Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, zananiro είπε

Και στο αεροδρόμιο της Βαρσοβίας που πήγα πρόσφατα, έχει ειδικά διαμορφωμένο χώρο στις πύλες για να καπνίσεις iqos. Σαν ένα πολύ μικρό κατάστημα μέσα στο αεροδρόμιο. 

---

Ερώτηση: μου χάλασε το βουρτσάκι καθαρισμού του iqos. Έχω το πρώτο iqos, αλλά στο site το πιο κοντινό που βρίσκω είναι του iqos plus. Γνωρίζει κάποιος αν ταιριάζει? 

Iqos 1 και iqos plus έχουν ακριβώς το ίδιο βουρτσάκι. Στο iqos 3 είναι διαφορετικό. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, zananiro είπε

Και στο αεροδρόμιο της Βαρσοβίας που πήγα πρόσφατα, έχει ειδικά διαμορφωμένο χώρο στις πύλες για να καπνίσεις iqos. Σαν ένα πολύ μικρό κατάστημα μέσα στο αεροδρόμιο. 

---

Ερώτηση: μου χάλασε το βουρτσάκι καθαρισμού του iqos. Έχω το πρώτο iqos, αλλά στο site το πιο κοντινό που βρίσκω είναι του iqos plus. Γνωρίζει κάποιος αν ταιριάζει? 

Δεν γνωρίζω αν ισχύει σε όλα τα καταστήματα ...αλλά (στο κατάστημα  της  Ν.Ιωνιας )καθε Δευτέρα  στα δύο πακέτα μπατονετες δίνει άλλο ένα δώρο και τις υπόλοιπες μέρες στα 3 πακέτα μπατονετες δίνει ένα βουρτσακι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nmantzia είπε

Iqos 1 και iqos plus έχουν ακριβώς το ίδιο βουρτσάκι. Στο iqos 3 είναι διαφορετικό. 

Tου 3 φαινεται καλυτερο αλλα δεν πωλειται ακομη. Το πρωτο βουρτσακι και εγω δεν εχουμε καλες σχεσεις απο την γνωριμια μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2019 στις 2:22 ΜΜ, markosf είπε

Δεν γνωρίζω αν ισχύει σε όλα τα καταστήματα ...αλλά (στο κατάστημα  της  Ν.Ιωνιας )καθε Δευτέρα  στα δύο πακέτα μπατονετες δίνει άλλο ένα δώρο και τις υπόλοιπες μέρες στα 3 πακέτα μπατονετες δίνει ένα βουρτσακι. 

Το πρωτο, 2+1 μπατονετες καθε δευτερα ισχύει σε ολα τα καταστηματα λογικα γιατι και στην Πατρα το ιδιο παιζει εδω και πολυ καιρο. Για το δευτερο με το βουρτσακι δεν ξερω, ισως ειναι καινουργια προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2019 στις 2:22 ΜΜ, markosf είπε

Δεν γνωρίζω αν ισχύει σε όλα τα καταστήματα ...αλλά (στο κατάστημα  της  Ν.Ιωνιας )καθε Δευτέρα  στα δύο πακέτα μπατονετες δίνει άλλο ένα δώρο και τις υπόλοιπες μέρες στα 3 πακέτα μπατονετες δίνει ένα βουρτσακι. 

Όντως αυτό με το βουρτσάκι ισχύει, πήρα σήμερα από το κατάστημα στο σύνταγμα 3 πακέτα μπατονετες και το δίνουν δώρο. Εν τω μεταξύ την προηγούμενη Δευτέρα πήρα 2+1 πακέτα μπατονετες, θα έχω για ένα χρόνο μπατονετες τώρα, χαχαχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας κι από μένα! Ξεκίνησα το Iquos τον περασμένο Ιούλη (2018) και από την πρώτη στιγμή με κέρδισε και δεν ξανακάπνισα συμβατικό - κλασσικό τσιγάρο. Μάλιστα, όταν κάποια στιγμή γύρω στον Αύγουστο μου έσπασε η θερμαντική λεπίδα (μαλλον το καθάρισα με βουρτσάκι, ενώ ήταν ακόμη ζεστό) κι αναγκάστηκα να ανάψω κλασσικό τσιγάρο έως την (δωρεάν) αντικατάσταση του, μου προκάλεσε απέχθεια το «παλιό» τσιγάρο. Ωστόσο, έχω να πω ότι από τον Ιούλιο, έχω περάσει  3 βρογχίτιδες κι έχω αρχίσει να προβληματίζομαι. Στα μεσοδιαστήματα δεν βήχω καθόλου (έν αντιθέσει με παλιά) και ξαφνικά έχω απίστευτη κατάσταση αναπνευστικού, που μου κρατάει αρκετές ημέρες, τώρα περνάω 3η φορά βρογχιτιδα και τις άλλες 2 αντιμετωπίστηκε με αντιβίωση, μαλλον δεν θα τη γλιτώσω και τώρα. Περιμένω να περάσει κι ο Χειμώνας, ο οποίος αποδείχτηκε πολύ δύσκολος με ιώσεις αναπνευστικού κλπ για να καταλήξω σε κάποιο πιο ασφαλές συμπέρασμα, αλλά η πρώτη βρογχίτιδα εμφανίστηκε κατακαλόκαιρο, αποδόθηκε σε air-condition και πισίνα, η 2η μια ίωση, η 3η μια ίωση, πολλές συμπτώσεις δεν εμφανίζονται; Μέσα σε ένα εξάμηνο 3 φορές τα ίδια; Σημειωτέον ότι πήρα ήδη από την προηγούμενη ενδομαδα το Iquos3, το οποίο μου φαίνεται πιο ήπιο στο φάρυγγα - λαιμό,αλλά μέχρι εκεί. Επίσης, νιώθω ότι γίνεται «κάτι» με τους σιελογονους αδένες, δηλαδή, το στόμα μου το βράδυ κατά τη διάρκεια του ύπνου «στεγνώνει» εντελώς. Από άλλους έχω ακούσει ότι υπάρχει υπέρ έκκριση σάλιου όταν καπνίζουν Iquos. Ως γνωστόν το σάλιο προστατεύει από πολλούς κινδύνους...έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο; Δηλαδή 1) βρογχιτιδες, 2) στέγνωμα στόματος ή υπέρ έκκριση σάλιου; 

