Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, tigreos είπε

Τελικά παιδιά η Curve μπαίνει στο google pay για ανέπαφες συναλλαγές με nfc η όχι;; Για χρήσει στην Ελλάδα.

Δουλεύει κανονικά ναι! Εκτός απο μηχανήματα της Εθνικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tigreos είπε

Επειδή είμαι καινούριος σε αυτό το κομμάτι υπάρχει κάποιος οδηγός πως μπορούμε να την περάσουμε στο google pay βήμα βήμα;;

αν έχεις εγκαταστήσει το google pay app μένει μόνο να την προσθέσεις, αν την δεχτεί οκ! δεν χρειάζεται τίποτε άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagstef είπε

αν έχεις εγκαταστήσει το google pay app μένει μόνο να την προσθέσεις, αν την δεχτεί οκ! δεν χρειάζεται τίποτε άλλο

Α οκ σε ευχαριστώ για την πληροφορία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περασμένη την Curve και στο iPhone και στο Apple Watch, και σε random φάσεις μου έρχεται ειδοποίηση ότι δεν μπορεί να χρησημοποιηθεί η κάρτα και κάθε φορά πρέπει να την κλειδώνω και να την ξεκλειδώνω για να μπορώ να πληρώσω. Σε κανέναν άλλον γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πληρώσει κάποιος συνδρομή Spotify με την curve; Το Spotify μου γράφει ότι πρέπει να αλλάξω την τοποθεσία μου που είναι Ελλάδα, γιατί προφανώς αναγνωρίζει την κάρτα ως αγγλική, αλλά στις χώρες που βγαίνουν στην λίστα δεν δίνει επιλογή για Ηνωμένο Βασιλειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alexpag80 είπε

Έχει πληρώσει κάποιος συνδρομή Spotify με την curve; Το Spotify μου γράφει ότι πρέπει να αλλάξω την τοποθεσία μου που είναι Ελλάδα, γιατί προφανώς αναγνωρίζει την κάρτα ως αγγλική, αλλά στις χώρες που βγαίνουν στην λίστα δεν δίνει επιλογή για Ηνωμένο Βασιλειο. 

Γιατί πρέπει η χώρα της έκδοσης της κάρτας που πληρώνεις να είναι ίδια και την χώρα στην οποία έχεις συνδρομή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό γράφουν στο spotify community:

Your account's country setting must always match the country where your payment method has been issued in. Since Curve Cards have been issued in the UK, there's no way to use them with a Spotify account from another country.

Επεξ/σία από alexpag80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexpag80 είπε

Αυτό γράφουν στο spotify community:

Your account's country setting must always match the country where your payment method has been issued in. Since Curve Cards have been issued in the UK, there's no way to use them with a Spotify account from another country.

Όντως

Η μέθοδος πληρωμής και η χώρα σου δεν ταιριάζουν. Για να συνεχίσεις, άλλαξε την τοποθεσία του λογαριασμού σου ή χρησιμοποίησε μια διαφορετική μέθοδο πληρωμής.

Ένα έχω να πω, τρελό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, vagstef said:

Όντως

Η μέθοδος πληρωμής και η χώρα σου δεν ταιριάζουν. Για να συνεχίσεις, άλλαξε την τοποθεσία του λογαριασμού σου ή χρησιμοποίησε μια διαφορετική μέθοδο πληρωμής.

Ένα έχω να πω, τρελό

Αυτό είναι που λέμε το billing address. Άλλο το shipping address στην προκειμένη περίπτωση (παροχή υπηρεσίας) και άλλο το billing address, χρέωση απόδειξης (με φορολογικές προεκτάσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vagstef είπε

Όντως

Η μέθοδος πληρωμής και η χώρα σου δεν ταιριάζουν. Για να συνεχίσεις, άλλαξε την τοποθεσία του λογαριασμού σου ή χρησιμοποίησε μια διαφορετική μέθοδο πληρωμής.

Ένα έχω να πω, τρελό

Τα ίδια κάνει, δυστυχώς, και η apple

Επεξ/σία από spartak1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, spartak1 said:

Τα ίδια κάνει, δυστυχώς, και η apple

Εγώ να σας πω την αλήθεια έχω 2 curve. Η μια η ελληνική πριν τα cc και η οποία όταν σταμάτησε να λειτουργεί λόγο των cc έβγαλα μια δεύτερη σε διεύθυνση Γερμανίας. Εν συντομία χρησιμοποιώ την γερμανική και η ελληνική απλά υπάρχει. 

Βγήκε σε καλό μιας και η Γερμανία υποστηρίζεται για αγορές σε Apple store. Σχετικά με App Store μόνο με iTunes κάρτες και σε αμερικανική διεύθυνση που απελάσετε των φόρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...