Προς το περιεχόμενο

Ποση ησυχια εχετε στο σπιτι σας;


livefreeordie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Katkan22 είπε

Καλησπέρα κι από εμένα!! Αγόρασα σπίτι, και μόλις προχτές πήγα να μείνω....Ξαπλώνω το βράδυ και συνειδητοποιω ότι ακούγονται τα πάντα από τον από πάνω! Με το που ξυπνάει κι ακουμπάει το πόδι του στο πάτωμα( μάλλον έχει ξύλινο) ,τα συρτάρια που ανοίγει, τα παντζούρια ...όλα!! Έχω σκάσει!! Τι θα κάνω;; Και τι να του πω; Μην περπατάς;;δεν φταίει ο άνθρωπος! Έχετε κάποια λύση να μου προτείνετε;;

Καλησπέρα φίλε μου.

Έχω ήδη καταλάβει ότι την έχεις κάτσει άσχημα διότι από πάνω σου είναι τετράποδο με δύο πόδια.

Έτσι ακριβώς είναι και από κάτω σε εμένα. Αν θες να με ακούσεις διότι 5 χρόνια τράβηξα τα πάνδεινα και προσπαθούσα ευγενικά να βρω λύση αλλά δεν γινόταν τίποτα,υπάρχουν δύο στάδια για να βρεις γιατριά.

Πας τώρα και του χτυπάς το κουδούνι και ευγενικά του λες το πρόβλημα σου, εάν δεν δεις ανταπόκριση που δεν πρόκειται να δεις δυστυχώς πας στον εισαγγελέα και παίρνεις χαρτί παραπόνων. Εάν και πάλι δεν δεις φως μιλάς με δικηγόρο και κάνεις ασφαλιστικά μέτρα τα οποία εκδικάζονται άμεσα.

Μην κάνεις πίσω σε τίποτα αν δεν σε σεβαστεί. Κουράγιο και υπονη.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 498
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Καλησπέρα φίλε μου.

Έχω ήδη καταλάβει ότι την έχεις κάτσει άσχημα διότι από πάνω σου είναι τετράποδο με δύο πόδια.

Έτσι ακριβώς είναι και από κάτω σε εμένα. Αν θες να με ακούσεις διότι 5 χρόνια τράβηξα τα πάνδεινα και προσπαθούσα ευγενικά να βρω λύση αλλά δεν γινόταν τίποτα,υπάρχουν δύο στάδια για να βρεις γιατριά.

Πας τώρα και του χτυπάς το κουδούνι και ευγενικά του λες το πρόβλημα σου, εάν δεν δεις ανταπόκριση που δεν πρόκειται να δεις δυστυχώς πας στον εισαγγελέα και παίρνεις χαρτί παραπόνων. Εάν και πάλι δεν δεις φως μιλάς με δικηγόρο και κάνεις ασφαλιστικά μέτρα τα οποία εκδικάζονται άμεσα.

Μην κάνεις πίσω σε τίποτα αν δεν σε σεβαστεί. Κουράγιο και υπονη.

99% δεν φταίει ο ανθρωπος. Φταίει η κατασκευη της πολυκατοικίας. 

Τι κάνει? Κλοτσάει τα συρτάρια και φταίει?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω με τους γονείς και δυστυχώς όλη τη φασαρία την κάνει η μάνα μου. Βέβαια από τότε που πήγε από κάτω μας η αδερφή μου και έχει μωρό, έχει περιοριστεί αρκετά. Το όλο πρόβλημα είναι τα πρωινά που σηκώνεται πολύ πιο νωρίς και η πόρτα του μπάνιου είναι δίπλα στο δωμάτιο μου. Επίσης το πλυντήριο είναι μέσα στο μπάνιο. Μόνη λύση ωτοασπίδες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

99% δεν φταίει ο ανθρωπος. Φταίει η κατασκευη της πολυκατοικίας. 

Τι κάνει? Κλοτσάει τα συρτάρια και φταίει?

Δεν φταίει καμία πολυκατοικία.

