Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις για το Qoach service program λεω. Για αυτο δεν συζητάγατε? Δεν πρεπει να σου στειλουν κατι απο τη στιγμη που κανεις την παραγγελια και ζητανε και διευθυνση? Καποια ενημερωτικα εντυπα, κατι τελος παντων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, orestis2 είπε

Ρε σεις για το Qoach service program λεω. Για αυτο δεν συζητάγατε? Δεν πρεπει να σου στειλουν κατι απο τη στιγμη που κανεις την παραγγελια και ζητανε και διευθυνση? Καποια ενημερωτικα εντυπα, κατι τελος παντων.

Ορέστη,θα σε πάρουν κάποιες φορές τηλέφωνο στο τηλέφωνο που έχεις δηλώσει.Θα σε ρωτήσουν πως τα πάς και τέτοια.Αν έχεις απορίες,προβλήματα κ.τ.λ.

Πιθανόν θα σου κάνουν και κάποια δωράκια,κάποιες προσφορές που συμμετείχες στη διαδικασία.

Αν όμως έχεις δώσεi π.χ. σταθερό τηλέφωνο και λείπεις,ε λογικό να μην έχετε επικοινωνήσει ακόμα.Πάντως και εμένα αργησαν να με πάρουν λίγο.

Εμένα μου είχαν κάνει μια κούτα heets με 50% εκπτωση και στην συνέχεια μου έκαναν ένα heet stick δώρο(η βάση που τοποθετούμε το heet για να καπνίσουμε)

Επεξ/σία από bakalex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bakalex είπε

Ορέστη,θα σε πάρουν κάποιες φορές τηλέφωνο στο τηλέφωνο που έχεις δηλώσει.Θα σε ρωτήσουν πως τα πάς και τέτοια.Αν έχεις απορίες,προβλήματα κ.τ.λ.

Πιθανόν θα σου κάνουν και κάποια δωράκια,κάποιες προσφορές που συμμετείχες στη διαδικασία.

Αν όμως έχεις δώσεi π.χ. σταθερό τηλέφωνο και λείπεις,ε λογικό να μην έχετε επικοινωνήσει ακόμα.Πάντως και εμένα αργησαν να με πάρουν λίγο.

Εμένα μου είχαν κάνει μια κούτα heets με 50% εκπτωση και στην συνέχεια μου έκαναν ένα heet stick δώρο(η βάση που τοποθετούμε το heet για να καπνίσουμε)

Ok , εγω περιμενα οτι θα εστελναν καποιο υλικο που να λεει τι ειναι αυτο το προγραμμα αναλυτικα ή κατι τετοιο.

Απο αυτα που λες τοτε προκειτε για εγγραφη στο προγραμμα, αρα το παραγγελια που λενε ειναι τελειως ακυρο. Παρραγγελια και μαλιστα οταν ζητανε διευθυνση , σημαινει οτι κατι θα στειλουν.

Τελος παντων..... ουτε τηλεφωνο με εχουν παρει μετα απο τοσο καιρο, το κινητο εχω δωσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, orestis2 είπε

Ok , εγω περιμενα οτι θα εστελναν καποιο υλικο που να λεει τι ειναι αυτο το προγραμμα αναλυτικα ή κατι τετοιο.

Απο αυτα που λες τοτε προκειτε για εγγραφη στο προγραμμα, αρα το παραγγελια που λενε ειναι τελειως ακυρο. Παρραγγελια και μαλιστα οταν ζητανε διευθυνση , σημαινει οτι κατι θα στειλουν.

Τελος παντων..... ουτε τηλεφωνο με εχουν παρει μετα απο τοσο καιρο, το κινητο εχω δωσει.

Aν εδωσες κινητο ,δυο περιπτώσεις υπάρχουν:Η υπάρχει αρκετός κόσμος πριν απο σένα,η το χουν γραψει στα @@ τους το coach (που κατα καποιο τροπο είναι ενα πρόγραμμα για να κρατήσουν έναν πελάτη που μπορεί κατα τη διαδικασια να αντιμετωπισει προβληματα και να το παρατησει).

