Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ fracry μην μασας. Οταν σε παρουν συνεντευξη πες στον αρχιλοχια ή στον διοικητη να μπαινεις πιο αργα πχ 7:00 ή 7:30 λογω συγκοινωνιας.

 

Α να σε πω και κατι που μπορει να σε φοβισεις. Το Ι3 αοπλο το καθοριζει και ο δοικας, μπορει αυτος να πεις οτι σε θεωρει ικανο να κρατησεις οπλο, αλλα πολυ πιθανο το κοβω.

 

 

 

δε νομιζω οτι μπορει να γινει αυτο γιατι το χαρτι του στρατιωτικου γιατρου λεει οτι ειμαι αοπλο. δε γινεται καποιος να αναιρεσει την εντολη του γιατρου. αμα σου πει κατι του βγαζεις το χαρτι και του λες δε γινεται χαρτι γιατρου. δε μπορει να σου κανει τιποτα

 

 

αυτος ειναι και ο λογος οτι οι γιατροι ειναι ανωτεροι ολων. το καλυτερο βυσμα ειναι το ιατρικο για μεγιστη λουφα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιζει να εφτιαξα το δικο σου μητρωο για τους εξ αναβολης. με ειχε βαλει ο λοχαγος και εφτιαξα καμια 20-30 καρτελες οπλιτων με τα φυλλα μητρωου που γραφουν τις καταταξεις και τις αναβολες.

 

 

Ρε αλήτη δεν ντρέπεσε να στέλνεις απειλητικά μηνύματα σε φίλους :P

Ξερεις το Π.Σ.Υ τι σημαινει ηταν γραμμενο με κοκκινο στυλο πανω στο χαρτι καταταξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε συ ολοι φοβουνται να μην παθει τιποτα και γι αυτο ειπα οτι δεν το κοβω να γινεται..

 

Αλλα οτι εχεις να το πεις απο την αρχη, πχ να μην στεκεσαι ορθιος θα το πεις, για να μην σε υπολογιζουν σε καθημερινες αγγαριες. Οχι να ξυπνησεις μια μερα και να πεις α εγω δεν μπορω να ειμαι ορθιος θα στραβωσουν .

 

 

Στο νοσοκομειο που ημουν εμπαιναν πολλα παιδια με ψυχολογικα. Σε εναν ειχαμε βαλει απ'εξω σκοπετο μονο γι αυτον, ευτυχως ειχαμε κατι ψυχολογους.

 

Ενας κατεβηκε στα μαγειρια και εψαχνε μαχαιρι.

Οτι να ναι. Του πηγαινουμε μπριζολα, λεει θελω μαχαιρι να την κοψω, πεταγεται ο νοσοκομος μας τελειωσαν κοψτην με τα χερια.

 

 

Οτι να ναι καταστασεις. Πηγαινοεφερνα χειρουργιμενους εγω μαζι με εναν αλλον φανταρος, η νοσηλευτρια στην κοσμαρα της δεν μας επεβλεπε. Βγηκα παραπονουμενος οταν μετεφερα εναν και ετρεμε ολοκληρος, τοτε καταλαβα την τεραστια μαλ@κια που εκανα, αν παθαινε κατι στα χερια μου με ειχα ξεσκισει.

 

 

Ακομα ενα κουλο, με φωναζει φωναζει η νοσηλευτρια πανω ενα σαββατο, ελα να ξυρισεις καποιον να παει για σκουλικοειδιτη, δεν το κανω της λεω.

