έναν γνωστό και κερδίζω μπλα μπλα". Είναι συνήθως οι εθισμένοι και οι τελειωμένοι της υπόθεσης.

 

Πολύ απλά, ο έξυπνος παίκτης που θα ανακαλύψει ένα σύστημα ή έναν τρόπο για να παίζει και να κερδίζει, θα το κρατήσει ως μυστικό μόνο για τον εαυτό του, δεν πρόκειται να πει κάτι γιατί και μπορεί να αλλάξει ο τρόπος κλήρωσης και θα τον ψάχνουνε όλοι μετά για να κερδίσουν και αυτοί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κληρωτίδα δεν έχει μνήμη... όσες φορές και να έχει ή να μην έχει επαναληφθεί ένας αριθμός, τις ίδιες πιθανότητες έχει να ξανατύχει στην επόμενη κλήρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή στο κίνο βγαίνουν εντελώς τυχαία τα νούμερα;;

Πίστευα πως άνηκε στην ίδια κατηγορία με τα φρουτάκια, πως ελέγχει δηλαδή τι έχει παιχτεί και δίνει τα κατάληλλα νούμερα ώστε να επιστρέψει ένα συγκεκριμένο ποσοστό των εισπαχθέντων, ούτε περισσότερα ούτε λιγότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

mathematics chico... they never lie...

και οποιος καταλαβε καταλαβε...

 

http://www.mymathimatikos.com/index.php/panepistimio/58-pithanotites-kino

Ενδιαφερον αρθρο....

 

 

 Ενδιαφερον αρθρο που χρησιμοποιει εναν απο τους πινακες μου(http://crocodile-23.blogspot.gr/2008/10/blog-post.html) αλλά τελος παντων τους το συγχωρω, δεν ηταν ενα προς ενα αντιγραφη οπως κανουν αλλοι. :-D

 

 

Σήμερα συνάντησα τυχαία μετά απο καιρό, έναν παλιό μου φίλο, από τα σχολικά χρόνια!

Και τον πέτυχα έξω από ένα πρακτορείο του οπαπ.

Δεν θα έδινα σημασία αν ήταν άλλος, αλλά ο συγκεκριμένος άνθρωπος είναι:

ειλικρινής, αξιόπιστος, ντόμπρος, εξηγημένος, αληθινός, συνεπής, εργατικός, και πολλές ακόμη σπάνιες αρετές! Τον ξέρω δεκαετίες, και τον ξέρω καλά, σε όλη την πορεία της ζωής του!

Γιατί τα λέω όλα αυτά;

Για να ξαναπω, οτι κατα καιρους διαφοροι μου λενε διαφορα-το φερνει η κουβεντα, αλλα δεν δινω και τοση σημασια στα λεγομενα τους.

Γιατι πολλοι μιλανε με φανφάρες είτε για εντυπωσιασμο, είτε για να δικαιολογησουν το παθος του τζογου, είτε για μην φανουν οτι χανουν χρήματα.

Ομως για να μου το πει ο συγκεκριμενος ανθρωπος, δινω απολυτη βαση στο τι μου ειπε!

Για εμας παντως ειναι ακομα μια περιπτωση "καποιου" που κερδιζει σε ενα τυχερο παιχνιδι με καποιο συστημα.

 

 

Και τι μου ειπε;

Ότι παίζει κίνο ή και κάτι άλλο(δεν θυμαμαι καλα, συγχωρεστε με…), μικροποσά 1-2€, και τους τελευταίους μήνες μόνο, έχει κερδίσει πάνω από 2000€!!!

‘Καλά’ του λέω, ‘πως το κατάφερες; Ασχολείσαι συστηματικά, αφιερωνεις ωρες, συστηματα κλπ;’ (γιατι ξερω οτι δεν ηταν ποτε φανατικος με αυτα, ο ανθρωπος εργαζεται, ειναι οικογενειαρχης, ειναι αψογος οπως ειπα παραπανω, και δεν ειναι κανενας….τεμπελχανας που να ξημεροβραδιαζεται στα πρακτορεια πινοντας φραπεδες!).

