Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Παιδιά είμαι λίγο άσχετος με το θέμα. Αλλά ετοιμάζομαι να πάρω ένα vr headset. Μεταξύ του Oculus Rift S και Quest πoιό θα προτείνατε? Κυρίως από άποψη ποιότητα εικόνας/ framerate/fov. Επίσης θα πρέπει να αγοράσω και ακουστικά ξεχωριστά?

Θα πρότεινα το quest για αυτόνομο gaming και αν τα καταφέρνει ο υπολογιστής σου και tethered έχει καλώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, kgian είπε

Θα πρότεινα το quest για αυτόνομο gaming και αν τα καταφέρνει ο υπολογιστής σου και tethered έχει καλώς. 

Με συγχωρείται παιδιά, πριν 2 μήνες έκανα ανανέωση στο pc αλλά δεν άλλαξα την υπογραφή. Έχω ryzen 3700x και 16GB DDR4 με την 1070. Είμαι μέσα στις προτεινόμενες ρυθμίσεις του rift S.

Ποιο πολύ με ενδιαφέρει αν κάποιος έχει εμπειρία και με τα 2 και μπορεί να μου πει αν η μικρή διαφορά που έχουν σε framerate (+), resolution (-), tracking (+) και ανάγκη για καλώδια (-) κάνουν το Rift S καλύτερη εμπειρία και ας υπάρχει το Oculus Link για το Quest.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Με συγχωρείται παιδιά, πριν 2 μήνες έκανα ανανέωση στο pc αλλά δεν άλλαξα την υπογραφή. Έχω ryzen 3700x και 16GB DDR4 με την 1070. Είμαι μέσα στις προτεινόμενες ρυθμίσεις του rift S.

Ποιο πολύ με ενδιαφέρει αν κάποιος έχει εμπειρία και με τα 2 και μπορεί να μου πει αν η μικρή διαφορά που έχουν σε framerate (+), resolution (-), tracking (+) και ανάγκη για καλώδια (-) κάνουν το Rift S καλύτερη εμπειρία και ας υπάρχει το Oculus Link για το Quest.

Αν σκοπευεις να δουλεψεις μονο PC VR και το IPD σου ειναι μεσα στα ορια του Rift S τοτε παρε αυτο. Το Quest οπως εχω ξαναγραψει εχει αρκετα περισσοτερο βαρος μπροστα και κουραζει. Υπαρχουν after market λυσεις οι οποιες και βελτιωνουν την κατασταση αλλα ακομα και με αυτες το Rift S ειναι σαφως πιο ξεκουραστο. Επισης προτιμω την square κατανομη sub pixels (και ας ειναι και LCD αντι Oled) σε σχεση με το Pentile που εχει το Quest. Τελος η οθονη του εχει υψηλοτερο refresh rate (80 Hz αντι των 72Hz του Rift).

Το Quest υπερεχει βεβαια στο οτι ειναι και stand alone με εξαιρετικες δικες του εφαρμογες, στο οτι μπορει να χρησιμοποιηθει και τελειως ασυρματα με PC αν εχεις καλο 5GHz router με το Virtual Desktop και στα καλυτερο μαυρο στην εικονα λογo Oled.

Προσωπικα με ενδιαφερει περισσοτερο το PCVR και για αυτο δινω το Quest ανταλλαγη με Rift S. Αλλα αντικειμενικα πιστευω οτι το Quest αποτελει καλυτερη λυση.

Επεξ/σία από vste
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και αυτό το πρόσφατο review για Rift S vs Quest, φαίνεται ενδιαφέρον: https://www.rockpapershotgun.com/2020/04/28/oculus-quest-review/

Αυτό εδώ με έπεισε και τσίμπησα το Rift S.

Αναφορά σε κείμενο

Where the Quest falls down the most for me, though, is the display and its overall build quality. Truth be told, the Quest’s display actually has a higher resolution than the one on the Rift S, coming in at 1440×1600 per-eye for a combined resolution of 2800×1600 compared to the 1280×1440 per-eye (or 2560×1440) resolution on the Rift S. The Quest also has a more vibrant OLED display rather than a traditional LCD one, but in terms of overall clarity it’s the Rift S that wins out here.

