Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Goty δεν ειναι αλλα το παιδι απο πανω εννοουσε οτι ειχε τα φοντα να ειναι goty και ολα τα αρνητικα που εχει σαν παιχνιδι ειναι ο λογος που δεν το αφηνουν να ειναι.Εχει κακο AI.. δυστυχως ακομη και μεγαλα στουντιο παιδευονται με αυτο το πραγμα ποσο μαλλον ενα μικρο στουντιο αλλα επικροτω την προσπαθεια γιατι οπως ειπα σε αλλο μου σχολιο εχουν καταφερει να ειναι σε ολους τους αλλους τομεις πανω του μετριου αν εξαιρεσεις την εξυπναδα των εχθρων και το field of view που εχουν οι εχθροι ειναι οτι ναναι που ωρες ωρες εισαι διπλα τους και δεν σε βλεπουν κ αλλες φορες σε βλεπουν.

Απο μουσικη και ηχο το παιχνιδι νομιζω ειναι υποδειγματικο αν εξαιρεσεις που καποιοι ειχαν θεμα σε Lip sync που νομιζω τωρα εχει φτιαχτει εγω προσωπικα δεν το συναντησα ποτε η δεν το πηρα χαμπαρι ενα απο τα 2.Επισης οτι bug εχω συναντησει η κατι που με χαλασε αν μπορεις να το πεις ετσι δεν ηταν σημαντικο να μου χαλασει την εμπειρια κ αυτο γιατι ισως δεν ειμαι τοσο ψειρας.Το πιο ενοχλητικο για τα δικα μου τα ματια ειναι τα frame drops που εχει ωρες ωρες.Σαν στορυ το παιχνιδι το βρισκω κομπλε ουτε κρυο ουτε ζεστη(αλλα ακομη δεν το εχω τελειωσει) απο εκει κ επειτα θα μπορουσαν να το δεσουν πιο ωραια το παιχνιδι οταν υπαρχει cutscene, αυτο ορισμενες φορες σε βγαζει εκτος κλιματος αλλες φορες το εβρισκα βολικο γιατι το εβλεπα σαν ευκαιρια να πατησω pause να παω τουαλετα επειδη κατουριομουν και δεν σηκωνομουν επειδη ειχα πορωθει και ημουν σε φαση αντε να κανω αυτο αντε να κανω και το αλλο.

Ενα μεγαλο + για μενα ειναι οτι καιρο ειχα να πιασω στα χερια μου open world παιχνιδι που καθομαι και ψαχνω τον κοσμο του και δεν βαριεμαι και θελω να κανω οτι εχει να προσφερει και ας ειναι επαναλαμβανομενα ορισμενα απο αυτα που εχει.Ενα μεγαλο + ειναι τα weather effects και εκει εχουν κανει υποδειγματικη δουλεια οπως επισης οτι καθε σημειο του χαρτη μοιαζει μοναδικο και εξηγουμαι περναω αρκετες φορες απο καποια σημεια του χαρτη και καταλαβαινω που ειμαι και δεν ειναι οτι εχω περασει 1000 φορες απλα εχουν κανει τον χαρτη και τα σημεια του να ξεχωριζουν μεταξυ τους και να μην ειναι απλα ενα copy-paste του χαρτη δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος αυτο πχ περνας απο καπου και ξερεις εκει διπλα εχει μια λιμνουλα η ενας μικρος καταρακτης κτλ. Ολα αυτα ειναι σημαδια οτι οι ανθρωποι ασχοληθηκαν πολυ απλα μαλλον ηθελε κ αλλο χρονο στα σκαρια το παιχνιδι τουλαχιστον να εφτιαχναν το optimisation και ισως λιγο καλυτερο fov και iq οι εχθροι.

