Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 minutes ago, basilis5 said:

τον μεσο ανθρωπο ή τον μεσο ελληνα;

γιατι πχ στις ΗΠΑ εχουν τα αεροπλανα οπως εμεις εδω τα κτελ

δεν μιλαω για τις μερες του που διανυουμε... 

Οι ασφαλιστικές των metal προγραμμάτων δεν καλύπτουν εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, basilis5 είπε

ναι και; ο ανθρωπος ειναι ευρυτερη εννοια απο τον ελληνα

Σύμφωνοι.

 

Η κουβέντα για τη metal γίνεται με αφορμή την "άφιξη" στην Ελλάδα.

 

Αναφορά σε κείμενο

Curve Metal has landed in Greece.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Περίπου 3 εβδομάδες από την ημερομηνία που εκανες το λογαριασμό. 

Εγώ τελικα την παρέλαβα σήμερα μετά από 18 μέρες καθυστέρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και την πρώτη συναλλαγή σε βενζινάδικο της shell πλήρωσα ανέπαφα όλα οκ. Σχετικά με την curve cash μου βγάζει υπόλοιπο 5 λίρες Αγγλίας. Αυτά μπορώ να τα ξοδέψω οπουδήποτε επιλέγοντας την curve cash για πληρωμή; Αν θέλω να αγοράσω κάτι σε ευρώ πως θα γίνει η μετατροπή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, alexpag80 said:

Έκανα και την πρώτη συναλλαγή σε βενζινάδικο της shell πλήρωσα ανέπαφα όλα οκ. Σχετικά με την curve cash μου βγάζει υπόλοιπο 5 λίρες Αγγλίας. Αυτά μπορώ να τα ξοδέψω οπουδήποτε επιλέγοντας την curve cash για πληρωμή; Αν θέλω να αγοράσω κάτι σε ευρώ πως θα γίνει η μετατροπή;

Ναι κανονικά αγοράζεις. Ακόμα και σε ευρώ να είναι. Όπως κάνει την μετατροπή από ευρώ σε δολάρια όταν αγοράζεις σε δολάρια έτσι κάνει και την μετατροπή από λίρες σε άλλο νόμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexpag80 είπε

Έκανα και την πρώτη συναλλαγή σε βενζινάδικο της shell πλήρωσα ανέπαφα όλα οκ. Σχετικά με την curve cash μου βγάζει υπόλοιπο 5 λίρες Αγγλίας. Αυτά μπορώ να τα ξοδέψω οπουδήποτε επιλέγοντας την curve cash για πληρωμή; Αν θέλω να αγοράσω κάτι σε ευρώ πως θα γίνει η μετατροπή;

 

50 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Ναι κανονικά αγοράζεις. Ακόμα και σε ευρώ να είναι. Όπως κάνει την μετατροπή από ευρώ σε δολάρια όταν αγοράζεις σε δολάρια έτσι κάνει και την μετατροπή από λίρες σε άλλο νόμισμα.

 

Εγώ όσες φορές προσπάθησα να πληρώσω κάτι με Curve Cash έτρωγα ακύρωση συναλλαγής! Τελικά στις 12-05-2020 έληξε το Curve Cash και ότι ποσό είχα το έστειλα σε μία Revolut!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Εγώ όσες φορές προσπάθησα να πληρώσω κάτι με Curve Cash έτρωγα ακύρωση συναλλαγής! Τελικά στις 12-05-2020 έληξε το Curve Cash και ότι ποσό είχα το έστειλα σε μία Revolut!

Έχω πληρώσει κανονικά με Curve cash σε καφετέρια online κτλπ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου έγινε και εμένα διπλή χρέωση σήμερα σε μια αγορά που είχα κάνει πριν 10 μέρες περίπου, και  καπάκι πίστωση , αλλά τα λεφτά η τράπεζα μου τα δέσμευσε. Και περιμένω. Support η curve  που έχει στην εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Doubt είπε

Σύμφωνοι.

Η κουβέντα για τη metal γίνεται με αφορμή την "άφιξη" στην Ελλάδα.

o τιτλος του νηματος βεβαια δεν οριζει κατι τετοιο, αλλα δεν το συνεχιζω το κουρασαμε. ας πουμε οτι κακως σχολιασα εξαρχης εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, basilis5 είπε

o τιτλος του νηματος βεβαια δεν οριζει κατι τετοιο, αλλα δεν το συνεχιζω το κουρασαμε. ας πουμε οτι κακως σχολιασα εξαρχης εγω.

Δεν είναι θέμα "καλώς ή κακώς".

Στην προηγούμενη σελίδα έγινε ερώτηση για τη metal και αν αξίζει. Δεν έγινε τυχαία αλλά γιατί ήρθε ενημερωτικό από την curve για το λανσάρισμα της metal στην Ελλάδα. Οπότε λογικά τα σχόλια γίνονται από την ελληνική σκοπιά, αυτό λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να καταχωρησω την curve στο apple pay και χρειάζεται να σταλεί κωδικος επαλήθευσης στο κινητό μου. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έρχεται κανένας κωδικός με sms σε αντίθεση με την revolut που έκανα την καταχώριση στο apple pay και αμέσως μου ήρθε ο κωδικός. Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefanidisg είπε

Τελικά μου έγινε και εμένα διπλή χρέωση σήμερα σε μια αγορά που είχα κάνει πριν 10 μέρες περίπου, και  καπάκι πίστωση , αλλά τα λεφτά η τράπεζα μου τα δέσμευσε. Και περιμένω. Support η curve  που έχει στην εφαρμογή;

Και σε εμένα ξημερώματα έγινε διπλή χρέωση! Είχα κάνει τη συναλλαγή στις 12-05-2020. Στην Curve δε φαίνεται (στις 12-5-2020), αλλά στην τράπεζα (Eurobank) φαίνεται...

Επίσης έχει γίνει δέσμευση του ποσού των 6,49€ στη Eurobank.

Curve_LIDL.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...