Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια χρειαζομαι μια μεγαλη βοηθεια  πρωσπαθουσα να κανω update sto firmware  μεσω  aio updater  και  daybreak αλλα μετα το reboot  και παω να κανω launch  to emu   μου βγαζει το εξης μνμ unknown pg1 version hos version not supported or emmuMMC corrupt failed to launch hos  καμια βοηθεια ???????????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδες υπαρχει κανενας που κανει oled modchip install εν ελλαδι, εχω v1 switch και εχοντας προσφατα αποκτησει oled μοντελο σκεφτομαι το ενδεχομενο να το μονταρω αλλα δυστυχως απο solder ειμαι μηδεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα μικρό tip για όσους έχουν πολλές εφαρμογές homebrew σε nro και θέλουν να βάλουν τις αγαπημένες τους να τις εμφανίζει στην αρχή του hbmenu (album) με αστεράκι..

Παράδειγμα.. 

1.Έχουμε την sdcard στον υπολογιστή και θέλουμε να περάσουμε την εφαρμογή που κατεβάσαμε Goldleaf.nro

2. Φτιάχνουμε έναν φάκελο με όνομα Goldleaf και περνάμε το Goldleaf.nro και έπειτα το κάνουμε copy-paste μέσα στο φάκελο και το κάνουμε rename σε .Goldleaf.nro.star  και πατάμε οκ και μετατρέπεται σε αρχείο 🌟

3. Μετά περνάμε το φάκελο της εφαρμογής στην sdcard του switch στο φάκελο switch και είμαστε έτοιμοι (sdcard/switch/Goldleaf)..

ΥΓ. Η διαδικασία αυτή γίνεται και με ftp server(ftpd.nro εφαρμογή για το switch και για τον υπολογιστή FileZilla εφαρμογή) για όσους θέλουν να αποφύγουν το βγάλε-βάλε της sdcard..

IMG_20220827_141325.jpg

 

IMG_20220827_143014.jpg

IMG_20220827_143242.jpg

IMG_20220827_143407.jpg

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παρακαλώ , πιο παλιά είχα προχωρήσει κάποια παιχνίδια όπως το botw, donkey kong  κλπ , αλλά πουλώντας το switch έχασα και τα saves . 
Αυτό που θέλω να ρωτησω είναι , αν αγοράσω ένα switch cfw , κυκλοφορούν διαθέσιμα  saves στο διαδίκτυο που μπορώ να κατεβάσω και να περάσω για να μην ξεκινήσω τουλάχιστον τα παιχνίδια που έπαιζα παλιά  απο την αρχή και ας μην είναι ακριβώς απο το σημείο που τα είχα αφήσει ; Γιατί είναι πολλές οι ώρες και βαριέμαι να τα ξανά πιάσω απο την αρχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, ababapanos είπε

Μια ερώτηση παρακαλώ , πιο παλιά είχα προχωρήσει κάποια παιχνίδια όπως το botw, donkey kong  κλπ , αλλά πουλώντας το switch έχασα και τα saves . 
Αυτό που θέλω να ρωτησω είναι , αν αγοράσω ένα switch cfw , κυκλοφορούν διαθέσιμα  saves στο διαδίκτυο που μπορώ να κατεβάσω και να περάσω για να μην ξεκινήσω τουλάχιστον τα παιχνίδια που έπαιζα παλιά  απο την αρχή και ας μην είναι ακριβώς απο το σημείο που τα είχα αφήσει ; Γιατί είναι πολλές οι ώρες και βαριέμαι να τα ξανά πιάσω απο την αρχή 

Ναι υπάρχουν saves που ξεκλειδώνουν πίστες , που έχουν ολοκληρώσει τα παιχνίδια κτλ.. Το είχα δοκιμάσει παλιά στο Mario kart 8 deluxe για να ξεκλειδώσω τα karts και στο nba playgrounds τα ρόστερ..

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Ναι υπάρχουν saves που ξεκλειδώνουν πίστες , που έχουν ολοκληρώσει τα παιχνίδια κτλ.. Το είχα δοκιμάσει παλιά στο Mario kart 8 deluxe για να ξεκλειδώσω τα karts και στο nba playgrounds τα ρόστερ..

