Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποτε περιπου θα εμφανιστει η συναλαγη με το paypal που κραταει 1,5€ για να την κανω confirm?εχουν περασει 5 εργασιμες και το μονο που εχει κρατησει ειναι 0,93 kαι μου λεει pending!! 

Για να εμφανιστεί η συναλλαγη θα πρέπει να πατήσεις link and confirm my card στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Jacob ειναι κανονικα και αυτο δηλωσα, το διπλωμα (προσφατο) γραφει IAKOVOS... εκανα verification πριν γινει τιποτα, αν μου πουν καμια λαλακια τους εφαγα...
 

Και οι Ιάκωβοι δηλώσατε "Jack" φαντάζομαι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jacob ειναι κανονικα και αυτο δηλωσα, το διπλωμα (προσφατο) γραφει IAKOVOS... εκανα verification πριν γινει τιποτα, αν μου πουν καμια λαλακια τους εφαγα...

 

Αππ' εδώ σ 'επιασα! Αμα δήλωσες Jacob τράβα να αποδείξεις ότι είσαι ο IACOVOS. Αυτό έπαθα και γω με το John και το Ioannis. Αυριο το τσατ στο support τι ώρες ανοίγει? Ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο και να περιμένεις δεν θα αλλάξει κάτι.Δεν είναι πρόβλημα της revolut.Μέσα σε 5 μόλις λεπτά από αυτές τις 5 μέρες,θα είχες διαβάσει έστω τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.

 

τον εχω διαβασει αδερφε τον οδηγο...και δεν αναφερομαι στο στο θεμα για τα 0,93€ αλλα για το 1,5€απλα επειδη ειναι η τέταρτη καρτα που συνδεω στο paypal και για λογαριασμο φιλων μου εκανε την χρεωση του 1,5€ σε 2-3 μερες και αμεσως εμφανιστηκε ο 4ψηφιος και την εκανα confirm! για αυτο το θεμα μιλαω..

 

attachicon.gifRevolut Οδηγός επιβίωσης Internet Insomnia.gr.jpeg

 

@johnnie

Δεν υπάρχει κανένα θέμα,με το νούμερο του κινητού σου γίνεται το αρχικό "δέσιμο".Σε νέα συσκευή σου έρχεται πάλι το αρχικό confirmation και είσαι οκ.

Για να εμφανιστεί η συναλλαγη θα πρέπει να πατήσεις link and confirm my card στο pay

ευχαριστω αδερφε..ειχα την εντυπωση οτι θα μου γινει η χρεωση χωρις αυτην την διαδικασια!ειχα κανει add card στο paypal αλλα δεν ειχα κανει αυτο που λες!τουλαχιστων παλιοτερα δεν χρειαζοταν αυτο απο οσο θυμαμαι!!εκανες απλα add card βαζοντας τα στοιχεια της καρτας  και απλα περιμενες την χρεωση...

ξανα ευχαριστω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jacob ειναι κανονικα και αυτο δηλωσα, το διπλωμα (προσφατο) γραφει IAKOVOS... εκανα verification πριν γινει τιποτα, αν μου πουν καμια λαλακια τους εφαγα...

 

Καθήστε λίγο ρε παιδιά,τί john και jacob πάτε και δηλώνετε;Επειδή έτσι σας φώναζε η δασκάλα στο φροντιστήριο αγγλικών και ακούγεται πιο trendy;Στην τράπεζα jacob λέει ο λογαριασμός σου δηλαδή;Ελληνικό βαφτιστικό δεν έχετε;Και θέλετε να τους την πείτε κιόλας άμα πράξουν το αυτονόητο ή μετά θα ψάχνετε γιατί αργούν τα εμβάσματα και θα κλαίγεστε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη προσπάθεια να κλείσω εισιτήρια για τρένο στο Λονδίνο (gatwick express) η πληρωμή απορρίφθηκε, μετά το τέλος της επεξεργασίας της πληρωμής βγήκε το μήνυμα "  Sorry, your payment has been declined for the following reason:

Payment gateway error: Rejected by fraud rules service" . Βέβαια, σε άλλες περιπτώσεις λειτούργησε κανονικά, αλλά η λέξη fraud με ανησύχησε...Τι να έφταιξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jacob ειναι κανονικα και αυτο δηλωσα, το διπλωμα (προσφατο) γραφει IAKOVOS... εκανα verification πριν γινει τιποτα, αν μου πουν καμια λαλακια τους εφαγα...

