Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/4/2020 στις 11:34 ΠΜ, ababapanos είπε

Μαλλον θα ακυρωσω. Διαβαζω οτι οι περισσοτεροι γραφουν πως δεν αξιζει για καποιον που εχει ιδη το S.Οι διαφορες δηλαδη δεν ειναι τοσο μεγαλες για να δικαιολογουν 1000 ευρω αγορα.  Εγω βεβαια εχω το Quest με Link ,  αλλα νομιζω ειναι σχεδον το ιδιο  απόδοση + ολα τα πλεονεκτηματα του Quest

 

Ήμουν κάτοχος S μέχρι να μου έρθει το index και πλέον quest (αλλά προς το παρόν δεν μπορώ να μιλήσω καθόλου για quest- δεν το έχω βάλει καν).

Γενικά δεν καταλαβαίνω την ερώτηση "αξίζει την διαφορά" γιατί δεν αγοράζεις κάτι με το κιλό. Αλλά το 1Κ είναι πολλά λεφτά οπότε είναι πολύ λογικό το άγχος.

 

Το θέμα με τα headset είναι οτι ο καθένας απλά λέει την άποψή του. Νομίζω ακόμα τα HMD είναι πιο πολύ αίσθηση και λιγότερο κάτι που μπορούμε εύκολα να εκτιμήσουμε διαβάζοντας μια σελίδα σπεκ. Οπότε κρατώντας αυτό, να σε μπλέξω λίγο ακόμα, απλά λέγοντας την δική μου άποψη.
Να θυμάσαι οτι δεν θέλω να μειώσω το S (εκτός απο τον ήχο), είναι μια χαρά συσκευή για VR, δεν είναι του πανεριού. Απλά δίπλα στο index...

 

Η διαφορά είναι τεράστια. Δεν υπάρχει καν σύγκριση στην αίσθηση μεταξύ των δύο.
Μόλις έβαλα το index, το S μπήκε στο κουτί του και δεν βγήκε ποτέ ξανά ενώ όσο είχα το S δεν είχα κανένα παράπονο πλην του ήχου.
Δεν μπορείς να βάλεις τιμή στην διαφορά αυτή.

 

Πιο συγκεκριμένα.

  • αίσθηση της διαφοράς του FOV του index είναι χαώδης. Ξαφνικά πας απο το "βλέπω μέσα απο κυάλια" στο "τί έγινε εδώ ; "  (και) γιατί οι φακοί του index ακουμπάν τις βλεφαρίδες σου (optional). Δεν σημαίνει οτι είναι +30 μοίρες όμως. Η απόλυτη διαφορά είναι όση λένε τα χαρτιά (λογικά).
  • *Τα 80fps είναι λίγα . & - Μόλις βάλεις 120/144 παίζεις άλλο παιχνίδι.
  • Ποιότητα κατασκευής, την βλέπεις. Αλλά δεν σε νοιάζει.
  • Ήχος στο S, σκουπίδι, θες ακουστικά. Αλλά σιγά το δύσκολο.
  • Άνεση στο κεφάλι, έχει διαφορά (καλύτερο το index). Αλλά όχι μεγάλη. Θα κάνεις και καλό λαιμό με το Index :D
  • Διαφορά στην "ανάλυση" , "καθαρότητα", εγώ, δεν βλέπω κάποια για να πω οτι αξίζει για να συζητήσουμε. Θα έλεγα δεν είδα καθόλου, αλλά είμαι σίγουρος οτι αν ψάξω, υπάρχει.
  • controllers καλύτεροι του index και με περισσότερα χαρακτηριστικά αλλά με ένα γκριπ-άκι στου S για να μην τους πιάνεις συνέχεια, είσαι στο 90% (τα ξέρεις ήδη απο το quest).
  • Διαφορά στο tracking, σε μικρό χώρο που έχω εγώ (2*2) , μηδενική.
     

Δεν μου έρχονται άλλα, ρώτα όμως αν είναι κάτι που σε απασχολεί.