That’s mostly because the Quest has to funnel all that video and pixel data down the USB-C cable rather than a proper DisplayPort like the Rift S, resulting in a slightly fuzzier, more compressed picture overall. It’s not so disastrous that it would put me off using the headset entirely, but there is a noticeable downgrade in the headset’s overall visual quality when I compared them one after the other. It was less noticeable in simpler-looking VR games, such as Beat Saber and Space Pirate Trainer, but detail-packed games such as Half-Life: Alyx definitely looked a lot crisper on the Rift S.

I also found it pretty uncomfortable to wear for long periods of time. Unlike the Rift S, for example, there’s no rear adjustment dial on the Quest, so your only means of getting a comfy fit is to use the velcro straps on the top and side of the headset. This was fine for the most part – even for someone with a smaller than average head like myself – but it does mean the Quest is overly top-heavy, as there’s nothing there to help anchor the headset to the back of your head. Combine that with its relatively minimal amount of face padding around the front of the headset, and it quickly becomes quite painful. Every Quest session would end with big marks on my cheeks and the top of my nose, and I couldn’t really tolerate much more than 30 minutes at a time. The Rift S, on the other hand, is a lot easier on the old cheekbones and I could generally wear that headset for a good hour or so, if not more, before my face got a bit hot.

 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα ποιο πολύ η τιμή με έπεισε και ότι είναι ένα αξιοπρεπές συστημα που μπορείς να βιώσεις την vr εμπειρία. Αυτό όμως που δεν μου αρέσει είναι ότι θα έπρεπε να προσέξουν και λίγο την λεπτομέρεια. Δλδ βάλτε ένα επαναφορτιζόμενο χειριστήριο και ας κάνει το σύστημα και 10-20 ευρώ παραπάνω. Εδώ μέχρι και οι controller του switch είναι επαναφορτιζόμενη δεν είναι δα και καμία τεχνολογία αιχμής. H το να σετάρεις ακριβώς στα μέτρα σου το κράνος η την εστίαση κάτι που τα έχει το vr του steam

Κατά τα άλλά εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το σύστημα. Πάντως τα ακουστικά δεν είναι αμελητέα σε ένα τέτοιο σύστημα δλδ είναι must γιατί όσο νάναι τα εξωτερικά είναι ένα πρόσθετο βάρος συν καλώδιο. 

Συμφωνώ όμως ότι το 1000 του steam είναι απαγορευτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Και αυτό το πρόσφατο review για Rift S vs Quest, φαίνεται ενδιαφέρον: https://www.rockpapershotgun.com/2020/04/28/oculus-quest-review/

Αυτό εδώ με έπεισε και τσίμπησα το Rift S.

Συμφωνω στα περισσοτερα που γραφει το review, αλλα για να κανω και λιγο τον δικηγορο του διαβολου δεν ειναι και αμελητεο το standalone VR χωρις καλωδιο. Κανει πραγματικα μεγαλη διαφορα το να μην εισαι καλωδιομενος. Για παραδειγμα το Super Hot VR ειναι σχεδον αλλο παιχνιδι σε Quest. Στο λεω σαν τροφη για σκεψη και μονο.

 

Βεβαια παρε το RIft S και αν για καποιον λογο το μετανοιωσεις εγω μαλλον θα εξακολουθω να δινω το Quest ανταλλαγη μιας και δεν εχω βρει κανεναν ακομα. Οποτε μην αγχωνεσαι και πολυ.. :)

14 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Δλδ βάλτε ένα επαναφορτιζόμενο χειριστήριο και ας κάνει το σύστημα και 10-20 ευρώ παραπάνω. Εδώ μέχρι και οι controller του switch είναι επαναφορτιζόμενη δεν είναι δα και καμία τεχνολογία αιχμής.