Και τι μου απαντά:

“Έχω παρατηρήσει, παρακολουθώντας τις κληρώσεις, ότι κάποιοι αριθμοί επαναλαμβάνονται, κι εγω κρατω τους περισσοτερους απο αυτους, βαζω και μερικους ακομη, και καπως ετσι’.

 

Άλλα λογια να αγαπιομαστε σου ειπε. Αοριστολογια εις το απειρον....

Το σημαντικοτερο: Μην ακους καν τι σου ειπε ή τι θα σου πει. Τζαμπα κοπος.

 

 

Και σας ρωτώ, και ελπίζω να βρεθούν εδώ ειλικρινή άτομα να απαντήσουν διαφωτιστικά, πέραν του έξτρα ψαξίματος που θα κάνω και με άλλους γνωστούς, που όμως ξέρω ότι εκείνοι έχουν ‘αρρώστια’ με αυτά, αλλα κερδίζουν και καλά ποσά(χωρις ομως να ξερω ειλικρινα το πραγματικο τους ισοζυγιο):

Είναι όντως έτσι τα πράγματα όπως μου τα ειπε ο φίλος μου;

Μπορώ να παρατηρήσω κι εγω νουμερα που επαναλαμβανονται, και με μονοευρα-διευρα να κερδίζω πχ το μήνα έστω και 100€?

Είναι σοβαρές οι πιθανότητες να έχω μια πορεία σαν του φίλου, ή….όχι, και γιατί;

Σε ποιο παιχνιδι? Στο ΚΙΝΟ?

ΟΧΙ!

Διοτι 1ον το παιχνιδι αυτο εχει γκανιοτα υπερ του ΟΠΑΠ και 2ον διοτι οι αριθμοι του παραγονται απο γεννητρια ψευδοτυχαιων αριθμων που μιας και θεωρητικα βασιζεται (και) σε φυσικες μεταβλητες ενος χωρου(καπου στην Αθηνα) ειναι σχεδον αδυνατο να βρεθει και να προβλεφθει η ψευδοτυχαιοτητα.

 

Η απαντηση ισχυει και για τα άλλα παιχνιδια.

Τρίχες κατσαρές. Στο παρελθόν πήρα σβάρνα όλα τα παιχνίδια του ΟΠΑΠ και προσπάθησα να εξάγω μετά από άπειρα c/p στο excel, την συχνότητα εμφάνισης που έχουνε διάφοροι αριθμοί, ακόμα και να βρεις ποιοι εμφανίζονται συχνότερα και να ποντάρεις πάντα σε αυτούς, αυξάνει ελάχιστα παραπάνω την πιθανότητα να κερδίσεις,

 

Βασικα δεν την αυξανει ουτε την μειωνει καθολου.

Ιδια μενει παντα η πιθανοτητα να κερδισεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια. Απολυτως καμια. Εγγυηση. Guaranteed. Υπογραφη. Χερι στη φωτια. 110%.

 

Αρχικα, παντα μα παντα σαν κανονα γενικα, απο τζογο μεχρι χρηματιστηριο κι απο εταιριες "εισοδημα 5000 ευρω ακοπα απο το σπιτι", μεχρι το "ναι ρε στανταρακι στοιχημα, μου το ειπε ενας ξαδερφος ενος γειτονα που ειναι μεσα στα κολπα" το ποσο σοβαρα θα παιρνεις καποιον να το βασιζεις στον συμπαντικο θεμελιωδη κανονα "you put your money, where your mouth is".

 

Αν ο φιλος σου ηταν σιγουρος για το συστημα του αντι να βαζει 2 ευρω να βγαζει 2000, θα εβαζε 20 ευρω να βγαλει 20 χιλιαρικα ή 200 ευρω να βγαλει 200 χιλιαρικα.

 

Αυτο το "ναι ρε 1-2 ευρω παιζω" ειναι καραμουφες. Ειδικα στο ΚΙΝΟ λογω συχνοντητας κληρωσεων, payout και συστηματων, αν παιζεις πανω απο 1-2 κληρωσεις τη μερα, ειναι αδυνατον να κρατας σταθερα λογαριασμο τι εχεις και τι εχασες. Μονο αν σκαναρεις τα δελτια ολα, παντα. Αλλα ακομα και τοτε...