 

 

Jacob είναι κανονικά στις κινηματογραφικές ταινίες.

Η μετατροπή των Ελληνικών σε Λατινικά γίνεται με τη χρήση του διεθνές προτύπου ISO 843 (ελληνιστί ΕΛΟΤ 743)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα κι εγώ για πρώτη φορά λεφτά χθες, περιμένω να τα δω (φαντάζομαι) από εβδομάδα. Το Winbank μου έβγαλε σήμερα μήνυμα πως το έμβασμα έχει εγκριθεί.

 

Κάποιες ερωτήσεις:

 

α) Με το verification τι παίζει; Τα 1500 μέσα στον χρόνο δεν υπάρχει περίπτωση να τα περάσω. Πόσο πιθανό είναι να μου ζητήσει;

β) Δεν υπάρχει διαβατήριο ή δίπλωμα, και έχω μια 15ετίας ταυτότητα, τότε που τις έγραφαν ακόμα με το χέρι. Τις δέχονται αυτές, σε περίπτωση που χρειαστεί;

γ) Αν μου ζητήσει να κάνω verify και τελικά δεν θέλω/μπορώ, θα μπορέσω να πάρω πίσω ότι λεφτά θα έχω στην κάρτα ή θα μπλοκαριστούν;

 

Σημείωση πως δεν με ενδιαφέρει (επί του παρόντος τουλάχιστον) να μου στείλουν φυσική κάρτα (αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο).

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

 

Λοιπόν, έχω απαντήσεις στις ερωτήσεις μου, καθώς μου απάντησαν πριν από λίγο στο live chat που έχουν εντός της εφαρμογής.

 

Στην ερώτηση εάν θα μου ζητήσουν πιστοποίηση αφού δεν έχω σκοπό να ξεπεράσω τα 1500 ευρώ τον χρόνο, η απάντηση είναι πως ναι. Όσον αφορά στο τι έγγραφα γίνονται δεκτά, δέχονται και ταυτότητες, αρκεί να είναι με λατινικούς χαρακτήρες και όχι γραμμένες στο χέρι (άρα η δική μου δεν γίνεται δεκτή). Τέλος, όσον αφορά το τι μπορώ να κάνω τώρα, αφού προς το παρόν φαίνεται πως δεν μπορώ να κάνω verify, η απάντηση είναι πως μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μέχρι να φτάσω τα £750 (συνολικά, όχι τον μήνα ή τον χρόνο. Επίσης, αυτό δεν ισούται με 750 ευρώ, αλλά με την αντίστοιχη ισοτιμία, δηλαδή γύρω στα 1000 ευρώ). Μετά θα χρειαστεί πιστοποίηση για να συνεχίσω.

 

Οπότε δεν φαίνεται να έχω κάποιο θέμα για τώρα, 1000 ευρώ μου αρκούν σαν συνολικό ταβάνι (ούτε που ξέρω άλλωστε αν και πότε θα το φτάσω :P).

 

ΥΓ: Εκτός, μου πρόσθεσε τώρα, εάν το account μου γίνει block, οπότε θα πρέπει αναγκαστικά να κάνω πιστοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jacob είναι κανονικά στις κινηματογραφικές ταινίες.