Τελος επειδη καποιοι χαλιεστε που ορισμενοι δεν αιτιολογουν την γνωμη τους δεν θεωρω οτι ειναι λαθος απλα αλλη βαρυτητα εχεις καποιος που θα εξηγησει 2 πραγματα και αλλη βαρυτητα καποιος που δεν θα το κανει οποτε γιατι χαλιεστε ορισμενοι ειναι σεβαστες οι αποψεις οποιες και αν ειναι αυτες προσωπικα δεν με χαλανε γιατι στην τελικη ακομη και το φορουμ ειναι μικρογραφια το τι θα λεγαμε με 2-3 φιλους απο κοντα, καποιοι θα πουν ενα απλα γ@μαει το παιχνιδι και αλλοι θα μπουνε σε λεπτομεριες μην περιμενετε ολοι οι ανθρωποι να ειναι ιδιοι και να λειτουργουν με το δικο σας σκεπτικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 523
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, icenex είπε

Τελος επειδη καποιοι χαλιεστε που ορισμενοι δεν αιτιολογουν την γνωμη τους δεν θεωρω οτι ειναι λαθος απλα αλλη βαρυτητα εχεις καποιος που θα εξηγησει 2 πραγματα και αλλη βαρυτητα καποιος που δεν θα το κανει οποτε γιατι χαλιεστε ορισμενοι ειναι σεβαστες οι αποψεις οποιες και αν ειναι αυτες προσωπικα δεν με χαλανε γιατι στην τελικη ακομη και το φορουμ ειναι μικρογραφια το τι θα λεγαμε με 2-3 φιλους απο κοντα, καποιοι θα πουν ενα απλα γ@μαει το παιχνιδι και αλλοι θα μπουνε σε λεπτομεριες μην περιμενετε ολοι οι ανθρωποι να ειναι ιδιοι και να λειτουργουν με το δικο σας σκεπτικο

Για μένα προσωπικά είναι αδιάφορο, ο μονος λόγος που το αναφέρω είναι για να μην χάνει ο φίλος τον χρόνο του γράφοντας κάτι χωρίς αιτιολογία που ελάχιστοι θα δώσουν σημασία. Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, όσο αυτές βρίσκονται σε φυσιολογικά πλαίσια και η διατύπωση είναι σωστή, άλλωστε έχω πει παρα πολλές φορες φορες ότι στο γούστο δεν υπάρχει διαφωνία. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μπερδεύεσαι μου φαίνεται, η ποιότητα δεν έχει να κάνει με υποκειμενικότητα. Aμα το AI είναι κακό απλά είναι κακό, αντικειμενικά, its a fact όσο και να σου αρέσει εσένα. Το να μην σου αρέσει το setting του game αυτό είναι υποκειμενικό. Από εκεί και πέρα μπορείς να γραφεις όπως θες και ότι θες απλά χωρίς καθόλου ανάλυση αμφιβάλλω πολλοί να δίνουν σημασία και είναι σημαντικό να ξες την διαφορα μεταξύ "μου αρέσει" και "είναι καλο". GOTY ούτε για πλακα and that's a fact. ;)

Η ακριβης μου εκφραση ειναι "goty material" , οποτε μαλλον εσυ μπερδευεσαι. 

Το παιχνιδι συγκρινομενο με αλλα του genre(far cry, assassin's creed) ειναι υποδειγμα του πως φτιαχνεται ενα Openworld story driven παιχνιδι ωστε να μην το βαριεσαι μετα απο 2 ωρες gameplay λογω των επαναλαμβανομενων missions, collectables, ιδιων περιοχων κλπ. 

Οι ανθρωποι φαινεται οτι εχουν αφιερωσει χρονια στην αναπτυξη. Οπως εχω ξαναπει voice overs, σκηνοθεσια, ηχος, weather effects κλπ ειναι ΑΑΑΑ. Ακομα  και το story οποιος ασχοληθει θα δει οτι εχει ενδιαφερον για ενα παιχνιδι 70-90 ωρων. 

Ναι εχει framedrops, ναι ειχε θεμα με το Lip sync, ναι η ΑΙ δεν ειναι καλη (και στο Last of Us δεν ηταν αλλα ειναι GOTY με ευκολια).

