Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι λες φίλε μου;

Εκτός κι αν εννοείς τίποτα ΟΥΚ, στους αμφίβιους καταδρομείς πάνε μια χαρά οι έφεδροι.

 

Ομάδα Υποβρύχιων Καταστροφών

 

το λες και γεμίζει το στόμα

http://www.ellinikos-stratos.com/thiteia/images/oyk6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομάδα Υποβρύχιων Καταστροφών

 

το λες και γεμίζει το στόμα

http://www.ellinikos-stratos.com/thiteia/images/oyk6.jpg

Δεν ξέρω αν γεμίζει το στόμα ή όχι, αλλά πλέον λέγεται Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν γεμίζει το στόμα ή όχι, αλλά πλέον λέγεται Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών.

 

ποταίιτο ποτάτο (Μονάδες Υποβρυχίων Καταστροφών MYK μετονομαστικε σε Διοίκηση Υποβρυχίων Καταστροφών ΔΥΚ, οι ομάδες λέγονται ομάδες υποβρύχιων καταστροφών)

 

http://www.hellenicnavy.gr/images/dykPhotos/kyma_16_2_04/DSC_3740.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οκ δεν έχει μεγάλη σημασία έως μηδενική, απλά το είπα ως κάτι που ισχύει. Γιατί η επίσημη ονομασία είναι αυτή που ανέφερα.

Ωραίο φώτο..:P

Δουλεύεις στη ΔΥΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρηκα αλλο τοπικ οποτε ξεθαψα αυτο!

 

.......

 

-καπου ειχα δει μια λιστα με πραγματα που θα χρειαστουμε αν μπορει καποιος να ποσταρει το λινκ

 

.........

 

γενικα οτιδηποτε συμβουλες ευπροσδεκτες

 

ευχαριστω :)

 

απαντήθηκε αυτό ? κάπιος που έχει πάει φαντάρος μπορεί να απαντήσει ?

 

Έτσι γίνεται ο πόλεμος.

 

 

with a moment you can change my mind

with a bullet i can change your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέλος είναι διάφορο της αλλαγής -και ακόμα και αν διαφωνείς, εμπεριέχει μόνο έναν τρόπο αναδρομολόγησης.

 

Λαϊκιστί "μπράβο, μεγάλη μαγκιά ρε."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντήθηκε αυτό ? κάπιος που έχει πάει φαντάρος μπορεί να απαντήσει ?

 

 

 

 

with a moment you can change my mind

with a bullet i can change your life

 

Θα παρεις:

Πολλα ζευγαρια χακι καλτσες.

Πατους σιλικονης για τα αρβυλα.

Χαρτι υγειας.

Μωρομαντηλα.

8-9 κοντομανικα μπλουζακια παραλλαγης, γιατι στο στρατο σου δινουν μονο τρια και πιστεψε με δε θες να βαζεις πληντυριο κατα τη διαρκεια της εκπαιδευσης για ορκωμοσια.

Ξυριστικα.

Κινητο χωρις καμερα.

ΤΑΦ για να το βαζεις στις κοινοχρηστες μπριζες χωρις να βγαζεις τους φορτιστες των αλλων.

2 Χακι σεντονια. Ενα για να στρωνεις πανω απτη κουβερτα και ενα για να σκεπαζεσαι.Εκτος αν προτιμας-και επιτρεπουν σλιπινκ μπαγκ.

Μαξιλαροθηκη αν χρειαζεσαι οπωσδηποτε το μαξιλαρι για να κοιμηθεις.

ΤΑΛΚ για τα ποδια.

Φακο.

mp3 player

Ολα τα παραπανω καλο ειναι να τα βαλεις σε μια βαλιτσα παραλλαγης γιατι υπαρχουν κεντρα που δεν αφηνουν πολιτικους σακους.

 

Αυτα μου ερχονται τωρα..Ισως να ξεχναω καποια αλλα...

