Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω λαθος εκανα, επελεξα axe αλλα τελικα με βολευει το katana περισσοτερο, ενταξει υπαρχει respec ευτυχως, θα συνεχισω το "οτι να ναι build" και οταν καταληξω τι θελω να κανω τοτε θα γινει το respec. Εφαγα το 4ο boss first try btw :P ημουν ιδιαιτερα τυχερος ομως με κατι dodge χωρις να ξερω το pattern καθολου. :P

εγω spear axe και το συνεχισα ετσι αλλα μου αρεσει η κατανα σαν moveset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης απ'οτι καταλαβα η δομη του παιχνιδιου ειναι mission based,οποτε ετοιμαστειται για αρκετα DLC :P

 

Προσωπικα θα το τιμησω οταν πεσει η τιμη του η οταν βγει η complete εκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα cups νομιζω τα σηκωνεις μονο απο revenants η τουλαχιστον αυτοι ριχνουν στανταρ.

 

Εσείς το εχετε απο τα προηγουμενα souls, εμενα το yokai με τα 2 σπαθια με γκανιαζει. Το παρεκαμψα για τωρα (τιμησα τους φιλους του ομως) και μετα πηγα boss στο ship. Εγω λεω πως πηγε αργα κ γιαυτο τις μαζεψα 2 φορες, η αληθεια ειναι πως μου γλενταει το κορμι.

 

Επίσης, το ninja αλυσίδα δρεπανι οπλο ειναι τερμα ωραιο. Για κοινα mobs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το καλυτερο πιστευω ειναι bait attacks forward slashes 2-3 hit και αμεσως dodge με ki pulse και repeat. Το θεμα με το nioh που την παταω λογο souls ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις dodge πανω στο combo ενος εχθρου πρεπει να κανεις block για να το σπασεις με αποτελεσμα να τρώω εγω 2-3 hits και να φευγω άκλαυτος πολλες φορες. Αυτες ειναι κακες συνηθειες απο souls, πραγματικα αρχιζω και πιστευω οτι η εμπειρια σε soulsborne disadvantage ειναι περισσοτερο. :P

 

Τωρα ειμαι στο δευτερο region, το διασκεδάζω αρκετα αλλα αυτο που με εχει εκνευρίσει λιγο ειναι οτι πρεπει να βρισκω τα kodama για extra elixirs, μου χαλαει το pacing γιατι αν τελειώσω ενα mission και προφανως δεν τα εχω βρει ολα πρεπει να την ξαναπαίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι παρεδωσα νωρις επαιξα κανα 2ωρο αλλα χαλαρο....εψαξα λιγο τις περιοχες κλπ σε εναν δαιμονα που βγηκε πανω απο την παραλια μεσα στο "dojo" ξαπλωνε  δικια μου απο πισω και σε ενα evade εφαγα κλωτσο και μου φυγε ο μοχλος..............................................................................................................................................................................................................................................................

και πηγα για υπνο

 

*υ.γ το παιχνιδι με τραβηξε παρα πολυ , ειναι πολυ πολυ ωραιο και οσο και αν soul-ιζει εχει την δικια του ταυτοτητα γιατι μην ξεχνιομαστε μιλαμε για την team ninja...ασε που ο william ειναι πιο ωραιος απο τον gerald.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι, αυτες οι τιμές στα παιχνίδια της Koei-tecmo...Samurai Warriors 4, παιχνίδι 3ετίας και στα περισσότερα μαγαζιά εχει κοντά στο 40ρικο...(δε βάζω 4-II μέσα γιατι πηγε άπατο και απλα θελουν ξε-στοκάρουν).Dragon Quest Heroes 1, ακόμα στο 50ρικο κοντά ενω σε 2 μηνάκια βγαίνει το 2...Δεν...
Ολοι της οι τίτλοι, day 1, παντα πιο ακριβοί κατα ενα 10ρικο (το λιγότερο) απο άλλων εταιρειών...

θελω να παιξω το nioh αλλα 70€ δε τα δίνω, εχω να δωσω 70αρι για τίτλο εδω και πολλά χρόνια τώρα...πλέον, μου φαίνεται καρα-υπερβολικο το να δώσω το 1/3 της τιμης μιας κονσόλας για να αγοράσω εναν τίτλο.

Θα πάω στο Yakuza 0 μια ώρα αρχύτερα λόγω τιμής πραγματικά...

Tο Nioh δυστυχώς, το βλέπω να παραμένει σε υψηλή τιμή για πολυ καιρό ακόμα, θέλω Nioh, μπορώ να διαθέσω τα χρήματα αλλά...ηθικό το ζήτημα βλέπετε με τη τιμολογιακή πολιτική ορισμένων εταιρειών.

