Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα πριν περιπου ενα μηνα καταφερα να κανω αγορες με αυτον τον τροπο που αναφερεται εδω
 
δηλαδη απο τον εναν paypal μου λογαριασμο που ειναι και δηλωμενη η visa πηραιως να στελνω στον δευτερο paypal και μεσω του balance να γινονται οι αγορες
 
σημερα εστειλα παλι λευτα απο τον εναν στον αλλον paypal λογαριασμο αλλα μολις παω να ολοκληρωσω την αγορα πλεον μου ζηταει να δηλωσω καρτα και δεν ολοκληρονεται η αγορα,ξερει καποιος πως μπορει να παρακαμθει η τι φταιει που δεν γινεται η συναλαγη?
ευχαριστω 

 

καλησπερα πριν περιπου ενα μηνα καταφερα να κανω αγορες με αυτον τον τροπο που αναφερεται εδω
 
δηλαδη απο τον εναν paypal μου λογαριασμο που ειναι και δηλωμενη η visa πηραιως να στελνω στον δευτερο paypal και μεσω του balance να γινονται οι αγορες
 
σημερα εστειλα παλι λευτα απο τον εναν στον αλλον paypal λογαριασμο αλλα μολις παω να ολοκληρωσω την αγορα πλεον μου ζηταει να δηλωσω καρτα και δεν ολοκληρονεται η αγορα,ξερει καποιος πως μπορει να παρακαμθει η τι φταιει που δεν γινεται η συναλαγη?
ευχαριστω 

 

τελικα εγινε η αγορα απο ebay  με με τον παραπανω τροπο δεν ξερω γιατι δεν με αφηνε αλλο κινεζικο μαγαζι να ψωνησω ,τελος παντον τελος καλο ολα καλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος ποσο ειναι το ποσοστο που κραταει η τραπεζα στα χρηματα που στελνεις με το request money?ισχυει οτι ειναι δεσμευμενα για 20 ημερες;αν μεινουν καποια χρηματα μετα την αγορα στο balance πχ 3 ευρω συνεχιζουν να υπαρχουν στην καρτα σου η ειναι ποια περασμενα στο λογαριασμο paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Γνωριζει καποιος ποσο ειναι το ποσοστο που κραταει η τραπεζα στα χρηματα που στελνεις με το request money? Μηδέν

 

2.ισχυει οτι ειναι δεσμευμενα για 20 21 ημερες; Ναι

 

3.αν μεινουν καποια χρηματα μετα την αγορα στο balance πχ 3 ευρω συνεχιζουν να υπαρχουν στην καρτα σου η ειναι ποια περασμενα στο λογαριασμο paypal; Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει προμηθεια καθολου;μπορει να εκανα λαθος που ειπα τραπεζα.μηπως η paypal...το αποτελεσμα ιδιο ειναι ομως αυτο που μας ενδιαφερει ειναι τα χρηματα μας που κρατουνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει προμηθεια καθολου;μπορει να εκανα λαθος που ειπα τραπεζα.μηπως η paypal...το αποτελεσμα ιδιο ειναι ομως αυτο που μας ενδιαφερει ειναι τα χρηματα μας που κρατουνται.

Aυτο που μας ενδιαφέρει εναι να γίνονται σωστές ερωτησεις

 

~3,5% συν κάτι ψηλά, του παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά εδω και πόσο καιρο προσπαθω να παραγγείλω απο iherb τι κολπα εχω δοκιμασει τι καρτες εξωτερικού (απο Γαλλία) τίποτα... Έχει καταφέρει κανεις με κάνα αλλο κολπάκι; ή παιζει κάνα σωστο σάιτ με παρόμοια προϊόντα και τιμές που να εχετε παραγγείλει; Ευχαριστώ για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά εδω και πόσο καιρο προσπαθω να παραγγείλω απο iherb τι κολπα εχω δοκιμασει τι καρτες εξωτερικού (απο Γαλλία) τίποτα... Έχει καταφέρει κανεις με κάνα αλλο κολπάκι; ή παιζει κάνα σωστο σάιτ με παρόμοια προϊόντα και τιμές που να εχετε παραγγείλει; Ευχαριστώ για το χρονο σας.

 

Δοκίμασες να είναι το νόμισμα σε USD και όχι σε ευρω; Με κάρτα εξωτερικού (revolut) ψωνίζεις κανονικά πάντως. Περίεργο που δε δέχεται τη Γαλλική. Επίσης μπορείς να ψωνισεις από Paypal με balance

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει τρόπος να πάρουμε πίσω το 1€ που δεσμεύει το paypal μετά την μεταφορά στο balance συντομότερα? Γιατί το έκανα από κεκτημένη ταχύτητα καμιά 10αρια φορές και μου έχει κρατήσει 10x1 €, και θέλω να πάρω μια χαζομάρα με 7 ευρώ και βαριέμαι να τρέχω να βάλω χρήματα στον λογαριασμό γιατί είναι άδειος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με balance το προσπάθησα δεν γίνεται μου ζήταγε να βάλω κάρτα στο pp. Και τότε είχα γυρίσει και τοbalance se usd και μέσα από το σάιτ.

 

To ποσό που έχεις στο Balance υπερκαλύπτει το ποσό της αγοράς που θες να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...