Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά το μομέντουμ διαρκεί κανα ένα ημίχρονο, 90 λεπτά ή σειρά αγώνων (ώστε να εξηγηθούν τα φαινόμενα "νίκησα πέντε σερί και μετά έχασα εφτά σερί");

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαχαχαχα nzeppos καλο!

 

Εμεις καταληγουμε σε αυτη την θεωρια:

 

Αρκετοι παιχτες (καλοι, μετριοι, ασχετοι δεν εχει σημασια) μολις βγουν οι trainers πεφτουν με τα μουτρα

 

ωστε1 να γραψει το κοντερ  ΝΙΚΕΣ-ΚΟΥΠΕΣ (γι αυτο και υπαρχουν αντιπαλοτητες παντου στα Ελληνικα φορουμ)

 

ωστε2 να ισχυροποιησουν τα accounts τους

 

ετσι ωστε3 στα ονλαιν ματσακια (ΚΑΙ κοντρα σε φιλους στο οριτζιν) να εχουν ΕΝΑ προβαδισμα (το περιφημο χαντικαπ) εναντι των αντιπαλων τους.

 

Ολα αυτα με τις ευλογιες της ΕΑ οποτε δεν κατηγορω κανεναν.

Στο fut που υπαρχει ''μαρουλι'' γινεται Ο ΧΑΜΟΣ. 

Σορρυ για το οφτοπικ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα, ποσο πολυ χανεται το νοημα του παιχνιδιου με τα παραπανω ρε παιδια... Δηλαδη εξαρταται η ζωη τους απο το αν θα ειναι μαμηστεροι στο Fifa ... Πραγματικα , για μενα ειναι no-lifers οι cheaters. Ειναι ειτε παιδακια , ειτε ηλιθιοι (με μεγαλη επιεικια ο χαρακτηρισμος) που νομιζουν οτι σε ενα παιχνιδι μονο νικας. 

 

Αυτο με το momentum αν θελετε εξηγηστε το και σε εμενα παιδες. 

 

Στα του online, νιωθω οτι εχει αρκετο lag το παιχνιδι. Μια απλη adsl εχω (~24 και καλα), 3 γραμμες δειχνει οσον αφορα το latency (δλδ ειναι στο πρασινο παντα). Παρολα αυτα νιωθω οτι ο καθε παικτης ειναι 100 κιλα βαρυτερος απο το κανονικο. Πχ απολαμβανω πολυ περισσοτερο το live διπλό στην ιδια οθονη, εννοειται. Τελος παντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί σας κάνει εντύπωση η διανοητική κατάσταση αυτών που τσιτάρουν. Το μεγαλύτερο μέρος είναι είτε κομπλεξικοί τύποι, είτε 10χρονα. Μια βόλτα στα σχόλια στο YouTube για παράδειγμα, αρκεί για να δείτε τι ζει ανάμεσα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χάνετε το νόημα...

Εγω έπαιξα με 3 παιδιά απο εδω μέσα

Και οι 3 με νίκησαν.

Χάρηκα όμως που η αγορά του παιχνιδιού μου πρόσφερε 1 ακόμη ωρα gaming η χαβαλέ σε φάση που είπα κρίμα να μην εχω mic να σπάσουμε στο γέλιο απο τις Παναγίες

Με τον έναν κιόλας ενώ έχανα (ΠΑΟ ΠΑΟΚ ) απο το 1ο ημίχρονο "έφαγα" Dc απο τα "περίεργα" και χρεώθηκα ήττα απο το 1ο ημίχρονο.

Ωραία και ο αλλος εχει καλύτερα stats τωρα στο origin

Και ? Η ζωές μας παραμένουν ακριβώς ίδιες

 

Και να φανταστείτε οι μικρότεροι κάποτε για να παίξουμε ενα ματσάκι με τον κολλητό μας στα ουφαδικα έπρεπε να ρίξουμε 2 κατοστάρικα

 

Βρείτε/κάντε φίλους που παίζουν φιφα (η οτιδήποτε)

Και παίχτε με γνωστό ετσι για να υπαρχει χαβαλές ρε παιδι μου

 

Ειλικρινά όλοι αυτοί που κλαίτε για cheats απορώ γιατι το ξανα αγοράσατε...