Δεν σου αρεσει? Δικαιωμα σου οπως και μενα να μη μου αρεσει το Χ παιχνιδι. Αλλο αυτο αλλο να πεταγεσαι(οχι εσυ) σε καθε ποστ που καποιος λεει οτι το παιχνιδι ειναι φοβερο. 

Προτιμω το κακο ΑΙ του Days Gone απο τον χαρτη γεματο 1 zillions σημαδακια του Assassin που ειναι καθε χρονο υποψηφιο για GOTY. Οποτε οχι τιποτα δεν ειναι fact. 

Τελειωνω οπως αρχισα. Goty material. Η ομαδα αυτη δειχνει οτι μπορει σε 1-2-10 χρονια να βγαλει ενα παιχνιδι που θα ειναι hands down οτι καλυτερο εχουμε παιξει σε Open world. 

Αντιθετα η ubisoft πχ θα βγαζει χρονο reskin των far cry και assassin creed. Προτιμω να δωσω λεφτα στους πρωτους.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james9tito είπε

Η ακριβης μου εκφραση ειναι "goty material" , οποτε μαλλον εσυ μπερδευεσαι. 

Το παιχνιδι συγκρινομενο με αλλα του genre(far cry, assassin's creed) ειναι υποδειγμα του πως φτιαχνεται ενα Openworld story driven παιχνιδι ωστε να μην το βαριεσαι μετα απο 2 ωρες gameplay λογω των επαναλαμβανομενων missions, collectables, ιδιων περιοχων κλπ. 

Οι ανθρωποι φαινεται οτι εχουν αφιερωσει χρονια στην αναπτυξη. Οπως εχω ξαναπει voice overs, σκηνοθεσια, ηχος, weather effects κλπ ειναι ΑΑΑΑ. Ακομα  και το story οποιος ασχοληθει θα δει οτι εχει ενδιαφερον για ενα παιχνιδι 70-90 ωρων. 

Ναι εχει framedrops, ναι ειχε θεμα με το Lip sync, ναι η ΑΙ δεν ειναι καλη (και στο Last of Us δεν ηταν αλλα ειναι GOTY με ευκολια).

Δεν σου αρεσει? Δικαιωμα σου οπως και μενα να μη μου αρεσει το Χ παιχνιδι. Αλλο αυτο αλλο να πεταγεσαι(οχι εσυ) σε καθε ποστ που καποιος λεει οτι το παιχνιδι ειναι φοβερο. 

Προτιμω το κακο ΑΙ του Days Gone απο τον χαρτη γεματο 1 zillions σημαδακια του Assassin που ειναι καθε χρονο υποψηφιο για GOTY. Οποτε οχι τιποτα δεν ειναι fact. 

Τελειωνω οπως αρχισα. Goty material. Η ομαδα αυτη δειχνει οτι μπορει σε 1-2-10 χρονια να βγαλει ενα παιχνιδι που θα ειναι hands down οτι καλυτερο εχουμε παιξει σε Open world. 

Αντιθετα η ubisoft πχ θα βγαζει χρονο reskin των far cry και assassin creed. Προτιμω να δωσω λεφτα στους πρωτους.

Well alright then και εγώ συμφωνώ για GOTY material ειδικά σε σχέση με τις μετριατζες που ανέφερες. Παρόλα αυτά GOTY δεν παίζει λόγο βαθμολογιών που έχουν ήδη δοθεί. Aμα δεν βγει τίποτα άλλο αυτό τον χρόνο ναι ίσως το πάρει έτσι αλλα και πάλι δύσκολα γιατί θα το πάρει το RΕ2 i say. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, icenex είπε

Τελος επειδη καποιοι χαλιεστε που ορισμενοι δεν αιτιολογουν την γνωμη τους δεν θεωρω οτι ειναι λαθος

Δεν λειτουργουν ετσι τα forum στα οποια ο σκοπος ειναι η κουβεντα και ο διαλογος.

Υπαρχουν αλλα μεσα για να πει καποιος την γνωμη του χωρις να περιμενει απαντηση,βλεπε Skroutz/metacritic κλπ.

