Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο ειναι να λετε και τις καρτες με τις οποιες ειχατε αποτυχια η επιτυχια για να βγαλουμε και μια ακρη..

 

Απο οσα διαβασα εδω μεσα απο δικια μου εμπειρια

 

Alpha visa - ΑΚΥΡΟ

Alpha bonus American Express/ Προπληρωμενη - Μεγαλο ποσοστο επιτυχιας

Eurobank mastercard - ΑΚΥΡΟ

Πειραιος Visa - Αρκετο ποσοστο επιτυχιας

εχεις δικιο ..αλλα ενω το λες δεν το κανεις ο ιδιος 

Δεν εγραψες σε καμια περιπτωση αν ειναι debit ή credit card

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Spartak1 το κόλπο αρχίσανε να το κάνουνε πριν επανέλθει,δεν έχει ίσως επανέλθει κανονικά για όλα αλλά σίγουρα γίνεται σταδιακά ίσως,εγω δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με pay pal πρίν κάποιο καιρό και τώρα που έβαλα λεφτά απο τις κάρτες κανονικά πλήρωσα κάποια πράγματα που έχω πάρει απο εξω.

Για την Paysafe λογικό είναι να επανέλθει αφού σταμάτησε λόγο της γενικής κατάστασης όπως γράψανε που επικρατεί στην Ελλάδα,δεν ξέρω τι λέει ο κάθε υπάλληλος όμως ξέρω οτι τους συμφέρει να επανέλθει όπως και νάχει,εγω ελπίζω να γίνει αποκατάσταση ως το τέλος του μήνα,απο και και πέρα,δεν μπορώ βέβαια να είμαι σίγουρος μιας και απλά αναφέρω πληροφορίες που ακούω.

 

Για την paysafe κοντός ψαλμός.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν οι 2 παρακατω χρεωσεις της moneysafe card:

Μηνιαίο τέλος της κάρτας €1.50

Κλείσιμο λογαριασμού €10.00

χρεωνονται "προκαταβολικα";

 

Εχω χασει καπου 9 ευρω απο ανεπιτυχεις προσπαθειες μεσω του paypal και λεω να παρω αυτην να τελειωνω.

Εξ'αλλου οι προμηθειες ειναι σχεδον ιδιες (paypal 3.4%+0.35 - moneysafe 4%).

Για €100, παιρνω απο paypal: 96.25 - απο moneysafe: 96

Για €500, παιρνω απο paypal: 482.65 - απο moneysafe: 480

 

Οποτε λεω να βαλω καμια 500αρα, να στειλω ολα τα λεφτα στο paypal και να πεταξω την καρτα.

 

Ωστοσο αν ξερει καποιος αν τα €11,5 (10+1,5) τα κραταει απο την αρχη η οχι, ας μου πει για να υπολογισω μηπως συμφερει να φορτωθει με παραπανω χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια μεταφορα με το κολπακι request money 998 ευρω στο paypal balance.Η συναλλαγη περασε αλλα στο paypal φαινονται pending για 24 ωρες και λεει οτι ειναι under review.Ποια ειναι η γνωμη σας?αμα δεν γινει clear το payment τι γινεται? Μπαινουν τα λεφτα πισω απο εκει που ηρθαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα το κολπο ... διλαδη εστειλα απο ενα ακαουντ που ειχαμε πριν τα καπιταλ..... και  ekana request 2ro μου μπενουν τα λεφτα... αλλα επιδει δεν εχει καποια καρτα.. μου ζηταει να βαλω καπια καρτα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν οι 2 παρακατω χρεωσεις της moneysafe card:

χρεωνονται "προκαταβολικα";

 

Εχω χασει καπου 9 ευρω απο ανεπιτυχεις προσπαθειες μεσω του paypal και λεω να παρω αυτην να τελειωνω.

Εξ'αλλου οι προμηθειες ειναι σχεδον ιδιες (paypal 3.4%+0.35 - moneysafe 4%).

Για €100, παιρνω απο paypal: 96.25 - απο moneysafe: 96

Για €500, παιρνω απο paypal: 482.65 - απο moneysafe: 480

 

Οποτε λεω να βαλω καμια 500αρα, να στειλω ολα τα λεφτα στο paypal και να πεταξω την καρτα.

 

Ωστοσο αν ξερει καποιος αν τα €11,5 (10+1,5) τα κραταει απο την αρχη η οχι, ας μου πει για να υπολογισω μηπως συμφερει να φορτωθει με παραπανω χρηματα.

Περισσοτερες πληροφοριες για αυτη την καρτα; Παω σε καταστημα που εχουν στην σελιδα τους και αγοραζω μια καρτα και μετα τι κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φόρουμ.

Σμρ το πρωί 7:10 κατάφερα κ έκανα 4 αγορές συνολικά των 780€ αμέσως χωρίς πρόβλημα με PayPal ballance απο Αμερική Γερμανία Αγγλία.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως με άφησε σμρ... Προσπαθούσα 9 μερεςτωρα χωρίς ν; μπορω με τπτ... Κ ξαφνικά σμρ με άφησε με τη πρώτη... Κάτι μάλλον παίζει με το Όριο που έχει η κάθε τράπεζα ανά μερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φόρουμ.

