Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ΚΥ 24/1 το βράδυ έστειλα έμβασμα και την ΤΡ 26/1 23.45 είχαν μπει στο λογαριασμό μου

 

Και εγω κυριακη βραδυ, αλλα μεχρι σημερα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχες ξαναστείλει ή είναι η πρώτη φορά;

Πότε σου είπαν για 4-5 μέρες; Μίλησες μαζί τους;

 

Πρωτη φορα. Καινουριος λογαριασμος. Verified. Εχω μιλησει μαζι τους. 26/1 μου απαντησε. Εχω στειλει αυτο που μου ζητησε. Οποτε υπομονη

 

 

Hi Vasilis,

Your transfer is on its way here but hasn't arrived yet. Please remember banks in Greece take between 4 and 5 working days to clear transfers. We will keep an eye on it and credit it to your account when it arrives :)

 
Please send us a confirmation of your transfer to [email protected]
 
Kind regards,
 
Luis
Revolut
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις και την επιβεβαίωση ότι το παρακολουθούν, μην ανησυχείς.

Απλά, λίγη υπομονή, όπως λες.

 

(Βέβαια, οι 4-5 μέρες είναι λίγο υπερβολικό διάστημα, με βάση όσα έχουν αναφερθεί στο νήμα, αλλά ίσως έχει σχέση και με την τράπεζα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι είναι θέμα της revolut. 5 εμβάσματα έστειλα και πήραν 4 εργάσιμες. Ενώ η κατάσταση στην τράπεζα έλεγε ότι τα λεφτά παραλήφθηκαν από την τράπεζα του εξωτερικού την επόμενη εργάσιμη.

 

Με την number26 που έστειλα χθες από 2 διαφορετικές τράπεζες, το πρώτο έφτασε σήμερα το απόγευμα και το 2ο το περιμένω το βράδυ.

 

Φαντάζομαι ότι έχουν πάρα πολύ φόρτο και καθυστερούνε να τα συνδέσουνε στο ίδιο reference. Οπότε υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εστειλα λεφτα για πρωτη φορα στ revolut κ ηθελα να ρωτησω οτι το referrence το γραφουμε το ιδιο δυο φορες (νομιζω σωστα τα εχω κανει ολα) αυτη η συναλλαγη ποτε θα φανει ομως στην εφαρμογη της revolut ? μολις μπουνε τα χρηματα μεσα?η μολις τωρα που εκανα την μεταφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εστειλα λεφτα για πρωτη φορα στ revolut κ ηθελα να ρωτησω οτι το referrence το γραφουμε το ιδιο δυο φορες (νομιζω σωστα τα εχω κανει ολα) αυτη η συναλλαγη ποτε θα φανει ομως στην εφαρμογη της revolut ? μολις μπουνε τα χρηματα μεσα?η μολις τωρα που εκανα την μεταφορα?

 

τα λεφτά μετά από 3 με 5 εργάσιμες και θα είναι διαθέσιμα τότε για αγορές.

Διάβασε τουλάχιστον την πρώτη σελίδα με τους οδηγούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εστειλα λεφτα για πρωτη φορα στ revolut κ ηθελα να ρωτησω οτι το referrence το γραφουμε το ιδιο δυο φορες (νομιζω σωστα τα εχω κανει ολα) αυτη η συναλλαγη ποτε θα φανει ομως στην εφαρμογη της revolut ? μολις μπουνε τα χρηματα μεσα?η μολις τωρα που εκανα την μεταφορα?

Οταν μπούνε. Θα τα περιμένεις Πέμπτη - Παρασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ το διαβασα στους οδηγους απλα δεν ηξερα ποτε θα φανουν στην εφαρμογη της revolut, οτι θα μπουνε μεσα εβδομαδας το ξερω

ευχαριστω παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει το όριο των 500 ευρώ ανά μήνα και χρειάζομαι άμεσα κάποιο ποσό στην καρτα.

Γινεται να μεταφέρω από το balance του paypal χρήματα?

Επίσης αν γινει μεταφορά απο κάρτα γνωστού τα χρήματα θα εμφανιστούν αμεσως στην καρτα?

Σε περίπτωση μεταφοράς από revolut σε revolut τα χρήματα είναι άμεσα διαθέσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε περιπου θα εμφανιστει η συναλαγη με το paypal που κραταει 1,5€ για να την κανω confirm?εχουν περασει 5 εργασιμες και το μονο που εχει κρατησει ειναι 0,93 kαι μου λεει pending!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα κι εγώ για πρώτη φορά λεφτά χθες, περιμένω να τα δω (φαντάζομαι) από εβδομάδα. Το Winbank μου έβγαλε σήμερα μήνυμα πως το έμβασμα έχει εγκριθεί.

 

Κάποιες ερωτήσεις:

 

α) Με το verification τι παίζει; Τα 1500 μέσα στον χρόνο δεν υπάρχει περίπτωση να τα περάσω. Πόσο πιθανό είναι να μου ζητήσει;

β) Δεν υπάρχει διαβατήριο ή δίπλωμα, και έχω μια 15ετίας ταυτότητα, τότε που τις έγραφαν ακόμα με το χέρι. Τις δέχονται αυτές, σε περίπτωση που χρειαστεί;

γ) Αν μου ζητήσει να κάνω verify και τελικά δεν θέλω/μπορώ, θα μπορέσω να πάρω πίσω ότι λεφτά θα έχω στην κάρτα ή θα μπλοκαριστούν;

 

Σημείωση πως δεν με ενδιαφέρει (επί του παρόντος τουλάχιστον) να μου στείλουν φυσική κάρτα (αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο).

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε περιπου θα εμφανιστει η συναλαγη με το paypal που κραταει 1,5€ για να την κανω confirm?εχουν περασει 5 εργασιμες και το μονο που εχει κρατησει ειναι 0,93 kαι μου λεει pending!! 

Και όσο και να περιμένεις δεν θα αλλάξει κάτι.Δεν είναι πρόβλημα της revolut.Μέσα σε 5 μόλις λεπτά από αυτές τις 5 μέρες,θα είχες διαβάσει έστω τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.

 

post-227832-0-70301700-1454094139_thumb.jpeg

 

@johnnie

Δεν υπάρχει κανένα θέμα,με το νούμερο του κινητού σου γίνεται το αρχικό "δέσιμο".Σε νέα συσκευή σου έρχεται πάλι το αρχικό confirmation και είσαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...