Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, aslanioan είπε

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω στο PayPal πριν την αγορά ώστε να αποφεύγω τέτοιες χρεώσεις; 

Αν ξανακάνεις τη διαδικασία για την αγορά, στο τελευταίο βήμα πρέπει να υπάρχει επιλογή και να σου εμφανίζει την τιμή σε ευρώ και σε λίρες Αγγλίας.

Εκεί θέλει προσοχή, να επιλέξεις ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Αν ξανακάνεις τη διαδικασία για την αγορά, στο τελευταίο βήμα πρέπει να υπάρχει επιλογή και να σου εμφανίζει την τιμή σε ευρώ και σε λίρες Αγγλίας.

Εκεί θέλει προσοχή, να επιλέξεις ευρώ.

OK. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Εκανα μια δοκιμή και ηταν αυτό που ειπες. Πριν πατησεις για τελική πληρωμή πρεπει να αλλαξεις το νόμισμα απο GBP σε ευρώ. Αλλιώς κανει ισοτιμία συναλλάγματος το paypal και σε χρεώνει αυτό. Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους!!! εχω την curve την εχω περασει στο apple wallet ,  και προσπαθησα να κανω αγορες με το κινητο σε 4 διαφορετικα POS. και τις 4 φορες δεν δεχτηκε το apple pay. (ΔΕΝ ηταν στης εθνικης το POS,  για να σας προλαβω μην τυχον με ρωτησετε) ολες τις φορες εγραφε declined... μια φορα δοκιμασα με την φυσικη καρτα της curve και την πηρε. η καρτα που θα γινοταν η χρεωση ειναι της alpha bank mastercard . εστειλα email στην curve και μου πανε οτι ειναι θεμα alpha bank. πηρα τηλ την alpha bank τους εξηγησα και μου πανε δεν φαινεται να υπαρχει καποιο προβλημα με την καρτα μου..... δεν ξερω τι να κανω? το εχει συναντησει κανενας να βοηθησει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φιλη αλλοδαπη, 20+ χρονια κατοικο Ελλαδας, που εχει νεου τυπου διπλωμα οδηγησης αλλα οχι μονιμη αδεια παραμονης και η revolut δεν δεχεται την κλασσικη αδεια παραμονης (ασχετως διαρκειας), προφανως επειδη το εγγραφο ειναι μονο στα Ελληνικα, μηπως η curve βγαζει καρτα με ταυτοποιηση με διπλωμα οδηγησης?

(Διαβατηριο υπαρχει φυσικα αλλα Ρωσικο, το οποιο φυσικα δεν αποδεικνυει διευθυνση Ελλαδας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, nek4d είπε

Για φιλη αλλοδαπη, 20+ χρονια κατοικο Ελλαδας, που εχει νεου τυπου διπλωμα οδηγησης αλλα οχι μονιμη αδεια παραμονης και η revolut δεν δεχεται την κλασσικη αδεια παραμονης (ασχετως διαρκειας), προφανως επειδη το εγγραφο ειναι μονο στα Ελληνικα, μηπως η curve βγαζει καρτα με ταυτοποιηση με διπλωμα οδηγησης?

(Διαβατηριο υπαρχει φυσικα αλλα Ρωσικο, το οποιο φυσικα δεν αποδεικνυει διευθυνση Ελλαδας).

η curve δεν ζητάει πιστοποιητικό αλλά δεν είναι ηλεκτρονικό πορτοφόλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Περιμενει καποιος curve card? Εμενα μου ελεγε παραδοση  8 april αλλα δεν βλεπω φως ουτε αυτην την βδομαδα. 😂😅

Ερχεται με απλό ταχυδρομείο. Στις δεδομένες συνθήκες μην περιμένεις ακρίβεια στους εκτιμώμενους χρόνους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, spartak1 είπε

Ερχεται με απλό ταχυδρομείο. Στις δεδομένες συνθήκες μην περιμένεις ακρίβεια στους εκτιμώμενους χρόνους

Και στης γυναικας μου γράφει 30 Μάρτη και ακόμη τίποτα. 

Σημ. : Το ταχυδρομείο στο χωριό μου κάνει διανομή σε αυτά που έρχονται

Επεξ/σία από alfeios
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Stelaras1993 είπε

Περιμενει καποιος curve card? Εμενα μου ελεγε παραδοση  8 april αλλα δεν βλεπω φως ουτε αυτην την βδομαδα. 😂😅

Εγώ είμαι ακόμα πιο "νέος". Έγραφε για 11 Απρίλη αλλά πιστεύω με τις τωρινές συνθήκες λόγω Κοροναϊου δεν θα την έχω μέσα στον Απρίλη. Ας ελπίσω μέχρι μέσα Μαΐου να έχει έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι θέλατε να περάσετε την Curve στο Google Pay δοκιμάστε, φαίνεται να ξανάνοιξε

upd: Όντως μπορείς να την περάσεις

Επεξ/σία από vagstef
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Προσπαθώ να την περάσω αλλά δεν την δέχεται. Εσείς πώς το καταφέρατε; 

Πιο παλιές UK κάρτες με το που έγινε roll out το 19 μπορούσαν να περαστούν. Μερικες μερες μετά το σταμάτησαν για χρήστες εκτός UK. Τώρα μπορείς να τις περάσεις. Ευκαιρία για πληρωμές με ελληνικές κάρτες!

Επίσης όσοι είχαν προλάβει να την περάσουν την χρησιμοποιούν κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...