Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, runner69 είπε

Διαβασα σχολια για διπλες χρεωσεις και σε ελληνικες καρτες τις προηγουμενες μερες πχ eurobank που δεν συνδεονταν με curve και αρα μηπως δεν ηταν αποκλειστικα της curve αυτο το θεμα;

4 διπλές χρεώσεις σε πιστωτική της Πειραιώς στις 12-5-2020! Έγινε χθες αντιλογισμός και για τις 4!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

4 διπλές χρεώσεις σε πιστωτική της Πειραιώς στις 12-5-2020! Έγινε χθες αντιλογισμός και για τις 4!

Κι εγώ είχα διπλές χρεώσεις με την κάρτα της Πειραιώς και όχι της curve. Έγινε και σε μένα αντιλογισμός τελικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2020 στις 12:12 ΠΜ, Muhammad είπε

παιδιά δε το έχω πιάσει αυτό.

Για να φορτίσω τη monese η οποία δε δέχεται top up με πιστωτικές, χρησιμοποιώ την curve και από πίσω έχω πιστωτική. Η φόρτιση περνάει κανονικά.

Από εδώ και πέρα για τη συγκεκριμένη χρήση θα υπάρχει χρέωση;

το ξαναγράφω επειδή δεν απάντησε κανείς. Εκτός αν δε το πρόσεξα.

Τελικά υπάρχει χρέωση; Δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτή η χρέωση με τις πιστωτικές που βάλανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Muhammad είπε

το ξαναγράφω επειδή δεν απάντησε κανείς. Εκτός αν δε το πρόσεξα.

Τελικά υπάρχει χρέωση; Δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτή η χρέωση με τις πιστωτικές που βάλανε

Και γιατι δεν δοκιμάζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alfeios είπε

Και γιατι δεν δοκιμάζεις;

είναι και αυτό μια λύση. απλά έλεγα μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς ή ξέρει.

Αλλά απ ότι φαίνεται θα το κάνω μόλις αδειάσει ο λογαριασμός μου στη monese και θα ενημερώσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Muhammad είπε

το ξαναγράφω επειδή δεν απάντησε κανείς. Εκτός αν δε το πρόσεξα.

Τελικά υπάρχει χρέωση; Δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτή η χρέωση με τις πιστωτικές που βάλανε

Κάτι που είχε γραφτεί για χρέωση αφορούσε εμπόρους που δεν δέχονται πιστωτικές (αν θυμάμαι καλά).

Δε βλέπω να έχει σχέση αυτό με την περίπτωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2020 στις 6:20 ΜΜ, t-shock είπε

Curve μέσω GPay και Samsung Pay εξακολουθούν να μην δουλεύουν σε POS Εθνικής. Ο υπάλληλος μου είπε ότι ακόμα και με τις ελληνικές κάρτες έχει θέμα η Εθνική στο ανέπαφο. Πρώτη φορά το άκουσα

 

Στις 16/5/2020 στις 7:37 ΜΜ, PedroG είπε

Curve με POS εθνικής δε δουλευει. Επιβεβαιώμενο. Εκτός από κατάστημα Mikel και Γρήγορης δεν δέχεται την κάρτα μου

Δοκίμασα και εγώ χθες πληρωμή μέσω Curve ανέπαφα από το κινητό σε POS της Εθνικής και η συναλλαγή δεν πέρασε. 

Στο καπάκι προσπάθησα να κάνω συναλλαγή ανέπαφα από το κινητό με την εφαρμογή της Alpha και πάλι δεν πέρασε. Οπότε ίσως έχουν γενικά θέμα τα pos της Εθνικής και δεν έχει να κάνει μόνο με την Curve. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, petroschelsea είπε

Έχει κάνει κανείς λογαριασμό τελευταία; Πόσο κάνει να έρθει η κάρτα; Εμένα μου βγάζει εκτιμώμενη 20 Μαϊου. Πόσο περίπου θα αργήσει;

Απο καθολου εως πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, petroschelsea είπε

Έχει κάνει κανείς λογαριασμό τελευταία; Πόσο κάνει να έρθει η κάρτα; Εμένα μου βγάζει εκτιμώμενη 20 Μαϊου. Πόσο περίπου θα αργήσει;

Εμένα η εκτιμωμενη ημερομηνία παράδοσης ήταν 1η Μαΐου και ακόμα τίποτα 🙁🙁🙁 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ερωτηση. Την χρησιμοποιω με mastercard εθνικης απο προχθες ολα καλα, αλλα στη περιγραφη των κινησεων στην εθνικη βλεπω γραφει παγια εντολη σε ολες τις κινησεις με curve. Σε εσας πως χαρακτηριζονται οινσυναλλαγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, bahamut_zero είπε

Παιδια ερωτηση. Την χρησιμοποιω με mastercard εθνικης απο προχθες ολα καλα, αλλα στη περιγραφη των κινησεων στην εθνικη βλεπω γραφει παγια εντολη σε ολες τις κινησεις με curve. Σε εσας πως χαρακτηριζονται οινσυναλλαγες;

Το ίδιο, πάγια εντολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Το ίδιο, πάγια εντολή.

Ειχες θεμα με διπλες χρεωσεις; Τους εστειλα μηνυμα και κλειδωσα και την καρτα μου μεχρι να μου απαντησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bahamut_zero είπε

Ειχες θεμα με διπλες χρεωσεις; Τους εστειλα μηνυμα και κλειδωσα και την καρτα μου μεχρι να μου απαντησουν

Όχι ποτέ με καμία κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bahamut_zero είπε

Παιδια ερωτηση. Την χρησιμοποιω με mastercard εθνικης απο προχθες ολα καλα, αλλα στη περιγραφη των κινησεων στην εθνικη βλεπω γραφει παγια εντολη σε ολες τις κινησεις με curve. Σε εσας πως χαρακτηριζονται οινσυναλλαγες;

 

47 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Το ίδιο, πάγια εντολή.

Στις συναλλαγες της Πειραιως δεν τις χαρακτηριζει παγιες εντολες. Ακολουθεί το pattern "CRV όνομα επιχείρησης London"

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...