 

Στο ΚΙΝΟ ο αλγοριθμος που βγαζει τους αριθμους εχει αναπτυχθει απο το πανεπιστημιο Πατρων and to best of my knowledge εχει τοσο random inputs που δεν μπορεις να προβλεψεις τι θα βγαλει, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ηξερες ποια και ποσα ειναι αυτα, που ΔΕΝ τα ξερεις.

 

Σε τετοια παιχνιδια, οι αριθμοι δεν βγαινουν ουτε με RAND() στο excel ουτε με pseudorandom αλοριθμους που σπανε απο ερασιτεχνες με copy paste σε χαρτοπετσετες.

 

Κι αν καποιος νομιζει οτι κατι καταλαβε και κατι "εσπασε", well, Illusion of control & Self attribution bias:

 

https://www.euretirio.com/illusion-of-contro/

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2214804314000597

 

ειχα ακουσει δεν ξερω αν ισχυει οτι δεν ειναι 1 αλγοριθμος αλλα 20 δηλαδη ενας για καθε αριθμο σε φαση το πρωτο νουμερο ειναι η μεση θερμοκρασια στην ελλαδα το 2 ειναι ο αρισμος που παικτηκε λιγοτερο κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ενδιαφερον συστημα τυπου Martingale μπορει να εφαρμοστει στο καινουριο Virtual Sports του ΟΠΑΠ.
Συστημα Martingale βεβαια που οπως ολα τα Martingale ειναι ΕΞΟΧΩΣ ΤΡΑΓΙΚΑ και δεν το προτεινω σε καμια περιπτωση (μισω τα Martingale, πχ:http://crocodile-23.blogspot.gr/2012/06/martingale.html) απλως επειδη στατιστικα εως τωρα δεν εχω παρατηρησει να χανει ποτέ για αυτο ως ιδεα ειναι ενδιαφερουσα.
 
Αρχικα για να παιχτει αυτο το συστημα πρεπει να εχεις καβα 1024 ευρω.
Παιζουμε λοιπον αρχικα 0.5 € στο οβερ(2.5) τα οποια εχουν περιπου αποδοση 2.1 και παντως 2 ή πανω απο 2 που ειναι αυτο που μας ενδιαφερει. Αλλά εχω υπολογισει σε ενα μεγαλο πληθος αγωνων εναν γεωμετρικο μεσο ισο με 2.1 περιπου, οποτε παιρνω αυτον.
 
►Εαν νικησουμε σταματαμε εχοντας κερδισει καθαρα (2.1·0.5 - 0.5) € δηλαδη 0.5 € συν κατι καθαρο κερδος ή ξανααρχιναμε απο την αρχη με 0.5 € παλι.
►Εαν χασουμε πονταρουμε παλι στο οβερ(2.5) το διπλασιο του προηγουμενου στοιχηματος δηλαδη την 2η φορα πονταρουμε 1 €. Εαν νικησουμε σταματαμε εχοντας κερδισει καθαρα (2.1·1 - 1 - 0.5 ) € δηλαδη 0.5 € συν κατι καθαρο κερδος ή ξανααρχιναμε απο την αρχη με 0.5 € παλι.
 
Με απλα λογια εαν νικησουμε(την Χ φορα που πονταρουμε) τοτε βγαινουμε κερδισμενοι καθαρα με:
0.55 € την 1η φορα που πονταραμε
0.60 € την 2η φορα που πονταραμε
0.70 € την 3η φορα που πονταραμε
.........................................................
6.9 € την 8η φορα που πονταραμε
....................................................κλπ
 
►Εαν χασουμε τοτε πονταρουμε τα διπλασια χρηματα που πονταραμε την αμεσως προηγουμενη φορα.
Και τα ποσα που θα πρεπει να πονταρουμε ειναι προφανως (σε ευρω): 0.5 , 1 , 2 , 4 , 8 , 16 , 32 , 64 , 128 , 256 , 512.
 
