Προς το περιεχόμενο

Microsoft Office 365 Δωρεάν Εγγραφή για Πανεπιστήμια ,Καθηγητές και Φοιτητές


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα η σχολη μου δινει κανονικα Office 365 αλλα τα τζιμανια απο τη Microsoft ή απο τη σχολη δεν εχουν ενεργοποιησει τα φοιτητικα account για offline προγραμματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης δυστυχώς έχουν απενεργοποιήσει όλες τις εκδόσεις των windows για το Dreamspark standard πακέτο...νέος φοιτητής (πριν 2 εβδομάδες έκανα εγγραφή) παρότι "παππούς" και δεν μου δίνει τίποτε άλλο εκτός από office 365...Τι γίνεται το κάθε ίδρυμα απενεργοποιεί ότι θέλει; Μια μικρή απογοήτευση την έφαγα...εκτός αν κάνω κάτι λάθος και δεν βλέπω τίποτα... :-(...δεν ξέρω για το Dreamspark premium...η σχολή είναι στο standard...

 

Το Standard πάντα μόνο τις server εκδόσεις των Windows είχε. Για τις κλασικές εκδόσεις πρέπει η σχολή σου να έχει συνδρομή στο Imagine Premium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Standard πάντα μόνο τις server εκδόσεις των Windows είχε. Για τις κλασικές εκδόσεις πρέπει η σχολή σου να έχει συνδρομή στο Imagine Premium.

Τα τελευταία 15 χρόνια ήμουν φοιτητής μόνο σε μεταπτυχιακά του εξωτερικού και δεν είχα ασχοληθεί, οπότε τώρα από χθες που είδα το σύστημα με το πάσο και τα βιβλία νιώθω και εντελώς παππούς...στα χρόνια τις πρώτης σχολής δεν είχαμε τέτοια κόλπα, ούτε στα μεταπτυχιακά...ακόμη και έτσι όπως τα λες δεν θα έπρεπε να έχει τις server εκδόσεις; Θα μπορούσα το htpc που θέλω να στήσω να το κάνω server  :-D  :-)  :devil:  B)  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ναι καλα η μεγαλη μου η αδερφη που σπουδαζει και εχω δωρεαν Office απο αυτην γιατι αν ηταν να περιμενω απο το λυκειο...

Καθως φταει το λυκειο γι αυτο τον λογο και οχι το εκπαιδευτικο συστημα το οποιο δεν το προβλεπει

Το Standard πάντα μόνο τις server εκδόσεις των Windows είχε. Για τις κλασικές εκδόσεις πρέπει η σχολή σου να έχει συνδρομή στο Imagine Premium.

Το ΕΑΠ δινει κανονικα windows 7 και 10 μεσω microsoft dreamspark

Εμενα η σχολη μου δινει κανονικα Office 365 αλλα τα τζιμανια απο τη Microsoft ή απο τη σχολη δεν εχουν ενεργοποιησει τα φοιτητικα account για offline προγραμματα!

Η αδεια ειναι μονο για online χρηση του office 365.

Ειχα κανει ερωτηση στο helpdesk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εκτός από το εντελώς online που είναι αρκετά δυσχρηστο, μπορούμε να εγκαταστήσουμε και κάποιον client του 365?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως φταει το λυκειο γι αυτο τον λογο και οχι το εκπαιδευτικο συστημα το οποιο δεν το προβλεπει Το ΕΑΠ δινει κανονικα windows 7 και 10 μεσω microsoft dreamspark Η αδεια ειναι μονο για online χρηση του office 365.

Ειχα κανει ερωτηση στο helpdesk

link για το dreamspark?

 

ok το βρήκα

 

https://e5.onthehub.com/WebStore/ProductsByMajorVersionList.aspx?cmi_cs=1&cmi_mnuMain=bdba23cf-e05e-e011-971f-0030487d8897&ws=94507290-899b-e011-969d-0030487d8897&vsro=8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ ακολούθησα το παρακάτω:

 

http://www.teiath.gr/userfiles/kodelez/mic26117.pdf

 

Είδα κανονικά το 1GB για ολες τις εφαρμογές...

 

https://i.imgur.com/Sl713fq.png

 

Μπήκα από το link της ΔΗΛΟΣ 365 και τελείωσε το μπέρδεμα. Προσπαθώ δύο μέρες να μπω με το email του πανεπιστημίου (ΑΣΟΕΕ/ΟΠΑ) μου (ακριβώς με το ίδιο που μπήκα τελικά μέσω της πλατφόρμας ΔΗΛΟΣ) και για κάποιον λόγο δεν το δεχόταν. 

Φαίνεται πρέπει να γίνει ενεργοποίηση μέσω της ΔΗΛΟΣ 365 πρώτα (;).

 

Να 'σαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε δεν ξέρω τι στο καλό έγινε αλλά με το δικό σου link έκανα login με το φοιτητικό username και password μέσω του πανεπιστημίου και μου έδωσε δυνατότητα να πάρω προϊόντα από το premium πακέτο, windows 10 και windows 8.1 pro...παρότι η σχολή μου δεν είναι στο premium πακέτο και δεν μου έδινε κανένα windows, μόνο office 365...μάλιστα το έχω αναφέρει στην προηγούμενη σελίδα και δήλωσα απογοητευμένος!!! Δεν έχω καμιά ιδέα το τι έγινε...κατεβάζω τα iso τώρα και έχω ήδη τα product keys...  :-D  :-) ...μακάρι να μπορούσα να σου δώσω καμιά 10αριά likes! Και εδώ οφείλω να δηλώσω αηδιασμένος που σαν καθηγητής δευτεροβάθμιας δεν μπορώ να έχω office και windows με mail του school.gr αλλά μπορώ κάλλιστα σαν φοιτητής... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...