Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφαγε νερφ αυτο το deck, το ξωτικο που παιρνει +1 καθε φορα που παιζεις σπεσιαλ καρτα πηγε 2 base strength και η ithlinne πηγε 4 απο 2 που ηταν (η χρυση spy που επιτρεπει στον αντιπαλο να παιξει 2 φορες μια σπεσιαλ καρτα).

 

Ναι αλλα και να μην ετρωγε nerf, παλι το κερδιζα, ευκολο ειναι, αρκει να εχεις scorch και τη καρτα που κανει reset και weaken. Φινιτο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα και να μην ετρωγε nerf, παλι το κερδιζα, ευκολο ειναι, αρκει να εχεις scorch και τη καρτα που κανει reset και weaken. Φινιτο :)

Ναι απο την στιγμη που εγινε ευρεως γνωστο εμαθαν ολοι να παιζουν around scoia'tel weather. Στην αρχη ομως προκαλουσε αρκετα προβληματα το συγκεκριμενο deck. Τωρα μετα το nerf του roach και του protector δεν παιζεται καθολου σε ranked.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα γενικα υπαρχουν 2 ειδη decks... Monsters και αρκουδες :P

 

Κατι μου λεει οτι θα αλλαξει ξανα το meta συντομα..

 

 

Ειδικα αυτο με τα αμετρητα arachas..

Πρεπει να βαλουν chat για να πεφτουν καντήλια..

 

3/5 σήμερα αυτή την ιστορία...και μάλιστα με consume/spawn και στο τέλος και ότι υπήρχε με resilience.

 

Αν τραβήξεις κάτι καλό, γίνεται δουλειά...του το σπας με πολύ άσχημο τρόπο.

 

Αν δεν σου κάτσει το τράβηγμα, φούντο συνήθως.

 

Το κακό είναι ότι και να προσαρμόσεις το deck σου για τέτοιες περιπτώσεις, θα τη φας από αλλού (βλ. North crewmen+ballista).

 

To καλό, είναι ότι έχει ποικιλία το αναθεματισμένο, δεν σε αφήνει να επαναπαυθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρειτε μ τροπο να σταματησω τον unseen elder με τις crones ,τα αμετρητα arachas ,

τα συνεχομενα consume και τα deathwish των nekkers;;;;

Εδω υπαρχει προβλημα

Πως τα πατε με το ανωτερω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρειτε μ τροπο να σταματησω τον unseen elder με τις crones ,τα αμετρητα arachas ,

τα συνεχομενα consume και τα deathwish των nekkers;;;;

Εδω υπαρχει προβλημα

Πως τα πατε με το ανωτερω;

 

Προσωπικα εχω τον Dagon και τον Succubus και weathers, 

 

lock ή damage στα "μεγαλα" araches, προσπαθεις να κερδισεις το πρωτο round,

 

succubus στο 2ο round να του παρεις το μεγαλυτερο (συνηθως το minion που τρωει ενα unit καθε 2 turns), μετα ζοριζεται και αναγκαζεται να παιξει crones για να διασωσει το 2o round.

 

το Lacerate ειναι επισης μια εξαιρετικη καρτα!

 

edit: Γενικα εχω προσαρμοσει (27 καρτες) το deck μου ωστε να εχω 1-2 καλα counters σε καθε αντιπαλο deck, ενταξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...