Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ 2 φορές που έκανα προπαραγγελία έκανα από ένα συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο που τα έστελνε νωρίτερα και τώρα μπερδεύτηκα και έκανα από το gamestation (έχει παρόμοιο όνομα με το άλλο που είχα χρησιμοποιήσει στο παρελθόν) και εάν δεν έμπαινα εδώ δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι. Σκέφτομαι να ακυρώσω και να πάω από κανένα κωτσόβολο γιατί μόνο ΠΣΚ έχω χρόνο να παίξω και θέλω να το τελειώσω όσο πιο γρήγορα γίνεται μη φάω spoiler.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέρμα χαζό οι ίδιοι οι προμηθευτές να μη στέλνουν νωρίτερα στα καταστήματα ώστε και αυτά να προλάβουν τις αποστολές σε άλλες περιοχές. Οι ίδιοι δηλαδή σπρώχνουν τον κόσμο στο digital με τις στρατηγικές τους. Όσοι έχουν πάρει digital, το έχουν και έτοιμο κατεβασμένο. Οι υπόλοιποι θα παραλάβουμε από Δευτέρα, Τρίτη επειδή έτσι αποφάσισαν οι... αποθήκες.

Μπορεί να φαίνεται χαζό σε κάποιους το να "τρελαινόμαστε" για 2,3 μέρες παραπάνω όταν περιμέναμε χρόνια, αλλά είναι το γαμώτο. Θες να στηρίξεις την εγχώρια αγορά και οι ίδιοι σε απωθούν με τέτοιες πρακτικές. Νομίζουν ότι θα πουλάνε για πάντα; Δε βλέπουν ότι το πράγμα πάει σε only digital; Πέρα από ελκυστικές τιμές στο σκρουτζ, ο καταναλωτής θέλει και άμεση παραλαβή όταν μιλάμε για ΑΑΑΑΑ τίτλο. Θα δώσει τα 10€ παραπάνω για να το έχει έτοιμο στη κονσόλα από τη Πέμπτη το βράδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, crsweber είπε

εκλεισαν και τα seven να το νοικιαζαμε τουλαχιστον για ενα σαββατοκυριακο να μας φυγει η καψα, και μετα απο ενα χρονο να το βρισκαμε μισοτιμης σε κανα days of play,  ειναι βαρυ το 50 ευρω για παιχνιδι καινουργιο, ειχα παρει το spiderman καινουργιο στα 40 ευρω λιγο μετα  αφοτου κυκλοφορησε και δεν ξαναδινω τοσα λεφτα για καινουργιο παιχνιδι, υστερα ως μεταχειρισμενο χανει πολυ την αξια του

Τα Seven κλείσαν, όχι όλα τα video club τις χώρας. Ήσουν άτυχος και είχες μονο Seven στην περιοχή σου?

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Συμβαινει   μερικες φορες  να παραλαμβανουμε 1 μερα πριν την επισημη κυκλοφορια , αλλα αυτο συμβαινει  σπανια σε πολυ μεγαλες παραγωγες οπως το TLOU2.

Κανονικά παραλαμβάνουν πέμπτη και τα στέλνουν την ίδια μέρα ώστε παρασκευή η σάββατο να είναι στον πελάτη. Τώρα για αυτή την περίοδο δεν ξέρω, γενικά courier, ταχυδρομείο, κτλ είναι λίγο fucked up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τα Seven κλείσαν, όχι όλα τα video club τις χώρας. Ήσουν άτυχος και είχες μονο Seven στην περιοχή σου?

 

εγω μενω κατω κηφισια, στα βορεια προαστεια σε περιοχες κηφισια,λυκοβρυση, νεα ερυθραια, πευκη,μεταμορφωση δεν εχω δει ανοιχτο videoclub πλεον, εχουνε κλεισει ολα δυστυχως

Επεξ/σία από crsweber
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τα Seven κλείσαν, όχι όλα τα video club τις χώρας. Ήσουν άτυχος και είχες μονο Seven στην περιοχή σου?

Κανονικά παραλαμβάνουν πέμπτη και τα στέλνουν την ίδια μέρα ώστε παρασκευή η σάββατο να είναι στον πελάτη. Τώρα για αυτή την περίοδο δεν ξέρω, γενικά courier, ταχυδρομείο, κτλ είναι λίγο fucked up.

