Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, darkmatinee said:

Δεν έχουν βρει νομίζω ακόμα εύκολο τρόπο μετάβασης από το ένα κινητό στο άλλο.

Μια χαρά υπάρχει τρόπος, όταν αλλάζεις συσκευή. Αλλά όχι όταν αλλάζεις αριθμό (λογικό δεν είναι ότι πρέπει να τους ενοχλήσεις χειροκίνητα). Με την ίδια λογική γιατί δεν αλλάζεις και email αφού άλλαξες συσκευή. Αν άλλαζες ταυτότητα σε ελληνική τράπεζα δεν θα τους το έλεγες?! Απλά ο φίλος την είχε παρατήσει εντελώς, ξεχνώντας ότι ο αριθμός κινητού ειναι η ''ταυτότητα'' του χρήστη στη revolut. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Όταν πας να στείλεις τα λεφτά σε λέει τι θα χρεώσει πριν πατήσεις επιβεβαίωση.1€ είναι με κανονική προτεραιότητα.

Σ' ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Μια χαρά υπάρχει τρόπος, όταν αλλάζεις συσκευή. Αλλά όχι όταν αλλάζεις αριθμό (λογικό δεν είναι ότι πρέπει να τους ενοχλήσεις χειροκίνητα). Με την ίδια λογική γιατί δεν αλλάζεις και email αφού άλλαξες συσκευή. Αν άλλαζες ταυτότητα σε ελληνική τράπεζα δεν θα τους το έλεγες?! Απλά ο φίλος την είχε παρατήσει εντελώς, ξεχνώντας ότι ο αριθμός κινητού ειναι η ''ταυτότητα'' του χρήστη στη revolut. 

 

Συμφωνώ εν μέρη, αλλά και σε ελληνική τράπεζα όταν αλλάζεις τα δεδομένα σου, δεν σου μπλοκάρουν το λογαριασμό μέχρι να τους ενημερώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, darkmatinee said:

Συμφωνώ εν μέρη, αλλά και σε ελληνική τράπεζα όταν αλλάζεις τα δεδομένα σου, δεν σου μπλοκάρουν το λογαριασμό μέχρι να τους ενημερώσεις…

Μα αφού άνοιξε δεύτερο λογαριασμό, κατι το οποίο ειναι παράνομο και αναφέρεται στους όρους χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα λογαριασμό και δοκίμασα να περάσω 2 κάρτες Πειραιώς για να κάνω Top Up αλλά μου γράφει "Sorry, cards from Greece aren't supported. Please try another card".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Crypton-R- είπε

Μόλις έκανα λογαριασμό και δοκίμασα να περάσω 2 κάρτες Πειραιώς για να κάνω Top Up αλλά μου γράφει "Sorry, cards from Greece aren't supported. Please try another card".

😲 Με ενδιαφέρει αυτό το θέμα. Γιατί και εγώ στη Πειραιώς έχω λογαριασμό, και σκέφτομαι να δοκιμάσω revolut ή όχι.

Ας απαντήσει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Crypton-R- είπε

Μόλις έκανα λογαριασμό και δοκίμασα να περάσω 2 κάρτες Πειραιώς για να κάνω Top Up αλλά μου γράφει "Sorry, cards from Greece aren't supported. Please try another card".

 

11 λεπτά πριν, Alithinos είπε

😲 Με ενδιαφέρει αυτό το θέμα. Γιατί και εγώ στη Πειραιώς έχω λογαριασμό, και σκέφτομαι να δοκιμάσω revolut ή όχι.

Ας απαντήσει κάποιος...

Λόγω ΣΥΡΙΖΑ και κάπιταλ κοντρόλς αυτές οι συναλλάγες δεν έχουν ανοίξει ακόμα... Μόνο μέσω εμβάσματος γίνεται η φόρτιση του λογαριασμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, pOLoS είπε

από πότε δουλεύει Ελλάδα το google pay?

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις ελληνικές τράπεζες, πάντως εάν έχεις revolut μπορείς να περάσεις την κάρτα στο google pay χωρίς κανένα πρόβλημα. Επειδή έχω γυρισμένο το λογαριασμό σε αμερικάνικο google play για φθηνότερες τιμές, με το που πέρασα την ''ελληνική'' revolut μου ήρθε αμέσως το παρακάτω μήνυμα. Καθόλου άσχημα.

Untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Alithinos είπε

😲 Με ενδιαφέρει αυτό το θέμα. Γιατί και εγώ στη Πειραιώς έχω λογαριασμό, και σκέφτομαι να δοκιμάσω revolut ή όχι.

Ας απαντήσει κάποιος...

Όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω, μόνο με έμβασμα 1 ευρώ κόστος. Η revolut δίνει προσωπικό IBAN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις ελληνικές τράπεζες, πάντως εάν έχεις revolut μπορείς να περάσεις την κάρτα στο google pay χωρίς κανένα πρόβλημα. Επειδή έχω γυρισμένο το λογαριασμό σε αμερικάνικο google play για φθηνότερες τιμές, με το που πέρασα την ''ελληνική'' revolut μου ήρθε αμέσως το παρακάτω μήνυμα. Καθόλου άσχημα.

Untitled.png

 

μια χαρά, κατέβασα το google pay από apkmirror και δέχτηκε τη revolut 

 

το ερώτημα τώρα είναι τι γίνεται με την ισοτιμία https://support.google.com/payments/answer/6220312?hl=en-GB

το εχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει? αν κάνει δική του μετατροπή σε ευρώ δεν αξίζει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pOLoS είπε

μια χαρά, κατέβασα το google pay από apkmirror και δέχτηκε τη revolut 

το ερώτημα τώρα είναι τι γίνεται με την ισοτιμία https://support.google.com/payments/answer/6220312?hl=en-GB

το εχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει? αν κάνει δική του μετατροπή σε ευρώ δεν αξίζει 

Το Google pay δεν κάνει μετατροπή, η κάρτα σου την κάνει. Έχω πληρώσει στη Νορβηγία και πάντα η μετατροπή γίνεται από την Revo. Μην ανησυχείς!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMG_20180719_210146.jpg

20 ώρες πριν, zaccki είπε

Επελεξες την μετατροπη συναλλαγματος να την κανει η Εθνικη ή ο card provider (Revolut)? Αν επελεξες το πρωτο αυτη ειναι η αιτια της χρεωσης.

Δεν επιλεξα τίποτα, ότι έκανα πριν για ανάληψη το ίδιο έκανα και τώρα. Μου κάνει εντύπωση που ζητά 2€ είτε για 20 είτε για 80€ ανάληψη.

Επεξ/σία από soleman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...