Η περίμενε η πάρε τους τηλέφωνο και πες τους οτι έχεις γραφτει στο πρόγραμμα εξ αρχης και παρότι έχεις διάφορες απορίες΄κανενας δεν εχει επικοινωνησει μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα ειχα δευτερο τηλεφωνο,ιδιες περιπου ερωτησεις,τιποτα για προσφορες.Ισως επειδη το αγορασα απο public?Δεν ξερω,εγγραφη ειχα κανει κανονικα ομως στο site,δεν εβρισκα τις συσκευες μου ομως,οταν το ανεφερα στην κυρια που με πηρε -> ειπε ηταν δικο της λαθος -> το διορθωσε και τωρα τις βλεπω.Μια απορια μου μενει ομως βρε παιδια, τα ποστ μου(αριθμος) εδω δεν καταγραφονται,ξερει κανενας γιατι?μηπως επειδη μπαινω και γραφω μεσω του Google λογ/σμου μου?

Επεξ/σία από CDT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

κ αυτη η ερευνα κ του φαρσαλινου επιβεβαιωνουν τις μετρησεις της pmi

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, billdanos είπε

"Όσον αφορά στη σύγκριση των επίπεδων πίσσας στο τσιγάρο και στο IQOS, η μελέτη αναφέρει ότι μια τέτοια σύγκριση είναι παραπλανητική καθώς το αερόλυμα του IQOS είναι εντελώς διαφορετικό από τον καπνό του τσιγάρου."

 

Αυτο τι σημαινει? εχει τελικα πισσα το iqos η οχι? Γιατι οι πωλητες του iqos λενε οτι δεν εχει καθολου πισσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, orestis2 είπε

"Όσον αφορά στη σύγκριση των επίπεδων πίσσας στο τσιγάρο και στο IQOS, η μελέτη αναφέρει ότι μια τέτοια σύγκριση είναι παραπλανητική καθώς το αερόλυμα του IQOS είναι εντελώς διαφορετικό από τον καπνό του τσιγάρου."

Αυτο τι σημαινει? εχει τελικα πισσα το iqos η οχι? Γιατι οι πωλητες του iqos λενε οτι δεν εχει καθολου πισσα.

Φαντάσου να έχεις παντρευτεί μια γυναίκα που κάθε φορά που θέλει να σε πιέσει για κάτι,να σε σαπίζει στη κρεβατομουρμούρα.

Ερχεται λοιπόν ένας και σου λέει:"παράτα την αυτήν μωρέ!Να παντρέψου τούτη εδώ που στο κρεββάτι κάνει μόνο τρέλλες και κόλπα,τέρμα η κρεβατομουρμούρα".

Ε αυτο μπορεί να είναι παραπλανητικό γιατί η άλλη μπορεί να μην σου γκρινιάζει στο κρεβάτι ποτέ,αλλά καθε φορά που θέλει να σε πιέσει,να σου κόβει μαχαίρι για κανα μηνα και τις τρέλλες & τα κόλπα.

Αυτό θέλει να πεί:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
52 minutes ago, orestis2 said:

"Όσον αφορά στη σύγκριση των επίπεδων πίσσας στο τσιγάρο και στο IQOS, η μελέτη αναφέρει ότι μια τέτοια σύγκριση είναι παραπλανητική καθώς το αερόλυμα του IQOS είναι εντελώς διαφορετικό από τον καπνό του τσιγάρου."

Αυτο τι σημαινει? εχει τελικα πισσα το iqos η οχι? Γιατι οι πωλητες του iqos λενε οτι δεν εχει καθολου πισσα.

Δεν έχει. Η παραπλάνηση αναφέρεται στο ότι δεν είναι "δίκαιο" το να συγκρίνεις ένα κανονικό τσιγάρο με το iQos ως προς το θέμα πίσσας μιας και είναι εντελώς διαφορετικά προϊόντα. 

Θα μπορούσε ας πούμε αντίστοιχα, ο καπνός του iQos να περιέχει άλλες ουσίες εξίσου επικίνδυνες με την πίσσα, που ένα κλασικό τσιγάρο δεν θα τις έχει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, orestis2 είπε

"Όσον αφορά στη σύγκριση των επίπεδων πίσσας στο τσιγάρο και στο IQOS, η μελέτη αναφέρει ότι μια τέτοια σύγκριση είναι παραπλανητική καθώς το αερόλυμα του IQOS είναι εντελώς διαφορετικό από τον καπνό του τσιγάρου."

Αυτο τι σημαινει? εχει τελικα πισσα το iqos η οχι? Γιατι οι πωλητες του iqos λενε οτι δεν εχει καθολου πισσα.

