Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις τοποθέτησα και εγώ

20 σε πίσω παρμπρίζ και πίσω τζάμια, και 35 σε οδηγού συνοδηγού. 

Οι μεμβράνες είναι γνωστές, δεν χρειάζεται να πω πολλά, η τοποθέτηση άψογη , οι οδηγίες σαφείς, πρόβλημα ορατότητας κανένα, προστασία όσο πρέπει, πουλ μουρ όσο πρέπει, κόστος 99€

Βεβαίωση ΚΤΕΟ, εγγύηση εφόρου ζωής, όλα επίσημα και όμορφα.

Με το 35 σε βλέπουν μια χαρά, και βλέπεις βράδυ μια χαρά. Είναι τόσο όσο πρέπει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, UncleKim είπε

Μολις τοποθέτησα και εγώ

20 σε πίσω παρμπρίζ και πίσω τζάμια, και 35 σε οδηγού συνοδηγού. 

Οι μεμβράνες είναι γνωστές, δεν χρειάζεται να πω πολλά, η τοποθέτηση άψογη , οι οδηγίες σαφείς, πρόβλημα ορατότητας κανένα, προστασία όσο πρέπει, πουλ μουρ όσο πρέπει, κόστος 99€

Βεβαίωση ΚΤΕΟ, εγγύηση εφόρου ζωής, όλα επίσημα και όμορφα.

Με το 35 σε βλέπουν μια χαρά, και βλέπεις βράδυ μια χαρά. Είναι τόσο όσο πρέπει.

Καλορίζικες που τις έβαλες ? Και σε τι αμάξι? Βάλε καμιά φωτό να δούμε πως φενονται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, UncleKim είπε

Βεβαίωση ΚΤΕΟ, ..., όλα επίσημα και όμορφα.

Με 35 μπροστα το επισημα ειναι ακυρο (αν εννοεις το νομιμο) και η βεβαιωση ΚΤΕΟ ειναι αχρηστο χαρτι.Εκτος κ αν εισαι ενημερος κ πηρες το ενδεχομενο ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Nickokin είπε

Καλορίζικες που τις έβαλες ? Και σε τι αμάξι? Βάλε καμιά φωτό να δούμε πως φενονται....

Σε ευχαριστώ.

Αν δεις σε προηγούμενο ποστ, αναφέρω το κατάστημα. Fime Design στα Μελίσσια

 

 

 

 

 

18 ώρες πριν, chsam είπε

Με 35 μπροστα το επισημα ειναι ακυρο (αν εννοεις το νομιμο) και η βεβαιωση ΚΤΕΟ ειναι αχρηστο χαρτι.Εκτος κ αν εισαι ενημερος κ πηρες το ενδεχομενο ρισκο.

Όταν λέω επίσημα, εννοώ από την άποψη του προιόντος.

Αναφορικά με την νομιμότητα, φυσικά και έχεις δίκιο. Το βεβαίωση ΚΤΕΟ το αναφέρω οτι σε ενδεχόμενο ΚΤΕΟ, δίνεις το χαρτί με τις προδιαγραφές. Αν στο ΚΤΕΟ οταν περάσεις, δεν κάνουν κάποια υποσημείωση για τα φιμέ, δεν είσαι θεωρητικά κομπλέ? Όπως και να έχει, πήρα το σχετικό ρίσκο όπως λες.

Επεξ/σία από UncleKim
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Το βεβαίωση ΚΤΕΟ το αναφέρω οτι σε ενδεχόμενο ΚΤΕΟ, δίνεις το χαρτί με τις προδιαγραφές. Αν στο ΚΤΕΟ οταν περάσεις, δεν κάνουν κάποια υποσημείωση για τα φιμέ, δεν είσαι θεωρητικά κομπλέ? Όπως και να έχει, πήρα το σχετικό ρίσκο όπως λες.

Σιγουρα εξαρταται και απο το ΚΤΕΟ, καποια θελουν να ειναι εντελως με το γραμμα του νομου, μπορει να σου ζητησουν να δωσεις το χαρτι,να δουν το ποσοστο και δεν θα σε περασουν ΚΤΕΟ.Απο την αλλη μπορει να μην σου ζητησουν και να μην ασχοληθουν καθολου(εσυ οταν πας μην δωσεις το χαρτι ουτε κ να πεις τιποτα για μεμβρανες).Σκοπος ειναι να περασεις ΚΤΕΟ επιτυχως. Η δικια μου πικρη εμπειρια, φυσικα πριν 15χρονια που η νομοθεσια ηταν πιο αοριστη και δεν υπηρχαν χαρτια κ βεβαιωσεις απο τους εγκαταστατες, στο ιδιωτικο ΚΤΕΟ που ειχα παει(απλα βλεπωντας τις μεμβρανες που πρεπει να ηταν 35%) με αναγκασαν να   ξηλωσω τις μπροστα εκεινη την στιγμη αλλιως δεν θα περνουσα το ΚΤΕΟ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, UncleKim είπε

Σε ευχαριστώ.