 

Σαν να σου λένε οτι η ομάδα σου παίρνει πρωταθλήματα με στημένα παιχνίδια και συ εκει

ΚΑΘΕ Κυριακή γήπεδο... να χειροκροτήσεις...

Τόσο ζώα ποια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nzeppo

Εγω δε πιστευω σε κανενα μομεντουμ-χαντικαπ-account. Πιστευω σε θεματα ψυχολογιας-κουρασης. Το φιφα ειναι ετσι φτιαγμενο που καθε ενεργεια κρινεται σε δεκατα του δευτερολεπτου αν εσυ εισαι πιο καλα μεσα σε αυτο το δεκατο του δευτερολεπτου τοτε θα παρεις κ τη προσωρινη μονομαχια, αν εισαι συνεχεια μεσα θα πετυχεις το γκολ και θα νικησεις. Για αυτο και παιζει ρολο η ψυχολογια-κουραση.

 

@platini βαζε ενα αν σε αυτα που λες γιατι θα ξανα πεσουν(μ)ε να σε φαν(μ)ε. Γιατι ετσι οπως τα γραφεις ειναι λες και οντως ισχυουν.

 

Οσο για το τσιτινκ ευτυχως φετος υπαρχει δικαιοσυνη στο πσ4. Παραδειγμα οτι δε βλεπεις στη καταταξη ατομα με 100 νικες και 2 ηττες, που ειναι αδυνατον, οπως εβλεπες τα προηγουμενα χρονια στο pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το momentum αν θελετε εξηγηστε το και σε εμενα παιδες. 

Να σου θυμισω το heart στο PES .... κατι τετοιο, οποιος παιζει καλυτερα (σκοραρει - προηγειται επισης) εχει για καποια λεπτα μια ''φόρα''....του πανε/βγαινουν ολα (καλως), εχει το μομεντουμ δλδ. 

Παντα ελεγα οτι και τα 2 ποδοσφαιρακια οσο κι αν διαφερουν κατα βαθος ειναι ''ιδια''.

 

υγ Παντελη διαβαζε καλυτερα τα ποστ μου, δεν χρειαζεται να βαλω οτιδηποτε οταν γραφω: Εμεις καταληγουμε σε αυτη την θεωρια:

Αν σου κολλαει λοιπον κατι απ οσα γραφω τοτε τα συμμεριζεσαι ΑΛΛΙΩς διαφωνεις.... φιλικα κι ωραια παντα.

Μακαρι να παραμεινουν ετσι οπως τα λες για το cheating στις κονσολες....ειναι νωρις ομως ακομα για το 17 πιστευω... 

Αν θελετε να με φατε τωρα για οσα γραφω ....φατεμε, δεν θα σας το χαλασω! περιμενω επιχειρηματα....οχι οτι δεν ξερω να σημαδευω και αλλα τετοια ωραια που εχω διαβασει απο διαφορους ''φιλους''!  :-D

 

υγ2  Παιδια μην ξεχνατε τα σαιτ που αγοραζουν κοινς.....γι αυτο το cheating εχει παρει μεγαλες διαστασεις.....καποιοι βγαζουν ''χαρζιλικι'' (πρωτοι απ ολους οι youtubers, η καλυτερη διαφημιση του παιχνιδιου) 

Ολα με τις ευλογιες της ΕΑ φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίος και κατα ιδρωμένος το πήρα το παιχνιδάκι.

 

Ίσως το καλύτερο ποδοσφαιράκι που έχω παίξει.

Ότι πιο ρεαλιστικό σε χειρισμό έχω δει, με λάθη της AI που μου θυμίζουν πραγματικούς αγώνες και τα γραφικά το κάνουν ακόμα καλύτερο.