Τελος οποιος δεν θελει να βλεπει τα γραπτα καποιου,υπαρχει και το ignore.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν λειτουργουν ετσι τα forum στα οποια ο σκοπος ειναι η κουβεντα και ο διαλογος.

Υπαρχουν αλλα μεσα για να πει καποιος την γνωμη του χωρις να περιμενει απαντηση,βλεπε Skroutz/metacritic κλπ.

Τελος οποιος δεν θελει να βλεπει τα γραπτα καποιου,υπαρχει και το ignore.

Δεν νομιζω να λεει πουθενα στους κανονισμους του φορουμ οτι μονο με αυτον τον τροπο θα σχολιαζει καποιος.Το οτι δεν ειναι αποδεκτο απο σενα για δικους σου λογους το καταλαβαινω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι εφοσον προτεινεις ignore γιατι δεν ακολουθεις την συμβουλη σου σε ποσταρισματα που σε χαλανε αντι να καθεσαι να απαντας σε αυτα υποδεικνυοντας το τι θα πρεπει να λεγεται και με ποιον τροπο.Φιλικα στα λεω αυτα γιατι βλεπω συχνα πυκνα να ερχεσαι σε αντιπαραθεση με διαφορους εδω μεσα και αυτο επειδη εισαι απολυτος (σε ορισμενα θεματα) πραγμα για μενα παραλογο μιας και δεν προκειται ολοι να σκεφτονται και να εκφραζονται με τον τροπο που εσυ θεωρεις σωστο-αποδεκτο για το φορουμ.

Ολα τα ποσταρισματα απευθυνονται-βρισκουν συμφωνο και καποιον αλλον περα απο αυτον που εκανε το ποστ.Μην νομιζεις υπαρχουν αρκετοι που μπαινουν στο φορουμ και δεν θελουν να διαβασουν κατεβατα και την αναλυση της αναλυσης για ενα παιχνιδι μην κοιτας τι καλυπτει εσενα σαν χαρακτηρα..

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icenex είπε

Δεν νομιζω να λεει πουθενα στους κανονισμους του φορουμ οτι μονο με αυτον τον τροπο θα σχολιαζει καποιος.Το οτι δεν ειναι αποδεκτο απο σενα για δικους σου λογους το καταλαβαινω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι εφοσον προτεινεις ignore γιατι δεν ακολουθεις την συμβουλη σου σε ποσταρισματα που σε χαλανε αντι να καθεσαι να απαντας σε αυτα υποδεικνυοντας το τι θα πρεπει να λεγεται και με ποιον τροπο.Φιλικα στα λεω αυτα γιατι βλεπω συχνα πυκνα να ερχεσαι σε αντιπαραθεση με διαφορους εδω μεσα και αυτο επειδη εισαι απολυτος (σε ορισμενα θεματα) πραγμα για μενα παραλογο μιας και δεν προκειται ολοι να σκεφτονται και να εκφραζονται με τον τροπο που εσυ θεωρεις σωστο-αποδεκτο για το φορουμ.

Ολα τα ποσταρισματα απευθυνονται-βρισκουν συμφωνο και καποιον αλλον περα απο αυτον που εκανε το ποστ.Μην νομιζεις υπαρχουν αρκετοι που μπαινουν στο φορουμ και δεν θελουν να διαβασουν κατεβατα και την αναλυση της αναλυσης για ενα παιχνιδι μην κοιτας τι καλυπτει εσενα σαν χαρακτηρα..

Αυτο ακριβως . Εγω εκανα ignore -ομολογω δεν ηξερα οτι γινεται- και τελος εδω. Δεν μπορω να βλεπω καποιον να νομιζει οτι ειναι "δασκαλος" και να "νουθετει" ή να προσπαθει να περασει το δικο του ως θεσφατο σε καθε νημα. Το οτι ο συγκεκριμενος εχει απλετο χρονο και κανει 1200 ποστ τη μερα δεν παει να πει οτι η γνωμη του εχει μεγαλυτερη βαρυτητα απο καποιον που πχ παιζει πρωτη φορα games

