Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/9/2022 στις 10:13 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Για εμένα καλύτερα να το βάλεις αγγελία για πούλημα και να πάρεις ένα άλλο unpached ή έτοιμο με cfw.. Τα χρήματα για modchip και για να στο φτιάξουν (εργασία), αν βρεις κάποιον να αναλαμβάνει, παίρνεις άλλο switch.. 

Nα συμπληρώσω επίσης αν εισαι διατεθειμένος να βάλεις modchip πας για OLED.

Kατα καιρούς πουλάνε και στις αγγελίες έτοιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/9/2022 στις 9:50 ΜΜ, xboxmaniac είπε

γεια σας παιδια.. επειδη εχω patched switch v1 μπορει καποιος να με βοηθησει που μπορω να το παω η να το στειλω για να μου περασουν mobchip? ειμαι απο θεσσαλονικη.. εχω φαει τον τοπο να ρωταω σε μαγαζια αλλα κανενας δεν δεχεται να το περασει.. 

Φίλε εάν ενδιαφέρεσαι ακόμα για τσιπάρισμα και θες στείλε μου μήνυμα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παίδες!

είμαι στην έκδοση 15 την τελευταία και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση τα αρχεία NSZ .. το ΑWOO κολλάει και δεν δουλεύει , το golden leaf κανει εγκατασταση μονο τα NSP . το Τinfoil δεν κανει επισης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω μια επιβεβαίωση επειδή δεν βγάζω άκρη.

Έχω SX OS και δεν το έχω πειράξει εδώ και ένα μισή χρόνο. Παίζει τα πάντα από XCL και από NSP υπάρχουν πράγματα που δεν παίζει λογικά γιατί θέλει αναβάθμιση το firmware. Μένω στα XCL και αποφεύγω τα NSP?

Θέλω μια επιβεβαίωση επειδή δεν βγάζω άκρη.

Έχω SX OS και δεν το έχω πειράξει εδώ και ένα μισή χρόνο. Παίζει τα πάντα από XCL και από NSP υπάρχουν πράγματα που δεν παίζει λογικά γιατί θέλει αναβάθμιση το firmware. Μένω στα XCL και αποφεύγω τα NSP?

Δεν το έχω στήσει εγώ το πήρα έτοιμο και δεν θέλω να αναβαθμίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2022 στις 11:38 ΠΜ, Choutas είπε

Θέλω μια επιβεβαίωση επειδή δεν βγάζω άκρη.

Έχω SX OS και δεν το έχω πειράξει εδώ και ένα μισή χρόνο. Παίζει τα πάντα από XCL και από NSP υπάρχουν πράγματα που δεν παίζει λογικά γιατί θέλει αναβάθμιση το firmware. Μένω στα XCL και αποφεύγω τα NSP?

Θέλω μια επιβεβαίωση επειδή δεν βγάζω άκρη.

Έχω SX OS και δεν το έχω πειράξει εδώ και ένα μισή χρόνο. Παίζει τα πάντα από XCL και από NSP υπάρχουν πράγματα που δεν παίζει λογικά γιατί θέλει αναβάθμιση το firmware. Μένω στα XCL και αποφεύγω τα NSP?

Δεν το έχω στήσει εγώ το πήρα έτοιμο και δεν θέλω να αναβαθμίσω.

Δεν νομίζω να υπάρχει λύση φίλε μου Πρέπει να κάτσεις να δεις και να περάσεις ατμόσφαιρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους,

Εχω ενα nsw v1 day one κυκλοφορια με "ολα τα καλουδια "

εχθες το απογευμα ξαφνικα ακουω εντονο θορυβο απο τον ανεμιστηρα , πρωτη φορα συμβαινει κατι τετοιο , εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον αλλο? Υπαρχει περιπτωση να θελει αλλαγη παστας , καθαρισμα το ανεμιστηρακι? η και αλλαγη του? 

