Προς το περιεχόμενο

Microsoft Office 365 Δωρεάν Εγγραφή για Πανεπιστήμια ,Καθηγητές και Φοιτητές


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τπ εγκατέστησα σε δύο pc. Σε αυτό με τα Win8.1 (αν παίζει ρόλο αυτό) έχει ένα πρόβλημα που μου σπάω το κεφάλι μου να βρω πού οφείλεται. Όταν ενεργοποιώ το πινέλο μορφοποίησης για να μορφοποιήσω από ένα αρχείο σε ένα άλλο, το "ξεχνάει" αμέσως μόλις φύγω από το πρώτο αρχείο. Δηλαδή πατάω, βλέπω το πινέλο, μόλις πάω στο άλλο αρχείο δεν το βλέπω πιά, ούτε αν επιστρέψω στο πρώτο αρχείο. Δηλαδή σαν να μην το πάτησα καθόλου. Με τις συντομεύσεις (ctrl+shift+c και ctrl+shift+v) η μορφοποίηση δουλεύει κανονικά και από ένα έγγραφο σε άλλο. Επίσης, στο άλλο pc με Win7 δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασα δύο φορές repair, και το quick και το full, και πάλι τα ίδια. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Edit: βρήκα  τη λύση. Με βάση αυτό το νήμα ξεκίνησα το word με winword /a και φαντάστηκα ότι εφταιγε κάποιο από τα addons. Το πέτυχα με την πρώτη, εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του Zotero και δούλεψε. Τώρα, πώς γίνεται να μην έχει το ίδιο πρόβλημα στο άλλο pc με την ίδια παλιά έκδοση του Zotero, άγνωστο.

Επεξ/σία από arxaggelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@teiath.gr δουλεύει μια χάρα. Too bad έχω Ubuntu

 

 

Με μαιλ @teiath.gr πλεον δουλευει κανονικα

 

Παιδια σε εσας υπαρχει και η δυνατοτητα offline εγκαταστασης. Σε μενα εχει μονο τα online και δεν ξερω μηπως γινεται επειδη εχω ηδη εγκατεστημενα τα Office(ειχα αγορασμενη την ακαδημαικη εκδοση για 4χρονια με 80€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε εσας υπαρχει και η δυνατοτητα offline εγκαταστασης. Σε μενα εχει μονο τα online και δεν ξερω μηπως γινεται επειδη εχω ηδη εγκατεστημενα τα Office(ειχα αγορασμενη την ακαδημαικη εκδοση για 4χρονια με 80€)

Όπως είπα έχω Ubuntu, άν έχεις υπομονή, μέσα σε 3-4 μέρες θα βάλω mac, και θα δοκιμάσω, θα σου πω τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρει κανεις απο εκπα, φιλοσοφικη;

 

δΟκίμασα απο εκπα φυσικο και μου ειπε πως εχει προβλημα αυτη τη στιγμη απο μεριάς τους και το δουλεύουν να επιλυθεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δΟκίμασα απο εκπα φυσικο και μου ειπε πως εχει προβλημα αυτη τη στιγμη απο μεριάς τους και το δουλεύουν να επιλυθεί!

 

Εγώ το είπα στο αμφιθέατρο προχθές και μόλις το άκουσε ο καθηγητής είπε "Μην ακούω Microsoft βγάζω σπυριά."

Απαντώ "Και εγώ χρησιμοποιώ Ubuntu, δεν γουστάρω την ms"

Απαντάει

 

"Μην ακούω Ubuntu βγάζω πιο πολλά σπυριά"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...