Τα 2 "*" που έβαλα για εμένα είναι το "χάος" που χωρίζει τα HMD. Μειώνουν την αναγούλα, σε βάζουν μέσα στα παιχνίδια.
Εάν δεν έχεις κάρτα γραφικών που να σηκώνει στο παιχνίδι που σε ενδιαφέρει 120fps+ ΚΑΙ δεν σε χαλάει/έχεις συνηθίσει να βλέπεις μέσα απο τούνελ, μην το πάρεις.
Όλα τα άλλα είναι μικρότερης σημασίας (για εμένα) και η διαφορά στις οθόνες μηδενικής.

 

 

Επίσης, μην βασίζεσαι στις 8 εβδομάδες. Μπορεί να κάνει παραπάνω (η και λιγότερο). Αλλά δεν θα πληρώσεις ούτε 1 ευρώ παραπάνω και θα έρθει σπίτι σου απο Ολλανδία εκτός απροόπτου (GLS -> ACS). Η πληρωμή θα γίνει μόλις το έχουν σε στοκ για εσένα.

Επεξ/σία από jousis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν αναιρεί κανείς οτι ειναι καλύτερο το Index αλλά 600€ παραπάνω για τα κιάλια που όταν παίζω δεν υπάρχουν πια (χανονται γιατί έχεις το μυαλό σου στο παιχνίδι και οχι... γύρω γύρω), οχι δε τα δίνω ακόμα.  ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θέλω μεγαλύτερο FOV απλά οχι σε αυτή την τιμη ενώ μπορώ άνετα να ευχαριστηθώ κι έτσι. Ta 80hz έναντι των 120 δε με πείθουν ειδικά αν θέλω και αναβάθμιση στη κάρτα γραφικών (άλλη μια 800αρα). 
Αν ήταν wireless  headset (με οποιοδηποτε τροπο), Inside out (φάρους ΟΥΤΕ ζωγραφιστους δε θελω να βλέπω ξανα)  ΚΑΙ τις διαφορές που λες, ναι θα το σκεφτόμουν.  Επίσης ακούω για ghosting στο index, μέγα drawback. 
Με μια σωστή τιμολόγηση και επάρκεια αποθέματος το Index θα ήταν μεγάλο blockbuster αλλά....

Συνοψίζω για μένα η διαφορά ειναι μόνο στην τσέπη. αν υπάρχει cash τότε index. Αν όχι με το S κάνεις 90% την ίδια δουλειά και αφήνεις τα 600 κάβα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, pentraks είπε

Επίσης ακούω για ghosting στο index, μέγα drawback. 

 

Μόνο για λίγα λεπτά όταν το ανοίγεις (σε 22C+ δωμάτιο).

Επεξ/σία από jousis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι το index είναι ένα καταπληκτικό HMD. Το θέμα είναι αν αξίζει τα παραπάνω χρήματα σε σχέση με ένα πιο οικονομικό. Σίγουρα όποιος το πάρει θα το ευχαριστηθεί 1000%. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά:

  • Ο ήχος του είναι εξαιρετικός, το ίδιο και ο ήχος του CV1 που είχα, τελειος. Τώρα με το quest έχω το vive DAS και ενώ τα ακουστικά του (DAS) είναι χειρότερα απο του CV1 πάλι είναι αρκετά καλά. Κάποιες φορές όμως μου αρέσει να παίζω με τα ενσωματωμένα ηχεία του quest. Μετά από λίγη ώρα συνηθίζω την έλλειψη μπάσου και πάλι νιώθω fully immersed. 
  • Τα fps είναι σημαντικά, έχω 1080ti και αρκετά παιχνίδια πασχίζουν και με αυτήν στα 72/80/90fps. Δεν μπορώ να φανταστώ στα 120 με εξαίρεση beat saber και λοιπά ελαφριά. 
  • Χειριστήρια, δεν έχω άποψη για τα index controllers, είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα παλιά και καινούρια touch controllers.
  • FOV, έχω δοκιμάσει CV1 Με tpcast (που μικραίνει), quest με interface που φέρνει τα μάτια στους φακούς και vive. Σε αυτά τα 3 δεν είδα τεράστια διαφορά, ούτε νιώθω πως βλέπω μέσα απο μάσκα. Βέβαια είμαι δύτης πάρα πολλά χρόνια και εχω συνηθίσει το περιορισμένο FOV. Για την ακρίβεια μικροδιαφορές βλέπω αλλά δεν βρίσκω να έχουν σημασία. 