Με αυτον τον τροπο και μιας και αν δεν κανω λαθος ο ΟΠΑΠ μας αφηνει πονταρισμα εως 2000 ευρω ανα δελτιο, μπορουμε να πονταρουμε εως και 11 φορες.
 
Αρα για να χασουμε με αυτη την μεθοδο πρεπει να ερθουν 11 συνεχομενες φορες under(2.5).

Εως τωρα οπως εχω δει δεν εχουν ερθει αν και δεν ειμαι σιγουρος αφου δεν τα εχω δει ολα τα αποτελεσματα. Απο την αλλη κανείς δεν αποκλειει το να ερθουν. Και αν ερθουν αντιος 1023.5 ευρω.....

Η δε πιθανοτητα για να νικησουμε ειναι 99.75 %. Εξαιρετικα μεγαλη!! Απο την αλλη αν ερθουν 11 συνεχομενα under τοτε αντιο. Ενω τα ποσά που κερδιζει κανείς καθε φορα ειναι μικρα οπως εδειξα πιο πανω αν και μπορει να το συνεχιζει καθε φορα που κερδιζει αλλά ειναι χρονοβορο.

 

Εγω μια ιδεα ειχα επειδη δεν εχω δει να χανει αυτο ποτέ οσον καιρο παρακολουθω Virtual Sports στον ΟΠΑΠ,  αν και το να προτεινω συστημα Martingale μαλλον πρεπει να με κλεισουν μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ενδιαφερον συστημα τυπου Martingale μπορει να εφαρμοστει στο καινουριο Virtual Sports του ΟΠΑΠ.

Συστημα Martingale βεβαια που οπως ολα τα Martingale ειναι ΕΞΟΧΩΣ ΤΡΑΓΙΚΑ και δεν το προτεινω σε καμια περιπτωση (μισω τα Martingale, πχ:http://crocodile-23.blogspot.gr/2012/06/martingale.html) απλως επειδη στατιστικα εως τωρα δεν εχω παρατηρησει να χανει ποτέ για αυτο ως ιδεα ειναι ενδιαφερουσα.

 

Αρχικα για να παιχτει αυτο το συστημα πρεπει να εχεις καβα 1024 ευρω.

Παιζουμε λοιπον αρχικα 0.5 € στο οβερ(2.5) τα οποια εχουν περιπου αποδοση 2.1 και παντως 2 ή πανω απο 2 που ειναι αυτο που μας ενδιαφερει. Αλλά εχω υπολογισει σε ενα μεγαλο πληθος αγωνων εναν γεωμετρικο μεσο ισο με 2.1 περιπου, οποτε παιρνω αυτον.

 

►Εαν νικησουμε σταματαμε εχοντας κερδισει καθαρα (2.1·0.5 - 0.5) € δηλαδη 0.5 € συν κατι καθαρο κερδος ή ξανααρχιναμε απο την αρχη με 0.5 € παλι.

►Εαν χασουμε πονταρουμε παλι στο οβερ(2.5) το διπλασιο του προηγουμενου στοιχηματος δηλαδη την 2η φορα πονταρουμε 1 €. Εαν νικησουμε σταματαμε εχοντας κερδισει καθαρα (2.1·1 - 1 - 0.5 ) € δηλαδη 0.5 € συν κατι καθαρο κερδος ή ξανααρχιναμε απο την αρχη με 0.5 € παλι.

 

Με απλα λογια εαν νικησουμε(την Χ φορα που πονταρουμε) τοτε βγαινουμε κερδισμενοι καθαρα με:

0.55 € την 1η φορα που πονταραμε

0.60 € την 2η φορα που πονταραμε

0.70 € την 3η φορα που πονταραμε

.........................................................

6.9 € την 8η φορα που πονταραμε

....................................................κλπ

 

►Εαν χασουμε τοτε πονταρουμε τα διπλασια χρηματα που πονταραμε την αμεσως προηγουμενη φορα.

Και τα ποσα που θα πρεπει να πονταρουμε ειναι προφανως (σε ευρω): 0.5 , 1 , 2 , 4 , 8 , 16 , 32 , 64 , 128 , 256 , 512.

