Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Huawei P8 Lite @ vodafone.gr 169Euro (χωρίς συμβόλαιο) [ΤΕΛΟΣ]


SigmaDelta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το P8 Lite σε καταστήματα όπως minideal και gearbest κοστίζει πάνω από 200€.

Και άμα το πάρεις από αυτά ελπίζεις να μην το σταματήσουν στο τελωνείο.

 

Για να μπορείς να το αγοράσεις με 169€ στην Ελλάδα, σημαίνει ότι η Huawei επιδοτεί την τιμή ή το πουλάει χωρίς κέρδος.

Η Huawei έχει γίνει η τρίτη εταιρία κινητών στον κόσμο και το P8 lite στα 169€ πρέπει να είναι καμπάνια μάρκετινγκ.

Επειδή χάνει με κάθε κινητό, δίνει λίγα κομμάτια στα καταστήματα.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για κινητό 5" γύρω στα 170€, το P8 lite στα 160€ είναι τώρα η καλύτερη επιλογή. Θέλει ψάξιμο.

 

Δεν χάνει ανα συσκευή για κανέναν απολύτως λόγο. Τα περιθώρια κέρδους που έχουν είναι απίστευτα. Όσον αφορά τα λίγα κομμάτια, εγώ βλέπω να το έχει πάρει η μισή Ελλάδα (μεταφορικά) και αν δεν είχαμε capital control που θέτει τις όποιες δυσκολίες στις εισαγωγές θα ήταν ακόμα μεγαλύτερο το απόθεμα. Το ότι η τίμη μπορεί να συμφωνήθηκε με την Huawei για να χωθεί στην αγορά σύμφωνοι.

 

Πάντως την έχω δει από κοντά πολλές φορές την συσκευή, για android σίγουρα δεν υπάρχει εναλλακτική αυτήν την στιγμή, αλλά προσωπικά θεώρω ότι παρά υπερεκτιμήθηκε. Έχει πολλά μείον και δεν είναι σε καμία περίπτωση ολοκληρωμένη συσκευή. Στα ίδια λεφτά το lumia 640 είναι πολύ καλύτερο, με windows όμως απέναντι στο οποίο αρκετοί είναι ακόμα προκατειλημμένοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 958
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως την έχω δει από κοντά πολλές φορές την συσκευή, για android σίγουρα δεν υπάρχει εναλλακτική αυτήν την στιγμή, αλλά προσωπικά θεώρω ότι παρά υπερεκτιμήθηκε. Έχει πολλά μείον και δεν είναι σε καμία περίπτωση ολοκληρωμένη συσκευή. Στα ίδια λεφτά το lumia 640 είναι πολύ καλύτερο, με windows όμως απέναντι στο οποίο αρκετοί είναι ακόμα προκατειλημμένοι.

 

δε βλέπω κάπου το πολύ καλύτερο που λες. για πες μερικά από τα πολλά μείον του p8. τα πάντα έχει το p8 εκτός από δυνατή μπαταρία.μια χαρά ολοκληρωμένο τηλέφωνο είναι.

σε πολλούς, απλά ΔΕΝ ΑΡΕΣΟΥΝ τα windows.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7201&idPhone2=7083

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από ψάξιμο πολλών ημερών (και σε διάφορες πόλεις λόγω και διακοπών στο ενδιάμεσο  :-D), τελικά βρήκα ένα κομμάτι εντελώς τυχαία στη Wind στο Κολωνάκι και φυσικά το τσίμπησα χωρίς δεύτερη σκέψη. Δυστυχώς δεν είχαν άλλο, όπως μου είπε ο πωλητής είχαν φέρει τρία την προηγούμενη βδομάδα και ήταν το τελευταίο αυτό που πήρα, αλλά μου είπαν πως είναι πιθανό να φέρουν ξανά από βδομάδα (το ίδιο μου είπαν και δίπλα στην Cosmote), όποτε μην απελπίζεστε όσοι συνεχίσετε το ψάξιμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στην wind ισχυρίζονται ότι θα φέρουν τον Σεπτέμβριο στην ίδια τιμή. Από την άλλη στην vodafone λένε ότι όταν ξαναφέρουν δεν θα έχει εκπτώσεις. Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δεν εχουν λογο να μην ξαναστοκαρουν αν το φερει ο προμυθευτης. Εδω κ καιρο προσπαθουν να χωθουν ελλαδα, μεχρι κ περιπτερα στο μολ στηνουν.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just to say, στην Wind την Πέμπτη σε πολλά καταστήματα (σύμφωνα με τον πωλητή που ρώτησα μου είπε σε όλη την Ελλάδα) έφεραν από 4-5 στο καθένα στα 169ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει αυτό στα 180€ τελική από ισπανία που είναι πολύ κοντά σε χαρακτηριστικά

post-62024-0-87738100-1440402109_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...