Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια Virtual Reality για PC [PC VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Drolok είπε

Δλδ εγω που λεω να μην πάω στο quest 2 λογο οικονομικών,  θα με χαλάσει το s?? Πρώην ιδιοκτήτης κανονικου rift ... 

Εχει μεγάλη διαφορά το S απο το rift σε ολα τα επιπεδα. ξεχνας senσορες, ειδικα αν δεν είχες 3 τώρα  θα εχεις καλυτερο tracking με το S, καλυτερα χρωματα,  ξεχνας το ghosting και το SDE, εννοειτε καλυτερη ευκρινεια μιας κι εχει καλυτερη ανάλυση  συν οτι το halo ειναι πολυ βολικό και ανετο. Αν το βρεις μεταχ/μενο σε καλη τιμή και τα πας καλα  με το καλωδιο (το οποιο ειναι λεπτοτερο και αρκετο σε μήκος) προχωρα το άνετα! 

 

Επεξ/σία από pentraks
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, pentraks είπε

Εχει μεγάλη διαφορά το S απο το rift σε ολα τα επιπεδα. ξεχνας senσορες, ειδικα αν δεν είχες 3 τώρα  θα εχεις καλυτερο tracking με το S, καλυτερα χρωματα,  ξεχνας το ghosting και το SDE, εννοειτε καλυτερη ευκρινεια μιας κι εχει καλυτερη ανάλυση  συν οτι το halo ειναι πολυ βολικό και ανετο. Αν το βρεις μεταχ/μενο σε καλη τιμή και τα πας καλα  με το καλωδιο (το οποιο ειναι λεπτοτερο και αρκετο σε μήκος) προχωρα το άνετα! 

Εχω κανει playroom και το καλώδιο θα το εχω ψιλά... ωραια αν δεν μπορέσω για το quest 2 θα παω στο s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Drolok είπε

Δλδ εγω που λεω να μην πάω στο quest 2 λογο οικονομικών,  θα με χαλάσει το s?? Πρώην ιδιοκτήτης κανονικου rift ... 

Αναφέρεσαι σε S μεταχειρισμένο προφανώς. Γιατί καινούριο είναι πιο ακριβό από το quest 2. Και αν σου χαλάσει το καλώδιο τι κάνεις με το μεταχειρισμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kgian είπε

Αναφέρεσαι σε S μεταχειρισμένο προφανώς. Γιατί καινούριο είναι πιο ακριβό από το quest 2. Και αν σου χαλάσει το καλώδιο τι κάνεις με το μεταχειρισμένο;

Οκ δεν το σκεφτομαι ετσι και δεν μπαίνω σε αυτήν την λογική του αν χαλάσει... δεν έχεις άδικο αλλα αν σκεφτομαι θα χαλάσει,  θα κάνει θα ρανει,  καλύτερα να το αφησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Drolok είπε

Οκ δεν το σκεφτομαι ετσι και δεν μπαίνω σε αυτήν την λογική του αν χαλάσει... δεν έχεις άδικο αλλα αν σκεφτομαι θα χαλάσει,  θα κάνει θα ρανει,  καλύτερα να το αφησω

Το καλώδιο είναι αναλώσιμο και θα χαλάσει σίγουρα. Φυσιολογική φθορά. Για να πάρεις καλώδιο για rift S πρέπει να έχεις άνθρωπο δικό σου στο εξωτερικό, να το παραγγείλεις σε αυτόν και μετά να σου το στείλει. Αν υπάρχει διαθέσιμο για πούλημα.