 

Με αυτον τον τροπο και μιας και αν δεν κανω λαθος ο ΟΠΑΠ μας αφηνει πονταρισμα εως 2000 ευρω ανα δελτιο, μπορουμε να πονταρουμε εως και 11 φορες.

 

Αρα για να χασουμε με αυτη την μεθοδο πρεπει να ερθουν 11 συνεχομενες φορες under(2.5).

Εως τωρα οπως εχω δει δεν εχουν ερθει αν και δεν ειμαι σιγουρος αφου δεν τα εχω δει ολα τα αποτελεσματα. Απο την αλλη κανείς δεν αποκλειει το να ερθουν. Και αν ερθουν αντιος 1023.5 ευρω.....

Η δε πιθανοτητα για να νικησουμε ειναι 99.75 %. Εξαιρετικα μεγαλη!! Απο την αλλη αν ερθουν 11 συνεχομενα under τοτε αντιο. Ενω τα ποσά που κερδιζει κανείς καθε φορα ειναι μικρα οπως εδειξα πιο πανω αν και μπορει να το συνεχιζει καθε φορα που κερδιζει αλλά ειναι χρονοβορο.

 

Εγω μια ιδεα ειχα επειδη δεν εχω δει να χανει αυτο ποτέ οσον καιρο παρακολουθω Virtual Sports στον ΟΠΑΠ,  αν και το να προτεινω συστημα Martingale μαλλον πρεπει να με κλεισουν μεσα.

 

Δεν υπολογίζεις το φόρο που προκύπτει στα μεγάλα ποσά, αν κερδίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν την αυξανει ουτε την μειωνει καθολου.

Ιδια μενει παντα η πιθανοτητα να κερδισεις.

 

Χμμμ, αυτό αν επιλέξεις τα νούμερα εντελώς randomly, εγώ είχα βρει αν επιλέξεις τα νούμερα με την υψηλότερη συχνότητα εμφάνισης αυξάνει η πιθανότητα. Όταν λέω αυξάνει εννοώ κάτι του στυλ από 0.00000001% να γίνει 0.000000015%, πρακτικά δηλαδή σχεδόν το ίδιο. Θυμάμαι το είχα υπολογίσει παίρνοντας το γινόμενο της συχνότητας εμφάνισης του κάθε αριθμού.

 

ΥΓ: Φοβερή η ανάλυση που έχεις κάνει στο blog.

ειχα ακουσει δεν ξερω αν ισχυει οτι δεν ειναι 1 αλγοριθμος αλλα 20 δηλαδη ενας για καθε αριθμο σε φαση το πρωτο νουμερο ειναι η μεση θερμοκρασια στην ελλαδα το 2 ειναι ο αρισμος που παικτηκε λιγοτερο κλπ 

 

Ναι και εγώ το έχω ακούσει, κάθε αριθμός προέρχεται από διαφορετική γεννήτρια τυχαίων αριθμών, άρα διαφορετικό αλγόριθμο λογικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ποιο παιχνιδι? Στο ΚΙΝΟ?

ΟΧΙ!

Διοτι 1ον το παιχνιδι αυτο εχει γκανιοτα υπερ του ΟΠΑΠ και 2ον διοτι οι αριθμοι του παραγονται απο γεννητρια ψευδοτυχαιων αριθμων που μιας και θεωρητικα βασιζεται (και) σε φυσικες μεταβλητες ενος χωρου(καπου στην Αθηνα) ειναι σχεδον αδυνατο να βρεθει και να προβλεφθει η ψευδοτυχαιοτητα.

 

Η απαντηση ισχυει και για τα άλλα παιχνιδια.

 

 

ΚΙΝΟ αξίζει να παίξεις 3 - 4 στήλες όλες με διαφορετικούς αριθμούς, το 5άρι δηλαδή τα 5 στα 10 έχεις περισσότερες πιθανότητες να το πιάσεις απο κει και πέρα τύχη είναι οτι βγει κάνεις επανάληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ενδιαφερον συστημα τυπου Martingale μπορει να εφαρμοστει στο καινουριο Virtual Sports του ΟΠΑΠ.