Επεξ/σία από OlgaMimi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, OlgaMimi είπε

έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο; Δηλαδή 1) βρογχιτιδες, 2) στέγνωμα στόματος ή υπέρ έκκριση σάλιου; 

OlgaMimi μετα απο 3 μηνες χρησης iqos αυτο που παρατηρησα απ την αρχη ειναι στεγνωμα σαλιου στην διαρκεια τις ημερας και φουλ στεγνωμα στον υπνο.

Καθε λιγο ξυπναω για νερο. Εχω και με τον λαιμο ενα θεμα τις πρωτες πρωινες ωρες μεχρι να πιω τον καφε αλλα μετα στρωνει ο λαιμος. Δεν ξερω με απασχολει παρα πολυ τελευταια η ελλειψη σαλιου και ο λαιμος, κατα τα αλλα ειμαι οκ με αναπνευστικο και νιωθω πολυ καλυτερα γενικοτερα στις αντοχες μου σε αντιθεση με το κανονικο τσιγαρο που ειχα και μαυρο φλεμα το οποιο δεν το εχω με το iqos. Μαλλον ψεματα εχω λιγο παρασινο τις πρωινες ωρες.

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2019 στις 9:16 ΠΜ, promak3 είπε

Δεν καταλαβαινει οτι δεν βρωμαει ο εαυτος του, το σπιτι του, η χωρος εργασιας του?οτι δεν ξανακαπνιζει τον ιδιο του τον καπνο σε κλειστο χωρο?Δεν καταλαβαινει οτι σταματησε το λαχανιασμα?Και πολλα αλλα ομως παω πασ

Μετά από 11 χρόνια (1 καπνό ανά 2 μέρες)  αποφάσισα να δοκιμάσω το iqos... Είμαι στην 3η εβδομάδα και δεν έχω ακουμπήσει κανονικό τσιγάρο...και απ' την 1η βδομάδα κατάλαβα, μετά από νυχτερινή εξοδο, ότι μύριζα σαν τεκές. Κάτι που δεν καταλαβαίνεις όντας καπνιστής. Η μυρωδιά για μένα είναι ένα κίνητρο πλέον. Βήχας? Μηδέν. Κιτρίνισμα δοντιών? Άρχισαν να καθαρίζουν. Είναι αρκετά τα θετικά μέχρι να αποδειχθεί κάτι άλλο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/3/2019 στις 7:33 ΜΜ, Nailit είπε

Μετά από 11 χρόνια (1 καπνό ανά 2 μέρες)  αποφάσισα να δοκιμάσω το iqos... Είμαι στην 3η εβδομάδα και δεν έχω ακουμπήσει κανονικό τσιγάρο...και απ' την 1η βδομάδα κατάλαβα, μετά από νυχτερινή εξοδο, ότι μύριζα σαν τεκές. Κάτι που δεν καταλαβαίνεις όντας καπνιστής. Η μυρωδιά για μένα είναι ένα κίνητρο πλέον. Βήχας? Μηδέν. Κιτρίνισμα δοντιών? Άρχισαν να καθαρίζουν. Είναι αρκετά τα θετικά μέχρι να αποδειχθεί κάτι άλλο. 

Το ίδιο κι εγώ. 

Είμαι στην 3η εβδομάδα και δεν έχω καμία επιθυμία για κανονικό τσιγάρο. 

Είχα δοκιμάσει την προηγούμενη φορά που μου τελείωσε η μπαταρία στο iQOS και μου φάνηκε απαίσια η γεύση του , οπότε πλέον δεν το θέλω καθόλου.

Επίσης μετά απο έξοδο , απεχθάνομαι πλέον την μυρωδιά της τσιγαρίλας στο παλτό μου.

Έφυγε η ανεπαίσθητη κιτρινίλα που είχα στα δάχτυλα και γενικά ελπίζω να κρατήσει και στο μέλλον η αλλαγή μου μέχρι να το κόψω τελείως :)

Επεξ/σία από Iliemp
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2019 στις 10:13 ΠΜ, daPro είπε

Το εργαλείο καθαρισμού απτό 3 κάνει δουλειά στα παλιά iqos?είναι καλύτερο απτό κλασικό εργαλείο?τοχει 4 ευρώ στο site

Πηρα το καινουργιο εργαλειο εχω το plus. Η φραση ημερα με την νυχτα ειναι πολυ λιγη για να το περιγραψει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bvb7 είπε

Πηρα το καινουργιο εργαλειο εχω το plus. Η φραση ημερα με την νυχτα ειναι πολυ λιγη για να το περιγραψει 

Είναι διαθέσιμο στο σάιτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...