Σμρ το πρωί 7:10 κατάφερα κ έκανα 4 αγορές συνολικά των 780€ αμέσως χωρίς πρόβλημα με PayPal ballance απο Αμερική Γερμανία Αγγλία.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως με άφησε σμρ... Προσπαθούσα 9 μερεςτωρα χωρίς ν; μπορω με τπτ... Κ ξαφνικά σμρ με άφησε με τη πρώτη... Κάτι μάλλον παίζει με το Όριο που έχει η κάθε τράπεζα ανά μερα..

 

Καλημέρα φόρουμ.

Σμρ το πρωί 7:10 κατάφερα κ έκανα 4 αγορές συνολικά των 780€ αμέσως χωρίς πρόβλημα με PayPal ballance απο Αμερική Γερμανία Αγγλία.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως με άφησε σμρ... Προσπαθούσα 9 μερεςτωρα χωρίς ν; μπορω με τπτ... Κ ξαφνικά σμρ με άφησε με τη πρώτη... Κάτι μάλλον παίζει με το Όριο που έχει η κάθε τράπεζα ανά μερα..

 

 

Αν ήταν με Paypal Balance δεν έχει σχέση το όριο καθώς τα λεφτά είναι ήδη έξω. Μήπως εννοείς το αντίθετο, ότι τα τράβηξε δηλαδή από την κάρτα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσοτερες πληροφοριες για αυτη την καρτα; Παω σε καταστημα που εχουν στην σελιδα τους και αγοραζω μια καρτα και μετα τι κανω;

Σχετικα με την καρτα, ο,τι ξερω ειναι απο αυτα που εχω διαβασει εδω στο insomnia, ειτε απο αυτο το thread ειτε απο αυτο http://www.insomnia.gr/topic/575253-%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5-%CE%B8%CE%B1-%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%B9%CE%BE%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-paypal/

(Κανε search moneysafe ή money safe για να βρεις τα σχετικα posts)

 

Σχετικα με τα καταστηματα, συμφωνα με αυτο το post #54213880 υπαρχουν και αλλα καταστηματα που εχουν την καρτα αλλα δεν ειναι στην λιστα τους για καποιο λογο.

 

Δες επισης:

http://www.moneysafecard.com/el/suxnes-erwthseis.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που υπάρχουν χρήματα στο balance σε € μπορείς να τα μετατρέψεις σε $ και αν ναι πως;

Ή είναι το ίδιο αν την στιγμή της αγοράς κάνει την μετατροπή το paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μολις ειδα οτι στην skrill μπορεις να την φορτωσεις απο τραπεζα που βρισκεται Eλλαδα  The Royal Bank of Scotland N.V., Athens  

 

Δε θα το πρότεινα. Τα λεφτα αυτοί δε μπορούν να τα βγάλουν έξω οπότε δε θα τα φορτωσουν στο skrill σου....

Ξερει κανεις αν οι 2 παρακατω χρεωσεις της moneysafe card:

χρεωνονται "προκαταβολικα";

 

Εχω χασει καπου 9 ευρω απο ανεπιτυχεις προσπαθειες μεσω του paypal και λεω να παρω αυτην να τελειωνω.

Εξ'αλλου οι προμηθειες ειναι σχεδον ιδιες (paypal 3.4%+0.35 - moneysafe 4%).

Για €100, παιρνω απο paypal: 96.25 - απο moneysafe: 96

Για €500, παιρνω απο paypal: 482.65 - απο moneysafe: 480

 

Οποτε λεω να βαλω καμια 500αρα, να στειλω ολα τα λεφτα στο paypal και να πεταξω την καρτα.

 

Ωστοσο αν ξερει καποιος αν τα €11,5 (10+1,5) τα κραταει απο την αρχη η οχι, ας μου πει για να υπολογισω μηπως συμφερει να φορτωθει με παραπανω χρηματα.

 

Το 1,5 ευρω στο παίρνει με το που θα συμπληρώσεις ένα μήνα με την κάρτα και μετα κάθε μήνα τη μέρα αυτη. Για το δεκάρικο δε γνωρίζω τι συμβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια μεταφορα με το κολπακι request money 998 ευρω στο paypal balance.Η συναλλαγη περασε αλλα στο paypal φαινονται pending για 24 ωρες και λεει οτι ειναι under review.Ποια ειναι η γνωμη σας?αμα δεν γινει clear το payment τι γινεται? Μπαινουν τα λεφτα πισω απο εκει που ηρθαν?

ίσως ξεπέρασες κάποιο όριο και χρειαστεί να στείλεις προσωπικά στοιχεία για να μπουν τα χρήματα αυτά στο λογαριασμό σου

 

όταν κάνεις login στο paypal σου εμφανίζει κανένα link που να λέει "view your limits" ?

(σε εμένα δε το εμφανίζει όπως έγγραψα και πιο πάνω αλλά στους περισσότερους το εμφανίζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...