Θυμάσαι σάιτ που τα βρήκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Ακόμα και από την εφαρμογή tinfoil μπορείς να κατεβάσεις τα saves.. Δεν θυμάμαι sites.. Αλλά αν κάνεις google search σίγουρα θα βρεις.. 

Στο tinfoil πρέπει να βάλεις το eevee save project.Μολις μπεις στο Tinfoil διαλέγεις να φορτώσει το eevee και σου βγάζει τα saves. Υπάρχουν πάρα πολλά.

Επεξ/σία από kajwbtfe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, μολις πηρσ ενα switch v1 και βαζω το σειριακο αριθμο στο σαιτ που σου λεει αν ειναι patched, και μου λεει οτι ειναι possibly patched. Υπαρχει καποιος τροπος να το προσδιορισω. Σορρυ αν αυτο που ρωταω ειναι τερμα ακυρο ευχαριστω για τον χρονο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/8/2022 στις 3:03 ΜΜ, xristakos95 είπε

Καλησπερα σας, μολις πηρσ ενα switch v1 και βαζω το σειριακο αριθμο στο σαιτ που σου λεει αν ειναι patched, και μου λεει οτι ειναι possibly patched. Υπαρχει καποιος τροπος να το προσδιορισω. Σορρυ αν αυτο που ρωταω ειναι τερμα ακυρο ευχαριστω για τον χρονο σας. 

πρεπει να βαλεις το switch σε rcm mode το συνδεεις με usb και

μετα απο το pc τρεχεις το TegraRCMGUI και απο τα settings πατας Install Driver για να εγκαταστησει τους

drivers για να εχει επικοινωνια με το switch

βρισκεις το fusee-test.bin και πατας Inject Payload

αν δεν εμφανισει τιποτα στην οθονη τησ κονσολασ τοτε δεν γινεται

αλλα καντο 2-3 φορες επειδη θα ειναι η πρωτη σου φορα για να εισαι σιγουρος

μηπως δεν κανεις κατι σωστα

δεν ξερω αν επιτρπεται να βαλω links για αυτο απλα σου εγραψε τι χρειζεσαι

αν τα ψαξεις ενα; ενα θα βγαλεις ακρη θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις

υπαρχουν οδηγιες στο νετ

Επεξ/σία από panbil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτι καταλαβα πρεπει να παρω ενα πραγματακι για να το βαλω σε rcm mode. Θα παραγγειλω αυτο το jig αν ειναι και θα δοκιμασω. Σε ευχαριστω πολυ και αν εχω καποια απορια θα ξαναρωτησω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/4/2022 στις 12:56 ΜΜ, Snolly είπε

 

Στις 1/4/2022 στις 12:56 ΜΜ, Snolly είπε
Στις 1/4/2022 στις 12:56 ΜΜ, Snolly είπε
Στις 1/4/2022 στις 12:56 ΜΜ, Snolly είπε
Επεξ/σία από panbil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας παιδια.. επειδη εχω patched switch v1 μπορει καποιος να με βοηθησει που μπορω να το παω η να το στειλω για να μου περασουν mobchip? ειμαι απο θεσσαλονικη.. εχω φαει τον τοπο να ρωταω σε μαγαζια αλλα κανενας δεν δεχεται να το περασει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, xboxmaniac είπε

γεια σας παιδια.. επειδη εχω patched switch v1 μπορει καποιος να με βοηθησει που μπορω να το παω η να το στειλω για να μου περασουν mobchip? ειμαι απο θεσσαλονικη.. εχω φαει τον τοπο να ρωταω σε μαγαζια αλλα κανενας δεν δεχεται να το περασει.. 

Για εμένα καλύτερα να το βάλεις αγγελία για πούλημα και να πάρεις ένα άλλο unpached ή έτοιμο με cfw.. Τα χρήματα για modchip και για να στο φτιάξουν (εργασία), αν βρεις κάποιον να αναλαμβάνει, παίρνεις άλλο switch.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...