Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφέρεσαι σε ανθυπολοχαγό.ΑΕΙ τελείωσε.Μη τους συγκρίνεις με τους ΕΠ.ΟΠ.

Όση και στρατομαλακία να έχουν φάει στη μάπα, είναι μορφωμένοι.Κατά τ' άλλα συμφωνώ μαζί σου, τους πληρώνουμε.

 

Δεν τον συγκρινω με κανεναν, απλα λεω οτι ειναι στοκος ουτως η αλλως. Ξερω οτι πληρωνουμε πολους παπαρες αλλα να πληρωνω εναν ηλιθιο που με κανει οτι γουσταρει ειναι λιγο καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

tritona ο ανθυπολοχαγος στον οποιο αναφερεσαι αρχιζει το επωνυμο του απο Γα...? Αν ναι μιλαμε για το μεγιστο μπετοβλακα του κεντρου.

 

Εμενα μου ειχε κανει το εξης:

Μετα το πρωινο, λεει: πατε στους θαλαμους και ετοιμαστειτε για επιθεωρηση.

Μπαινω στο θαλαμο, πρωτο πρωινο που βρισκομουν Καλαματα (την πρηγουμενη ειχα χρεωθει οπλα κλπ, καθως ηρθα απο μεταταξη). Ξεκιναω ετοιμαζω το M-71. Οι υπολοιποι κλασικα τεντωναν κρεβατια κ φακελους. Οποτε περναει ο ανθυπας αυτος απτο θαλαμο οσο ετοιμαζομασταν κ μου λεει:

-Εσυ γιατι φτιαχνεις το Μ-71 τωρα?

-Γιατι χθες ηρθα.

-Να το ειχες ετοιμο απο χθες, 2 μερες κρατηση επειδη το ετοιμαζεις τωρα.

Οποτε μετα απο κανα 20λεπτο βγαινω αναφερομενος στον διοικητη για να αναφερω την τιμωρια μου και λεω:

"ΣΤΡ(ΔΒ) ταδε. Παρουσιαζομαι στην πρωινη αναφορα μπλα μπλα, για να σας αναφερω οτι τιμωρηθηκα απο τον Ανθλγο ταδε, επειδη ετοιμαζομουν πριν την επιθεωρηση."

Μου λεει ο Δικας με απορια "Ε? "

Λεω "Μαλιστα. Ετοιμαζα το Μ-71 και με τιμωρησε ο κυριος ταδε γιατι ειπε να το εχω ετοιμο απο χθες."

Και λεει ο Δικας "Ακυρη η κρατηση, περνα"

 

BTW αυτο το "περνα" που λενε στους αναφερομενους εχει πολυ γελιο.

 

304 ΛΕΛΕ 44 κ σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεσαι σε ανθυπολοχαγό.ΑΕΙ τελείωσε.

 

Το ότι κάποιος τελείωσε ΑΕΙ -αν θες να δεχτούμε το "ανώτατο" ως επίπεδο της στρατιωτικής σχολής- δε σημαίνει ότι δεν είναι στόκος ή ότι δεν έχει κάποιο απαίσιο κόμπλεξ, μια ανωμαλία, μια αντικοινωνικότητα, μια μλκία στον εγκέφαλο βρε αδερφέ :lol: Απαξιώνεται και πάει αυτός ο θεσμός... ευτυχώς. Θυμάσαι κάποτε τι βάσεις είχαν οι στρατιωτικές σχολές; Τώρα περνάς Ευελπίδων με 16 :shock:

 

Ούτε σκοπεύουμε να διαμορφώνουμε γνώμη για τη βλακεία του καθενός αναλογικά με τη σχολή που τελείωσε :)

Έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι, απλά άλλο αξιωματικός άλλο γκάτζολας επ.οπ.

 

Γκάτζολας επ.οπ επειδή τον στέλνουν στην γκατζολία ενώ ας πούμε τον αξιωματικό δεν τον στέλνουν; :eek:

 

:pok, ok υπάρχει διαφορά δεν επιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ΕΠΟΠ ηταν τελειως στοκοι και πανηλιθιοι σχεδον ολοι.. κομπλεξικοι που σου σπαγανε τα @@@@@ ολη μερα..

μονο κατι γκομενακια που ειχαμε στην Ροδο λεγανε..

 

μονο αν εχεις αστερια λεει να εισαι στον στρατο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεσαι σε ανθυπολοχαγό.ΑΕΙ τελείωσε.Μη τους συγκρίνεις με τους ΕΠ.ΟΠ.

Όση και στρατομαλακία να έχουν φάει στη μάπα, είναι μορφωμένοι.Κατά τ' άλλα συμφωνώ μαζί σου, τους πληρώνουμε.

 

Οχι απαραιτητα. Αν βγηκε απο σχολη υπαξιωματικων και ξεκινησε απο λοχιας, καποια στιγμη κοντα στα 40 θα εφτανε ανθυπολοχαγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ΕΠΟΠ ηταν τελειως στοκοι και πανηλιθιοι σχεδον ολοι.. κομπλεξικοι που σου σπαγανε τα @@@@@ ολη μερα..

μονο κατι γκομενακια που ειχαμε στην Ροδο λεγανε..

 

μονο αν εχεις αστερια λεει να εισαι στον στρατο..