 

Συγνωμη αλλα εδω θα διαφωνησω. Κατα την γνωμη μου μεγαλυτερη παγιδα απο τις ενσωματωμενες μπαταριες σε χειριστηρια δεν υπαρχει. Εχω ακομα τα χειριστηρια του X360, XOne, Steam Controller, Wii, κλπ. Εχω αγορασει επωνυμες επαναφορτιζομενες μπαταριες και δεν ξεμενω ποτε. Οταν τα φτυσουν απο τις φορτισεις απλα αγοραζω καινουριες. Ειναι φθηνες και πρακτικες.

Τα χειριστηρια απο την αλλη που εχουν ενσωματωμενη την μπαταρια (PS3, PS4) αν ξεμεινουν και δεν εχεις 2ο φορτισμενο πρεπει να παιζεις διπλα σε πριζα με φορτιστη (δεν ισχυει στην περιπτωση του PS3 γιατι φορτιστης τοιχου δεν το φορτιζει) η με μακρυ καλωδιο USB συνδεδεμενο στην κονσολα λες και παιζεις PS2. Με τα χρονια που φθινει η μπαταρια ειναι ψιλο μανικι και ακριβη η αγορα after market και η τοποθετηση. Απο τα 3 χειριστηρια PS3 που εχω αγορασει μπαταριες στα 2 την αντικατεστησα. Στο 3ο το χαλασα στην προσπαθεια. Πλεον το 1ης γενιας DS4 που εχω δεν κρατα ουτε ωρα και το σκεφτομαι να παραγγειλω μπαταρια. Αντιθετως του X360 που το εχω απο το 2007 πηγαινει τρενο.

Για να γυρισω στο VR δεν υπαρχει πρακτικος τροπος να φορτιζεις τα move controllers και να παιζεις ταυτοχρονα οποτε και η αφαιρουμενη μπαταρια εχει πολυ μεγαλυτερο νοημα.

 

Επεξ/σία από vste
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vste είπε

Συμφωνω στα περισσοτερα που γραφει το review, αλλα για να κανω και λιγο τον δικηγορο του διαβολου δεν ειναι και αμελητεο το standalone VR χωρις καλωδιο. Κανει πραγματικα μεγαλη διαφορα το να μην εισαι καλωδιομενος. Για παραδειγμα το Super Hot VR ειναι σχεδον αλλο παιχνιδι σε Quest. Στο λεω σαν τροφη για σκεψη και μονο.

Βεβαια παρε το RIft S και αν για καποιον λογο το μετανοιωσεις εγω μαλλον θα εξακολουθω να δινω το Quest ανταλλαγη μιας και δεν εχω βρει κανεναν ακομα. Οποτε μην αγχωνεσαι και πολυ.. :)

Συγνωμη αλλα εδω θα διαφωνησω. Κατα την γνωμη μου μεγαλυτερη παγιδα απο τις ενσωματωμενες μπαταριες σε χειριστηρια δεν υπαρχει. Εχω ακομα τα χειριστηρια του X360, XOne, Steam Controller, Wii, κλπ. Εχω αγορασει επωνυμες επαναφορτιζομενες μπαταριες και δεν ξεμενω ποτε. Οταν τα φτυσουν απο τις φορτισεις απλα αγοραζω καινουριες. Ειναι φθηνες και πρακτικες.

Τα χειριστηρια απο την αλλη που εχουν ενσωματωμενη την μπαταρια (PS3, PS4) αν ξεμεινουν και δεν εχεις 2ο φορτισμενο πρεπει να παιζεις διπλα σε πριζα με φορτιστη (δεν ισχυει στην περιπτωση του PS3 γιατι φορτιστης τοιχου δεν το φορτιζει) η με μακρυ καλωδιο USB συνδεδεμενο στην κονσολα λες και παιζεις PS2. Με τα χρονια που φθινει η μπαταρια ειναι ψιλο μανικι και ακριβη η αγορα after market και η τοποθετηση. Απο τα 3 χειριστηρια PS3 που εχω αγορασει μπαταριες στα 2 την αντικατεστησα. Στο 3ο το χαλασα στην προσπαθεια. Πλεον το 1ης γενιας DS4 που εχω δεν κρατα ουτε ωρα και το σκεφτομαι να παραγγειλω μπαταρια. Αντιθετως του X360 που το εχω απο το 2007 πηγαινει τρενο.

