Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, john1987 είπε

Για τις Madico κεραμικές μεμβράνες έχετε άποψη;

Έχω προσφορά για παρμπριζ 80 ευρώ (στη νόμιμη σκίαση) και άλλα 220 ευρώ για τα υπόλοιπα.

Γενικά κάνουν σημαντική διαφορά οι μεμβράνες;

Οι νανοκεραμικές ναι. Οι απλές καμία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιστροφη απο autofilms που ειχα παει για τοποθετηση νανοκεραμικων μεμβρανων σε ολα τα τζαμια και το μπροστινο παρμπριζ.

Ημουν παρων στην εγκατασταση, οι ανθρωποι ειναι σχολαστικοτατοι μεχρι αηδιας, ειδαν κατι που εγω δεν θα το εβλεπα ποτε στο πισω τζαμι ενω ειχε γινει ηδη η τοποθετηση και την ξηλωσαν και εβαλαν καινουρια.

Προθυμοι να απαντησουν σε καθε ερωτηση, η εγκατασταση φαινεται πραγματικα αψογη με ελαχιστα σημαδοια υγρασιας κ τα οποια θα εξαφανιστουν αμεσα λογω καυσωνα.

Σχετικα με την τοποθετηση στο μπροστα παρμπριζ κοβουν την μεμβρανη στο σημειο του ρανταρ για να μην υπαρχει προβλημα και ναι οντως τα νερα που ριχνουν μεσα στο αμαξι ειναι αρκετα σε σημειο που αν καποιος ειναι ψειρας καλο θα ηταν να μην ειναι μπροστα. Περνανε παρολαυτα ενα προστατευτικο απο ακρη σε ακρη για να μην πανε τα νερα σε ανεπιθυμητα μερη,

Τωρα σχετικα με την αισθηση των μεμβρανων, ειναι πραγματικα σα να μπαινεις σε αλλο αμαξι, ειδικα στα πλαινα που ειναι πιο χαμηλη η διαπερατοτητα νιωθεις οτι δεν εχει ηλιο εξω. Με 40 βαθμους στο θερμομετρο ενιωσα απλα ελαχιστη ζεστη να ερχεται απο το παρμπριζ.

Αυτα απο εμενα και οσοι το σκεφτεστε καλο θα ηταν να προχωρησετε αξιζει για την προστασια σας περισσοτερο και λιγοτερο για τη εμφανιση του αυτοκινητου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, korakios είπε

Ξέρουμε αν επιτρέπεται η "φάτσα" ,δηλαδή η μαύρη λωρίδα ψηλά μπροστά ?

Βασικά νομοθεσία ψάχνω , όχι υποθέσεις :)

Επιτρέπεται όσο σκούρα θέλεις αφού ούτε κρύβει τον οδηγό ούτε μειώνει την ορατότητα στο σημείο τοποθέτησης

4 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Επιστροφη απο autofilms που ειχα παει για τοποθετηση νανοκεραμικων μεμβρανων σε ολα τα τζαμια και το μπροστινο παρμπριζ.

Ημουν παρων στην εγκατασταση, οι ανθρωποι ειναι σχολαστικοτατοι μεχρι αηδιας, ειδαν κατι που εγω δεν θα το εβλεπα ποτε στο πισω τζαμι ενω ειχε γινει ηδη η τοποθετηση και την ξηλωσαν και εβαλαν καινουρια.

Προθυμοι να απαντησουν σε καθε ερωτηση, η εγκατασταση φαινεται πραγματικα αψογη με ελαχιστα σημαδοια υγρασιας κ τα οποια θα εξαφανιστουν αμεσα λογω καυσωνα.

Σχετικα με την τοποθετηση στο μπροστα παρμπριζ κοβουν την μεμβρανη στο σημειο του ρανταρ για να μην υπαρχει προβλημα και ναι οντως τα νερα που ριχνουν μεσα στο αμαξι ειναι αρκετα σε σημειο που αν καποιος ειναι ψειρας καλο θα ηταν να μην ειναι μπροστα. Περνανε παρολαυτα ενα προστατευτικο απο ακρη σε ακρη για να μην πανε τα νερα σε ανεπιθυμητα μερη,

Τωρα σχετικα με την αισθηση των μεμβρανων, ειναι πραγματικα σα να μπαινεις σε αλλο αμαξι, ειδικα στα πλαινα που ειναι πιο χαμηλη η διαπερατοτητα νιωθεις οτι δεν εχει ηλιο εξω. Με 40 βαθμους στο θερμομετρο ενιωσα απλα ελαχιστη ζεστη να ερχεται απο το παρμπριζ.

Αυτα απο εμενα και οσοι το σκεφτεστε καλο θα ηταν να προχωρησετε αξιζει για την προστασια σας περισσοτερο και λιγοτερο για τη εμφανιση του αυτοκινητου!

Φωτόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Καλορίζικες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Τωρα σχετικα με την αισθηση των μεμβρανων, ειναι πραγματικα σα να μπαινεις σε αλλο αμαξι, ειδικα στα πλαινα που ειναι πιο χαμηλη η διαπερατοτητα νιωθεις οτι δεν εχει ηλιο εξω. Με 40 βαθμους στο θερμομετρο ενιωσα απλα ελαχιστη ζεστη να ερχεται απο το παρμπριζ.

70-75άρες έβαλες?