Συστημα Martingale βεβαια που οπως ολα τα Martingale ειναι ΕΞΟΧΩΣ ΤΡΑΓΙΚΑ και δεν το προτεινω σε καμια περιπτωση (μισω τα Martingale, πχ:http://crocodile-23.blogspot.gr/2012/06/martingale.html) απλως επειδη στατιστικα εως τωρα δεν εχω παρατηρησει να χανει ποτέ για αυτο ως ιδεα ειναι ενδιαφερουσα.

 

Αρχικα για να παιχτει αυτο το συστημα πρεπει να εχεις καβα 1024 ευρω.

Παιζουμε λοιπον αρχικα 0.5 € στο οβερ(2.5) τα οποια εχουν περιπου αποδοση 2.1 και παντως 2 ή πανω απο 2 που ειναι αυτο που μας ενδιαφερει. Αλλά εχω υπολογισει σε ενα μεγαλο πληθος αγωνων εναν γεωμετρικο μεσο ισο με 2.1 περιπου, οποτε παιρνω αυτον.

 

►Εαν νικησουμε σταματαμε εχοντας κερδισει καθαρα (2.1·0.5 - 0.5) € δηλαδη 0.5 € συν κατι καθαρο κερδος ή ξανααρχιναμε απο την αρχη με 0.5 € παλι.

►Εαν χασουμε πονταρουμε παλι στο οβερ(2.5) το διπλασιο του προηγουμενου στοιχηματος δηλαδη την 2η φορα πονταρουμε 1 €. Εαν νικησουμε σταματαμε εχοντας κερδισει καθαρα (2.1·1 - 1 - 0.5 ) € δηλαδη 0.5 € συν κατι καθαρο κερδος ή ξανααρχιναμε απο την αρχη με 0.5 € παλι.

 

Με απλα λογια εαν νικησουμε(την Χ φορα που πονταρουμε) τοτε βγαινουμε κερδισμενοι καθαρα με:

0.55 € την 1η φορα που πονταραμε

0.60 € την 2η φορα που πονταραμε

0.70 € την 3η φορα που πονταραμε

.........................................................

6.9 € την 8η φορα που πονταραμε

....................................................κλπ

 

►Εαν χασουμε τοτε πονταρουμε τα διπλασια χρηματα που πονταραμε την αμεσως προηγουμενη φορα.

Και τα ποσα που θα πρεπει να πονταρουμε ειναι προφανως (σε ευρω): 0.5 , 1 , 2 , 4 , 8 , 16 , 32 , 64 , 128 , 256 , 512.

 

Με αυτον τον τροπο και μιας και αν δεν κανω λαθος ο ΟΠΑΠ μας αφηνει πονταρισμα εως 2000 ευρω ανα δελτιο, μπορουμε να πονταρουμε εως και 11 φορες.

 

Αρα για να χασουμε με αυτη την μεθοδο πρεπει να ερθουν 11 συνεχομενες φορες under(2.5).

Εως τωρα οπως εχω δει δεν εχουν ερθει αν και δεν ειμαι σιγουρος αφου δεν τα εχω δει ολα τα αποτελεσματα. Απο την αλλη κανείς δεν αποκλειει το να ερθουν. Και αν ερθουν αντιος 1023.5 ευρω.....

Η δε πιθανοτητα για να νικησουμε ειναι 99.75 %. Εξαιρετικα μεγαλη!! Απο την αλλη αν ερθουν 11 συνεχομενα under τοτε αντιο. Ενω τα ποσά που κερδιζει κανείς καθε φορα ειναι μικρα οπως εδειξα πιο πανω αν και μπορει να το συνεχιζει καθε φορα που κερδιζει αλλά ειναι χρονοβορο.

 

Εγω μια ιδεα ειχα επειδη δεν εχω δει να χανει αυτο ποτέ οσον καιρο παρακολουθω Virtual Sports στον ΟΠΑΠ,  αν και το να προτεινω συστημα Martingale μαλλον πρεπει να με κλεισουν μεσα.

 

not again #$@#$@#@#@#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...