Παμε παρακατω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον καταλαβαινω τον fulgore απο την μια πλευρα γιατι και εμενα μου αρεσει να υπαρχει αυτη τους ειδους η συζητηση αλλα υπαρχουν στιγμες που πιανω τον εαυτο μου να παιζω ενα παιχνιδι να διασκεδαζω και μην μπορω να το γραψω με λογια τι ειναι αυτο που με κανει να διασκεδαζω τοσο με το παιχνιδι πχ αυτο το εχω παθει με το days gone απορω που εχει τοσα πραγματα επαναλαμβανομενα και δεν το βαριεμαι και οτι καθε τρεις και λιγο παω και λουταρω πραγματα εδω και εκει για να σκοτωσω τον επομενο εχθρο και ολο αυτο το loop craft-kill-go there-φερε αυτο-καθαρισε το camp.Δεν εχω προσδιορισει ακριβως γιατι αλλα διασκεδαζω με το εν λογω παιχνιδι εξου και ο λογος που καταλαβαινω ποσταρισματα τυπου οτι το παιχνιδι ειναι ωραιο,γ@ματο, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, icenex είπε

Τον καταλαβαινω τον fulgore απο την μια πλευρα γιατι και εμενα μου αρεσει να υπαρχει αυτη τους ειδους η συζητηση αλλα υπαρχουν στιγμες που πιανω τον εαυτο μου να παιζω ενα παιχνιδι να διασκεδαζω και μην μπορω να το γραψω με λογια τι ειναι αυτο που με κανει να διασκεδαζω τοσο με το παιχνιδι πχ αυτο το εχω παθει με το days gone απορω που εχει τοσα πραγματα επαναλαμβανομενα και δεν το βαριεμαι και οτι καθε τρεις και λιγο παω και λουταρω πραγματα εδω και εκει για να σκοτωσω τον επομενο εχθρο και ολο αυτο το loop craft-kill-go there-φερε αυτο-καθαρισε το camp.Δεν εχω προσδιορισει ακριβως γιατι αλλα διασκεδαζω με το εν λογω παιχνιδι εξου και ο λογος που καταλαβαινω ποσταρισματα τυπου οτι το παιχνιδι ειναι ωραιο,γ@ματο, κτλ.

Μα αυτο λεμε οτι ειναι τα περισσοτερα υποκειμενικα.

Οποτε μεσα σε αυτα και η κακη ΑΙ πχ "σβηνεται" μέσα απο την διασκεδαση που σου προσφερει το gameplay. 

Ο αδερφος μου πχ επιμενει οτι τα assassin creed ειναι τα καλυτερα παιχνιδια που εχουν βγει στον πλανητη. Εγω παρολο που τα εχω τελειωσει ολα βαριεμαι αφορητα μετα το πρωτο 3ωρο. 

Οσο και να συζητησω μαζι του δεν προκειται ποτε να αλλαξει γνωμη γιατι διασκεδαζει. 

Αυτο γινεται και εδω. Καταλαβαινω να συζητανε αυτοι που παιζουν το παιχνιδι τι τους αρεσει, αλλα δεν προσφερει τιποτα σε κανεναν αυτος που για τον Χ λογο δεν γουσταρει το παιχνιδι να μπαινει και να λεει "μα οχι δεν ειναι ετσι ειναι αλλιως".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μπερδεύεσαι μου φαίνεται, η ποιότητα δεν έχει να κάνει με υποκειμενικότητα. Aμα το AI είναι κακό απλά είναι κακό, αντικειμενικά, its a fact όσο και να σου αρέσει εσένα. Το να μην σου αρέσει το setting του game αυτό είναι υποκειμενικό.

Από εκεί και πέρα μπορείς να γραφεις όπως θες και ότι θες απλά χωρίς καθόλου ανάλυση αμφιβάλλω πολλοί να δίνουν σημασία και είναι σημαντικό να ξες την διαφορα μεταξύ "μου αρέσει" και "είναι καλο". GOTY ούτε για πλακα and that's a fact. ;)

 

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Για μένα προσωπικά είναι αδιάφορο, ο μονος λόγος που το αναφέρω είναι για να μην χάνει ο φίλος τον χρόνο του γράφοντας κάτι χωρίς αιτιολογία που ελάχιστοι θα δώσουν σημασία.

Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, όσο αυτές βρίσκονται σε φυσιολογικά πλαίσια και η διατύπωση είναι σωστή, άλλωστε έχω πει παρα πολλές φορες φορες ότι στο γούστο δεν υπάρχει διαφωνία. ;)

Τα απαντησε ηδη ολα αυτα που λες Icenex μια χαρα ο TDI ...

Οσο για το αλλο κομματι  περι διαφωνιών,δυστηχως ειναι κατι που μονο σε pm εξηγείται. 

Παμε παρακατω.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν λειτουργουν ετσι τα forum στα οποια ο σκοπος ειναι η κουβεντα και ο διαλογος.

Υπαρχουν αλλα μεσα για να πει καποιος την γνωμη του χωρις να περιμενει απαντηση,βλεπε Skroutz/metacritic κλπ.

Τελος οποιος δεν θελει να βλεπει τα γραπτα καποιου,υπαρχει και το ignore.

Kαλό είναι να εξηγούμε την αποψή μας, αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να πλατιάζουμε πολύ και να γράφουμε σεντόνια λες και γράφουμε αρθρο σε περιοδικό η εφημερίδα, δεν είναι αυτός ο σκοπός ενός φόρουμ. Εδώ και κάποια χρονια προσωπικά καν δεν διαβάζω δημοσιεύσεις τύπου σεντόνι, προτιμώ τις σύντομες και περιεκτικές.

Επεξ/σία από Anuminas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Kαλό είναι να εξηγούμε την αποψή μας, αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να πλατιάζουμε πολύ και να γράφουμε σεντόνια. Εδώ και κάποια χρονια προσωπικά καν δεν διαβάζω δημοσιεύσεις τύπου σεντόνι, προτιμώ τις σύντομες και περιεκτικές.

Και εγώ το ίδιο αλλα παρόλα αυτά εκτιμώ κάποια σεντόνια γιατί πολύ απλά είναι καλύτερα όταν έχεις περισσότερες πληροφορίες και ανεξαρτήτως ποιος το γραφει θα πρέπει να εκτιμούμε τον χρόνο του αλλου που μπήκε στο κόπο να κάνει κάτι τέτοιο τζάμπα για το όφελος αγνωστων, just my 2 cents. Sorry για το offtopic. :)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν λειτουργουν ετσι τα forum στα οποια ο σκοπος ειναι η κουβεντα και ο διαλογος.

Υπαρχουν αλλα μεσα για να πει καποιος την γνωμη του χωρις να περιμενει απαντηση,βλεπε Skroutz/metacritic κλπ.

Τελος οποιος δεν θελει να βλεπει τα γραπτα καποιου,υπαρχει και το ignore.

Δεν ειναι απαραιτητο αυτο ρε συ.

Μπορει καποιος να θελει να εκφρασει εναν ενθουσιασμο. Δεν ειναι απαραιτητο να γραψει ενα κατεβατο επειδη ειναι μέλος ενος φορουμ.

Αλλο να εκφραζεις μια σεβαστή επιθυμια(να γινονται πιο αναλυτικα ποστς με επιχειρηματα) κι αλλο σχεδον να απαιτεις να γινεται κατι τετοιο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Δεν ειναι απαραιτητο αυτο ρε συ.

Μπορει καποιος να θελει να εκφρασει εναν ενθουσιασμο. Δεν ειναι απαραιτητο να γραψει ενα κατεβατο επειδη ειναι μέλος ενος φορουμ.

Αλλο να εκφραζεις μια σεβαστή επιθυμια(να γινονται πιο αναλυτικα ποστς με επιχειρηματα) κι αλλο σχεδον να απαιτεις να γινεται κατι τετοιο.

Δεν ειπε κανεις να γραψει καποιος κατεβατο.

Το να σχολιαζει με επιχειρηματα για να στηριζει αυτα που λεει λεμε,ειτε καποιος συμφωνει,ειτε διαφωνει.