Για να γυρισω στο VR δεν υπαρχει πρακτικος τροπος να φορτιζεις τα move controllers και να παιζεις ταυτοχρονα οποτε και η αφαιρουμενη μπαταρια εχει πολυ μεγαλυτερο νοημα.

Θα σε έχω στο νου μου. 

Επισης σκέφτομαι να κάνω την ίδια πατέντα απο δω για τα ακουστικά: 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ότι λέει ο Vste περι μπαταρίας χειριστηρίων ισχύουν. Οι μπαταρίες ξαφνικά θα "αδειάσουν" και πρέπει να τις αντικαταστήσεις αμέσως, οπότε συμφέρει να έχεις ένα ζευγάρι ΑΑ έτοιμο φορτισμένο ανά πάσα στιγμή.

Για τα ακουστικά του S, πάρτε εν ζευγάρι Koss porta pro  και θα έχετε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ήχο ίδιο με του CV1. δε χρειαζεται και μοντιφια, ταιριάζει πάνω από την μάσκα.

ΥΣ. για τα συγκεκριμένα ακουστικά υπάρχουν και free 3d print σχέδια για ανταπτοράκια ΕΑΝ τα θέλετε μόνιμα στο S.

Επεξ/σία από pentraks
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, pentraks είπε

ότι λέει ο Vste περι μπαταρίας χειριστηρίων ισχύουν. Οι μπαταρίες ξαφνικά θα "αδειάσουν" και πρέπει να τις αντικαταστήσεις αμέσως, οπότε συμφέρει να έχεις ένα ζευγάρι ΑΑ έτοιμο φορτισμένο ανά πάσα στιγμή.

Για τα ακουστικά του S, πάρτε εν ζευγάρι Koss porta pro  και θα έχετε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ήχο ίδιο με του CV1. δε χρειαζεται και μοντιφια, ταιριάζει πάνω από την μάσκα.

ΥΣ. για τα συγκεκριμένα ακουστικά υπάρχουν και free 3d print σχέδια για ανταπτοράκια ΕΑΝ τα θέλετε μόνιμα στο S.

Τα έχεις πάρει τα Koss porta pro? Σε κριτικές έβλεπα ότι είναι επιρρεπείς στο να χαλάνε γρήγορα. Το πιο συχνό θέμα που διάβασα είναι ότι χάνεις τον ήχο από το ένα ακουστικό και θα πρέπει να στρίβεις με προσοχή την υποδοχή μπας και παίξουν και απο τις 2 μεριές. Αλλά με 35e, λογικά, κάτι τέτοιο είναι αναμενόμενο. 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Τα έχεις πάρει τα Koss porta pro? Σε κριτικές έβλεπα ότι είναι επιρρεπείς στο να χαλάνε γρήγορα. Το πιο συχνό θέμα που διάβασα είναι ότι χάνεις τον ήχο από το ένα ακουστικό και θα πρέπει να στρίβεις με προσοχή την υποδοχή μπας και παίξουν και απο τις 2 μεριές. Αλλά με 35e, λογικά, κάτι τέτοιο είναι αναμενόμενο. 

Ναι τα εχω ενα εξάμηνο τώρα. Δεν έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και τα βάζω βγάζω συνεχεία απο μάσκα σε μασκα  (εχω συλλογη :P) και κινητό ενίοτε. 
Εδω κοστίζουν 70€, μη σε ξεγελά η τιμή, παίζουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ....  (Εχω επίσης ένα ζευγαρι AKG k550 και ενα sennheiser HD450BT για μετρo σύγκρισης)

Επεξ/σία από pentraks
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά VR Headset & Gloves Controller