Αν δεις σε προηγούμενο ποστ, αναφέρω το κατάστημα. Fime Design στα Μελίσσια

Στα λινκς θα δεις το πριν κ το μετά

https://photos.app.goo.gl/Jw3jgwqPyUVt3cnA7

https://photos.app.goo.gl/KZdzyurqYfp3fFCNA

Όταν λέω επίσημα, εννοώ από την άποψη του προιόντος.

Αναφορικά με την νομιμότητα, φυσικά και έχεις δίκιο. Το βεβαίωση ΚΤΕΟ το αναφέρω οτι σε ενδεχόμενο ΚΤΕΟ, δίνεις το χαρτί με τις προδιαγραφές. Αν στο ΚΤΕΟ οταν περάσεις, δεν κάνουν κάποια υποσημείωση για τα φιμέ, δεν είσαι θεωρητικά κομπλέ? Όπως και να έχει, πήρα το σχετικό ρίσκο όπως λες.

Εκεί πήγα και εγώ το δικό μου σήμερα..Διάλεξα 20αρι για όλο γιατί μου φάνηκε πολύ σκούρο το 35..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Εκεί πήγα και εγώ το δικό μου σήμερα..Διάλεξα 20αρι για όλο γιατί μου φάνηκε πολύ σκούρο το 35..

Μάλλον το 35 άρι θέλεις να πεις, γιατί το 20 είναι πιο σκουρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, UncleKim είπε

Μάλλον το 35 άρι θέλεις να πεις, γιατί το 20 είναι πιο σκουρο

Λες? Μάλλον.Δε θυμάμαι καλά .Διάλεξα από το δειγματολογιο που είχε και έβαλα το μεσαίο ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2019 στις 9:37 ΜΜ, kajwbtfe είπε

Λες? Μάλλον.Δε θυμάμαι καλά .Διάλεξα από το δειγματολογιο που είχε και έβαλα το μεσαίο ας πούμε.

E άρα το πιο ανοιχτόχρωμο, το 35 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω εδω και χρονια πλαινα και πισω απο λουμαρ και στο μπροστινο απο 3Μ. Καθε φορα που παω κτεο μ λενε για τα φιμε αλλα περναω κανονικα.ΤΟ χαρτι π δινει η εκαστοτε εταιρια τοποθετησης ειναι καθαρα τυπικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από ότι καταλαβαίνω τις βεβαιώσεις τις δίνουν με την λογική οτι οι μεμβράνες έχουν πιστοποίηση για την σωστή διαπερατότητα και δεν παραμορφώνουν (έχουν περάσει κάποια test και δεν είναι no-name από Κίνα). Τώρα η σκουρότητα παίζει από τζάμι σε τζάμι και αν έχεις και χαρτί για φωτοευαισθησία σε έλεγχο τροχαίας δείχνουν ανοχή...

 

Στην πράξη πάντως όσοι έχουν πάει με σκούρα μεμβράνη στο ΚΤΕΟ τους βάζουν με κατεβασμένα τα παράθυρα από την αρχή.

Σιγά μην τους κόψουν να χάσουν πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pcbill είπε

Έχω κλείσει για μεμβράνες στην Lummar και είμαι μεταξύ των Sun protection 48 & 49. Από το 48 στο 49 υπάρχει διαφορά μεταξύ τους στην εμφάνιση?

Λογικά Alu Light θα σου βάλουν 49%. Προτείνω αυτές, τις εχω περάσει και εγω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2019 στις 3:42 ΜΜ, Phoenix7 είπε

Λογικά Alu Light θα σου βάλουν 49%. Προτείνω αυτές, τις εχω περάσει και εγω

Σε όλα 49? Οι μπροστινές φαίνονται πιο ανοιχτόχρωμες να φανταστώ σε σχέση με τις πίσω? Αν σου είναι εύκολο στείλε μου μία φώτο σε pm! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/3/2019 στις 2:46 ΜΜ, manousos82003 είπε

Εντός Αττικης ούτε που ασχολούνται ούτε το ΚΤΕΟ,τουλάχιστον εκεί που το πάω. (εχω 35 γύρω γύρω και μπροστά 50).

Κάποιοι φοβούνται και θα σου πουν βάλε 75 και όχι μπροστά, εγώ που είμαι «θαρραλέος» θα σου πω κανε ότι θες και άσε να λένε....

(Υποψη, δεν το κάνω για «μούρη» αλλά δεν θέλω να με χτυπάει ο ήλιος στη μάπα (δικά μου κολλήματα). Και ναι, με 50 μπροστά βλέπω κανονικά μέρα-βράδυ...)

κ.Θαρραλέε, με την ασφαλιστική σε περίπτωση σημαντικού ατυχήματος τι θα κάνεις, που θα ελέγξουν το αυτοκίνητο και σου πούνε είσαι παράνομος με την ορατότητα, δεν πληρώνουμε ?
 

 

Στις 12/3/2019 στις 5:19 ΜΜ, bromiaris είπε

Σε σχετική ερώτηση μου στο κατάστημα της Carglass για την μεμβράνη του μπροστινού παρμπρίζ, ο τεχνίτης μου ανέφερε ότι τοποθετούν την BP Nano Ceramic75 IR PS 

Πολύ χρήσιμη πληροφορία για το ποια βάζουν, έψαχνα στο site τους και δεν το έβρισκα.

Επεξ/σία από qwerty99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...