Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας δει αρκετά επεισόδια, ένα πράγμα με δυσκόλεψε αρκετά., δεν καταλάβαινα πότε έκαναν back to time story μιας και όλοι φαίνεται να είναι ίδια ηλικιακά ενώ λένε πως περνάνε χρόνια. Ωραία σειρά πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mezzanine είπε

Ποτέ εμφανίζεται η Τζέην;

Μετά τον πίθηκο εμφανίζεται 😂 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mourlos είπε

Έχοντας δει αρκετά επεισόδια, ένα πράγμα με δυσκόλεψε αρκετά., δεν καταλάβαινα πότε έκαναν back to time story μιας και όλοι φαίνεται να είναι ίδια ηλικιακά ενώ λένε πως περνάνε χρόνια. Ωραία σειρά πάντως 

Αυτο ειναι επειδη τοσο ο geralt οσο και οι sorcerers δεν γερνανε οπως οι κοινοι θνητοι. Καθε φορα που πηδανε απο storyline σε storyline υπαρχει και αλμα στον χρονο, δεν υπαρχει κανενας συγχρονισμος αναμεσα στα γεγονοτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mourlos είπε

Έχοντας δει αρκετά επεισόδια, ένα πράγμα με δυσκόλεψε αρκετά., δεν καταλάβαινα πότε έκαναν back to time story μιας και όλοι φαίνεται να είναι ίδια ηλικιακά ενώ λένε πως περνάνε χρόνια. Ωραία σειρά πάντως 

Yap το είπα πιο πίσω, από την παρέα σχεδόν όλοι νόμιζαν είναι συνεχόμενο. Οι sorceresses btw δεν μεγαλώνουν εμφανισιακά. Τώρα στην σειρά δεν ξέρω αλλάξανε διαφορα όπως την φάση με την στείρωση που ήταν ότι νάνε και μου φέρανε και τον Galliano/Φουστάνο. :D Γενικά παίζει πολύ discount ηθοποιός, discount fat Russell Crowe για Foltest, discount Maisie για Marilka, discount Kitt για Emyr. :D Καλά η Triss πιο ότι νάνε πεθαίνεις έτσι?! Η Temeria επίσης ψυχή δεν έχει, ένα κάστρο όλο και όλο :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Ablaoublas_542 είπε

Αυτο ειναι επειδη τοσο ο geralt οσο και οι sorcerers δεν γερνανε οπως οι κοινοι θνητοι. Καθε φορα που πηδανε απο storyline σε storyline υπαρχει και αλμα στον χρονο, δεν υπαρχει κανενας συγχρονισμος αναμεσα στα γεγονοτα

Απλά δεν είναι τόσο κατανοητό, ίσως αν έβαζαν μια λεζάντα Χ χρόνια πίσω να καταλαβαίνουμε.. μου πήρε 2-3 επεισόδια να το καταλάβω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mourlos είπε

Απλά δεν είναι τόσο κατανοητό, ίσως αν έβαζαν μια λεζάντα Χ χρόνια πίσω να καταλαβαίνουμε.. μου πήρε 2-3 επεισόδια να το καταλάβω 

Βασικά στο 4ο το καταλαβαίνεις + απαντά σε ορισμένες απορίες.

Μέχρι στιγμής η σειρά είναι πάρα πολύ καλή. 💪 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερος ο Cavil! Παρα πολυ επικη για πρωτη σεζον με ωραιο καστιν,πολυ καλα cgi και πολυ ακριβες με τα βιβλια. Μακαρι να παει καλα, αναμενουμε και 2η!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την χρονική σειρά, στο πρώτο μισό του 4ου το καταλαβαίνεις. Easy.
Για το αν ειναι καλή μεταφορά των βιβλίων, κλαιν δεν μας(με) νοιαζει, και το λοτρ κακή μεταφορά θεωρείται. 
Ελπίζω να απαντάει σε απορίες στα πιο πέρα επεισόδια(έχω δει μέχρι μισό του 4ου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο 4 ειμαι ,πολλα συγχαρητηρια φοβερη μεταφορα.

Απιστευτο game...εεεε σειρα ηθελα να πω

επος ,το πως εμφανιζονται σιγα σιγα οι χαρακτηρες.

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις είδα με τον father το πρώτο επεισόδιο. 

Εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Ο Cavill είναι ότι πιο κοντινό στον Geralt των παιχνιδιών θα μπορούσα να φανταστώ. 

