Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λουκέτα με κωδικο και δεν θα εχεις αγχος σε ποια τσεπη σου παράπεσε το κλειδι και αν το εχασες.

Οχι τα αστεια,φτηνα με τα 3 νουμερα,imo.

 

Καλό είναι να μην ξεχωρίζεις και δεν θα του το πρότεινα σαν ιδέα. Προσπαθώ να φέρω την εικόνα αυτή εκεί που ήμουν (και όταν ήμουν) και το μόνο που βλέπω είναι ένα διαλυμένο λουκέτο και το όπλο να λείπει.

(βουτάγανε συχνά όπλα άλλων για σκοπιές κλπ και τα επιστρέφανε, ειδικά όμως αν βλέπανε ένα λουκέτο να ξεχωρίζει το πιθανότερο θα έμπαινες σε μεγάλους μπελάδες)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλό είναι να μην ξεχωρίζεις και δεν θα του το πρότεινα σαν ιδέα. Προσπαθώ να φέρω την εικόνα αυτή εκεί που ήμουν (και όταν ήμουν) και το μόνο που βλέπω είναι ένα διαλυμένο λουκέτο και το όπλο να λείπει.

(βουτάγανε συχνά όπλα άλλων για σκοπιές κλπ και τα επιστρέφανε, ειδικά όμως αν βλέπανε ένα λουκέτο να ξεχωρίζει το πιθανότερο θα έμπαινες σε μεγάλους μπελάδες)

 

Κάτσε ρε φιλαράκι!! :o

Βουτάγανε τα όπλα των άλλων;;; Γιατί;;; Τα δικά τους;;;

 

(κι αυτοί που τους έπαιρναν τα όπλα συνέχιζαν να κοιμούνται;; Και γενικά οι υπόλοιποι;; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην τους έχουν χρεωσει ακόμα, ή να επέστρεψαν από άδεια σκ και ο εποπ που ανοίγει την αοτ έρχεται Δευτέρα, κτλ δεν είναι σπάνιο. Lol, στο ναυτικο έχουν όσα όπλα όσες και οι σκοπιες, όχι όσοι οι ναυταρες :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ναυτικό μιλάμε;; :huh:

 

...και πάλι όμως, τί κουφό καθεστώς με τα όπλα εκεί; o.O

 

Υπηρέτησα για ένα διάστημα σε πολεμικό πλοίο και αυτό που μου 'χει μείνει ως μυστήριο κι ακόμα έχω να το λεω, είναι πως ο σκοπός της εισόδου του πλοίου στην εποχή μου, φύλαγε με όπλο(μ1) χωρίς κλείστρο!!!

Είχα ρωτήσει τον σκοπό όταν το 'χα πρωτοδεί και μου 'χε πει για λόγους ασφαλείας και συνέχισα ρωτώντας "καλά, κι αμα σας την πέσει κανείς τί γίνεται;" και μου είχε απαντήσει "σιγά μωρέ, και ποιός θα μας την πέσει;"... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να άλλαξαν οι κανονισμοί. Πυρομαχικά μας έφερνε ο δνεας αλλαγής το απόγευμα όταν είχαν φύγει οι εξοδουχοι και τα έπαιρνε το πρωί όταν επεστρεφαν όλοι πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως κάνεις λάθος.

(εκτός αν έχουν αλλάξει τόσο τα πράγματα)

Και καλα ρε φιλε, ο αλλος ποτε θα προλαβει σε ενα θαλαμο να τον βρει αδειο, να σου σπασει το λουκετο, να σου ψαξει τα πραγματα και να σε κλεψει; ολοι οι αλλοι που θα ειναι; θαλαμοφυλακας δεν υπαρχει;

 

Παντα νομιζα οτι τα ψειρισματα στον στρατο ηταν του τυπου αφησα το κινητο πανω στο κρεβατι και μας την ζουλα μου το πηραν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να άλλαξαν οι κανονισμοί. Πυρομαχικά μας έφερνε ο δνεας αλλαγής το απόγευμα όταν είχαν φύγει οι εξοδουχοι και τα έπαιρνε το πρωί όταν επεστρεφαν όλοι πίσω.

Ανάλογα τη μονάδα και ανάλογα αν κάνεις πύλη ή όχι

 

Σε θέμα πυρομαχικών έχω δει όλα τα σενάρια σε 4 διαφορετικά στρατόπεδα που βρέθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τη μονάδα και ανάλογα αν κάνεις πύλη ή όχι

Πευκο γεμιστηρα κουμπωναν μονο πυλη το βραδυ δεν ξερω τι επαιζε. 35 πρωι βραδυ παντα με γεμιστηρα ειτε εισαι πυλη ειτε εισαι καυσιμα πχ.Btw η πυλη η καλυτερη υπηρεσια μετα το περιπολο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πευκο γεμιστηρα κουμπωναν μονο πυλη το βραδυ δεν ξερω τι επαιζε. 35 πρωι βραδυ παντα με γεμιστηρα ειτε εισαι πυλη ειτε εισαι καυσιμα πχ.Btw η πυλη η καλυτερη υπηρεσια μετα το περιπολο

Πύλες γενικά κουμπωνουν αν και όχι πάντα ειδικά αν υπάρχει περίπτωση να είναι έκθετοι

 

Εμένα ποτέ δε μου άρεσε η πύλη εκτός αν μπορούσα να κάθομαι στο φυλάκιο σε καρεκλιτσα με ζέστη. Πύλη πρωινά ΑΜ είναι καλή φάση

 

Περιπολα ήταν η φάση μου φιδιασμα τρελό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...