Πράγματα που με χαλάνε στο index: 

  • Δεν μπορείς να το αγοράσεις. Ωραία, το θέλω. Πούν' το;
  • Εξωτερικό tracking. Περασμένης εποχής.
  • Έλλειψη ασύρματου.
  • Τιμή, μαζί με τιμή μεταπώλησης. 

Γνωστός μου που το αγόρασε το γύρισε πίσω και έκανε refund γιατί:

  • Είπε πως οι φακοί είναι χειρότεροι σε σχέση με τους τρέχοντες της oculus και έβλεπε ghosting/god rays
  • To FOV δεν τον τρέλανε, ήταν μεγαλύτερο στο κάθετο αλλά οκ. 

Δεν ήταν ιδιαίτερα άσχημα αλλά όχι για 1000Ε, θα το ήθελε καλύτερο. Δεν έχω άποψη, δεν το εχω δοκιμάσεi.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pentraks είπε

Με αφορμή το φίλο @logistoulis  σε αλλο thread αναδημοσιεύω ένα μικρό VR Games recap για νεοεισερχόμενους.
Προφανώς και υπάρχουν ελλείψεις μιας και ειναι αδύνατο να έχω άποψη για όλους τους τίτλους οπότε feel free να εμπλουτίσετε και με δικές σας εμπειρίες απο κάτω.

Αν θες shooters Οnward, contractors, zero caliber είναι υπεραρκετά για να καείς ώρες ατελείωτες με πολύ καλά γραφικά και αληθοφάνεια πλήρως τακτικά. Από κοντά και το standout για battle royal ενώ το war dust ένας κακός χαμός από κόσμο να πυροβολεί προς κάθε κατεύθυνση. Αν θες να χαθείς σε κόσμους φανταστικούς Asgards Wrath, No Mans Sky & Skyrim VR Γουστάρεις διάστημα? Elite Dangerous αν θες να το συνδυάσεις με φανταστικούς περιπάτους και εξαιρετικό story και gameplay Lone echo, αν είσαι δε και φίλος τους SW η τριλογία Vader immortal ειναι οτι πιο κοντά σε SW μπορείς να βιώσεις σαν jedi. Αν θες να συνδυάσεις Online gaming με άλλους στο διάστημα με πειρατές, ανδροειδη, aliens και shooting From other Suns. Μέχρι και οι trekkies έχουν καταφύγιο με το Bridge crew νιώθεις όντως σαν τον Picard ενώ το καλύτερο είναι να παίζεις και με 2-3 φίλους ακόμα μοιράζοντας τα καθήκοντα ο καθένας την γωνιά του στην γέφυρα.

Αν γουστάρεις survival κατάσταση με δόσεις horror The forest ή το νεότερο Walking dead S&S από κοντά και το Solus project. Αμα θες κι άλλα παρεμφερή με creatures Fallout for VR, Dead effect, 2 DOOM FVR ενώ αν θες να γίνεις ήρωας του Romero Arizona sunshine ειδικά με παρέα, τρελό γέλιο και πολύ headshot competition με splatter. Ακόμα και αποκλειστικοί τίτλοι horror η και με puzzle έχουν βρει τον δρόμο τους στο vr όπως το paranormal activity κι άλλα.

Αν πάλι θες να νιώσεις την μαγεία του VR σε συνδυασμό με πιστολίδι και δόσεις matrix Pistol whip, superhot vr, boneworks ορίζουν νέα δεδομένα στο gameplay.

Είσαι staregy τύπος? Δύσκολη κατηγορία αλλά κι εκεί υπάρχουν λύσεις Brass tactics και final assault είναι τόσο μαγικά να έχεις στρατούς μπροστά σου σαν εκείνα τα πράσινα στρατιωτακια που είχαμε μικροί αλλά να κινούνται με υπέροχα γραφικά κι εσύ να νιώθεις σα μικρός θεός από πάνω να τα κινείς. Θες μήπως να λιώνεις με πραγματικό ιδρώτα ? beat saber (υπάρχει πολύς κόσμος που απλά αγόρασε vr MONO γι αυτό) ενώ το BOX VR ή CREED θα σε κάνει και μάγκα χαχαχα