Καλησπέρα παιδιά, 

Ενδιαφέρομαι για αγορά VR τα οποία να έχουν Gloves για controler κυρίως για shooting games . Το VR headset λογικά θα αγοραστεί  μέσα από εδώ και για τα γάντια το budget είναι μέχρι 350€.  Γνωρίζει κανείς κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο η έχει παίξει κανείς με gloves controler ? Διότι έκανα μια έρευνα αλλά έχει παααααάρα πολλά στην αγορά και χάθηκα λιγάκι ! Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2020 στις 4:36 ΜΜ, unholyborn είπε

Αγορά VR Headset & Gloves Controller

Καλησπέρα παιδιά, 

Ενδιαφέρομαι για αγορά VR τα οποία να έχουν Gloves για controler κυρίως για shooting games . Το VR headset λογικά θα αγοραστεί  μέσα από εδώ και για τα γάντια το budget είναι μέχρι 350€.  Γνωρίζει κανείς κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο η έχει παίξει κανείς με gloves controler ? Διότι έκανα μια έρευνα αλλά έχει παααααάρα πολλά στην αγορά και χάθηκα λιγάκι ! Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το φτηνότερο που μπορείς να πάρεις και θα κάνεις τέλεια δουλειά σου είναι rift s ή quest 470€ από Amazon. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους μπόρεσα και εγκατέστησα το Asgard. Καταρχήν αρχικά το έβαλα στα windows defender ως trust τιτλό για να μπορέσω να το εγκαταστήσω. Την άλλη την μλκ που είχε ήταν ότι αν πήγαινες να το έκανες pause και πήγαινες να το κάνεις ξανά εγκατάσταση μετά από λίγο σου έβγαζε ένα μνμ ότι δεν έχει χώρο ο δίσκος ενώ είχε κανόνικά. Το τρικ είναι να συνεχίσεις την εγκατάσταση σου πατώντας πάνω στο εικονίδιο του προγράμματος. Οποιοσδήποτε άλλος τρόπος σου έβγαζε το μνμ που ανέφερα.

 Απίστευτος τίτλος και αυτός. Άλλό ένας must buy για όλους όσους έχουν vr. Είναι μερικά setting που στην κυριολεξία έχουν δημιουργηθεί για το vr και αυτό το rpg epic μένεις απλά με το στόμα ανοιχτό. Ιδίως στην αρχή που έπαιξα το immersion χτυπάει κόκκινο.

Εχώ αγοράσει και το spheres που είναι για το διάστημα σαν εκπεδευτικό αλλά πανέμορφο και αυτό και το apollo όπως είχα γράψει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το φίλο @logistoulis  σε αλλο thread αναδημοσιεύω ένα μικρό VR Games recap για νεοεισερχόμενους.
Προφανώς και υπάρχουν ελλείψεις μιας και ειναι αδύνατο να έχω άποψη για όλους τους τίτλους οπότε feel free να εμπλουτίσετε και με δικές σας εμπειρίες απο κάτω.

Αν θες shooters Οnward, contractors, zero caliber είναι υπεραρκετά για να καείς ώρες ατελείωτες με πολύ καλά γραφικά και αληθοφάνεια πλήρως τακτικά. Από κοντά και το standout για battle royal ενώ το war dust ένας κακός χαμός από κόσμο να πυροβολεί προς κάθε κατεύθυνση. Αν θες να χαθείς σε κόσμους φανταστικούς Asgards Wrath, No Mans Sky & Skyrim VR Γουστάρεις διάστημα? Elite Dangerous αν θες να το συνδυάσεις με φανταστικούς περιπάτους και εξαιρετικό story και gameplay Lone echo, αν είσαι δε και φίλος τους SW η τριλογία Vader immortal ειναι οτι πιο κοντά σε SW μπορείς να βιώσεις σαν jedi. Αν θες να συνδυάσεις Online gaming με άλλους στο διάστημα με πειρατές, ανδροειδη, aliens και shooting From other Suns. Μέχρι και οι trekkies έχουν καταφύγιο με το Bridge crew νιώθεις όντως σαν τον Picard ενώ το καλύτερο είναι να παίζεις και με 2-3 φίλους ακόμα μοιράζοντας τα καθήκοντα ο καθένας την γωνιά του στην γέφυρα.

