Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν έπρεπε;

ναι βέβαια έπρεπε

αφορούσε το "ίσως" που αναφέρεται στο παρακάτω μήνυμα

Στις 18/2/2021 στις 3:31 ΠΜ, nek4d είπε

Σημειωνοντας μονο οτι αποδεχεσαι το κοστος του διαβατηριου, συνδυαζομενο φυσικα και με χρηση του σε ταξιδια καθως και την συντομοτερη ημερομηνια ληξης του. Ισως ξαναζητηθει μετα νεο διαβατηριο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 17/2/2021 στις 4:04 ΜΜ, Striftos79 είπε

Προσπάθησα να κάνω εγγραφή στο N26 και η διαδικασία κόλλησε στην ταυτοποίηση.

Ύστερα από 3 ανεπιτυχείς προσπάθειες ταυτοποίησης, μου βγήκε επιλογή να γίνει live μέσω βιντεοκλήση.  Όταν πήγα να το κάνω όμως, η επιλογή ταυτοποίησης με Ταυτότητα δεν ήταν διαθέσιμη.

Όπως μου επιβεβαίωσε τόσο η κυρία στην βιντεοκλήση, όσο και το support chat, δεν δέχονται ελληνικές ταυτότητες.  Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει μόνο για εμένα (γιατί μου είχε ζητήσει στοιχεία πριν μου απαντήσει).

Βαρέθηκα με τις πατσαβούρες ταυτότητες που έχουμε σε αύτη τη χώρα.

Χθες πάντως εγω έκανα λογαριασμό με ταυτότητα κανονικότατα.Η αλήθεια ειναι ότι δύο φορές απέτυχε.Την τρίτη έγινε δοκιμή με δεδομένα και όχι Wi-Fi και όλα καλά.Επίσης Verified μεσα σε μία ώρα.Η Ταυτότητα μου εκδόθηκε το 2015 και έχει λατινικά ...Φαντάζομαι παίζει τον ρόλο του...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση Jimyo0...   Μου φαινεται πως θα μαλώσω μαζί τους πάλι.

Η δική μου ταυτότηα είναι του 2009 και έχει επίσης λατινικούς χαρακτήρες.  Δεν ηταν σίγουρα πρόβλημα με το internet, αφου το έπαιρνε κανονικά και μετά από κάποιες ώρες μου ερχόταν ειδοποίηση ότι πρέπει να το ξανακάνω.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ότι φταει είναι ότι η δική μου ταυτότητα είναι λιγο τσαλακωμένη.  Η δική σου σε τι κατάσταση είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2021 στις 9:05 ΠΜ, Striftos79 είπε

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση Jimyo0...   Μου φαινεται πως θα μαλώσω μαζί τους πάλι.

Η δική μου ταυτότηα είναι του 2009 και έχει επίσης λατινικούς χαρακτήρες.  Δεν ηταν σίγουρα πρόβλημα με το internet, αφου το έπαιρνε κανονικά και μετά από κάποιες ώρες μου ερχόταν ειδοποίηση ότι πρέπει να το ξανακάνω.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ότι φταει είναι ότι η δική μου ταυτότητα είναι λιγο τσαλακωμένη.  Η δική σου σε τι κατάσταση είναι?

Tυπωμένα τα στοιχεία ή χειρόγραφα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Παιδια η καρτα χρεωνεται πλεον 10 ευρω? εννοω οταν ανοιγεις λογαριασμο και στην στελνουν.

Από όσο βλέπω, όταν ανοίγεις standard (free) account χρεώνουν 10 ευρώ για την αποστολή της φυσικής κάρτας.

https://n26.com/en-eu/plans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ioankav είπε

Από όσο βλέπω, όταν ανοίγεις standard (free) account χρεώνουν 10 ευρώ για την αποστολή της φυσικής κάρτας.

https://n26.com/en-eu/plans

Αυτό είδα κι εγώ. Νόμιζα ήταν δωρεάν. Δεν Είναι υποχρεωτική η φυσική κάρτα. Τωρα το ειδα.

Επεξ/σία από IoannisSM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2021 στις 11:05 ΠΜ, Striftos79 είπε

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση Jimyo0...   Μου φαινεται πως θα μαλώσω μαζί τους πάλι.

Η δική μου ταυτότηα είναι του 2009 και έχει επίσης λατινικούς χαρακτήρες.  Δεν ηταν σίγουρα πρόβλημα με το internet, αφου το έπαιρνε κανονικά και μετά από κάποιες ώρες μου ερχόταν ειδοποίηση ότι πρέπει να το ξανακάνω.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ότι φταει είναι ότι η δική μου ταυτότητα είναι λιγο τσαλακωμένη.  Η δική σου σε τι κατάσταση είναι?

Η δική μου είναι σε καλή κατάσταση γενικά με τυπωμένα γράμματα...Μου έκανε εντύπωση που έγινε verified τόσο γρήγορα η αλήθεια.Όσο για την κάρτα η N26 θέλει 10 ευρώ για να ενεργοποιήσει τον λογαριασμό γενικά.Την κάρτα την στέλνει δωρεαν απο όσο κατάλαβα...Εγώ περιμένω την δική μου και απο τα 50 ευρώ που έκανα κατάθεση δεν μου πήραν τπτ τουλάχιστον.Δεν ξέρω αν πάρουν μετά. Λογικά το κάνουν για να μην έχουν λογαριασμούς activated εντελώς unused και επιπλέον να σε αξιολογήσουν σαν πελάτη.Α και μέχρι να έρθει η φυσικη κάρτα μπορείς να χρησιμοποιείς την virtual φυσικά..Αυτά!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Με έπαιρνε τηλέφωνο αριθμός από Λονδίνο. Υπάρχει περίπτωση να είναι από την τράπεζα; γενικά, πως επικοινωνούν μαζί μας; 

από Λονδίνο περίεργο γιατί πλέον δεν δραστηριοποιείται εκεί. εμένα με έχει πάρει η Curve από Λονδίνο για ένα θέμα της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Με έπαιρνε τηλέφωνο αριθμός από Λονδίνο. Υπάρχει περίπτωση να είναι από την τράπεζα; γενικά, πως επικοινωνούν μαζί μας; 

το πιο πιθανό να ήταν φορεξ κλπ

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2021 στις 12:59 ΠΜ, Ukforthemoment είπε

το πιο πιθανό να ήταν φορεξ κλπ

 

το ρημάδι το forex το βρίσκει λέτε το τηλέφωνο από τα στοιχεία επικοινωνίας που έχουν δοθεί σε τέτοιες κάρτες n26 / revolut / κλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...