Simulator fan? δοκίμασε ν' ανέβεις καμιά κορυφή με το the climb ατελείωτες ώρες με διαφορετική δυσκολία και τοποθεσίες οτι μπορείς να φανταστείς, τρέξε με το dirt rally η το project cars 2 και πέταξε 3πλες οθόνες και συναφή μετριότες για να νιώσεις την ταχύτητα και ρεαλισμό. Αν πετάς κιόλας υπάρχουν κι εκεί τίτλοι όπως το X plane 11

Αν είσαι fun των puzzle το κλασσικό Talos principle θα σε απασχολήσει αρκετές ώρες ενώ τα γραφικά του θυμίζουν αρχαίο-Ελληνικές πόλεις, ταξίδι στο χρόνο πραγματικά! Αν από παιδί ήθελες να κάνεις μαγικά να βγάζεις fireballs απ τα χέρια κεραυνούς κα κάνοντας κινήσεις όπως ο doctor strange τότε το the Wizards είναι για σένα, εκπληκτικό απλά.

Chronos, edge of nowhere και το cartooνιστικο lucky's tale εξαιρετικοί τίτλοι με απίθανα γραφικά και gameplay που σε κάνουν να αναρωτιέσαι ΠΩΣ ΕΠΑΙΖΕΣ τόσα χρονιά στο PlayStation. Στον κάλαθο η κονσόλα. Έχω αφήσει έξω πολλούς τίτλους, (raw data, Marver powers United, in death, echo VR, robo recall) όπως και ολόκληρες κατηγορίες με πολλούς τίτλους social, εκπαιδευτικά, καλλιτεχνικά, escape room όπου θα βρεις υπέροχα πράγματα για να ασχοληθείς. Τελευταίο αφήνω το πρόσφατο Half life: Alyx. Πραγματική διαφήμιση για το VR μιας και σε όλους τους τομείς τερματίζει απ οπου κι αν το πιάσεις (story, γραφικά, gameplay, immersion).

Ευτυχώς για εμάς και τα προαναφερθεντα ειναι λίγο πολύ κοντά, καθένα στον τομέα του γεμίζοντας μας χρόνια τώρα εκπληκτικές εμπειρίες. To VR ειναι εδώ και προσφέρει full immersion, ατελείωτη ψυχαγωγία για κάθε γούστο και ειναι ακόμα στην αρχή του! 

Πολύ χρήσιμο ποστ! Με τα αθλητικά παιχνίδια τι γίνεται; Στασιμότητα; Δεν ταιριάζουν στο vr;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, zio10 είπε

Πολύ χρήσιμο ποστ! Με τα αθλητικά παιχνίδια τι γίνεται; Στασιμότητα; Δεν ταιριάζουν στο vr;

Δεν ασχολούμαι καθόλου με το είδος (δυστυχώς) για να έχω άποψη.

Βασικά τώρα που το σκέφτηκα ξανά Ping pong (Eleven table tennis) και μπιλιάρδο (sports bar VR) υπάρχουν και ειναι απίστευτα ρεαλιστικά. Στα αθλητικά συμπεριλαμβανονται τα box VR και Creed που προανέφερα. Αν εννοείς τα πιο κλασσικά  τύπου μπάσκετ ποδόσφαιρο κλπ δεν ασχολούμαι καθόλου αλλά με το echo arena δεν τα χρειάζεσαι, ένα νέο είδος παιχνιδιού που τα συνδυάζει όλα και είναι άκρως εθιστικό.  
Υπάρχει και το VR Sports challenge αλλά δεν έχω άποψη not my style.

Επεξ/σία από pentraks
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω. Πως παίζεται ως συνήθως καθιστοί η όρθιοι? Γιατί νομίζω όρθιος είναι το καλύτερο αλλά και κουραστικό γμτ για πολύ ώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις περισσοτερες φορες παιζω ορθιος, ακομα και παιχνιδια που μπορεις να παιξεις ανετα καθιστος. Για εμενα αυξανει παρα πολυ το immersion. Καθιστος παιζω μονο παιχνιδια που εχουν σχεδιαστει ετσι (πχ Elite: Dangerous).