Η μετατροπή των Ελληνικών σε Λατινικά γίνεται με τη χρήση του διεθνές προτύπου ISO 843 (ελληνιστί ΕΛΟΤ 743)

ωραια... θα μιλήσω μαζι τους να δω τι θα παιχτει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τέλος καλό όλα καλά! Ελπίζω να μη χρειαστεί τόση φασαρία ξανά.

Για τους ενδιαφερόμενους:

Έστειλα τα στοιχεία μου με διεθνές δίπλωμα οδήγησης, ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, κινητό τηλέφωνο, μια φωτό με μένα κρατώντας στο πρόσωπο το δίπλωμα, μια σκέτο το πρόσωπο και τέλος 2 με το δίπλωμα  εμπρός και πίσω. 

Όλα τα παραπάνω στο email 

 

[email protected]

 

Μόλις πριν λίγα λεπτά ξεμπλοκάρισαν την κάρτα μου.

Να είστε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έμβασμα από Δευτέρα και ακόμη δεν έχει εμφανιστεί. Αποστολή email στο support και τσιμουδιά από εκεί. Να τα κλαίω τα λεφτουδάκια μου?

Την άλλη φορά σε μιάμιση μέρα ήταν απίκο τα φταλε.

Λήξη συναγερμού, μόλις μπήκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@johnnie

Δεν υπάρχει κανένα θέμα,με το νούμερο του κινητού σου γίνεται το αρχικό "δέσιμο".Σε νέα συσκευή σου έρχεται πάλι το αρχικό confirmation και είσαι οκ.

 

 

Thank you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχω απαντήσεις στις ερωτήσεις μου, καθώς μου απάντησαν πριν από λίγο στο live chat που έχουν εντός της εφαρμογής.

 

Στην ερώτηση εάν θα μου ζητήσουν πιστοποίηση αφού δεν έχω σκοπό να ξεπεράσω τα 1500 ευρώ τον χρόνο, η απάντηση είναι πως ναι. Όσον αφορά στο τι έγγραφα γίνονται δεκτά, δέχονται και ταυτότητες, αρκεί να είναι με λατινικούς χαρακτήρες και όχι γραμμένες στο χέρι (άρα η δική μου δεν γίνεται δεκτή). Τέλος, όσον αφορά το τι μπορώ να κάνω τώρα, αφού προς το παρόν φαίνεται πως δεν μπορώ να κάνω verify, η απάντηση είναι πως μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μέχρι να φτάσω τα £750 (συνολικά, όχι τον μήνα ή τον χρόνο. Επίσης, αυτό δεν ισούται με 750 ευρώ, αλλά με την αντίστοιχη ισοτιμία, δηλαδή γύρω στα 1000 ευρώ). Μετά θα χρειαστεί πιστοποίηση για να συνεχίσω.

 

Οπότε δεν φαίνεται να έχω κάποιο θέμα για τώρα, 1000 ευρώ μου αρκούν σαν συνολικό ταβάνι (ούτε που ξέρω άλλωστε αν και πότε θα το φτάσω :P).

 

ΥΓ: Εκτός, μου πρόσθεσε τώρα, εάν το account μου γίνει block, οπότε θα πρέπει αναγκαστικά να κάνω πιστοποίηση.

Εγω έχω ξεπεράσει τα 1000 και δεν έχω κάνει verification.....εχω όμωςφορτίσει την revolut κατευθείαν μέσω άλλης κάρτας εξωτερικού οπότε με θεωρούν verified ;)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα θα στείλω τα πρώτα χρήματα στην Revolut με έμβασμα και επειδή είναι η πρώτη μου φορά, (διάβασα τις οδηγίες στην πρώτη σελ.)  αν ξέρει κάποιος να μου πεί στα κουτάκια αιτιολογία για εντολέα και αιτιολογία προς δικαιούχο (Alpha web banking) βάζουμε το reference που μας βγάζει στις οδηγίες στο revolut app κάτω από το swift/Bic? και αν ναι και στα 2 βάζουμε το ίδιο reference?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...