Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, cumulus είπε

Μετεφερα τον Οκτωβριο καποια χρηματα απο eurobank στη ν26 και μπηκαν την επομενη μερα.Την Κυριακη μετεφερα χρηματα απο alpha και μεχρι σημερα δεν εει εμφανιστει τιποτα.Ποσες ημερες να περιμενω μεχρι να αρχισω να ψαχνομαι ;

σε αυτες τις συναλλαγές παίζει ρόλο η μέρα και η ώρα... δεν αρκεί να είναι η μέρα εργάσιμη, πρέπει να είναι και η ώρα...

οπότε αφου τα εβαλες Κυριακη είναι σαν να τα έβαλες ουσιαστικά Δευτέρα, άρα σήμερα, το πολύ αύριο, πρέπει να τα δεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα φίλοι, 

Χθες έστειλα ένα έμβασμα από τι Paypal στο IBAN τις Ν26 σήμερα είδα στην ιστοσελίδα τις Paypal ότι το συναλλαγή ολοκληρώθηκε και ότι πήγαν τα λεφτά στην κάρτα, Αλλά όταν πήγα στο ΑΤΜ ήταν 0.00 τίποτα να τονίσω ότι δεν ήρθε ούτε ειδοποίηση στην εφαρμογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, MrJulius είπε

Καλημέρα φίλοι, 

Χθες έστειλα ένα έμβασμα από τι Paypal στο IBAN τις Ν26 σήμερα είδα στην ιστοσελίδα τις Paypal ότι το συναλλαγή ολοκληρώθηκε και ότι πήγαν τα λεφτά στην κάρτα, Αλλά όταν πήγα στο ΑΤΜ ήταν 0.00 τίποτα να τονίσω ότι δεν ήρθε ούτε ειδοποίηση στην εφαρμογή  

Είναι πολύ νωρίς. Θα τα δεις αργότερα μέσα στη μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, MrJulius said:

Καλημέρα φίλοι, 

Χθες έστειλα ένα έμβασμα από τι Paypal στο IBAN τις Ν26 σήμερα είδα στην ιστοσελίδα τις Paypal ότι το συναλλαγή ολοκληρώθηκε και ότι πήγαν τα λεφτά στην κάρτα, Αλλά όταν πήγα στο ΑΤΜ ήταν 0.00 τίποτα να τονίσω ότι δεν ήρθε ούτε ειδοποίηση στην εφαρμογή 

Βρε παιδιά, τι σχέση έχει το PayPal. Στην εφαρμογή της Ν26 μπήκες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Βρε παιδιά, τι σχέση έχει το PayPal. Στην εφαρμογή της Ν26 μπήκες? 

Ναι φίλε μου.

Edit: όλα εντάξει παιδιά μπήκαν 

Επεξ/σία από MrJulius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Funny__boy είπε

 

Πόσο ασφαλείς είναι οι καταθέσεις στην n26 από κάποιο κανόνι της η κάτι παρόμοιο?

Λογικά, όσο και σε κάθε άλλη τράπεζα.

(Δηλαδή καθόλου, καθόσον οι καταθέσεις αποτελούν απλά μια υπόσχεση πληρωμής, η οποία έχει ισχύ μόνο όσο βρίσκεται σε λειτουργία η τράπεζα)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 hours ago, Funny__boy said:

Να ρωτήσω και εγώ κάτι από την μεριά μου.

Πόσο ασφαλείς είναι οι καταθέσεις στην n26 από κάποιο κανόνι της η κάτι παρόμοιο?

Έχουν την εγγύηση που έχουν όλες οι τράπεζες στην ΕΕ μέχρι το ποσό των 100.000ευρώ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αυτό είναι ελληνική πατέντα και δεν έχει καμία σχέση με μια γερμανική τράπεζα.

Να το πω απλά... αν χρωστάς στην Ελλάδα (καλά δεν λέω να είσαι ο Γαβαλάς) αλλά αν χρωστάς καμία εφορία κάτι τέτοιο μπορούν να σου κατασχεσουν τον λογαριασμό στην ν26??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Funny__boy είπε

Να το πω απλά... αν χρωστάς στην Ελλάδα (καλά δεν λέω να είσαι ο Γαβαλάς) αλλά αν χρωστάς καμία εφορία κάτι τέτοιο μπορούν να σου κατασχεσουν τον λογαριασμό στην ν26??

Όχι, αλλά δεν το κάνει και νόμιμο, όταν υπάρχει διαταγή πληρωμής λόγω οφειλών και εσύ διατηρείς χρήματα αλλού, τα οποία δεν έχεις δηλώσει στην εφορία δεν είσαι νόμιμος. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Funny__boy είπε

Να το πω απλά... αν χρωστάς στην Ελλάδα (καλά δεν λέω να είσαι ο Γαβαλάς) αλλά αν χρωστάς καμία εφορία κάτι τέτοιο μπορούν να σου κατασχεσουν τον λογαριασμό στην ν26??

Να το πω κι εγώ απλά. Η απάντηση της Ν26 σε ένα τέτοιο υποθετικό αίτημα θα ήταν.

-Fick dich (selbst)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Doubt είπε

Να το πω κι εγώ απλά. Η απάντηση της Ν26 σε ένα τέτοιο υποθετικό αίτημα θα ήταν.

-Fick dich (selbst)!

Καλα εμένα με καίει πιο πολύ να μην ψάχνω τα χρήματα μου καμία μέρα στην Γερμανία. Αν είναι αξιόπιστη. Μην αρχίσουν τις κανονιες αυτές οι ηλεκτρονικές τράπεζες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...