Έχω μείνει σε πολυκατοικία του 1960 κατασκευή με μονοτουβλες μεσοτοιχιες τα διαμερίσματα και δεν άκουγα τίποτα διότι όλοι σεβόντουσαν.

 

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

99% δεν φταίει ο ανθρωπος. Φταίει η κατασκευη της πολυκατοικίας. 

Τι κάνει? Κλοτσάει τα συρτάρια και φταίει?

Έτσι κάνουν και σε μένα τα κοπανανε όλα συρτάρια πόρτες ποτήρια κατσαρόλες κυριολεκτικά όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον σταματησε ο απο κατω τα κλαρινα του. 

Τωρα έχουμε μονο 2 σκυλια που ουρλιαζουν μονα τους μεσα στα διαμερισματα καθε φορα που λειπουν οι ιδιοκτητες τους. Και φυσικα τα ουρλιαχτα κανουν αντιλαλο σε ολη την πολυκατοικια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Πλεον σταματησε ο απο κατω τα κλαρινα του. 

Τωρα έχουμε μονο 2 σκυλια που ουρλιαζουν μονα τους μεσα στα διαμερισματα καθε φορα που λειπουν οι ιδιοκτητες τους. Και φυσικα τα ουρλιαχτα κανουν αντιλαλο σε ολη την πολυκατοικια. 

 

Όταν είναι ώρα κοινής ησυχίας θα καλέσεις το 100 και είναι 500 ευρώ πρόστιμο στον ιδιοκτήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έρθουν (που δεν έρχονται γιατί έχουν άλλα πράγματα να κάνουν) μετά από κάνα δίωρο, πιθανό να έχει σταματήσει ο φασαριόζος και να μη βεβαιωθεί παράβαση. 

Άσε που πρέπει να κάνεις επώνυμη (στην ανώνυμη δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να έρθουν) καταγγελία και αν τελικά βεβαιωθεί παράβαση έχεις γίνει στόχος με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αν έρθουν (που δεν έρχονται γιατί έχουν άλλα πράγματα να κάνουν) μετά από κάνα δίωρο, πιθανό να έχει σταματήσει ο φασαριόζος και να μη βεβαιωθεί παράβαση. 

Άσε που πρέπει να κάνεις επώνυμη (στην ανώνυμη δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να έρθουν) καταγγελία και αν τελικά βεβαιωθεί παράβαση έχεις γίνει στόχος με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Η αστυνομία είναι υποχρεωμένη να επιληφθεί και στης ανώνυμες καταγγελίες, εννοείται όμως πως όταν έχεις πρόβλημα θα κάνεις επώνυμα δεν βλέπω κάποιο λόγο να κάνεις ανώνυμη καταγγελία από την στιγμή που σε έχουν τρελάνει. Τι σημαινει θα γίνεις στόχος δεν το καταλαβαίνω πραγματικά?? Δλδ κάποιος σου κάνει την ζωή πατίνι και θα σκεφτώ αν μάθει ότι έκανα καταγγελία??

Πολύ ηττοπαθεια παιδιά γι'αυτό τα παθαίνετε όλα αυτά να ξέρετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vaggooss είπε

Δεν φταίει καμία πολυκατοικία.

 

Επειδη δε συμβαινει σε εσενα,δε σημαινει οτι δε συμβαινει.

57 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Πολύ ηττοπαθεια παιδιά γι'αυτό τα παθαίνετε όλα αυτά να ξέρετε.

Νατος ο επαναστατης.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, phanispal είπε

Αν δεν τα παθαίνεις εσύ θα 'ναι μάλλον επειδή ζεις σε δικό σου κόσμο, μακριά απ' την πραγματικότητα.

Σχολιάζεις χωρίς να διαβάσεις.

Τα πέρασα επί 5 χρόνια γράφω.

8 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Επειδη δε συμβαινει σε εσενα,δε σημαινει οτι δε συμβαινει.

Νατος ο επαναστατης.
 

 

Επανάσταση θεωρείς το αυτονόητο??

