Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, icenex είπε

Και περιεκτικος να γινει καποιος αν δεν το παιξει το παιχνιδι ο καθενας ξεχωριστα δεν θα καταλαβει αν του αρεσει η οχι ειδικα το συγκεκριμενο παιχνιδι και οτι και να γραφουμε εγω και εσυ περισσευει.

Οταν λεω για κουβεντα και διαλογο εννοω απο αυτους που εχουν παιξει/τελειωσει το παιχνιδι φυσικα,οτι δηλαδη συμβαινει και στα υπολοιπα θεματα παιχνιδιων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγηκε και αλλο patch 1.08.. Ελπιζω να διορθωνει αρκετα πραγματα. 600mb ειναι.

https://www.google.com/amp/s/www.gamerevolution.com/guides/540285-days-gone-1-08-update-patch-notes-new-ps4-update-today/%3famp

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το παιχνιδι είναι απιστευτο...και μονο βολτες να κανεις με τη μηχανή σε αυτό το σκηνικο 

που θυμιζει εντονα  "the Walking Dead"...είναι φοβερη αισθηση.

οποιος δεν το παιξει...θα εχει χασει μια ανεπαναληπτη εμπειρια.

Επεξ/σία από _Xistenze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2019 στις 4:08 ΜΜ, _Xistenze είπε

οποιος δεν το παιξει...θα εχει χασει μια ανεπαναληπτη εμπειρια.

περιμενουμε να πεσει στο 20ρικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο εχω παιξει αλλα μου αρέσει αρκετά, τα controls και ειδικα το shooting εφόσον μιλάμε και για controller ειναι αρκετά tight και simplified, ετσι θα περίμενα να ειναι το RDR2 tbh. Σαν ιστορία προς το παρόν δεν μπορω να πω οτι με εχει κερδίσει και τρελά ενα τεράστιο κλισέ είναι αλλα βλέπουμε στην πορεία, παντως εχουν κανει παρα πολυ καλη δουλειά ιδιαίτερα για μικρο studio.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Fotis13 είπε

23 gb ? Τοσο μεγαλο ?

λαθος 12gb...βελτιωθηκε αισθητα η αποδοση

Στις ‎13‎/‎5‎/‎2019 στις 2:41 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Προσωπικά βρήκα πολύ πιο πιστευτή την κατάσταση της ανθρωπότητας στο TLOU. Aυτό σε φάσεις είναι τελείως fantasy. :D

που το ειδες το fantasy ρε φιλε?

εισαι σιγουρος ότι το χεις παιξει?

...πιο ρεαλιστικο πεθαίνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, _Xistenze είπε

αστο ρε φιλε...διαφορετικη αντιληψη των πραγματων εχουμε

Δεν κραταω κατι για να το αφησω.

Περαν τουτου την αναλυτικη μου γνωμη για το παιχνιδι την εχω γραψει στην σελιδα 17 οπως ειναι και το σωστο οταν καποιος θελει να σχολιασει/κουβεντιασει για κατι(στην περιπτωση μας για ενα παιχνιδι).

Τωρα κατι σχολια του τυπου''το παιχνιδι ειναι φοβερο'',''ανεπανάληπτη εμπειρια '' ή φυσικα και του αλλου ακρου''το παιχνιδι ειναι πατατα'',''το παιχνιδι ειναι τερμα βαρετο''χωρις επιχειρηματα/αιτιολογία ειναι για γελια.

Σε αυτο το πραγμα λοιπον ναι εχουμε διαφορετικη αντιληψη των πραγματων.

Το μονο ρεαλιστικο που εχει το παιχνιδι ειναι οτι η μηχανη σου ξεμενει απο βενζινη.

Τι ειναι το ''ρεαλιστικο'' στο παιχνιδι?οτι εχει zombie(freakers)που φτιαχνουν φωλιες με κλαδια λες και ειναι χελιδόνια?Η το οτι ανεβαινουν πανω σε κτιρια τα zombie?Μου θυμιζει την ταινια του Resident evil που ειχε zombie να κολυμπανε,οτι να ναι κυριολεκτικα....

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι φοβερό.

Η ανάλυση σου στην σελίδα 3543 του θέματος με 234 δικά σου επιχειρήματα έχει τόση βαρύτητα όσο και η δικιά μου πρόταση από πάνω με τις 4 λέξεις. 

Ξέρεις γιατί; Because υποκειμενικότητα. 

Οπότε όσο και να μην αντέχω το sekiro εγώ, όσο και να μπαινω στο νήμα και να σπάω μπάλες ότι "είναι δύσκολο, είναι άδικο, είναι μονότονο" κλπ, αυτοί που το γουστάρουν θα το γουστάρουν όσα σεντόνια και να μπω να γράψω. Που δεν μπαίνω αλλά λέμε. 

Αλλά εσύ πρέπει σε κάθε νήμα να κάνεις τις ίδιες απλοϊκές αναλύσεις χίλιες φορές - με το δικό σου μυαλό- και περιμένεις οι άλλοι να σου πούνε "ναι μεγιστε μυστη είσαι σωστός ". 

 Τελειώνω όπως άρχισα. Το παιχνίδι είναι GOTY material. Discuss.. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αντε παλι η λεξη ''ρεαλιστικο''σε post apocalyptic παιχνιδι με ζομπι.....

 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οπως εγραψα και εγω πιο πισω συζήτηση/κουβεντα με τετοιες απαντησεις(και τετοια μυαλά)  δυστηχως δεν γινεται.

με τη λογικη τη δικια σου...κανενα παιχνιδι που εχει κυκλοφορησει μεχρι σημερα δεν είναι ρεαλιστικο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, james9tito είπε

Ξέρεις γιατί; Because υποκειμενικότητα.

Μπερδεύεσαι μου φαίνεται, η ποιότητα δεν έχει να κάνει με υποκειμενικότητα. Aμα το AI είναι κακό απλά είναι κακό, αντικειμενικά, its a fact όσο και να σου αρέσει εσένα. Το να μην σου αρέσει το setting του game αυτό είναι υποκειμενικό. Από εκεί και πέρα μπορείς να γραφεις όπως θες και ότι θες απλά χωρίς καθόλου ανάλυση αμφιβάλλω πολλοί να δίνουν σημασία και είναι σημαντικό να ξες την διαφορα μεταξύ "μου αρέσει" και "είναι καλο". GOTY ούτε για πλακα and that's a fact. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...