Σιγουρα οχι,εκανα το εξης πειραμα -> ενα πακετο heet red καπνιστηκε προσθεντοτας στο υπαρχων φιλτρο μια πιπα με μηχανικο φιλτρο -> κανενα ιχνος πισσας, κανοντας το ιδιο σε ενα πακετο ΚΤ Καρελια ultra lite(λευκο)  -> ιχνη πισσας εμφανεστατα,κατοπιν προσαρμοζοντας το φιλτρο ενος heet στο ιδιο ΚΤ αφου αφαιρεθηκε το δικο του φιλτρο και καπνιζοντας το χωρις την πιπα αυτη τη φορα -> ειδα τα ιδια ιχνη πισσας που αφηνει στο δικο του φιλτρο(που αφαιρεθηκε) -> αρα δεν ειναι θεμα φιλτρου παρα διαδικασιας θερμανσης και οχι καυσης.Οσον αφορα την μελετη "Dr. Frank Henkler-Stephani, είχε δηλώσει ότι παρόλο που είναι πρόβλημα για τους ερευνητές να κάνουν συστάσεις, δεδομένου ότι οι εκπομπές του αερολύματος εξακολουθούν να είναι μεταλλαξιογόνες"

Πηγή: Θερμαινόμενα τσιγάρα, νέα μελέτη για τις εκπομπές τοξικών στο αερόλυμα του IQOS | iefimerida.gr 

Μεταλλαξιογονες σημαινει, "ουσίες και παρασκευάσματα,
τα οποία μπορούν να προκαλέσουν κληρονομικά
ελαττώματα ή να αυξήσουν τη συχνότητά τους. Πηγη -> αποσπασμα απο   http://www.mlsi.gov.cy/mlsi/dli/dliup.nsf/D4F6D611A08F6287C2257EC2001E205C/$file/karkinogonoi.pdf

Τι καλα κανει ο @billdanos που απεξαρτηθηκε αν δεν κανω λαθος αν υπηρξε βεβαια ποτε καπνιστης!!!

Επεξ/σία από CDT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα λοιπόν και από εμένα!!!!Το αγόρασα μόλις εχτές και θα παραθέσω λοιπόν αν και ελάχιστος χρόνος χρήσης κάποια πράγματα.Καταρχην πριν αρχίσουν εξυπνάδες είμαι καπνίστρια 35 χρόνια με σταθερό κάπνισμα στα δύο πακέτα την ημέρα το λιγότερο.Δευτερον έχω χάσει το μπαμπά μου σε νεαρή ηλικία λόγω ΧΑΠ ο οποίος παρόλο στο οξυγόνο κάπνιζε.Εχω λοιπόν περίπου ένα χρόνο όπου προσπαθούσα να ατμιζω έχω πάρει 4 5 διαφορετικους ατμοποιητες έχω δοκιμάσει χιλιάδες υγρά αλλά κόψιμο τσιγάρου ούτε λόγος.Το μόνο που κατάφερα ήταν να το πάω σ ένα πακέτο συνδυασμό και των δύο χωρίς βέβαια να έχω ιδέα τι κόστος μπορεί να έχει η ταυτόχρονη χρήση των δύο.Παρεπιπτωντος ξέχασα να σας πω ότι με τα υγρά είχα τρομερό βήχα και πριν προλαβετε να πείτε κάτι τα δοκίμασα σκέτα χωρίς τσιγάρο.Μολις τράβαγα έχανα τον λαιμό μου.

Από εχτές λοιπόν το πρωί που το ξεκίνησα δεν έχω ανάψει ούτε ένα τσιγάρο 😎 ποιος εγώ.Το πρωί λοιπόν αφού έβγαλα το σκύλο μου βόλτα πήγα στο περίπτερο όπου παίρνω τσιγάρα και αφού πήγε να μου δώσει πακέτο του λέω στοπ θέλω heets εχεις?φέρνεις? μου λέει φυσικά και πήρα ένα κοκκινακι γιατί από την εταιρεία εχτές πήρα δύο πορτοκάλι και ένα κόκκινο και μάλλον την πάτησα διότι το πορτοκαλί έχει αρωματική γευστικά ενώ το κόκκινο είναι λίγο πιο βαρύ.Θα επανέλθω για κάποιες παρατηρήσεις επιπλέον.Α και το σημαντικότερο δεν έχω ξαναβηξει από εχτές σχεδόν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...