Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποιο μαγαζί σαν το 3D hub για να μπορέσεις να προσφέρεις 3Δ εκτυπώσεις κατόπιν παραγγελίας ξέρει κάποιος  εδώ;σε νεκρή ταχύτητα μένει ο  εκτυπωτής εδώ και μερικές μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 λεπτά πριν, Anaisthitos είπε

εχει κοψει κανενας (laser cut) βαση για το heatbed? τι κοστος εχει?

Είχαμε κόψει για τον a8 4-5 παλιότερα και είχε βγει γύρω στο 12-13 αν θυμάμαι καλά το καθένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Είχαμε κόψει για τον a8 4-5 παλιότερα και είχε βγει γύρω στο 12-13 αν θυμάμαι καλά το καθένα

μου λες τιμη για τεμαχιο ετσι? με δικο τους αλουμινιο υποθετω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2018 στις 9:01 ΜΜ, SPANK είπε

Οι οδηγίες πάντως στο manual δεν φαίνονται άσχημες τώρα δεν ξέρω στην πράξη αν και έχω σκοπό να κοιτάω και βιντεάκια.

Δες βιντεακια.Σε οδηγουν πιο καλα.Και κανε το με την ησυχια σου.Μενα 2 απογευματα μου πηρε και δουλεψαν ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 λεπτά πριν, Anaisthitos είπε

μου λες τιμη για τεμαχιο ετσι? με δικο τους αλουμινιο υποθετω?

Ναι (συνήθως δεν συμφέρει με δικό σου υλικό εκτός αν έχεις γνωστό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2018 στις 9:00 ΜΜ, tyf είπε

ρε παιδια απορια το εχω 15 κιλα νημα τον μηνα που τον χαλατε σε παραγγελιες?

και τι παραγγελιες σε ιδιωτες η σε prototyping?

Έχω την ίδια απορία. :-) 

Όχι, τίποτε άλλο, αν υπάρχει εύκολος τρόπος να το εκμεταλλευτείς εμπορικά, να το κάνουμε κι εμείς, να βγάλουμε τα έξοδα :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, georgeadams είπε

Έχω την ίδια απορία. :-) 

Όχι, τίποτε άλλο, αν υπάρχει εύκολος τρόπος να το εκμεταλλευτείς εμπορικά, να το κάνουμε κι εμείς, να βγάλουμε τα έξοδα :D

Ιδιώτες γνωστοί κύριως τώρα τελευταία είχα και αρκετούς φοιτητές που τους εκτυκωνα μοντέλα για μακέτες , σε prototyping σπάνια αλλά έκανα εξυπηρέτηση σε γνωστό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς και είμαι στα τελειώματα του tevo tarantula που μπορώ να βρώ να βάλω γυαλί στο bed , πρέπει να ζητήσω κατι συγκεκριμένο απο κάποιον με τζάμια να μου κόψει ή το αγοράζω απο κάποιο κατάστημα με 3d printers εδω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, SPANK είπε

Μιάς και είμαι στα τελειώματα του tevo tarantula που μπορώ να βρώ να βάλω γυαλί στο bed , πρέπει να ζητήσω κατι συγκεκριμένο απο κάποιον με τζάμια να μου κόψει ή το αγοράζω απο κάποιο κατάστημα με 3d printers εδω ?

τα δικά μου τα κόβω σε ένα με τζάμια στη γειτονιά και δεν μου παίρνει πάνω απο 2€ για το 200*200, εκτός αν πάς σε tempered, οποτε θα χρειαστεί να βρεις καποιον που κάνει σόμπες ή τζακια για να σου κόψει ορυκτο, με κόστος περιπου στο 10€ αλλα εξαιρετικό σε πρόσφυση

 

Επεξ/σία από alienrba
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 λεπτά πριν, SPANK είπε

Μιάς και είμαι στα τελειώματα του tevo tarantula που μπορώ να βρώ να βάλω γυαλί στο bed , πρέπει να ζητήσω κατι συγκεκριμένο απο κάποιον με τζάμια να μου κόψει ή το αγοράζω απο κάποιο κατάστημα με 3d printers εδω ?

Πάμε στο τζάμα της γειτονιάς σου ζητά να σου κόψει τζάμι η καθρέπτη από κάποιο ρεταλι στις διαστάσεις του bed (εγώ πρόστιμο 3μμ πάχος) ανάλογα το μαγαζί παίζει να σε χρέωση 1-2 ευρώ αλλά αν είναι από ρεταλι για πέταμα πολύ πιθανών να μην πάρει και τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Πάμε στο τζάμα της γειτονιάς σου ζητά να σου κόψει τζάμι η καθρέπτη από κάποιο ρεταλι στις διαστάσεις του bed (εγώ πρόστιμο 3μμ πάχος) ανάλογα το μαγαζί παίζει να σε χρέωση 1-2 ευρώ αλλά αν είναι από ρεταλι για πέταμα πολύ πιθανών να μην πάρει και τίποτα

 Ωραία οποτε δεν χρειάζεται κατι ιδιαίτερο λόγω θερμοκρασιών που ειναι εκτεθειμένο.

Πάχος να πάρω 3mm εχει σημασία το πάχος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...