Αν γουστάρεις survival κατάσταση με δόσεις horror The forest ή το νεότερο Walking dead S&S από κοντά και το Solus project. Αμα θες κι άλλα παρεμφερή με creatures Fallout for VR, Dead effect, 2 DOOM FVR ενώ αν θες να γίνεις ήρωας του Romero Arizona sunshine ειδικά με παρέα, τρελό γέλιο και πολύ headshot competition με splatter. Ακόμα και αποκλειστικοί τίτλοι horror η και με puzzle έχουν βρει τον δρόμο τους στο vr όπως το paranormal activity κι άλλα.

Αν πάλι θες να νιώσεις την μαγεία του VR σε συνδυασμό με πιστολίδι και δόσεις matrix Pistol whip, superhot vr, boneworks ορίζουν νέα δεδομένα στο gameplay.

Είσαι staregy τύπος? Δύσκολη κατηγορία αλλά κι εκεί υπάρχουν λύσεις Brass tactics και final assault είναι τόσο μαγικά να έχεις στρατούς μπροστά σου σαν εκείνα τα πράσινα στρατιωτακια που είχαμε μικροί αλλά να κινούνται με υπέροχα γραφικά κι εσύ να νιώθεις σα μικρός θεός από πάνω να τα κινείς. Θες μήπως να λιώνεις με πραγματικό ιδρώτα ? beat saber (υπάρχει πολύς κόσμος που απλά αγόρασε vr MONO γι αυτό) ενώ το BOX VR ή CREED θα σε κάνει και μάγκα χαχαχα

Simulator fan? δοκίμασε ν' ανέβεις καμιά κορυφή με το the climb ατελείωτες ώρες με διαφορετική δυσκολία και τοποθεσίες οτι μπορείς να φανταστείς, τρέξε με το dirt rally η το project cars 2 και πέταξε 3πλες οθόνες και συναφή μετριότες για να νιώσεις την ταχύτητα και ρεαλισμό. Αν πετάς κιόλας υπάρχουν κι εκεί τίτλοι όπως το X plane 11

Αν είσαι fun των puzzle το κλασσικό Talos principle θα σε απασχολήσει αρκετές ώρες ενώ τα γραφικά του θυμίζουν αρχαίο-Ελληνικές πόλεις, ταξίδι στο χρόνο πραγματικά! Αν από παιδί ήθελες να κάνεις μαγικά να βγάζεις fireballs απ τα χέρια κεραυνούς κα κάνοντας κινήσεις όπως ο doctor strange τότε το the Wizards είναι για σένα, εκπληκτικό απλά.

Chronos, edge of nowhere και το cartooνιστικο lucky's tale εξαιρετικοί τίτλοι με απίθανα γραφικά και gameplay που σε κάνουν να αναρωτιέσαι ΠΩΣ ΕΠΑΙΖΕΣ τόσα χρονιά στο PlayStation. Στον κάλαθο η κονσόλα. Έχω αφήσει έξω πολλούς τίτλους, (raw data, Marver powers United, in death, echo VR, robo recall) όπως και ολόκληρες κατηγορίες με πολλούς τίτλους social, εκπαιδευτικά, καλλιτεχνικά, escape room όπου θα βρεις υπέροχα πράγματα για να ασχοληθείς. Τελευταίο αφήνω το πρόσφατο Half life: Alyx. Πραγματική διαφήμιση για το VR μιας και σε όλους τους τομείς τερματίζει απ οπου κι αν το πιάσεις (story, γραφικά, gameplay, immersion).

Ευτυχώς για εμάς και τα προαναφερθεντα ειναι λίγο πολύ κοντά, καθένα στον τομέα του γεμίζοντας μας χρόνια τώρα εκπληκτικές εμπειρίες. To VR ειναι εδώ και προσφέρει full immersion, ατελείωτη ψυχαγωγία για κάθε γούστο και ειναι ακόμα στην αρχή του! 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...