Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, George! είπε

Υπάρχει τρόπος να περάσουμε χρήματα στην Ν26 χωρίς προμήθεια και χωρίς χρήση της revolut; Και αν όχι, ποιος είναι ο πιο οικονομικός τρόπος;

Έμβασμα απο e-banking με 1€ άμα δε χρησιμοποιήσεις revolut...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η υπηρεσία cash26 που επιτρέπει μέσω τερματικών pos να κάνεις ανάληψη ή κατάθεση από supermarket στον Ν26 λογαριασμό είναι διαθέσιμη για Ελλάδα απο τα supermarket Bazaar. 

Η κατάθεση έχει χρέωση 1.5% ενώ η ανάληψη είναι δωρεάν. Μπορείς να βγάλεις 200 ευρώ ανά συναλλαγή με μέγιστο 900 ευρώ/ 24 ώρες.

 

283F8207-6E73-4EEC-B36A-986089164741.jpeg.cb8430aa9ebfdea5ea875ac687d3f013.jpeg

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Η υπηρεσία cash26 που επιτρέπει μέσω τερματικών pos να κάνεις ανάληψη ή κατάθεση από supermarket στον Ν26 λογαριασμό είναι διαθέσιμη για Ελλάδα απο τα supermarket Bazaar. 

Η κατάθεση έχει χρέωση 1.5% ενώ η ανάληψη είναι δωρεάν. Μπορείς να βγάλεις 200 ευρώ ανά συναλλαγή με μέγιστο 900 ευρώ/ 24 ώρες.

Πολύ καλό, μακάρι να εξαπλωθεί και σε άλλα καταστήματα.

Αυτό που σκέφτηκα τώρα είναι το εξής, θα βγάλεις το screenshot του barcode και θα το στέλνεις σε φίλους ώστε εκείνοι είτε να κάνουν ανάληψη, είτε να σου καταθέσουν χρήματα. Θα μπορείς δηλαδή να στέλνεις ρευστό χρήμα με εύκολο τρόπο και το σημαντικότερο χωρίς έξοδα αναλήψεων που έχουν τα ελληνικά ΑΤΜ με κάρτες εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θέλεις να ακυρώσεις το withdraw σε cash26  πώς γίνεται; Εντάξει το βρήκα, σε σκοτεινή λειτουργία του τηλεφώνου  δεν φαίνεται το άκυρο .

Επεξ/σία από stefanidisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλεπω ομως για καταθεση minimum 50€

1 ώρα πριν, stefanidisg είπε

Αν θέλεις να ακυρώσεις το withdraw σε cash26  πώς γίνεται;

Μπορεις να εχεις δημιουργησει ενα sub space και να εχεις εκει τον κυριο ογκο των χρηματων σου και στο main space να έχεις λιγα. Ετσι θα προστατευονται καθως αναληψη μπορει να γινει μονο απο το main space. Εκτος και αν το ερωτημα σου αφορα να δωσεις εντολη για withdraw και τελικά να μην θελεις να γινει.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefanidisg είπε

Αν θέλεις να ακυρώσεις το withdraw σε cash26  πώς γίνεται; Εντάξει το βρήκα, σε σκοτεινή λειτουργία του τηλεφώνου  δεν φαίνεται το άκυρο .

Λέει ότι μετά από 10 λεπτά ακυρώνεται μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2020 στις 10:56 ΜΜ, spartak1 είπε

Υπ’ όψιν ότι το ανάποδο δε φαίνεται να ισχύει. Δηλαδή από N26 Προς Revolut. Άγνωστο γιατί...

Έχει λυθεί αυτό το ζήτημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω 2 ερωτησεις.

1) Πότε κανουν verification με βιντεο? πχ. απο καποιο ποσο και πανω? πχ. θελει ο θειος μου να μου στειλει 1000 ευρω. θα χρειαστει verification? Παιζει να μπλοκαρει τη μεραφορα?

2) Ειδα οτι το savings account ειναι διαθεσιμο μονο για κατοικους Γερμανιας-Αυστριας. Καμια εναλλακτικη προταση για savings account (εννοω λογαριασμο που να δινει τοκο) σε ψηφιακη τραπεζα ? 

Επεξ/σία από IoannisSM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Εχω 2 ερωτησεις.

1) Πότε κανουν verification με βιντεο? πχ. απο καποιο ποσο και πανω? πχ. θελει ο θειος μου να μου στειλει 1000 ευρω. θα χρειαστει verification? Παιζει να μπλοκαρει τη μεραφορα?

2) Ειδα οτι το savings account ειναι διαθεσιμο μονο για κατοικους Γερμανιας-Αυστριας. Καμια εναλλακτικη προταση για savings account (εννοω λογαριασμο που να δινει τοκο) σε ψηφιακη τραπεζα ? 

Οταν ανοίγεις τον λογαριασμό ,ζητάνε και μετά verification?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2021 στις 5:21 ΜΜ, runner69 είπε

Βλεπω ομως για καταθεση minimum 50€

Μπορεις να εχεις δημιουργησει ενα sub space και να εχεις εκει τον κυριο ογκο των χρηματων σου και στο main space να έχεις λιγα. Ετσι θα προστατευονται καθως αναληψη μπορει να γινει μονο απο το main space. Εκτος και αν το ερωτημα σου αφορα να δωσεις εντολη για withdraw και τελικά να μην θελεις να γινει.

τα spaces  ομως δεν ειναι διαθεσιμα στον δωρεαν λογαριασμο/ σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, ramolimento είπε

τα spaces  ομως δεν ειναι διαθεσιμα στον δωρεαν λογαριασμο/ σωστα?

Και στο δωρεάν μπορείς αλλα έως ένα (δεν ξέρω αν μπορείς και δύο) sub space. Άρα οπωσδήποτε θα έχεις ένα main και ένα sub space.

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/11/2019 στις 4:38 ΜΜ, Hapatingo είπε

Για να απλοποιήσεις το φόρτωμα χρημάτων δες την PaySend. Στέλνεις έμβασμα στον Ν26 λογαριασμό σου από ελληνική κάρτα δωρεάν. 

Ισχύει ακόμα αυτό;

 

Επεξ/σία από George!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...