 

Με ξαναπαιρνει, σε θελει η προισταμενη ηταν εκει γιατι ειχε υπηρεσια, Ταγματαρχης αυτην, πολυ ξινη, παω πανω ανοιγω την πορτα με βλεπει η νοσηλευτρια καλα ποιος εισαι και μου λες εμενα δεν ξυριζω. Κοκκινισα απο τα νευρα μου, λεω φανταρος ειμαι, με ειδικοτητα Τεχνιτης Ερπυστιοφορων Αρματων, εξω εχω σπουδασει μηχανολογος καμια σχεση με υγειονομικο, τις λεω αν τον ξυρισω που δεν προκειται θα κλεισω τα ματια και οποιν παρει ο χαρος , το ακουει αυτο η ξινη, λογικευτικε μου λεει φυγε δεν εισαι αρμοδιος γι αυτο, θα τον κοψεις τον ανθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως το βλεπω η καλυτερη φαση για μενα ειναι το 401. αν μου κατσει σωθηκα και τελος θητεια για μενα. ειμαι σχεδον διπλα. σε 15 λεπτα φτανω με το μετρο απο το σπιτι μου



και θα τρωμε πιτογυρα απο το υπογειο κυλικειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι άοπλος, και δε θα 'χεις σκοπέτα, που έχουν το μανίκι τους απ' ότι μου 'χει πει φίλος που υπηρέτησε εκεί.

 

Και πάλι όμως, θα 'μουν επιφυλακτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρουσιάζομαι 124 ΠΒΕ (προ κατάταξη) 1η Ιουλίου. Θέλω να πάρω το κινητό μου κοντά (Huawei IDEOS X5 - Smartphone) αλλά επειδή έχει κάμερα σκέφτομαι να την αφαιρέσω για να μη μου τη σπάσουν ή να την αφαιρέσω και να τους τη δώσω. Θα έχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μην το δειξεις καθολου το κινητο , εχε το στην τσεπη σου κ παντα μακρυα απο υποπτα βλεμματα

Αυτο που μπορεις να κανεις αν θες ειναι να παρεις ενα δευτερο κινητο με 20 ευρω χωρις καμερα για τηλεφωνα κτλ κ στο smartphone να περναει η ωρα σου με παιχνιδια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορουν να σε ψαξουν σωματικα. Θα σου πουν αν εχεις κινητο πανω σου, να δουν αν εχει καμερα. Τωρα αν εσυ βγαλεις το Samsung Galaxy S4 μπροστα του, ξεχνα το μεχρι να φυγεις απο το κεντρο. Παρε ενα απλο με 20 ευρω να το εχεις και καλα για 1ο και το καλο αστο κρυμμενο

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε κανα απλο των 20 ευρω στο κεντρο και οταν πας στην μοναδα σου παιρνεις το ideos μαζι σου. Ασε που στο κεντρο πεφτει και αρκετο κλεψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιζει να εφτιαξα το δικο σου μητρωο για τους εξ αναβολης. με ειχε βαλει ο λοχαγος και εφτιαξα καμια 20-30 καρτελες οπλιτων με τα φυλλα μητρωου που γραφουν τις καταταξεις και τις αναβολες.

 

 

 

 

ρε αλανια επειδη στη βαρη δε θα την παλεψω λογο αποστασης μπορειτε να μου προτεινε καλες θεσεις γυρω απο κατεχακη και ΓΕΣ? μηπως και καταφερω να αλλαξω τη βαρη με εδω που παω με το μετρο σε 2 λεπτα

 

γιατι για βαρη πρεπει να ξυπναω απο τις 4 για να ειμαι εξημιση και μετα θα βγαινω 3 για να κοιμαμαι 8. ελεος

 

 

μεχρι στιγμης ξερω καλες φασες με πολυ εξοδο καθε μερα ΣΑΕΠ, ΑΣΔΥΣ, 401 ενα παιδι θα παει απο τους ερευνας πληροφορικης.

 

για πειτε και οτι αλλο ξερετε να του μεταφερω διαφορες επιλογες. οπου και να με βαλει απο το να τρεχω βαρη ειναι καλυτερα με τα μεσα μεταφορας

Ωχου το μωρέ έχει και παράπονο αυτό θα το φάει η κίνηση....Προκαλείς με αυτά που λες. Εδώ μέσα είναι κόσμος που έκανε στρατό όχι μαλακίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...