Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα κακομαθημένοι πάντα θα υπάρχουν, όσο για το φαί η δικιά μου εμπειρία μου λέει οτι παίζει ανάλογα το στρατόπεδο.

Στην Λάρισσα πχ το φαί ήταν εξαιρετικό (πολύ κεφάτος μάγειρας!), σε τέτοιο βαθμό που δεν ήθελες να βγεις απόγευμα έξω για να μην χάσεις το βραδινό φαί!

Στην Κω απο την άλλη, 4/5 φορές παράγγελνα απ'έξω. Το φαί τις περισσότερες φορές δεν τρωγότανε με τίποτα.

 

Ένας φίλος μου είπε πως το βράδυ παρήγγελναν σουβλάκια (με κάπιο τρόπο) γιατί απλά το φαγήτο του στρατου είναι πολύ λίγο.

 

Όταν πάμε στο στρατό πρέπει με το καλημέρα να έχουμε κοντά μαλλιά ?

 

Έχω δει πρασινοσκούφυδες με γαμάτο μαλλί

 

052409pow.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένας φίλος μου είπε πως το βράδυ παρήγγελναν σουβλάκια (με κάπιο τρόπο) γιατί απλά το φαγήτο του στρατου είναι πολύ λίγο.

 

Όταν πάμε στο στρατό πρέπει με το καλημέρα να έχουμε κοντά μαλλιά ?

 

 

Λίγο δεν θα το έλεγα σε καμία περίπτωση, (πάντα μαγειρεύουν παραπάνω μερίδες - και αρκετές φορές φωνάζανε τους φάνταρους για να πάρουνε και δεύτερη), κακό όμως μπορείς να το πεις.

 

Μπορείς να μπεις και με μαλλί στο στρατό, αλλά, θα σταμπαριστείς από τα στελέχη, θα σε στείλουνε για κούρεμα φυσικά άμεσα (εντός στρατοπέδου) και θα σε κουρέψει ενδεχομένως κάποιος που κουρεύε τα πρόβατα του χωριού του. Αν δεν θες λοιπόν να πειραματιστεί κάποιος με το κεφάλι σου, σου προτείνω να κουρευτείς λίγο πριν είναι να μπεις μέσα.

 

Το παράδειγμα του ράμπο δεν ισχύει, αφού στην φώτο τον δείχνει ως απόστρατο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί κανεις δεν παίρνει αρβύλες 10 μέρες πριν παρουσιαστεί?

με βρέξιμο και καλαπόδια κάνετε την ζωή σας πολύ πιο εύκολη ;)

 

Αυτό είναι μια πραγματικά καλή συμβουλή

 

 

Ναι όμως στο 2 ήταν μάχιμος

 

rambo2-wb.jpg

 

 

Λίγο δεν θα το έλεγα σε καμία περίπτωση, (πάντα μαγειρεύουν παραπάνω μερίδες - και αρκετές φορές φωνάζανε τους φάνταρους για να πάρουνε και δεύτερη), κακό όμως μπορείς να το πεις.

 

Thanks για την κατατόπηση, ο τύπος απο την "κουζίνα της μαμάς" υπηρέτησε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί κανεις δεν παίρνει αρβύλες 10 μέρες πριν παρουσιαστεί?

με βρέξιμο και καλαπόδια κάνετε την ζωή σας πολύ πιο εύκολη ;)

 

Γίνεται να πάρεις αρβύλες πριν παρουσιαστείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου... εγώ απο την άλλη δεν γνώρισα κανέναν που να το κάνει, τιμή και δόξα στο παληκάρι (γιατί ζώον??? μπορεί να μην είχε λεφτά ο άνθρωπος) αν το κατάφερε τελικά.

 

Trust me, ήταν ζώον. Για διαφορους λόγους. Ο σημαντικότερος των οποίων ΔΕΝ ήταν το γεγονός ότι το πορτοφόλι του είχε πάντα 250 ευρώ μετρητά τουλάχιστον μέσα, τα οποία δεν ήταν τα τελευταία του. Απορώ πως δεν τα ψείρισαν.