 

Εμεις οι "παλιοι" λεγαμε οτι μονο 3 Δ περνανε καλα στο στρατο. Δεκαννεας, Δοκιμος, Διοικητης :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αν εχεις αστερια λεει να εισαι στον στρατο..

Δε πα να εχεις και το συμπαν ολοκληρο, ο στρατος δεν λεει.

Ο στρατος σαν επαγγελμα αφορα τους:

-τεμπεληδες

-κομπλεξικους

-ευθυνοφοβους

-στρατογκ@υλ0υς

-τυπους που στην κοινωνια εξω εχουν ανασφαλειες οτι δεν θα τα καταφερουν (και οχι αδικα)

-ανθρωπους ικανους, συνηδοτοποιημενους, εργατικους, που απλα πανε μονο για την επαγγελματικη αποκατασταση (αυτοι παρουσιαζουν και υψηλο ποσοστο παραιτησεων).

 

Επισης καποιος που θελει να μπει στρατο μπορει να ειναι και συνδυασμος των παραπανω.

 

Αν λοιπον ανηκεις στην τελευταια κατηγορια που ανεφερα, τοτε ο στρατος δεν λεει γιατι:

-Αντε βγαλε τη μιση σου ζωη στον Εβρο (μαζι με οικογενεια).

-Αντε βγαλε την αλλη μιση σε νησι (μαζι με οικογενεια).

-Αντε φαε τη μιση ζωη σου μακρια απο την γυναικα σου κλπ (υπηρεσιες, ασκησεις, σχολεια, τουμπα ασκησεις, ξανα υπηρεσιες, ε δε λεει οκ).

-Αντε ζησε μεχρι τα 45 σου στο κλιμα που επικρατει μεσα στο στρατο (θα πρεπει νασαι πολυ στ@@στης).

-Κυριως αφου μπορεις ισως να πετυχεις εξω, γιατι να παιρνεις 3 και 60 και να κανεις αθλια ζωη.

 

Το συστημα μεσα στο στρατο ειναι δομημενο ετσι ωστε να ευννοει ολες τις παραπανω περιπτωσεις ανθρωπων με καθε τροπο, πλην της τελευταιας κατηγοριας. Αν ανηκεις σε μια απο αυτες τοτε ο στρατος ειναι ιδανικος για σενα ακομα και ως ΕΠΟΠ (νταξει θα τρως αρκετο χωσιμο παραπανω απο εναν αξιωματικο, αλλα μην ανησυχεις οτι θα σιχαθεις εσυ εκει μεσα, τα ιδια θα σιχαθει και ο αξιωματικος και ας μην κανει σκοπιες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tritona ο ανθυπολοχαγος στον οποιο αναφερεσαι αρχιζει το επωνυμο του απο Γα...? Αν ναι μιλαμε για το μεγιστο μπετοβλακα του κεντρου.

 

Εμενα μου ειχε κανει το εξης:

Μετα το πρωινο, λεει: πατε στους θαλαμους και ετοιμαστειτε για επιθεωρηση.

Μπαινω στο θαλαμο, πρωτο πρωινο που βρισκομουν Καλαματα (την πρηγουμενη ειχα χρεωθει οπλα κλπ, καθως ηρθα απο μεταταξη). Ξεκιναω ετοιμαζω το M-71. Οι υπολοιποι κλασικα τεντωναν κρεβατια κ φακελους. Οποτε περναει ο ανθυπας αυτος απτο θαλαμο οσο ετοιμαζομασταν κ μου λεει:

-Εσυ γιατι φτιαχνεις το Μ-71 τωρα?

-Γιατι χθες ηρθα.

-Να το ειχες ετοιμο απο χθες, 2 μερες κρατηση επειδη το ετοιμαζεις τωρα.

Οποτε μετα απο κανα 20λεπτο βγαινω αναφερομενος στον διοικητη για να αναφερω την τιμωρια μου και λεω:

"ΣΤΡ(ΔΒ) ταδε. Παρουσιαζομαι στην πρωινη αναφορα μπλα μπλα, για να σας αναφερω οτι τιμωρηθηκα απο τον Ανθλγο ταδε, επειδη ετοιμαζομουν πριν την επιθεωρηση."

Μου λεει ο Δικας με απορια "Ε? "

Λεω "Μαλιστα. Ετοιμαζα το Μ-71 και με τιμωρησε ο κυριος ταδε γιατι ειπε να το εχω ετοιμο απο χθες."

Και λεει ο Δικας "Ακυρη η κρατηση, περνα"

 

BTW αυτο το "περνα" που λενε στους αναφερομενους εχει πολυ γελιο.

 

304 ΛΕΛΕ 44 κ σημερα.

 

Ναι τον ειχαμε και αυτον αλλα δεν ηταν αυτος στο περιστατικο..

 

Anyway...παιδια ειμαι σουφλι ...χαλια ψυχολογια....πρωτη φορα ειμαι ετσι στη ζωη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Γιατί ρε tritona, τί σου κάνουνε εκεί και είσαι χάλια;

 

τιποτα ρε παιδια...και γνωστους υπολοχαγους εχω(ηταν συμαθητες στην ευελπιδων με τον ξαδερφο μου)..και στο τηλεφωνικο ειμαι...αλλα το αγχος δεν λεει να φυγει...ετοιμος να πεθανω ειμαι..τι να πω..πρωτη φορα μου συμβαινει.Η αλλαγη ισως

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...