 

Το Journey φοβερο αν και δεν το έχω παίξει ολόκληρο και το Career έχει ξεφύγει πολύ.

 

 

Το μόνο μικρό παράπονο που έχω είναι το πόσο scripted είναι το Journey.

 

Ας πούμε μου φαίνεται λίγο χαζό να σκοράρω στο ντεπούτο μου Χατ τρικ απέναντι στην Λιβερπουλ και μετά να σκοράρω σε κάθε αγώνα σχεδόν και παρόλα αυτά να μην μου δίνει χρόνο συμμετοχής και μετά να με στέλνουν και δανεικό στο Championship (μέχρι εκεί έχω φτάσει).

 

Όπως επίσης μου φάνηκε τέρμα ηλίθιο το γεγονός ότι η ομάδα έχανε σε έναν αγώνα, με βάζει μέσα ο Κοουτς στο 80 (!!!) και επειδή δεν κατάφερα να το γυρίσω όλοι στα Social media λένε τι απογοήτευση είμαι και ρίχνουν το βάρος της ήττας πάνω μου (WTF???)

 

Παρόλα αυτά δεν με ενοχλεί και τόσο γιατί καταλαβαίνω ότι πρόκειται για Story mode σε παιχνίδι που μπορεί να έχει πολλά αποτελέσματα ανάλογα τον κάθε παίκτη. Αλλά ίσως μπορούσαν να κάνουν κάτι στο μέλλον.

 

Έχω 2 ερωτήσεις btw

 

1) Πόσο κρατάει περίπου το Journey; Έχω ακούσει ότι γενικά είναι σύντομο ισχύει;

 

2) Στο Ultimate team συνεχίζεται το ίδιο βιολί με τα πιτσιρίκια που αγοράζουν φθηνά coins από διάφορα Site και σου τυχαίνουν ομάδες με μέσι και ροναλντο και σιχτιρίζεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο xtrmnspr ειρωνευεται εμενα και το καθε εμενα που κατηγορουν τον πανθηρα η το καθε πανθηρα για cheating. Αλλα δε γνωριζει και απλως μιλαει, απλα να πω -πανω στο σχολιο του πριν κατι μερες οτι μονο εγω, ο jim και ο ektellion μιλαμε για cheaters- ας κανει μια βολτα απο γειτονικο φορουμ να δει οτι πολλοι γραφουν τα ιδια και μαλιστα υπαρχει και χθεσινο ποστ περι αυτου.

 

Και οχι πλατινι δε γινεται να τσιταρεις ουτε στις κονσολες ουτε σε καποιο τουρνουα σε μαγαζι.

αααακριβώς!(θα μπορούσα να πουλήσω κιάλλο τρέλα,αλλά οκ φτάνει)

Έχει πλάκα τελικά να το κάνεις αυτό,θα πάω και στο θέμα του bf που εκεί θα κλαίγονται σχεδόν όλοι πάλι.Το θέμα είναι ότι κει 8 στις 10 φορές θα υπάρχουν στοιχεία.

 

To oχι και το ναι δεν μου κανει..... οταν κατηγορεις (γενικα ή συγκεκριμενα οφειλεις να γραψεις κατι περισσοτερο) 

οπως καταλαβες ΚΑΤΑΛΑΒΑ πολυ καλα με τη σειρα μου την αντιπαλοτητα σας .....

Ελπιζω να καταλαβες γιατι επιμενω και τον ρωταω να μας πει.....

 

υγ ΑΝ δεν καταλαβες παντως, δες το τελευταιο που εγραψες....κι εγω δεν μπορω να φανταστω πως μπορει να γινει κατι τετοιο εκτος αν αυτος που κερδιζει εχει καποιον ανθρωπο απο μεσα, στην διοργανωση ......(και παλι ομως αυθαιρετο το σεναριο αυτο) ......