Μονο η koei Tecmo και η Nintendo με αυτές τις τιμές :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η τύπισσα, το succubus, εχω την εντυπωση πως θα ειναι ευκολη για ολους κ μενα θα μου φαίνεται βουνο. 5 φορες μςχρι τωρα, νωρις ειναι ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι στα σκρουτζομάγαζα έχει ένα 60ρι retail...

 

Τώρα από εκεί και πέρα αν προσθέσεις άλλα 25 το season pass και άλλα 20 η 3μηνή psn plus, οκ πάει πολύ το μαλλί αλλά όλα αυτά δεν είναι απαραίτητα να ευχαριστείς τον τίτλο.

 

Καταρχάς τα dlc δεν έχουν βγει ακόμα οπότε κάποιος μπορεί να περιμένει και να τα αγοράσει αργότερα αφού είναι βέβαιος ότι γουστάρει το game και το psn+ πάλι αν εξαιρέσουμε το coop (που έτσι και αλλιώς στο πρώτο walk σε νοιάζει να το βγάλεις solo για να μάθεις το game) δε προσφέρει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Ούτε pvp υπάρχει ακόμα και αρκετοί revenants υπάρχουν και σε offline (από τα names μπορεί να είναι και dev placed δεν είμαι σίγουρος).

 

Στο ζουμί μιας και είμαι ακόμα στην αρχή του τίτλου (χτες το πήρα). Η δυσκολία είναι παρόμοια με τη last trial (πιο εύκολο από τη beta δηλαδή). Τα πρώτα 2 main missions είναι αυτά της beta. κάποιος νέος παίκτης θα συναντήσει spike ίσως αν πάει ~10-15 level στο 2ο main mission. Αλλά υπάρχουν αρκετά side missions και δεν γίνεται να πας underleveled στα main missions (βέβαια δεν έχω χάσει ακόμα amritas και γενικά φυλάγομαι οπότε δε παίρνω και όρκο :-( ). Το μόνο που είναι κάπως υπερβολικά δύσκολο είναι κάποια twilights 125-145 level ήταν τα χτεσινά και δοκίμασα για πλάκα ένα :devil:  Τα σημερινά Twilights ήταν αστεία ακόμα και για 30-40 level.

 

Αυτό που είναι απίστευτο σε σχέση με souls είναι το replayability και το completionism στο τίτλο. Άπειρες main,side,twilights.που μπορείς να τις ξαναπαίξεις οποιαδήποτε στιγμή solo ή coop χωρίς να κάνεις ng+. Σε αυτό παίρνει άριστα. Καλά ήδη λυπάμαι αυτούς που θα ψάχνουν να ξετρυπώσουν όλα τα kodamas για τα trophys :-D .

 

Η μεγάλη μου ένσταση έγκειται στο loot. Και εξηγούμε.Στην αρχή είχα υπόψιν μου να φτιάξω κάποιο light armor build και για το fashion είχα διαλέξει shinobi gear αρχικά  Στη συνέχεια όμως dropαράν διάφορα armor sets με καλά set bonuses ενώ το μόνο set light armor από πλευράς fashion δε με ενθουσίαζε, οπότε αναγκάστηκα και πήγα medium armor/agility build για να μη μείνω πίσω στο equipment. Βέβαια αυτό μπορεί να ξανά-αλλάξει μετά αλλά όπως το βλέπω τα set bonuses καθορίζουν και to build σου δηλαδή (αλά diablo).

 

edit- αυτό με το fashion  δεν ισχύει που έγραψα όλα γίνονται refashion αλλά δεν αλλάζουν τα labels.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στις 20 ώρες είναι το main game, άντε πες 30 άμα πεθαίνεις συνεχεια, μια βδομάδα rent 6 euro, όταν βγει με όλα τα DLC αγορά στην μιση από τώρα τιμή, win :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στις 20 ώρες είναι το main game, άντε πες 30 άμα πεθαίνεις συνεχεια, μια βδομάδα rent 6 euro, όταν βγει με όλα τα DLC αγορά στην μιση από τώρα τιμή, win :D

Ναι βεβαια η αντιστοιχη goty του bloodborne 1.5χρονο μετα και βλεπω να βρισκεται σε ιστορικα χαμηλο στα 34ευρω. Ειναι ψιλο αγνωστο και να κατσει καποιος να περιμενει τοσο μεγαλο διαστημα αλλα και αν θα υπαρχει αργοτερα ενδιαφερον,παρολο που κατανοω το σκεπτικο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...