Προς το περιεχόμενο

Microsoft Office 365 Δωρεάν Εγγραφή για Πανεπιστήμια ,Καθηγητές και Φοιτητές


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρά λειτουργεί για Duth

μόλις έκανα σύνδεση στο site
https://login.microsoftonline.com/

 

και στο laptop δεν υπάρχει κάποιο θέμα

ΗΜΜΥ Duth
Γενικά σε άλλες υπηρεσίες του πανεπιστημίου (πχ email, eclass) έχεις πρόσβαση με το λογαριασμό σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε όλα έχω, απλά επειδή είναι ιατρική το δικό μου, έλεγα μήπως δεν έχουν ανοίξει την πρόσβαση.

 

Όπως παλαιότερα dreamspark premium είχατε μόνο εσείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κοιτάξτε τι ισχύει στην Πάτρα,

 

Το email της σχολής μου είναι mead####@upnet.gr αλλά για να συνδεθώ στο microsoft student πρέπει να γράψω το email mead####@upatras.gr (το email αυτό δεν υπάρχει, χρησιμοποιήται μόνο για το log in εδώ).

 

Κοιτάξτε αν ισχύει το ίδιο κ σε εσάς μήπως παιζει κάτι με το domain.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου γράφει η Microsoft ότι δεν υπάρχει το username μου στη βάση του Duth και αν θέλω να κάνω login με

 

Από ποια σχολή είσαι; Μήπως παίζει και αυτό ρόλο.

Ημμυ, ίσως έχει κάποιο bug το σύστημα, δοκίμασε να στείλεις ένα mail στο support
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 λογαριασμους που δοκιμασα την επιλογη για offline εγκατασταση δε μου την εμφανιζει. Βεβαια στα education plans η δυνατοτητα για offline ειναι σε πακετο επι πληρωμη κι οχι σε αυτα που παρεχουν οι σχολες που τσεκαρα, δειτε εδω https://products.office.com/en/academic/compare-office-365-education-plans, κι ας λεει μεσα στο λογαριασμο για τις 5 αδειες που αν πατησεις δινει μονο onedrive και skype business. Ισως κατι να εχει αλλαξει απο τοτε εκτος κι αν κανω κατι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 λογαριασμους που δοκιμασα την επιλογη για offline εγκατασταση δε μου την εμφανιζει. Βεβαια στα education plans η δυνατοτητα για offline ειναι σε πακετο επι πληρωμη κι οχι σε αυτα που παρεχουν οι σχολες που τσεκαρα, δειτε εδω https://products.office.com/en/academic/compare-office-365-education-plans, κι ας λεει μεσα στο λογαριασμο για τις 5 αδειες που αν πατησεις δινει μονο onedrive και skype business. Ισως κατι να εχει αλλαξει απο τοτε εκτος κι αν κανω κατι λαθος.

Προφανώς έχει 1 One drive και 1 skype business, είναι ατομικό account με δυνατότητα εγκατάστασης σε παραπάνω απο ένα υπολογιστές. :)

 

Το offline πρέπει να στο παρέχει η σχολή σου για να έχεις τέτοια άδεια, διαφορετικά έχεις την έκδοση που δείχνεις στο link που είναι free.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημμυ, ίσως έχει κάποιο bug το σύστημα, δοκίμασε να στείλεις ένα mail στο support

 

Μάλλον είναι μόνο για τη δική σας σχολή ή γενικά για τις σχολές της Ξάνθης.

 

Θα κάνω μια ερώτηση τη Δευτέρα, αλλά αμφιβάλλω αν θα γνωρίζει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άφορμή το ότι είδα το post είπα να ξαναδοκιμάσω με το mail της σχολής μου στο geol.uoa.gr

Και ενω μέχρι πριν καποιο καιρό δε με αφηνε να εγγραφώ, πλεον με αφήνει! Προφανώς κατι κάνουν όταν σου βγαζει το μυνημα , το αιτημα σου θα εξεταστει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά πρέπει ισχύει, δοκίμασε το.

το δικίμασα με email @sch.gr και δε δούλεψε.

 

είσαι σίγουρος ότι ισχύει;

Διόρθωσα την πρόταση γιατί παρερμηνεύθηκε.

 

Δοκίμασε μήπως ισχύει εδώ: https://products.office.com/en-us/student?tab=teachers

Διαφορετικά δοκίμασε για την Online πλατφόρμα αν σε ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...