Για να πάρεις καλώδιο για το quest απλά αγοράζεις ένα οποιοδήποτε φτηνό καλώδιο Usb3. Ή το δουλεύεις ασύρματα Pcvr. Ή απλά παίζεις τα δικά του αυτόνομα παιχνίδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά βρήκα rift s σε φυσιολογική τιμη και όχι κάτι 450 που τα πουλάνε εδω. Μια ερωτηση... να δω για τίποτα εξτρα ή αναβαθμίσεις;; χρειάζεται κάτι για όποιους γνωρίζουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Drolok είπε

Τελικά βρήκα rift s σε φυσιολογική τιμη και όχι κάτι 450 που τα πουλάνε εδω. Μια ερωτηση... να δω για τίποτα εξτρα ή αναβαθμίσεις;; χρειάζεται κάτι για όποιους γνωρίζουν;;

Ωραιος! μια χαρά εισαι, δε θες τιποτα άλλο! καλο gaming η καραντίνα ειναι η χρυσή εποχή του VR!

Επεξ/σία από pentraks
διάβασα καλύτερα και απάντησα σωστά!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος ένας must play τιτλος που έχω ξεκινήσει τώρα και που από τους κορυφαίους είναι το saint and sinners Walking dead.

https://www.oculus.com/experiences/rift/2214244628588915/

τώρα βλέπω ότι βγαίνει και το climb 2 σε λίγο.Ηθελα να ξεκινήσω το 1 αλλά θα περιμένω να βγει το καινούργιο. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να πάρω κάποιο VR αλλά  από λίγο ψάξιμο που έχω ρίξει, αυτά που αξίζουν είναι αρκετά ακριβά και αυτά που είναι σε καλή τιμή τεχνικώς δεν είναι ότι καλύτερο.

Το Quest 2 δείχνει να είναι το sweet spot σε τιμή και απόδοση αλλά λόγω των γνωστών θεμάτων λόγω FB τρώει άκυρο.

Έχετε να προτείνετε κάτι; Μένω Αγγλία οπότε θα αγοραστεί από εδώ και δε θέλω να δώσω πάνω από £400 γιατί φοβάμαι μη το πάρω παίξω λίγο και μετά το τρώει η σκόνη. Γι'αυτό κυρίως δε πάω και στα πολύ ακριβά.

Προτιμώ καινούριο αλλά θα μπορούσα να δω και eBay αν παίζει στη τιμή που είπα.

PC έχω: i7 9700K, Vega 64 Nitro+, 32GB ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

Αλλος ένας must play τιτλος που έχω ξεκινήσει τώρα και που από τους κορυφαίους είναι το saint and sinners Walking dead.

https://www.oculus.com/experiences/rift/2214244628588915/

τώρα βλέπω ότι βγαίνει και το climb 2 σε λίγο.Ηθελα να ξεκινήσω το 1 αλλά θα περιμένω να βγει το καινούργιο. 

Πωω τελειο φαινεται δεν το ειχα παρει χαμπαρι αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Merdock είπε

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να πάρω κάποιο VR αλλά  από λίγο ψάξιμο που έχω ρίξει, αυτά που αξίζουν είναι αρκετά ακριβά και αυτά που είναι σε καλή τιμή τεχνικώς δεν είναι ότι καλύτερο.

Το Quest 2 δείχνει να είναι το sweet spot σε τιμή και απόδοση αλλά λόγω των γνωστών θεμάτων λόγω FB τρώει άκυρο.

Έχετε να προτείνετε κάτι; Μένω Αγγλία οπότε θα αγοραστεί από εδώ και δε θέλω να δώσω πάνω από £400 γιατί φοβάμαι μη το πάρω παίξω λίγο και μετά το τρώει η σκόνη. Γι'αυτό κυρίως δε πάω και στα πολύ ακριβά.

Προτιμώ καινούριο αλλά θα μπορούσα να δω και eBay αν παίζει στη τιμή που είπα.

PC έχω: i7 9700K, Vega 64 Nitro+, 32GB ram.

Αφού δεν θέλεις oculus headset το μόνο που σου μένει σε αυτά τα λεφτά είναι μεταχειρισμένο Vive ή Vive pro (δύσκολα το 2ο να το βρεις στα λεφτά αυτά βέβαια). Έχε υπόψιν σου και αυτά χρειάζονται λογαριασμό steam. Δηλαδή σε κάνει track η valve. 