Βεβαια τα γερικα κοκκαλα μου καμια φορα διαμαρτυρονται :) αλλα μπρος στο immersion τιν το λουμπαγκο.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια άλλη παρατήρηση που θέλω να κάνω είναι το πόσο μπροστά είναι το vr κατάστημα και κυρίως το Home vr στο Oculus από το αντίστοιχο που υπάρχει στο steam. Μιλάμε οι επιλογές που σου δίνει για να διαμορφώσεις το home σου είναι άπειρες σε αντίθεση με αυτά του steam και γενικά έχει πέσει πολύ περισσότερη δουλειά νομίζω σε περιεχόμενο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κορυφαίος τίτλος και το Asgard's Wrath. Δεν είναι τόσο καθαρόμαιο rpg αλλά έχει φοβερό gameplay συν τα γραφικά του. Τελικά αυτό και το lone echoes είναι τα δύο game που έχω καταευχαριστηθεί στο vr. 

Μαζί με το Alyx από την valve στο steam είναι η τριάδα κράχτης για το vr gaming. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2020 στις 2:22 ΜΜ, pentraks είπε

Με αφορμή το φίλο @logistoulis  σε αλλο thread αναδημοσιεύω ένα μικρό VR Games recap για νεοεισερχόμενους.
Προφανώς και υπάρχουν ελλείψεις μιας και ειναι αδύνατο να έχω άποψη για όλους τους τίτλους οπότε feel free να εμπλουτίσετε και με δικές σας εμπειρίες απο κάτω.

Αν θες shooters Οnward, contractors, zero caliber είναι υπεραρκετά για να καείς ώρες ατελείωτες με πολύ καλά γραφικά και αληθοφάνεια πλήρως τακτικά. Από κοντά και το standout για battle royal ενώ το war dust ένας κακός χαμός από κόσμο να πυροβολεί προς κάθε κατεύθυνση. Αν θες να χαθείς σε κόσμους φανταστικούς Asgards Wrath, No Mans Sky & Skyrim VR Γουστάρεις διάστημα? Elite Dangerous αν θες να το συνδυάσεις με φανταστικούς περιπάτους και εξαιρετικό story και gameplay Lone echo, αν είσαι δε και φίλος τους SW η τριλογία Vader immortal ειναι οτι πιο κοντά σε SW μπορείς να βιώσεις σαν jedi. Αν θες να συνδυάσεις Online gaming με άλλους στο διάστημα με πειρατές, ανδροειδη, aliens και shooting From other Suns. Μέχρι και οι trekkies έχουν καταφύγιο με το Bridge crew νιώθεις όντως σαν τον Picard ενώ το καλύτερο είναι να παίζεις και με 2-3 φίλους ακόμα μοιράζοντας τα καθήκοντα ο καθένας την γωνιά του στην γέφυρα.

Αν γουστάρεις survival κατάσταση με δόσεις horror The forest ή το νεότερο Walking dead S&S από κοντά και το Solus project. Αμα θες κι άλλα παρεμφερή με creatures Fallout for VR, Dead effect, 2 DOOM FVR ενώ αν θες να γίνεις ήρωας του Romero Arizona sunshine ειδικά με παρέα, τρελό γέλιο και πολύ headshot competition με splatter. Ακόμα και αποκλειστικοί τίτλοι horror η και με puzzle έχουν βρει τον δρόμο τους στο vr όπως το paranormal activity κι άλλα.

Αν πάλι θες να νιώσεις την μαγεία του VR σε συνδυασμό με πιστολίδι και δόσεις matrix Pistol whip, superhot vr, boneworks ορίζουν νέα δεδομένα στο gameplay.

Είσαι staregy τύπος? Δύσκολη κατηγορία αλλά κι εκεί υπάρχουν λύσεις Brass tactics και final assault είναι τόσο μαγικά να έχεις στρατούς μπροστά σου σαν εκείνα τα πράσινα στρατιωτακια που είχαμε μικροί αλλά να κινούνται με υπέροχα γραφικά κι εσύ να νιώθεις σα μικρός θεός από πάνω να τα κινείς. Θες μήπως να λιώνεις με πραγματικό ιδρώτα ? beat saber (υπάρχει πολύς κόσμος που απλά αγόρασε vr MONO γι αυτό) ενώ το BOX VR ή CREED θα σε κάνει και μάγκα χαχαχα