Ο father από την άλλη θα κάτσει να δει ακόμα 3-4 επεισόδια μέχρι να αποφασίσει να πάει για ύπνο. 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά είναι. Πόσο είναι ο father;

Εμένα μου πήρε λίγα επεισόδια να συνηθίσω τον Cavil σαν witcher, καθώς έχει καλοσυνάτη φυσιογνωμία και αρχικά δεν μου κολούσε και επίσης τον είχα συνδέσει με τον superman xD. Αλλά οκ τώρα τον συνήθισα και είναι όντως καλός. Μόλις τελείωσα το 3ο και μου φάνηκε καλύτερο από τα 2 πρώτα. Συνεχίζω..

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MadPax είπε

Μόλις είδα το πρώτο πριν λίγο στην αναμονή στο Gatwick, για να περάσει η ώρα μέχρι την επιβίβαση, περιμένω να γυρίσω Ελλάδα για τα Χριστούγεννα με την οικογένεια,  να το απολαύσω στη μεγάλη οθόνη στο σπίτι, η θέαση στο tablet και στο πόδι δεν είναι ότι καλύτερο. Πρώτες εντυπώσεις θετικές, θα ήθελα τον Καβίλ λίγο πιο "άγριο", θα δω πως θα εξελιχθεί στα επόμενα.

Δεν έχω παίξει τα παιχνίδια, ούτε έχω διαβάσει τα βιβλία, αλλά με βλέπω να αγοράζω PS4 τώρα στα γεροντάματα 😂

Είδα πως κυκλοφορεί στα γνωστά μαγαζιά και η πολωνική σειρά του 2001, αλλά δεν έχει ούτε αγγλικούς υπότιτλους και τα πολωνικά μου είναι ανύπαρκτα.

Είχα δει την πολωνική σειρά στις αρχές του 2008, αμέσως μόλις τελείωσα το 1ο παιχνίδι.

Τα επεισόδια που είδα εγώ, είχαν ενσωματωμένους αγγλικούς υπότιτλους οι οποίοι ήταν με κίτρινη γραμματοσειρά.

 

Αν θέλεις κατέβασε το 1ο επεισόδιο να δεις αν και αυτό που βρήκες εσύ είναι το ίδιο με αυτό που είδα εγώ, οπότε δεν θα σε πειράξουν τα πολωνικά. ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, manost είπε

Είχα δει την πολωνική σειρά στις αρχές του 2008, αμέσως μόλις τελείωσα το 1ο παιχνίδι.

Τα επεισόδια που είδα εγώ, είχαν ενσωματωμένους αγγλικούς υπότιτλους οι οποίοι ήταν με κίτρινη γραμματοσειρά.

Αν θέλεις κατέβασε το 1ο επεισόδιο να δεις αν και αυτό που βρήκες εσύ είναι το ίδιο με αυτό που είδα εγώ, οπότε δεν θα σε πειράξουν τα πολωνικά. ;)

Ευχαριστώ πολύ !

Απ' όσο είδα λίγο που ψάχτηκα στην αναμονή στο αεροδρόμιο, το βρήκα και στο Youtube όλη τη σειρά του 2001 σαν τηλεταινία με αγγλικούς υπότιτλους. Θα το αφήσω όμως να το δω μετά τις γιορτές, που θα επιστρέψω στο Λονδίνο, να περάσει η ώρα μου πιο ευχάριστα, γιατί τώρα θέλω να περάσω όλο το χρόνο μου με την οικογένεια.

Οποιος ενδιαφέρεται ας το αναζητήσει ως The Hexer ή Wiedzmin

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα - η λιγο τηλεοπτικη σκηνοθεσια, το χαμηλο budget συγκριτικα με προσφατες υπερπαραγωγες τυπου GoT, λιγο το pace σε στιγμες κ η αποτομη εισαγωγη στον κοσμο της ιστοριας

Ολα τα αλλα σπερνουν: Καβιλ 100% αψογος, υπολοιπο καστ κ ερμηνειες μια χαρα, σεναριο κ διαλογοι πολυ δυνατα κ καλογραμμενα, δραση πολυ δυνατη κ ειδικα τα one vs one του Γκεραρτ με τερατα, τα οποια φιλερ ειναι απλα αψογα αλλα γενικα, καλο χρυσο αγνο αυθεντικο old school fantasy ρε γμτ. Ενιωθα σε πολλες στιγμες λες κ επαιζα αγαπημενα μου pen and paper rpg ή τα witcher games. Δευτερο αψογο fantasy του ετους μετα το Dark Crystal, μπραβο τους!

 

ανυπομονω για 2η σεζον

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...