 

υγ2 Φιλε μη νομιζεις και στο διπλανο φορουμ, ΚΑΛΟΙ παιχτες /ξερολες/αυθεντιες/δογματικοι  ισχυριζονται οτι ΔΕΝ εχουν δει ποτε cheaters ονλαιν.....καποιοι μαλιστα αγωνιζονται σε πισι!!!!!!!.....τεσπα το γραφω αυτο επειδη εχω διαφωνησει αρκετες φορες μαζι τους και ουσιαστικα προσπαθουν να σε βγαλουν τρελο ή κακο/μετριο/ασχετο παιχτη......

α τώρα θέλεις αποδείξεις ε;Πόσο γελοίο μου ακούγεται,σόρι κιολας,αλλά είναι.Μην παρεξηγηθείς και με κάνεις ριπορτ.

Όταν όμως κατηγορείτε τον άλλον είναι καλά χωρίς αποδείξεις;

Όταν γράφετε τις θεωρίες συνωμοσίας που δεν πατάνε πουθενά είναι καλά;

Λίγο σοβαροί να είμαστε.

Γελάω μαζί σας τόσο πολύ από το περσινό φιφα αυτό είναι το μόνο σίγουρο,αλλά σας αγαπώ αφού μαζί σας παίζω και γω <3 .

 

-----

και για την ιστορία,όχι δεν γίνεται να τσιταρεις σε κονσόλα.Γιατί δε μπορείς να φορτώσεις τίποτα επάνω τους εκτός από τα λογισμικά των παιχνιδιών.

 

ΥΓ χωρίς πλάκα, προτείνω να αφήσετε την γκρίνια με τα τσιτς και να πάτε ESL να παίξετε,έχει δικό του antihack system,θα ανέβει και το skill σας και θα συναντήσετε καλούς παίχτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο xtrmsnpr σας τρολαρει και εσεις τσιμπατε

 

Επαιζα seasons εχθες, ειχα την πορτο και ο αλλος τον ολυμπιακο (δεν ξερω αν ηταν Ελληνας). Ο τυπος ηταν λες και ειχε την manchester, ο cambiasso ετρεχε σαν τρελος πανω κατω και τα σουτ του ιντεγε ηταν κινδυνος θανατος. Μια φορα που επαιξα με τον ολυμπιακο δεν μπορουσαν να παρουν τα ποδια τους οι παικτες. Ηρθαμε ισοπαλια 1-1 αλλα δεινοπαθησα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 cambiasso ετρεχε σαν τρελος πανω κατω και τα σουτ του ιντεγε ηταν κινδυνος θανατος. Μια φορα που επαιξα με τον ολυμπιακο δεν μπορουσαν να παρουν τα ποδια τους οι παικτες. Ηρθαμε ισοπαλια 1-1 αλλα δεινοπαθησα 

 

Το να μην μπορείς εσύ να αξιοποιήσεις στο έπακρο τον τρισμέγιστο -sic- Cambiasso δεν σου περνά από το μυαλό να υποθέσω; Α ρε Αλέφαντος που σου χρειάζεται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη διαφορα με τις κατηγοριες σου και τις κατηγοριες μου xtr ειναι οτι περισυ ειχα αποδειξεις για τον πανθηρα εσυ δε τις εβλεπες-καταλαβαινες.

 

Και xtr δε κλαιγομαι για το τσιτινκ εχω μαθει να ζω με αυτους παιζω ακομα CoD2 οποτε καταλαβαινεις τι γινεται σε παιχνιδι 10ετιας. Επισης επαιξα για αρκετο καιρο bf3 bf4. Παιζω ονλινε φιφα απο το 12 και εχω συναντησει αρκετους με πρωτους πρωτους τους ρωσσους. Αλλα εδω στη περιπτωση του πανθηρα ενω ηξερα καιρο εκανα τη παπια αλλα δε γινοταν αλλο να βγαινει κ να καφιεται μου χτυπουσε ασχημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...