Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω διαβάσει τα γνώριζα αυτά απλά μου κάνει τρομερή εντύπωση το πόσο γρήγορα προσαρμόστηκε ο εγκέφαλος. Με βάση το ποσο ναυτια ένιωθα στην αρχή περίμενα ότι θα μου πάρει τουλάχιστον ένα μήνα και όχι για τόσο μεγάλα διαστήματα όσο παίζω..Να πω οτι τα χάπια διμενιδρυνάτης(δραμαμινης) δεν βοήθουσαν καθόλου! Επίσης τις δύο πρώτες μέρες τα μάτια μου εκαναν παιχνίδια ειδικά στο βάθος πεδίου! Σαν να έκανε calibration o εγκέφαλος.. 😂 

Off topic : Χαίρομαι πραγματικά που αποφάσισα να μπω και εγώ στον κόσμο του  VR δεν έχω ξεκολλήσει εδώ και 10 μέρες. Ειδικα το Alyx και το Asgard's Wrath ειναι απολαυση!

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Off topic : Χαίρομαι πραγματικά που αποφάσισα να μπω και εγώ στον κόσμο του  VR δεν έχω ξεκολλήσει εδώ και 10 μέρες. Ειδικα το Alyx και το Asgard's Wrath ειναι απολαυση!

Έτσι ειναι το πρώτο συναίσθημα και φυσικά θα παραμείνει κάθε φορά που βάζεις την μάσκα. 
Παρολαυτα υπάρχει ακόμα κόσμος που φοβάται/δε καταλαβαίνει/νομίζει ότι εχει πεθάνει το VR.....

ΥΣ Κάθε παιχνίδι ειναι ξεχωριστή εμπειρία. Θα απολαύσεις και μικρότερους τίτλους εν καιρώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pentraks είπε

Έτσι ειναι το πρώτο συναίσθημα και φυσικά θα παραμείνει κάθε φορά που βάζεις την μάσκα. 
Παρολαυτα υπάρχει ακόμα κόσμος που φοβάται/δε καταλαβαίνει/νομίζει ότι εχει πεθάνει το VR.....

ΥΣ Κάθε παιχνίδι ειναι ξεχωριστή εμπειρία. Θα απολαύσεις και μικρότερους τίτλους εν καιρώ!

 

Δεν εχω καμια αμφιβολια για αυτο με τον εαυτο μου τα βαζω που δεν ξεκινησα πιο πριν.. Ηδη εβαλα το Robo Recall να το δω και μου αρεσε πολυ. Επισης παιζω το τρομερα εθιστικο Beat Saber και σειρα θα παρει μολις τελειωσω αυτα το Lone Echo και Arizona sunshine!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά game που δείχνουν αρκετά ενδιαφέρον, δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά το Stormland θα πάει για αγορά καθώς έχει και πολύ καλές κριτικές

https://www.oculus.com/stormland/

 

το επόμενο έχει βγει πριν δύο βδομάδες για όσους τους αρέσει το fantasy setting

https://www.oculus.com/experiences/rift/2599598633394538/

https://store.steampowered.com/app/1103860/The_Wizards__Dark_Times/

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας,

ξέρει κάνεις πως γίνετε να παίξω το outlast 2 σε VR; έχω το oculus rift s και κοίταξα λίγο στο ίντερνετ και λέει με το πρόγραμμα vorpX (θέλει και πληρωμήh 39€ :P 

αν ξέρει κάποιος καμιά λύση pls help!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

την έκανε τελικά την παπάτζα του ο zuckeberg όχι ότι δεν το περιμέναμε ...

 

απο τον Οκτώβρη όποιος κάνει νέο λογαριασμό στο oculus θα πρέπει να συνδέει και το facebook του. Η ήδη υπάρχον λογαριασμοί θα παραμείνουν ως έχουν μέχρι το 23 και μετά και αυτοί θα πρέπει να συνδέονται με facebook.

Μέχρι τότε θα έχει βγάλει σίγουρα το steam κάτι πoιο καλό σίγουρα και θα πιστεύω να το έχω πετάξει.  Δλδ δεν υπάρχει κάτι ποιο άκυρο να σε υποχρεώνει να συνδεθείς σε μια social media πλατφόρμα για παίξεις game.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, chek2fire είπε

την έκανε τελικά την παπάτζα του ο zuckeberg όχι ότι δεν το περιμέναμε ...

απο τον Οκτώβρη όποιος κάνει νέο λογαριασμό στο oculus θα πρέπει να συνδέει και το facebook του. Η ήδη υπάρχον λογαριασμοί θα παραμείνουν ως έχουν μέχρι το 23 και μετά και αυτοί θα πρέπει να συνδέονται με facebook.

Μέχρι τότε θα έχει βγάλει σίγουρα το steam κάτι πoιο καλό σίγουρα και θα πιστεύω να το έχω πετάξει.  Δλδ δεν υπάρχει κάτι ποιο άκυρο να σε υποχρεώνει να συνδεθείς σε μια social media πλατφόρμα για παίξεις game.  

Δε βρίσκω ιδιαίτερα πρόβλημα σε αυτό, εκτός αν ειναι κάποιος που δεν θέλει το γνωστό social στα ποδιά του. 
Εφόσον η oculus ανοικεί στο FB το να έχεις ενα λογαριασμο και οχι 2 με σκοπό καλύτερο socializing (αρα να γινεται και mainstream σιγα σιγα) δε  το βλέπω κακό. 
Εξάλλου τι steam, τι epic, τι origin κλπ σε όλα έχεις προφίλ που σε βλέπουν οι "εκεί" φίλοι σου κανονίζετε παιχνιδια, εχει chat κλπ κλπ, απλά εδώ θα έχεις έτοιμη βάση με φίλους οι οποίοι έχουν και αυτοί συσκευή της oculus.   

Επεξ/σία από pentraks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ έχω συνδέσει εδω και χρόνια τον λογαριασμό Oculus με το facebook. Απλά γενικά δεν ποσταρω τίποτα στο Facebook. Ποτέ δεν το έκανα. 

Επεξ/σία από kgian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

VR Bundle απο το Fanatical. 8 παιχνιδακια με 2.55 ευρω. Και μονο 10 λεπτα το ενα να παιξεις αξιζει. To Alice πχ που ειχα παιξει στο παρελθον δεν ηταν και τοσο κακο.

https://www.fanatical.com/en/bundle/vr-bundle

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σε σχέση με το rift s? Παει και αυτο , μας άφησε χρόνους;; απλα εμεινα πολύ πίσω γι αυτο ρωταω.. σορρυ αν ζαλίζω. Επίσης,  το quest 2 είναι απ ότι κατάλαβα και πιο " το παίρνεις και φεύγεις " ετσι δεν ειναι;;😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...