Έτσι και αλλιώς δε προλαβαίνει και τη Πέμπτη να φύγει, γιατί πρέπει να περάσει από το κέντρο διαλογής στην Αθήνα. Μόνο εάν τα στείλουν Πέμπτη πρωί έχουμε ελπίδες, αλλά οποιαδήποτε αποστολή γίνει από το μεσημέρι και μετά, πάει για την επόμενη εργάσιμη στις κουριερ- άρα από Δευτέρα για εμάς εκτός Αττικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, crsweber είπε

εγω μενω κατω κηφισια, στα βορεια προαστεια σε περιοχες κηφισια,λυκοβρυση, νεα ερυθραια, πευκη,μεταμορφωση δεν εχω δει ανοιχτο videoclub πλεον, εχουνε κλεισει ολα δυστυχως

Έλα πιο βόρεια που είμαι έχουμε .Μετά τη Δροσιά συγκεκριμένα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο sub του TLOU στο reddit (σημείωση: αν έχει σκοπό να το επισκεφτεί κανείς, προσοχή να μην μπει στο άλλο που είναι μόνο για το TLOUP2, γιατί γίνεται της κακομοίρας από spoilers) φαίνεται ότι αρκετοί έχουν ήδη στα χέρια τους τις physical εκδόσεις. Υπάρχουν και κανα δυο βιντεάκια με unboxing στο YT. Από την άλλη, εμείς…

Οφείλω να ομολογήσω, είμαι λιγάκι απογοητευμένος που η special edition έρχεται με sleeve κι όχι σε "κασετίνα" σαν π.χ. το Spider-Man ή το Uncharted 4. Παρ' όλα αυτά, το steelbook φαίνεται πανέμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, cuculos είπε

Παίδες αξίζει η special edition με το steelbook και το mini artbook στα 90 ευρώ; Ή να προτιμήσω την απλή στα 55;

Αξιζει τόση διαφορά για το steelbook; Το artbook θα είναι της προκοπής;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Same, αλλα με την διαφορα ότι μου αρέσει το βαρύ aiming/shooting που έχει, αλλα το auto-aim είναι must. Ευτυχώς στο δυο μπορείς να αλλάξεις όλα τα aspects της δυσκολίας. Το PS3 ήταν θαύμα που δεν ανατινάχτηκε σαν τα iphone στην βραζιλία :P

Για τα encounters τι εννοείς?! Clear room, move on?!

 

13 ώρες πριν, PDS13 είπε

Το πρωτο 1/4 του παιχνιδιου μου εχει φανει το πιο αδυναμο οσον αφορα το gameplay. Δωστου λιγο χρονο. Βεβαια εξαρταται και απο την δυσκολια που το παιζεις.

Οπτικα εχει πολυ δυνατες στιγμες πραγματι. Ειμαι στο 4/4 αυτη τη στιγμη.

Εγω το εβγαλα το auto-aim παντως, προτιμω να κανω λαθος και να διορθωσω εγω η να κανω predict παρα να κανει lock και μετα να κουνηθει λιγο ο εχθρος και να αστοχησω εντελως. :P  Το εχω παιξει στο PS3 το παιχνιδι και δεν με ειχε ενθουσιασει τοτε αλλα τωρα δεν ξερω το βλεπω με αλλο ματι, δυσκολια δεν θυμαμαι ενα πριν την τελευταια επιλογη το εχω  νομιζω. Εννοω το clear room, move on ναι δεν ειμαι καθολου fan του συγκεκριμενου mechanic αλλα ενταξει δεν ειναι μονιμα ετσι. 

Sorry για το offtopic.. :P 

Επειδη το ανεφερε καποιος και εγω απο gamestation το πηρα στην τυχη απο Skroutz γιατι ειναι κακο?? Το συγκεκριμενο δεν στελνει πιο πριν να το εχουμε Παρασκευη?? Οχι οτι με πειραζει και ιδιαιτερα ισα ισα θα κανω πιο χαλαρο το playthrough του 1. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, ADHD είπε

 Το εχω παιξει στο PS3 το παιχνιδι και δεν με ειχε ενθουσιασει τοτε αλλα τωρα δεν ξερω το βλεπω με αλλο ματι, δυσκολια δεν θυμαμαι ενα πριν την τελευταια επιλογη το εχω  νομιζω. Εννοω το clear room, move on ναι δεν ειμαι καθολου fan του συγκεκριμενου mechanic αλλα ενταξει δεν ειναι μονιμα ετσι. 

Το ειχες τελειωσει στο ps3?

τωρα που βρισκεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Το ειχες τελειωσει στο ps3?

τωρα που βρισκεσαι?

Ναι απλα το ειχα αφησει το πρωτο μισο η 2/3 περιπου για πολυ καιρο οποτε δεν θυμομουν τιποτα, τωρα προσπαθω να κανω catch up και να το παιξω ολοκληρο. Περασα sewers και ειμαι εκει που ανεβαινεις σε ενα σπιτι με το sniper.

Παιχνιδαρα.. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...