Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση φυσικού αερίου


aggeliki :)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 687
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το καλοκαιρι ποσο έρχονται τα παγια περιπου σε ενα φυσιολογικο σπιτι 60-100τμ? Διάβασα οτι υπαρχει χρέωση ακόμη και αν δεν χρησημοποιεις ζεστο νερο ή θερμανση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μία ερώτηση αν κάποιος έχει και χρησιμοποιεί κουζίνα με αέριο.

Τούς καλοκαιρινούς μήνες  που δεν κάνει χρήση για θέρμανση πόσο περίπου πληρώνει μηνιαίο λογαριασμό.;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα, γνωρίζει κανείς τίποτα για τους καυστήρες baltur? Δεν τους έχω ξανακούσει. Πάντως παίρνουν σίγουρα πόντους λόγω ονόματος.. αφού παραπέμπουν σε baldur.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που αρχισαν οι ζεστες για τα καλά, κρατησα μονο την θερμοκρασια στο νερό ενώ στα σωματα τα απενεργοποίησα. απο οκτώβριο πάλι θα ανοίξουν.

το νερό το έχω στους 45 και θεωρω οτι ειναι αρκετό για εμενα που ζώ μόνος κ δεν κάνει κανεις αλλος μπανιο. να το χαμηλώσω λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2019 στις 6:28 ΠΜ, papoys1 είπε

Μία ερώτηση αν κάποιος έχει και χρησιμοποιεί κουζίνα με αέριο.

Τούς καλοκαιρινούς μήνες  που δεν κάνει χρήση για θέρμανση πόσο περίπου πληρώνει μηνιαίο λογαριασμό.;;;;;;

Απο το μαιο και μετα σταματαει η αποστολη κι ερχεται μετα τον σεπτεμβη-οκτωμβρη. Εγω που εχω ματια κουζινας μονο και τα ζεστα νερα σκεψου το τετραμηνο το "καλοκαιρινο" ερχεται απο 15 ως 25 αναλογως και τα τιμολογια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spiritclay είπε

τωρα που αρχισαν οι ζεστες για τα καλά, κρατησα μονο την θερμοκρασια στο νερό ενώ στα σωματα τα απενεργοποίησα. απο οκτώβριο πάλι θα ανοίξουν.

το νερό το έχω στους 45 και θεωρω οτι ειναι αρκετό για εμενα που ζώ μόνος κ δεν κάνει κανεις αλλος μπανιο. να το χαμηλώσω λέτε?

Για χειμωνα ειναι καλη θερμοκρασια. Για το καλοκαιρι κατεβασε το κι αλλο. Μονο με δοκιμες θα βρεις τι σ αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2019 στις 11:55 ΠΜ, spiritclay είπε

τωρα που αρχισαν οι ζεστες για τα καλά, κρατησα μονο την θερμοκρασια στο νερό ενώ στα σωματα τα απενεργοποίησα. απο οκτώβριο πάλι θα ανοίξουν.

το νερό το έχω στους 45 και θεωρω οτι ειναι αρκετό για εμενα που ζώ μόνος κ δεν κάνει κανεις αλλος μπανιο. να το χαμηλώσω λέτε?

Προσωπικά το έχω στους 38 (κατώτατη του λέβητα). 

Ερώτηση

Οι θερμοστατικες βρύσες  (θερμομεικτικες ή όπως λέγονται αυτές που βάζεις σταθερή θερμοκρασία) μου είπαν ότι αξίζουν και με το παραπάνω για ζνχ από Φ. Α. 

Αξίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, για να μην ανοίγω νέο θέμα, να ρωτήσω για επιτοιχιο λέβητα φυσικού αερίου που θέλει να κάνει εγκατάσταση η μάνα μου (νέα σύνδεση). Το τεχνικό γραφείο της πρότεινε τους παρακάτω (και οι τιμες της κάθε προσφοράς, συνολικά, όχι μόνο ο λέβητας) :

Ariston Clas One 24kW - 3.740
Wolf FGB-K-28 - 3.930
Radiant R2K 24 Kw - 4.070

Εχετε κάποια ιδέα/εμπειρία ποιο να προτιμήσει; Δεν έχω τη παραμικρή ιδέα πως να τη βοηθήσω στην επιλογή. Οποιοδήποτε σχόλιο, καλοδεχούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, papars είπε

Τι περιλαμβάνουν αυτές οι τιμές;

Ένα λέβητα termet που έβαλα μου βγήκε €800,-

Από την αρχή όλα... 

- ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΓΡΑΜΜΗΣ ΑΕΡΙΟΥ ΒΑΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ Ε.Δ.Α. ΑΠΌ ΓΑΛΒΑΝΙΣΜΕΝΗ ΧΑΛΥΒΔΟΣΩΛΗΝΑ ΒΑΡΕΩΣ ΤΥΠΟΥ
- ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
- ΔΙΣΩΛΗΝΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ
- ΕΠΙΤΟΙΧΟ ΛΕΒΗΤΑ ΑΕΡΙΟΥ ΣΥΜΠYΚΝΩΣΗΣ

Τιμή που πήρε και από 2 μαστόρους (φάση Τσάκωνα) με ένα μηχανικό συνεργάτη τους που την είχε στο περίμενε για 4 μήνες (δε θυμαμαι λέβητα όμως) ήταν στα 3.500. Οι προσφορές που ανέφερα παραπάνω ειναι από εταιρεία. Δε τη βρίσκω την εταιρεία πολύ πιο ακριβή από τους "μαστόρους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...