Με προβλημάτισες τώρα . Πολύ το αναφέρουν για τις ανοιχτές αλλά εγώ κανονικότατα αισθάνομαι τον ήλιο να βαρά, σήμερα ειδικά που είχε και καύσωνα (blackpearl 75) . Σίγουρα καμία σχέση με απευθείας έκθεση , αλλά το να νιώσω δεν έχει ήλιο μόνο σε 3Μ 35άρες το έζησα και σε 55άρες απλά ένιωθα κάποια ζέστη (απλές ,όχι νανοκεραμικές)

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Επιτρέπεται όσο σκούρα θέλεις αφού ούτε κρύβει τον οδηγό ούτε μειώνει την ορατότητα στο σημείο τοποθέτησης

κομπλέ , θα ρωτήσω με την ευκαιρία και πόσους πόντους κατεβαίνει μιας και έχω θεματάκι με την μεμβράνη . Τώρα που το σκέφτομαι έχω ήδη μπροστά , δεν ξέρω αν μπαίνει απο πάνω η λωρίδα , και εξωτερικά δε νομίζω να κρατήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, john1987 είπε

Για τις Madico κεραμικές μεμβράνες έχετε άποψη;

Έχω προσφορά για παρμπριζ 80 ευρώ (στη νόμιμη σκίαση) και άλλα 220 ευρώ για τα υπόλοιπα.

Γενικά κάνουν σημαντική διαφορά οι μεμβράνες;

Βάλε εχθές.

Στην Ελλάδα είναι απαραίτητες! 

Έχω madico (στις τελευταίες τοποθετήσεις), 3μ και Johnson και διάφορες μεταξύ τους δεν έχω καταλάβει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

70-75άρες έβαλες?

Με προβλημάτισες τώρα . Πολύ το αναφέρουν για τις ανοιχτές αλλά εγώ κανονικότατα αισθάνομαι τον ήλιο να βαρά, σήμερα ειδικά που είχε και καύσωνα (blackpearl 75) . Σίγουρα καμία σχέση με απευθείας έκθεση , αλλά το να νιώσω δεν έχει ήλιο μόνο σε 3Μ 35άρες το έζησα και σε 55άρες απλά ένιωθα κάποια ζέστη (απλές ,όχι νανοκεραμικές)

75 παρμπριζ - 50 σε ολο το υπολοιπο

Δεν τον ενιωσα να βαραει τον ηλιο οχι, μια θερμοτητα να ερχεται απο μπροστα ενιωσα απλως, βεβαια ημουν στο αμαξι ενα μισαωρο μονο.

Απο τα πλαγια ενιωθα κυριολεκτικα σα να οδηγω υπο σκια.

Μην απογοητευεσαι να εχεις στο μυαλο σου, οτι οι αντοχες και οι προσδοκιες του καθενος ειναι διαφορετικες οποτε μπορει εγω για τα δικα σου στανταρντ να υπερβαλλω. Και σιγουρα το 40αρι δεν ειναι φυσιολογικη θερμοκρασια για εξαγωγη συμπερασματων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

Α, οκ , με 50άρες και νανοκεραμικές λογικό είναι ,νόμιζα είχες βάλει ανοιχτές

Αν εννοεις ανοιχτες και απλες ειναι νομιζω αχρειαστο να το μπεις στην διαδικασια γιατι κοβουν ελαχιστα.

Για να μην παρεξηγηθω, κοβουν αλλα δεν συγκρινονται σε αποδοση με τις αντιστοιχες νανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ritualistic είπε

Αν εννοεις ανοιχτες και απλες ειναι νομιζω αχρειαστο να το μπεις στην διαδικασια γιατι κοβουν ελαχιστα.

οχι ,ανοιχτές εννοώ 70άρες black pearl νανοκεραμικές οδηγού- συνοδηγού , για να είμαι νόμιμος (και περισσότερο για να μην το έχω έννοια στο κεφάλι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νόμιμο όριο στα πλάγια είναι 70 σωστά; Προσπαθώ να βρω τον βέλτιστο συνδυασμό.

Ως προς το αποτέλεσμα μπορεί κάποιος να εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά στην πράξη τι σημαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, john1987 είπε

Το νόμιμο όριο στα πλάγια είναι 70 σωστά; Προσπαθώ να βρω τον βέλτιστο συνδυασμό.

Ως προς το αποτέλεσμα μπορεί κάποιος να εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά στην πράξη τι σημαινει;

ναι, 70 ,

όσο πιο σκούρα τόσο και περισσότερο κόβει ήλιο και ζέστη, αλλά αν είναι πολύ σκούρες έχεις θέμα ορατότητας στους πλαϊνούς  καθρέφτες , ακόμα και ο ίδιος θα δυσκολεύεσαι να βλέπεις έξω τα βράδια με χαμηλό φωτισμό. Πάντως με 70άρες δεν κατάλαβα διαφορά το βράδυ στην ορατότητα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john1987 είπε

Το νόμιμο όριο στα πλάγια είναι 70 σωστά; Προσπαθώ να βρω τον βέλτιστο συνδυασμό.

Ως προς το αποτέλεσμα μπορεί κάποιος να εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά στην πράξη τι σημαινει;

Περαν του θεματος της νομιμοτητας που προφανως ειναι σημαντικο, νομιζω 75 παρμπριζ και 50 σε ολο το υπολοιπο ειναι η χρυση τομη γιατι και σοβαρη προστασια εχεις αλλα δεν εχεις θεματα ορατοτητας και δεν τραβας την προσοχη για κλησεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...