Δλδ να γυρνάω στης 7 το πρωί από την δουλειά μου και να θέλω να ξεκουραστώ??

Γι'αυτό λέω πολύ ηττοπαθεια δυστυχώς διακατέχει όλοι τον ελληνικό λαό και δεν το λέω ειρωνικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δυστυχως αυτο το θεμα δεν ειναι τοσο ευκολο, και οντως καποιες φορες φταινει οι ενοικοι, αλλες φορες φταιει η κατασκευη της πολυκατοικιας. Γιατι το οτι κοπανανε οι καμπανες καθε πρωι στις 7 στις πολεις το βλεπετε φυσιολογικο ας πουμε? Και μιλαμε για διπλα τζαμια αλουμινια και τα σχετικα, αλλα οι παπαδες τις ρυθμιζουν τερμα. Δεν υπαρχει σωτηρια δυστυχως, μια ειναι η λυση, μονοκατοικια και στα χωρια μας οσοι εχουμε και μπορουμε :) Το ονειρο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Amaretos είπε

Παιδια δυστυχως αυτο το θεμα δεν ειναι τοσο ευκολο, και οντως καποιες φορες φταινει οι ενοικοι, αλλες φορες φταιει η κατασκευη της πολυκατοικιας. Γιατι το οτι κοπανανε οι καμπανες καθε πρωι στις 7 στις πολεις το βλεπετε φυσιολογικο ας πουμε? Και μιλαμε για διπλα τζαμια αλουμινια και τα σχετικα, αλλα οι παπαδες τις ρυθμιζουν τερμα. Δεν υπαρχει σωτηρια δυστυχως, μια ειναι η λυση, μονοκατοικια και στα χωρια μας οσοι εχουμε και μπορουμε :) Το ονειρο !

Όχι φίλε μου δεν συμφωνώ και θα σου απαντήσω με παράδειγμα. Λέμε γιατί όταν πάει ένας στην Γερμανία γίνεται νομοταγής?? Γιατί ο Γερμανός πολίτης μόλις δει μια παρανομία την καταγγέλει αμέσως, ενώ εμείς πρέπει να φτάσουμε στο αμήν. Αν αφήσεις κάτι να διαιωνίζεται όπως έκανα και εγώ δυστυχώς δεν στρώνει εύκολα μετά. Πλέον τα δικαιώματα μου δεν τα διαπραγματεύομαι με κανέναν γιατί όταν κάποιος είναι σωστός αν του ζητήσεις να κάνει ησυχία θα κάνει αυτός που θα συνεχίσει είναι ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΣ άνθρωπος άρα δεν συζητάς μαζί του δεύτερη φορά και αρχίζεις της νόμιμες διαδικασίες. Είχα και άλλον γείτονα που λόγω του ότι από κάτω σε μένα έκανε φασαρία άφηνε και αυτός τα παιδιά του ελεύθερα και γινόταν το έλα να δεις δεν φαντάζεσαι πραγματικά τι γινόταν στην πολυκατοικία μας από τις 06:00 έως 22:00. Έλεγα άντε παιδιά είναι κάνε λίγο υπομονή αλλά δεν φταίνε τα παιδιά ΠΟΤΕ. Όταν έκανα παρατήρηση και στους δύο ο ένας όροφος είναι λες και δεν μένει κανείς γιατί οι άνθρωποι ξέρανε ότι δεν συμπεριφέρονται σωστά και άμεσα σταματήσανε την φασαρία. Ο από κάτω μου επειδή είναι ζώον δεν συμμορφώθηκε και αναγκάστηκα να κάνω όλες τις ενέργειες που έχω αναγράψει ποιο παλιά.

Από τότε δεν έχω ξανααφησει κανέναν να παρκάρει ούτε στο πεζοδρόμιο έξω από την πολυκατοικία μας γιατί και εγώ περνάω με το καρότσι του παιδιού και ακόμη και τον ιδιοκτήτη μας που πέταγε κλαδιά στον δρόμο του είπα να μην ξαναβγάλει τίποτα διαφορετικά θα ενημερώσω την δημοτική αστυνομία. 