Ευχαριστω σε οσους απαντησουν-βοηθησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, cupra20vt είπε

Καλημερα σε ολους,

Εχω ενα nsw v1 day one κυκλοφορια με "ολα τα καλουδια "

εχθες το απογευμα ξαφνικα ακουω εντονο θορυβο απο τον ανεμιστηρα , πρωτη φορα συμβαινει κατι τετοιο , εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον αλλο? Υπαρχει περιπτωση να θελει αλλαγη παστας , καθαρισμα το ανεμιστηρακι? η και αλλαγη του? 

Ευχαριστω σε οσους απαντησουν-βοηθησουν

Έχω κι εγώ ένα ίδιο. Μου το έκανε και μένα μια φορά αλλά μια που το έβαλα σε sleep mode και μια που δεν το ξαναέκανε ποτέ εδώ και >2 χρόνια.

Αν δεν στο ξανακάνει μην ανησυχείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει περίπτωση να βοηθήσει κάποιος φίλος; Έχω φάει το τόπο να βρω ένα rcm jig για το switch, αλλά δεν κατάφερα να βρω πουθενα στην Ελλάδα. Όλα τα καταστήματα που το είχαν πλέον είναι out of stock. Το δικό μου αγνοήται απο τις διακοπές του καλοκιαριού και μάλλον πρέπει να το ξεχάσω. Βέβαια το switch το έχω σε sleep mode εδώ και 3 μήνες, αλλά χθες που προσπάθησα να βάλω ένα Dualsence, διαπίστωσα ότι δεν είχα περάσει το mission control.

Ξέρει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα να το φέρνει πλεον; Αν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει ας επικοινωνήσει μαζί με  ένα pm. Να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι μένω επαρχία...(ακόμα πιο δύσκολες οι καταστάσεις για μένα....).

Για να προλάβω καποιους φίλους, όλες τις λύσεις που υπάρχου  στο internet με αλουμινόχαρτο ή paper κλιπ, δεν μπορεσα να τις εφαρμόσω ποτέ, είμαστε καποιας ηλικίας πλέον και τα μάτια μας δεν βοηθάνε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει περίπτωση να βοηθήσει κάποιος φίλος; Έχω φάει το τόπο να βρω ένα rcm jig για το switch, αλλά δεν κατάφερα να βρω πουθενα στην Ελλάδα. Όλα τα καταστήματα που το είχαν πλέον είναι out of stock. Το δικό μου αγνοήται απο τις διακοπές του καλοκιαριού και μάλλον πρέπει να το ξεχάσω. Βέβαια το switch το έχω σε sleep mode εδώ και 3 μήνες, αλλά χθες που προσπάθησα να βάλω ένα Dualsence, διαπίστωσα ότι δεν είχα περάσει το mission control.

Ξέρει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα να το φέρνει πλεον; Αν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει ας επικοινωνήσει μαζί με  ένα pm. Να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι μένω επαρχία...(ακόμα πιο δύσκολες οι καταστάσεις για μένα....).

Για να προλάβω καποιους φίλους, όλες τις λύσεις που υπάρχου  στο internet με αλουμινόχαρτο ή paper κλιπ, δεν μπορεσα να τις εφαρμόσω ποτέ, είμαστε καποιας ηλικίας πλέον και τα μάτια μας δεν βοηθάνε.....

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cupra20vt είπε

Ναι αυτό…Νομίζω το κατάστημα που έχεις στο link, δεν έχει καμία σχέση με Ελλάδα και πολύ φοβάμαι ότι θα κάνει 1μήνα και βάλε να έρθει…Άσε που αν έρχεται από καμία Κίνα, το βλέπω για τελωνείο σίγουρα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Ναι αυτό…Νομίζω το κατάστημα που έχεις στο link, δεν έχει καμία σχέση με Ελλάδα και πολύ φοβάμαι ότι θα κάνει 1μήνα και βάλε να έρθει…Άσε που αν έρχεται από καμία Κίνα, το βλέπω για τελωνείο σίγουρα…

ναι το γνωριζω απλα αυτο μου ετυχε πρωτο στην αναζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...