 

Όταν πάμε στο στρατό πρέπει με το καλημέρα να έχουμε κοντά μαλλιά ?

 

Δεν σε συμφέρει καθόλου να πας ακούρευτος, γιατί

 

θα σε στείλουνε για κούρεμα φυσικά άμεσα (εντός στρατοπέδου) και θα σε κουρέψει ενδεχομένως κάποιος που κουρεύε τα πρόβατα του χωριού του.

 

σε περίπτωση που δεν το διάβασες προσεκτικά σου το υπογραμμίζω κι εγώ. Ας πούμε απλά ότι στην πύλη είσα ότι δηλώσεις, και αν χρειάζονται κουρέα θα βρουν έναν, ακόμη κι αν δεν έχουν, και αυτός ο ένας μάλλον δεν θα έχει και μεγάλη κάψα για την κουπ σου. Οπότε κάνε ένα ωραίο manly hairdo σε κουρέα πριν μπεις, και μέσα έχει ο θεός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μοναστηράκι είναι περί τα 10 μαγαζιά που πουλάνε στρατιωτικό εξοπλισμό

 

 

Ποιος ο λογος να αγοραστουν οι αρβυλες?

Σε 20 μερες εχουν προσαρμοστει οι περισσοτερες στο ποδι και παλευεται, στην τελικη για 9-12 μηνες δεν αξιζει να "σκασεις" τωρα ποσα λεφτα για να παρεις αρβυλες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λογος να αγοραστουν οι αρβυλες?

Σε 20 μερες εχουν προσαρμοστει οι περισσοτερες στο ποδι και παλευεται, στην τελικη για 9-12 μηνες δεν αξιζει να "σκασεις" τωρα ποσα λεφτα για να παρεις αρβυλες..

 

για να μην έχεις συν τις άλλοις και τις αρβύλες να σε δυσκολεύουν

 

Για την φυσική ικανότητα (ούτε στον Χριστό Ι5)

http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/swmatikiikanotita.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο τα άρβυλα όσο η καταπόνηση των ποδιών.Όλοι φορέσαμε και τα συνηθίσαμε.Μη βαράς τέζα προσοχές και μη δίνεις και πολύ μεγάλη σημασία στο βήμα.Όλοι σαν ζώα θα πηγαίνουν και δεν πρόκειται να σου πει κανένας μπράβο για την απόδοση σου.Χαλαρά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα λεφτά αν θέλεις τη γνώμη μου. Αν χρησιμοποιείς σωστά το "γράσο" που σου δίνουν, μια χαρά γίνονται οι αρβύλες. Και πιό στεγανές. Απλά δεν κάνει για τα παπούτσια εξόδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα σε ολους.Χθες ορκιστηκα,Καλαματα διαβιβασεις.Για να καταλαβετε το επιπεδο των βαθμοφορων ....

 

1.Ημασταν στα μαγειρια για να φαμε και ερχεται ενας ανθυπολοχαγος και φωναζει ποιος απο μας ειναι ο ταδε(ενα ονομα).Του λεμε δεν τον ξερουμε.Και μας λεει....κοιταχτε τις ταυτοτητες σας.:P:p

 

2.Ο πανεξυπνος ο δοιμιρητης μου μπαινει σε εναν θαλαμο για επιθεωρηση και τους εκραξε για τους φακελους.Μετα τις φωνες και τα λοιπα...τους λεει θα σας φτιαξω εναν φακελο για να δειτε πως πρεπει να ειναι.Τον φακελο αυτο τον κρατησε αθικτο ο στρατιωτης μεχρι την επομενη μερα...και οταν ξανα πηγε για επιθεωρηση ..του λεει ΤΙ ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ!!!!!!ΑΝΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕ!!! Κοινως εκραξε τον φακελο που ειχε φτιαξει ο ιδιος.:P:whistle::whistle:

 

 

γενικως....χαλια μαυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...