Μου αρεσε αυτο στο παιχνιδι,γιαυτο και αυτο το λογο.

Δεν μου αρεσε το αλλο στο παιχνιδι,γιαυτο το λογο.

Απλα και ψιλο αυτονοητα πραγματα εν ετη 2019.

Τι επιθυμια να εκφρασω για επιχειρηματα οταν ο αλλος σου λεει πιο πισω οτι τα επιχειρηματα ειναι ανουσια λογω...υποκειμενικοτητας?

Δες για παραδειγμα τις κριτικες στο skroutz για το Days gone.

https://www.skroutz.gr/s/15246397/Days-Gone-PS4.html#reviews

Υπαρχει αυτος που λεει

''Άψογο! Τέλειο φανταστικό! Είχα καιρό να παίξω τέτοιο παιχνίδι! Μεγάλη διάρκεια, φανταστική ιστορία! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Και μου εχει βαλει στα θετικα και το multiplayer που δεν εχει καν το παιχνιδι,και υπαρχει και αυτος που λεει πχ

Αρκετά μέτριο παιχνίδι με τα καλά του και τα κακά του, πάντως δεν θυμάμαι να έχω παιξει παιχνίδι με τοσα πολλά & εμφανή προβλήματα τα τελευταία χρόνια, πραγματικά καποιες φορες νομίζω ότι παίζω Beta έκδοση..ξεκάθαρα το παιχνίδι (όπως λέει και ένας παρακάτω) ήθελε τουλαχιστον 1 χρόνο ακόμα δουλειά...

- Ατελείωτα bugs & glitches, συνεχόμενα frame drops, αρκετά & μεγάλα loading για 2019, (ακόμα και μετά από cutscenes!!!) το system πυροβολισμού είναι για τα πανηγύρια,(ειδικά πάνω στη μηχανή που θυμίζει εποχές ps2) αρκετά επαναλαμβανόμενο, απαράδεκτη εχθρική νοημοσύνη, μέτρια & αδιάφορη ιστορία για Sony ΑΑΑ τίτλου, χωρις παραμετροποίηση της κάμερας και του HUD, η μηχανή χαλάει εύκολα & αδειάζει πολύ γρήγορα το ντεπόζιτο μη ρεαλιστικό, ακομα και ο πρωταγωνιστής πολύ άοσμος και αδιάφορος + Οτι δεν αλλάζει ρούχα, δεν αλλάζει εμφάνιση προσώπου, ούτε τρώει, τουλάχιστον κοιμάται...)

+ όμορφα γραφικά,( με ωραία εναλλαγή μέρας & νύχτας) τρομερό σύστημα καιρού με βροχή Καταιγίδες και ειδικά στο χιόνι!!! Αρκετά μεγάλο 30 ώρες+ με αρκετή γκάμα Αποστολών για να ασχοληθείς, οι ορδές είναι απο τα καλύτερα του παιχνιδιού, πολύ καλή μουσική, η λεπτομερής εμφανίσει καθώς και το coustomization της μηχανής! Θυμίζει αρκετά Walking Dead :)

Ένα παιχνίδι με πολλά προβλήματα (είναι σαν να λες και το έβγαλαν βιαστικά).. δεν είναι από τα καλύτερα αλλά και ούτε από τα χειρότερα αν εξαιρέσουμε τα bugs & τα glitches αξίζει να το δώσουμε μια ευκαιρία, στηρίζουμε τα single player game, ίσως το 30αρι€ να είναι ποιο δίκαιο σε χρήματα για αυτό το παιχνίδι...

Πάντως για ΑΑΑ παιχνίδι και μάλιστα της SONY περιμένα κάτι ποιο προσεγμένο :(

Το οποιο ανεξαρτητως αν συμφωνει ή διαφωνει καποιος σε καποια απο τα γραπτα του,τουλαχιστον εγραψε σε 2-3σειρες στο καθενα τα θετικα και τα αρνητικα για αυτον,και δεν το λες και κατεβατο αυτο.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...