Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω προσωπικα θα εβαζα λιγα ακομα και θα εψαχνα για μτχ ετοιμο χακ switch.Δεν θα πειραζα το oled.Θα ειχα 2 κονσολες μια απειρακτη και μια σπασμενη.Τα ζυγίζεις και βλεπεις τι σου συμφερει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέχασα την σειρά που κάνουμε τα update και αν κάνουμε 2 φορές install το firmware. Μια για την SD card που έχουμε το emunand (cfw) και μια για την κανονική official που αποθηκεύεται στον εσωτερικό δίσκο του Nintendo. 

Δεν θυμάμαι αν πρέπει πρώτα να αναβαθμίσουμε κάποια από τις 2 αυτές παραπάνω και την σειρά που ακολουθούμε μετά στην emunand με το all in one switch updater

Μεσα από το all in one switch updater η σειρά που ακολουθούμε για download και update είναι η παρακάτω;

1) atmosphere 

2) μετά bootloader

3) τελευταίο το firmware dump (download μεσω all in one switch updater και install μέσω daybreak)

 

 

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα.
Ψαχνω switch v1 vs v2 vs oled και θελω να του βαλω cfw εχετε να προτεινεται καποιο συγκεκριμενα πριν προχωρησω στην αγορα καποιου που δεν θα μ κανει cfw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, zell02 είπε

Καλησπερα στην ομαδα.
Ψαχνω switch v1 vs v2 vs oled και θελω να του βαλω cfw εχετε να προτεινεται καποιο συγκεκριμενα πριν προχωρησω στην αγορα καποιου που δεν θα μ κανει cfw?

 Χρειάζεσαι switch v1 unpatched για να περάσεις cfw (μερικά v1 είναι patched)..

Switch v2 ,v1 patched και Oled τα ξεχνάς για cfw..Μόνο αν πάρεις chipακι που είναι ακριβό και δεν ξέρω αν υπάρχει στην αγορά, μονο αν βρεις απομιμήσεις τι παίζει σε ebay,alli,κτλ και μετά θέλει άνοιγμα η κονσόλα, μοντάρισμα και σε κάποιον που να ξέρει να την κάνει την διαδικασία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zell02 είπε

switch v1 unpatched πως το ξεχωριζω πχ αν βρω κανενα οι πιθανότητες ειναι 50-50 να παιξει δηλαδη ?

Τσεκάρεις το serial number απο εδώ https://ismyswitchpatched.com/ ή εδώ https://damota.me/ssnc/checker/

Τα καινούργια switch είναι όλα v2 στην αγορά.. Μεταχειρισμένο μόνο θα βρεις v1 και πολύ πιθανόν να έχει και περασμένο cfw, αλλιώς ρωτάς αν είναι unpatched.. Το serial number βρίσκετε πάνω στo switch.. 

nintendo-switch-serial-sticker.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχει καταφέρει κανείς να κάνει install στο Tinfoil μεσω USB  απο ενα Mac;

Υπάρχουν διάφορα στο internet αλλά δε βγάζω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Χτες αναβάθμισα το "σπασμένο" Switch μου στην 14.1.0, μέσω του with Switch AiO Updater. Όλα κύλισαν τέλεια, αλλά στο τελευταίο βήμα, κατά λάθος επέλεξα Fat32 και αφού η 512Gb SD μου είναι exFAT τώρα δεν ξεκινάει και μου βγάζει "Your console has non-exFAT firmware installed but your SD card is formatted as exFAT"

Προφανώς, πρέπει είτε να φορμάρω σε FAT32 την SD μου, είτε να Ξανα-Εγκατασήσω το FirmWare με τον driver για exFAT. Το πρώτο το αποκλείω, γιατί δε θέλω να ρισκάρω τα "data" μου, οπότε δοκίμασα το δεύτερο. Πήρα μια άλλη SD, bootαρα και έκανα από εκεί ξανά UpDate και διάλεξα Fat32+exFAT. Όλα κύλισαν και πάλι ΟΚ, αλλά όταν επιστρέφω στην αρχική μου SD, εμφανίζεται πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Κάτι προφανώς μου διαφεύγει ... μπορείτε να βοηθίσεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Με χακαρισμένη κονσόλα θα μπορούμε να παίξουμε και παιχνίδια Wii/Wii U? 

Δυστυχώς όχι.. Αλλά το καλό είναι ότι τα περισσότερα games to wiiu από την Nintendo έχουν βγει και στο switch 😎

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Δυστυχώς όχι.. Αλλά το καλό είναι ότι τα περισσότερα games to wiiu από την Nintendo έχουν βγει και στο switch 😎

Κρίμα.:( Θυμάμαι το 2020 που έτυχε σε έναν γνωστό μου να παίξω το Carnival Games με είχε ξενερώσει πολύ γιατί δεν παιζόταν με κίνηση αλλά περισσότερο με τα πλήκτρα.:( Δηλαδή πχ, στο μπάσκετ που είχε, αν θυμάμαι καλά, δεν πέταγες τις μπάλες με κίνηση αλλά με τα κουμπιά. Όπως και σε κάποια άλλα παιχνίδια. Μαπάααα.... Στο Wii/Wii u αυτό ήταν η όλη απόλαυση/διασκέδαση!!! Με πλήκτρα τέτοια παιχνιδάκια τα παίζουμε και σε ps4/xbox. Τα παιχνίδια με την κίνηση που μας είχε μάθει η Nintendo είχε άλλη χάρη!!!:D Μήπως είχε καμιά ρύθμιση που δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι  ή έτσι το έχουν φτιάξει για το Switch?  Να υποθέσω πως θα έχουν χαλάσει και τα Sports ε; Θα παίζονται κι αυτά με κουμπιά κι όχι με κίνηση;:(

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Με χακαρισμένη κονσόλα θα μπορούμε να παίξουμε και παιχνίδια Wii/Wii U? 

Με android γίνεται το wii, αλλά μάλλον δε βολεύει. Λογικά χρειάζεται δεύτερη μνήμη sd και επανεκκίνηση για να μπουτάρει σε αντροιντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jeep13 είπε

Με android γίνεται το wii, αλλά μάλλον δε βολεύει. Λογικά χρειάζεται δεύτερη μνήμη sd και επανεκκίνηση για να μπουτάρει σε αντροιντ.

Εννοείς αν περαστεί android λειτουργικό στο Switch θα μπορούμε να παίξουμε και τα παιχνίδια του Wii? Τι σχέση έχει το λειτουργικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...