Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διθέσιο;

Νομίζω και για Smart δε θυμάμαι να έχω ακούσει για κάτι καλύτερο σε τιμή, θεωρώ πως είναι αρκετά καλή, οπότε έχε το νου σου τι σόι μεμβράνες εννοεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Oscar_Mike είπε

Ρώτησα στον Φίλη (ASWF) για οδηγου, συνοδηγού, συν μια φασα στο παρμπρίζ και μου είπε 80€, πως τη βλεπετε σαν τιμή;

Των ρώτησα αν είναι νανοκεραμικές, και μου είπε κεραμικές (σκέτο)

Απο σκουροτητα τη δευτερη που δίνει και χαρτί για Κτεο, και εγγύηση εφ ορου ζωής

Ξερετε ποια σειρά της Aswf βάζει;

ρωτα και εδω autofilms.gr

 

παντως ο φιλης ειναι κορυφη στην δουλεια του, για το καταστημα Ακαδημια Πλατωνος μιλαω συγκεκριμενα για αλλα δεν ξερω.

Επεξ/σία από Lacepo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Διθέσιο;

Νομίζω και για Smart δε θυμάμαι να έχω ακούσει για κάτι καλύτερο σε τιμή, θεωρώ πως είναι αρκετά καλή, οπότε έχε το νου σου τι σόι μεμβράνες εννοεί.

Για επαγγελματικό βανάκι, γι αυτό και μόνο οδηγοί/συνοδηγού + φασα στο παρμπρίζ

aswf βάζει και δίνει και λαιφταιμ εγγύηση, τώρα ποια σειρά της aswf όμως δεν το ρώτησα

55 λεπτά πριν, Lacepo είπε

ρωτα και εδω autofilms.gr

παντως ο φιλης ειναι κορυφη στην δουλεια του, για το καταστημα Ακαδημια Πλατωνος μιλαω συγκεκριμενα για αλλα δεν ξερω.

Ναι σε αυτό το κατάστημα ρώτησα και εγώ, με τον Κώστα μίλησα, ωραίος τύπος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, red7genius είπε

Ελπίζω να είναι έτσι.

Τις έβαλα Σάββατο πρωί, θα καθαρίσω καλά τα τζάμια σε 2 μέρες και βλέπω τότε πως θα είναι.

Αυτό κι εγώ δεν το κατάλαβα και μου φάνηκε περίεργο το πως θα φύγει αν τελικά είναι παγιδευμένο νερό.

Θα δείξει.

Το νερό απλά θα εξατμιστεί, ειδικά αυτή η περίοδος με ηλιοφάνεια βοηθά. Μπορεί να είναι για αρκετές ημέρες τα νερά, το πολύ 2 εβδομάδες. Σε καμία περίπτωση μην πειράξεις τα σημεία που έχει ακόμα νερό. Μην τα καθαρίσεις ακόμα, άστα 2 εβδομάδες να στεγνώσουν καλά. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα: το ιχ μου εχει μεμβρανες. Ετσι το πηρα και επειδη το εχω δευτερο χερι δε ξερω αν ειναι απο εργοστασιο ή απο πρωην ιδιοκτητη (αλλα μαλλον το 2ο).

Φετος παρατηρησα οτι στο πισω τζαμι (που ειναι και μεγαλο) εχω 2 προβληματα.

1)Αρχιζει και βγαζει μικρες φυσσαλιδες στη βαση του. Πηρα τηλ ενα καταστημα και μου ειπε να αφησω να "ανοιξει" και αλλο μπας και φυγει απο μονο του επειδη το τζαμι εχει αντιστασεις....Τι να πω εκανα υπομονη

2)Απο τη δευτερα η μεμβρανη δε ξερω τι επαθε αλλα εχει αρχισει μια θολουρα. Πλεον δυσκολευομαι να δω απο πισω τζαμι! Εχω απελπιστει. Εκλεισα ενα ραντεβου για να παω σε καταστημα (σε 10 ημερες) να δουν τι μπορει να γινει

κανενα τιπ; αισθανομαι πλεον οτι οδηγαω φορτηγακι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, zananiro είπε

Το νερό απλά θα εξατμιστεί, ειδικά αυτή η περίοδος με ηλιοφάνεια βοηθά. Μπορεί να είναι για αρκετές ημέρες τα νερά, το πολύ 2 εβδομάδες. Σε καμία περίπτωση μην πειράξεις τα σημεία που έχει ακόμα νερό. Μην τα καθαρίσεις ακόμα, άστα 2 εβδομάδες να στεγνώσουν καλά. 

Εννοώ να καθαρίσω εξωτερικά το παράθυρο (η μεμβράνη είναι από μέσα) για να είμαι σίγουρος πως δεν υπαρχουν αλλά σκουπίδακια-βρωμιές στο παράθυρο.

Το θέμα είναι οτι οι μεμβράνες είναι ακόμα λίγο "θολές" από τα σημάδια τοποθέτησης ( από το εργαλείο που τα έστρωνε λογικά).

Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι σε κάθε βίντεο που έχω δει με τοποθέτηση, όλοι πλένουν το παράθυρο μέσα έξω, και καθαρίζουν και την μεμβράνη μετά την τοποθέτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, red7genius είπε

Εννοώ να καθαρίσω εξωτερικά το παράθυρο (η μεμβράνη είναι από μέσα) για να είμαι σίγουρος πως δεν υπαρχουν αλλά σκουπίδακια-βρωμιές στο παράθυρο.

Το θέμα είναι οτι οι μεμβράνες είναι ακόμα λίγο "θολές" από τα σημάδια τοποθέτησης ( από το εργαλείο που τα έστρωνε λογικά).

Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι σε κάθε βίντεο που έχω δει με τοποθέτηση, όλοι πλένουν το παράθυρο μέσα έξω, και καθαρίζουν και την μεμβράνη μετά την τοποθέτηση.

Εξωτερικά εννοείται μπορείς να τις καθαρίσεις αλλά δεν μπορείς ακόμα να βγάλεις συμπεράσματα για ατέλειες. Πρέπει να στεγνώσουν για να δεις το τελικό αποτέλεσμα, οπότε περιμένεις 1-2 εβδομάδες και μετά θα δεις αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη θα βαλω πρωτη φορα αντιηλιακες μεμβρανες στο αυτοκινητο μου στα πισω τζαμια θελω να ρωτησω αν βαλω τις πιο σκουρες μεμβρανες που υπαρχουν το βραδυ θα εχω προβλημα σε θεματα ορατοτητας? ή με τις  αντιηλιακες μεμβρανες  μπορεις να βλεπεις κανονικα απο μεσα προς τα εξω οσο σκουρες και αν ειναι αλλα οχι απο εξω προς τα μεσα? ολες την ιδια δουλεια κανουν σε αυτο το θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι πολύ σκούρες μεμβράνες (πάντα ανάλογα και με την ποιότητα τους) σου μειώνουν λίγο και την ορατότητα. 

Δεν υπάρχει λόγος όμως να βάλεις τις τέρμα σκούρες. Μια χαρά ζέστη κόβουν και οι λιγότερο σκούρες (μικρή διαφορά). Συγκεκριμένα, στα παλιά μου αυτοκίνητα, είχα βάλει τις 2ες πιο ανοικτόχρωμες από τις 4 σε σειρά που είχε η Llumar και ήμουν μια χαρά και από θέμα ήλιου και από θέμα ορατότητας. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος να βάλει κάποιος πιο σκούρες εκτός εαν θέλεις "privacy" πίσω. Π.χ. αν θέλει η γυναίκα σου ας πούμε να θηλάζει το μωρό άνετα και να μη φαίνεται από έξω (ή αν θέλεις εσύ να κάνεις κάτι...😊), τότε ναι, βάζεις τις τέρμα σκούρες.

Επεξ/σία από sargus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι λέτε έκανε καλή δουλειά; #not

Δεν βλέπω να φεύγουν και φαίνεται να έχει και σκουπιδάκια...

Η αλήθεια είναι πως δεν φαίνεται τόσο τραγικό όσο στις φωτογραφίες αλλά εγώ είμαι λίγο ψείρας με αυτά.

IMG_20200716_180053.jpg

IMG_20200716_175957.jpg

IMG_20200716_180412_1.jpg

IMG_20200716_180211.jpg

Γενικά το τζάμι είναι οκ, στις άκρες εντοπίζεται το πρόβλημα.

Επεξ/σία από red7genius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ανεβοκατέβασες το τζαμί πριν τις 2 μέρες ? (Εμένα μου είπε 4)

Παντως αν δεν περάσει 2βδόμαδο μπορεί να σου λέει ότι θα στρώσουν , αλλά δυστυχώς όντως έχουν θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά όλα τα σημάδια είναι από day one. Τα παράθυρα τα άνοιξα στις 3 μέρες (αυτός μου είπε 24 ώρες).

Δεν νομίζω να φύγουν, θεωρώ πως είναι παγιδευμένη σκόνη από ελλιπές καθάρισμα των τζαμιών.

Στην μια ειδικά είναι σαν ψίχουλο αυτο που έχει κάτσει! Και πάνω φαίνεται πως δεν έχει κολλήσει σωστά μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, red7genius είπε

Αυτά όλα τα σημάδια είναι από day one. Τα παράθυρα τα άνοιξα στις 3 μέρες (αυτός μου είπε 24 ώρες).

Δεν νομίζω να φύγουν, θεωρώ πως είναι παγιδευμένη σκόνη από ελλιπές καθάρισμα των τζαμιών.

Στην μια ειδικά είναι σαν ψίχουλο αυτο που έχει κάτσει! Και πάνω φαίνεται πως δεν έχει κολλήσει σωστά μάλλον.

Σκέψου εγώ έχω 2-3 πολύ μικρές φουσκαλίτσες (μόνο από κοντά φαίνονται) σε δυό παράθυρα με σκόνη και σκέφτομαι να πάω για αντικατάσταση (αν και τις έχω ένα χρόνο πάνω)...

Εσύ έχεις ολόκληρο godzilla!

Σε μια βδομάδα (για να έχει στεγνώσει και να μην σε διώξουν με μα-μου) πήγαινε το να το δουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...