Έτσι κατάλαβα ότι σέβεται μόνο δυστυχώς ο λαός μας. Με την ράβδο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaggooss είπε

Όχι φίλε μου δεν συμφωνώ και θα σου απαντήσω με παράδειγμα. Λέμε γιατί όταν πάει ένας στην Γερμανία γίνεται νομοταγής?? Γιατί ο Γερμανός πολίτης μόλις δει μια παρανομία την καταγγέλει αμέσως, ενώ εμείς πρέπει να φτάσουμε στο αμήν. Αν αφήσεις κάτι να διαιωνίζεται όπως έκανα και εγώ δυστυχώς δεν στρώνει εύκολα μετά. Πλέον τα δικαιώματα μου δεν τα διαπραγματεύομαι με κανέναν γιατί όταν κάποιος είναι σωστός αν του ζητήσεις να κάνει ησυχία θα κάνει αυτός που θα συνεχίσει είναι ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΣ άνθρωπος άρα δεν συζητάς μαζί του δεύτερη φορά και αρχίζεις της νόμιμες διαδικασίες. Είχα και άλλον γείτονα που λόγω του ότι από κάτω σε μένα έκανε φασαρία άφηνε και αυτός τα παιδιά του ελεύθερα και γινόταν το έλα να δεις δεν φαντάζεσαι πραγματικά τι γινόταν στην πολυκατοικία μας από τις 06:00 έως 22:00. Έλεγα άντε παιδιά είναι κάνε λίγο υπομονή αλλά δεν φταίνε τα παιδιά ΠΟΤΕ. Όταν έκανα παρατήρηση και στους δύο ο ένας όροφος είναι λες και δεν μένει κανείς γιατί οι άνθρωποι ξέρανε ότι δεν συμπεριφέρονται σωστά και άμεσα σταματήσανε την φασαρία. Ο από κάτω μου επειδή είναι ζώον δεν συμμορφώθηκε και αναγκάστηκα να κάνω όλες τις ενέργειες που έχω αναγράψει ποιο παλιά.

Από τότε δεν έχω ξανααφησει κανέναν να παρκάρει ούτε στο πεζοδρόμιο έξω από την πολυκατοικία μας γιατί και εγώ περνάω με το καρότσι του παιδιού και ακόμη και τον ιδιοκτήτη μας που πέταγε κλαδιά στον δρόμο του είπα να μην ξαναβγάλει τίποτα διαφορετικά θα ενημερώσω την δημοτική αστυνομία. 

Έτσι κατάλαβα ότι σέβεται μόνο δυστυχώς ο λαός μας. Με την ράβδο.

Ξαναδιαβασε αυτο που εγραψα, εγψ δεν λεω ο αλλος να φωναζει σαν αουγκανος, προφανως εκει μπορεις να κανεις πραγματα. Το οτι ακους το καζανακι του απο πανω, η το περπατημα στο ξυλινο πατωμα δεν ειναι κατι που μπορεις να κανεις για να το διορθωσεις ειναι θεμα κατασκευης , ουτε για την καμπανα μπορεις να κανεις κατι πχ. Δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Amaretos είπε

ουτε για την καμπανα μπορεις να κανεις κατι πχ

Καλα για τη καμπανα μπορεις να κανεις.

Επισης ηταν μια εποχη που το ειχαν κανει μοδα και εβαζαν τη λειτουργεια στα μεγαφωνα λες και ειναι ο ιμαμης.

Να μη μιλησω για μια εκκλησια στο σταυρο που Κυριακη πρωι η καμπανα δε χτυπαγε φυσιολογικα αλλα ειχε βαλει σε ρυθμο με αυτοματο μηχανημα και βαραγε κανα 5λεπτο.Μου χε σπασει τοσο τα νευρα που σοβαρα σχεδιαζα να παω μια μερα να κανω δολιοφθορα.Παλι καλα το σταματησανε.Και μιλαμε οτι το σπιτι που βρισκομουν ηταν 1 χλμ μακρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...