Το απλό Vive είναι χάλια για 2020. Το Vive pro έχει πολλά θέματα. Τα χειριστήρια του είναι αρχαιολογίες πλέον. Και πιθανότατα δεν θα βρεις στα λεφτά που λες.

 

Η άποψη μου: πάρε ένα quest 2 να δοκιμάσεις. Αν δεν σου αρέσει το δινεις και χάνεις ελάχιστα λεφτά. Αν σου αρέσει και ΔΕΝ θέλεις να σε παρακολουθεί το Facebook (που δεν σε παρακολουθεί αλλά έστω, αν το νομίζεις) το πουλάς και παίρνεις ακριβό οοοοοοταν θα είναι διαθέσιμα. 

Επεξ/σία από kgian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kgian είπε

Αν σου αρέσει και ΔΕΝ θέλεις να σε παρακολουθεί το Facebook (που δεν σε παρακολουθεί αλλά έστω, αν το νομίζεις) το πουλάς και παίρνεις ακριβό οοοοοοταν θα είναι διαθέσιμα. 

Tο προβλημα δεν ειναι - κυριως - αν σε παρακολουθει η οχι ο Μαρκος. Η μαλλον για αρκετους δεν ειναι και τοσο σπουδαιο. Θελεις να σου πω το κυριο προβλημα;

Ξεχαστηκα εχθες και μπηκα Facebook με ανοιχτο το VPN. Μου μπλοκαρε τον λογαριασμο και μου ζητησε να κανω validate δινωντας τον τηλεφωνικο μου αριθμο (επιβεβαιωση SMS και υποχρεωτικη αλλαγη password. Επισης εχθες παρατηρησα οτι αν θελεις να κανεις σχολια για την πολιτικη θα πρεπει να εχεις προμηθευση στον Μαρκουλι ενα επισημο  εγγραφο (ταυτοτητα, διαβατηριο) ωστε να αποδειξεις οτι δεν εισαι τρολ. Αλλιως κινδυνευεις με μπανιο απο μια καταγγελια.

Σε αυτον τον λογαριασμο εχω και το Oculus account που σημαινει τις αγορες μου. Δεν μου αρεσει το οτι κινδυνευω να τον χασω επειδη σχολιαζω σε ομαδες την πολιτικη κατασταση πχ. Οκ εχω μονο το Virtual Desktop αγορασμενο και κανα 10ρια του Go που ηταν σε προσφορα, αλλα γιατι να κινδυνεψω να χασω τον λογαριασμο με τις αγορες μου; Και να μην μπορω να φτιαξω και αλλο 100% ασφαλη γιατι το FB επιτρεπει μονο ενα με αληθινα στοιχεια;

Ομολογω οτι εχω Oculus και θα παρω και Quest 2 γιατι πραγματικα τα θεωρω value σε αυτα τα λεφτα. Αλλα με τον 1ο σοβαρο ανταγωνιστη την εχω κανει.

 

Επεξ/σία από vste
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω ότι θα την αλλάξουν την απόφαση τους μέχρι το 22 που είναι η προθεσμία. Αλλιώς θα το πουλήσω και θα πάω σε steam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chek2fire είπε

Αλλος ένας must play τιτλος που έχω ξεκινήσει τώρα και που από τους κορυφαίους είναι το saint and sinners Walking dead.

https://www.oculus.com/experiences/rift/2214244628588915/

τώρα βλέπω ότι βγαίνει και το climb 2 σε λίγο.Ηθελα να ξεκινήσω το 1 αλλά θα περιμένω να βγει το καινούργιο. 

 

Και το πρώτο πολυ καλο.. το τερμάτισα , αξίζει 

Επίσης έχει προσφορά στο humble vr πακετο που ειναι σαν να τους ληστευεις,  δείτε το. Τα παιχνίδια είναι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...