Καλα ειναι να εχεις και κανενα αντιμηκυτιακο, after shave

 

77 και σημερα...λελε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως έδωσα 25 ευρώ για πάτους σιλικόνης, τους έβαλα στα άρβυλα και μετά από κανα δυο μέρες με ασκήσεις, εκπαιδεύση, έβγαλα από μια μεγάλη φουσκάλα στη κάθε φτέρνα μου (είναι περίπου 2-3 εκατοστά ο πάτος αυτός και απ' ο,τι κατάλαβα ''σηκώθηκε'' το πόδι, με χτύπησαν και μόνο καλό δεν μου έκαναν).Πήγα στο γιατρό, μου τις τρύπησε με τη βελόνα, βγήκε αίμα και ένα αηδιαστικό υγρό και έβαλα για 2 μέρες γιωτοπάπουτσο.

Από τότε και για τους επόμενου 11μισυ μήνες της θητείας μου έβαζα απλούς πάτους και όλα μια χαρά!

Δεν συμβαίνει σε όλους αυτο..εμένα μου κάτσε τωρα τι να κανουμε. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Eγώ πάντως έδωσα 25 ευρώ για πάτους σιλικόνης, τους έβαλα στα άρβυλα και μετά από κανα δυο μέρες με ασκήσεις, εκπαιδεύση, έβγαλα από μια μεγάλη φουσκάλα στη κάθε φτέρνα μου (είναι περίπου 2-3 εκατοστά ο πάτος αυτός και απ' ο,τι κατάλαβα ''σηκώθηκε'' το πόδι, με χτύπησαν και μόνο καλό δεν μου έκαναν).Πήγα στο γιατρό, μου τις τρύπησε με τη βελόνα, βγήκε αίμα και ένα αηδιαστικό υγρό και έβαλα για 2 μέρες γιωτοπάπουτσο.

Από τότε και για τους επόμενου 11μισυ μήνες της θητείας μου έβαζα απλούς πάτους και όλα μια χαρά!

Δεν συμβαίνει σε όλους αυτο..εμένα μου κάτσε τωρα τι να κανουμε. =ρ

 

Σοβαρά τώρα, από όλους που έχουν πάει στρατό το μόνο που ακούω είναι για φουσκάλες στα πόδια.

Δεν λέω η αρβύλες είναι κάπως χάλια υπόδημα σκληρό δεν αναπνέει το πόδι κτλ, αλλά δεν έχει πάει ποτέ κανένας σας για τρέξιμο ?!

Φουσκάλες στις φτέρνες, στα δάχτυλα, κάτω απο τα δάχτυλα, στα πλαινά του πέλματος. ΟΚ συμβένει αλλά δεν είναι και του θανατά, τις σκας το βράδι και το πρωί είναι μια χαρά.

 

Θα παρεις:

 

2 Χακι σεντονια. Ενα για να στρωνεις πανω απτη κουβερτα και ενα για να σκεπαζεσαι.

 

mp3 player

 

 

χαζί ερώτηση αλλά..

mp3 player με μπαταρία ? γιατί αυτό που έχω φορτώνει από usb

 

σεντόνια δεν έχουν ?

 

και μιας και το σκέφτικα τώρα, δηλαδή ο στρατός έχει έξοδα ?!

δηλαδη δεν φτάνει που δεν πληρώνουν, θα επιβαρύνουμε και την οικογένια ?!

Επεξ/σία από PeterHeppner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, από όλους που έχουν πάει στρατό το μόνο που ακούω είναι για φουσκάλες στα πόδια.

Δεν λέω η αρβύλες είναι κάπως χάλια υπόδημα σκληρό δεν αναπνέει το πόδι κτλ, αλλά δεν έχει πάει ποτέ κανένας σας για τρέξιμο ?!

Φουσκάλες στις φτέρνες, στα δάχτυλα, κάτω απο τα δάχτυλα, στα πλαινά του πέλματος. ΟΚ συμβένει αλλά δεν είναι και του θανατά, τις σκας το βράδι και το πρωί είναι μια χαρά.

'

 

ποτέ δε σκάμε τις φουσκάλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μεγάλος κίνδυνος μόλυνσης.

 

Για να δημιουργούνται στο πέλμα σου φουσκάλες κάποιο λόγο έχουν. Συνήθως φταίει η εφαρμογή των παπουτσιών. Και εγώ πάω για τρέξιμο και δε βγάζω καθόλου, από τότε που πήρα παπούτσια που ταίριαξαν στο πέλμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...