Simulator fan? δοκίμασε ν' ανέβεις καμιά κορυφή με το the climb ατελείωτες ώρες με διαφορετική δυσκολία και τοποθεσίες οτι μπορείς να φανταστείς, τρέξε με το dirt rally η το project cars 2 και πέταξε 3πλες οθόνες και συναφή μετριότες για να νιώσεις την ταχύτητα και ρεαλισμό. Αν πετάς κιόλας υπάρχουν κι εκεί τίτλοι όπως το X plane 11

Αν είσαι fun των puzzle το κλασσικό Talos principle θα σε απασχολήσει αρκετές ώρες ενώ τα γραφικά του θυμίζουν αρχαίο-Ελληνικές πόλεις, ταξίδι στο χρόνο πραγματικά! Αν από παιδί ήθελες να κάνεις μαγικά να βγάζεις fireballs απ τα χέρια κεραυνούς κα κάνοντας κινήσεις όπως ο doctor strange τότε το the Wizards είναι για σένα, εκπληκτικό απλά.

Chronos, edge of nowhere και το cartooνιστικο lucky's tale εξαιρετικοί τίτλοι με απίθανα γραφικά και gameplay που σε κάνουν να αναρωτιέσαι ΠΩΣ ΕΠΑΙΖΕΣ τόσα χρονιά στο PlayStation. Στον κάλαθο η κονσόλα. Έχω αφήσει έξω πολλούς τίτλους, (raw data, Marver powers United, in death, echo VR, robo recall) όπως και ολόκληρες κατηγορίες με πολλούς τίτλους social, εκπαιδευτικά, καλλιτεχνικά, escape room όπου θα βρεις υπέροχα πράγματα για να ασχοληθείς. Τελευταίο αφήνω το πρόσφατο Half life: Alyx. Πραγματική διαφήμιση για το VR μιας και σε όλους τους τομείς τερματίζει απ οπου κι αν το πιάσεις (story, γραφικά, gameplay, immersion).

Ευτυχώς για εμάς και τα προαναφερθεντα ειναι λίγο πολύ κοντά, καθένα στον τομέα του γεμίζοντας μας χρόνια τώρα εκπληκτικές εμπειρίες. To VR ειναι εδώ και προσφέρει full immersion, ατελείωτη ψυχαγωγία για κάθε γούστο και ειναι ακόμα στην αρχή του! 

 

Ευχαριστω ειναι το ποστ που εψαχνα για να κανω και εγω την αρχη! Βεβαια με το που σεταρα αμεσως Half Life Alyx πηρα αλλα οκ 😜

Kατοχος και εγω απο σημερα ενος Rift S.. Προβλεπεται λιγο καψιμο για αρχη..

Φανταζομαι εχει απαντηθει αλλα λιστα με Insomnia VR χρηστες απο εδω υπαρχει καπου αναρτημενη ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Ευχαριστω ειναι το ποστ που εψαχνα για να κανω και εγω την αρχη! Βεβαια με το που σεταρα αμεσως Half Life Alyx πηρα αλλα οκ 😜

Kατοχος και εγω απο σημερα ενος Rift S.. Προβλεπεται λιγο καψιμο για αρχη..

Φανταζομαι εχει απαντηθει αλλα λιστα με Insomnia VR χρηστες απο εδω υπαρχει καπου αναρτημενη ; 

Λιστα δε ξερω αλλα ειμαστε μαζεμενοι στο discord καναλι (οι περισσοτεροι, κι αλλοι με την ιδια λόξα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους, 

παιζω Assetto Corsa απο την αρχη του, και θα ηθελα να δοκιμασω ενα Oculus ή Vive για να δω τι λεει, μηπως το αγορασω. Γνωριζετε καποιο μαγαζι ή εταιρεια να νοικιαζει τετοιο εξοπλισμο (μενω Αθηνα) ? Εψαξα στο Google αλλα δεν βρισκω κατι.......

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sellsoap είπε

Γεια σε ολους, 

παιζω Assetto Corsa απο την αρχη του, και θα ηθελα να δοκιμασω ενα Oculus ή Vive για να δω τι λεει, μηπως το αγορασω. Γνωριζετε καποιο μαγαζι ή εταιρεια να νοικιαζει τετοιο εξοπλισμο (μενω Αθηνα) ? Εψαξα στο Google αλλα δεν βρισκω κατι.......

ίσως

https://www.dkrentalhouse.com/products/virtual-reality/samsung-gear-virtual-reality-headset

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...