Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να επιβεβαιωσω οτι σε ebay paypal balance δεν μπορεις να αγορασεις. δοκιμη κι απο 3 διαφορετικους λογαριασμους paypal k ebay με διαφορετικα προιοντα,... τωρα το τι λετε εσεις... μαλλον ειναι μπουρδεσ... σορρυ αλλα ημαστε 3..  οχι ενας!

 

η μαλλον βρηκαν τη τρυπα και την εκλεισαν....

Κατι λαθος κανετε ολοι ....διαβαστε καλα με ηρεμια και θα τα καταφερετε .

post-64273-0-55927700-1440227115_thumb.jpg

post-64273-0-35782400-1440227126_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ίσως ξεπέρασες κάποιο όριο και χρειαστεί να στείλεις προσωπικά στοιχεία για να μπουν τα χρήματα αυτά στο λογαριασμό σου

 

όταν κάνεις login στο paypal σου εμφανίζει κανένα link που να λέει "view your limits" ?

(σε εμένα δε το εμφανίζει όπως έγγραψα και πιο πάνω αλλά στους περισσότερους το εμφανίζει)

Καταρχας σε ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν μου βγαζει καποιο link.

Αν εννοεις αυτο που στα 2500 ευρω συναλλαγων σου ζηταει λογαριασμο για μονιμη κατοικια και ταυτοτητα στοιχεια το εχω κανει προ πολλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Χτες μου έκανε request ο αδερφός μου. Πλήρωσα κανονικά με την κάρτα που είχα δεμένη και του τα έβαλε στο balance. Fee 2.05 Euro. Μετά έκανα εγώ request και έγινε ακριβώς το ίδιο. Για δοκιμή αγόρασα μια θήκη κινητού από eBay και προχωρησε κανονικα. Σήμερα μάλιστα έγινε shipped.

50 euro fee 2.05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι?

εκανα πανευκολα αγορες απο banggood με χρεωστικη visa της πειραιως οπως και πολλοι αλλοι απο εσας, μιας και το site αυτο ειναι απο τα πιο φιλικα στα cc.

παρατηρησα λοιπον πως στις αγορες μου εχει ως

Payment Method : collect global

και αναρωτιεμαι τι ειναι αυτη η μεθοδος που ξεπερναει τοσο ευκολα τα cc?

μηπως καπου μας βοηθησει στο θεμα του thread?

 

αυτο ειναι το home page

Link.png Site: Global Collect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν με Paypal Balance δεν έχει σχέση το όριο καθώς τα λεφτά είναι ήδη έξω. Μήπως εννοείς το αντίθετο, ότι τα τράβηξε δηλαδή από την κάρτα σου;

Σίγουρα όχι. Το λέω γτ η κάρτα έχει μέσα μόνο 30€!!!

Κατι λαθος κανετε ολοι ....διαβαστε καλα με ηρεμια και θα τα καταφερετε .

Σήμερα το πρωί ξαφνικά με άφησε να αγοράσω. Δεν έκανα τπτ διαφορετικό απο ότι έκανα 9 μέρες τώρα. Είχα δοκιμάσει μάλιστα περίπου 30 φορές κάθε μέρα απο 3 διαφορετικά λαπτοπ, ταβλετ και κινητό κ σμρ το πρωί 7:30 ξαφνικά με άφησε!!! Δν ξέρω τι γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταφερει κανεις να κανει την διαδικασια με το μειλ με alpha bank enter καρτες visa?

Γιατι εμενα δεν με αφηνει οσες φορες και αν δοκιμασα.

Με ENTER δεν με αφήνει ούτε και μένα. Μια φορα κατάφερα με την AMERICAN EXPRESS πιστωτική πρίν απο δύο μέρες να στείλω 150 ευρώ. Απο τότε έχω ξαναδοκιμάσει και άλλες φορές αλλα δεν με αφήνει με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί ξαφνικά με άφησε να αγοράσω. Δεν έκανα τπτ διαφορετικό απο ότι έκανα 9 μέρες τώρα. Είχα δοκιμάσει μάλιστα περίπου 30 φορές κάθε μέρα απο 3 διαφορετικά λαπτοπ, ταβλετ και κινητό κ σμρ το πρωί 7:30 ξαφνικά με άφησε!!! Δν ξέρω τι γίνεται...

Η αγοραστικη μανια σου (30 φορες την ημερα) μαλλον προκαλεσε κοκομπλοκο στο paypal .....για αυτο συνιστω παντα ψυχραιμια και ηρεμια και ολα θα πανε καλα .... και αυτο αφορα γενικοτερα την συμπεριφορα μας :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αν θέλω να αγοράσω κάτι μέσω PayPal,ασχετα με τα capital control, αν έχω λεφτά στο PayPal balance αλλά και συνδεδεμένη κάρτα, από που θα φύγουν τα λεφτά; απτο balance η απτην κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αν θέλω να αγοράσω κάτι μέσω PayPal,ασχετα με τα capital control, αν έχω λεφτά στο PayPal balance αλλά και συνδεδεμένη κάρτα, από που θα φύγουν τα λεφτά; απτο balance η απτην κάρτα;

αυτοματα επιλεγει απο τον προσφοροτερο τροπο (balance, κανει αυτοματα μετατροπες νομισματων..πρωτα το κυριο νομισμα και μετα το δευτερευον κτλ) προς τον δυσκολοτερο (?) καρτα (κυρια πρωτα και μετα δευτερευουσα), εκτος αν επιλεξεις manual κατα την διαδικασια πληρωμης.

αν κανω λαθος διορθωστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο banggood αγορασα κανονικα με χρεωστικη visa alpha αλλα απο aliexpress τρωω ολο ακυρα και μου γραφει ολο αυτο Your payment failed because your card issuer declined your payment. We suggest trying this payment again under card issuers authorization process which requires to verify your identity.

Do you want to continue?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μετά από κάποιες αγορές μου ζητάει το Paypal να κάνω Verified την δεύτερη κάρτα που δεν έχω συνδεδεμένη με το paypal και δεν με αφήνει να μεταφέρω λεφτά στο balance του Paypal της πρώτης κάρτας που είναι Verified. Το μήνυμα που με βγάζει είναι αυτό:

 

You recently hit your PayPal sending limit and had your payment declined, but this is easy to fix. 

 

 

Αν κάνω Verified την δεύτερη κάρτα θα φύγει αυτός ο περιορισμός και θα μπορώ ξανά να στείλω χρήματα στο balance γνωρίζει κανείς ?

Επεξ/σία από BeSt_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...