Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
4 λεπτά πριν, SPANK είπε

 Ωραία οποτε δεν χρειάζεται κατι ιδιαίτερο λόγω θερμοκρασιών που ειναι εκτεθειμένο.

Πάχος να πάρω 3mm εχει σημασία το πάχος;

Eχω εκτυπωση αρκετες φορες; και abs στους 100 βαθμους δεν ειχα θεμα , 2-3 φορες που το εσπασα ηταν γιατι προσπαθησα να βγαλω την εκτυπωση πολυ νωρις και το ζορισα εγω

οσο πιο παχυ παρεις τοσο περισσοτερη ωρα κανει να ζεσταθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Eχω εκτυπωση αρκετες φορες; και abs στους 100 βαθμους δεν ειχα θεμα , 2-3 φορες που το εσπασα ηταν γιατι προσπαθησα να βγαλω την εκτυπωση πολυ νωρις και το ζορισα εγω

οσο πιο παχυ παρεις τοσο περισσοτερη ωρα κανει να ζεσταθει

Ωραία οποτε θα πάρω 3mm και βάση αυτο κανω το leveling σωστά ; , γιατι φαντάζομαι αν πάρεις αλλο πάχος μετα θέλει και αλλο leveling ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, SPANK είπε

Ωραία οποτε θα πάρω 3mm και βάση αυτο κανω το leveling σωστά ; , γιατι φαντάζομαι αν πάρεις αλλο πάχος μετα θέλει και αλλο leveling ;

Nαι το βαζεις το στιριζεις καπως και κανεις πανω με αυτο leveling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τωρα τελευταια παρατηρω ενα προβληματακι στο simplify

ενω στην αρχη μου βγαζει τα μοντελα κεντρο , μολις παω στο preview mode τα παει λιγο πιο εκει ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Anaisthitos είπε

αναλαμβανει κανενα μαγαζι στη θεσσαλονικη κοπη laser για 1-2 τεμαχια? σε δυο μαγαζια που ρωτησα δεν μπαιναν καν στο κοπο

Η veta και η mac steel, αλλα είναι και οι δυο αρκετά ακριβες εταιριες. ποια κομμάτια θέλεις να εκτυπώσεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κατα 99% στην mac steel τα ειχα κοψει , βεβαια αργουσαν παρα πολυ να απαντησουν , επρεπε να παρω καμια 10αρια τηλεφωνα για να μου στειλουν τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

κατα 99% στην mac steel τα ειχα κοψει , βεβαια αργουσαν παρα πολυ να απαντησουν , επρεπε να παρω καμια 10αρια τηλεφωνα για να μου στειλουν τιμη

θελει πολυ υπομονή στη macsteel. Κάνε μια ερώτηση και στον Δεληγιάννη, μήπως σου πουν κάτι καλύτερο

Επεξ/σία από alienrba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις, θελω να κοψω την βαση του heatbed, ε και επι την ευκαιρια να κοψω και κατι αλλα μικρα κομματια για μια αλλη κατασκευη που φτιαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 λεπτά πριν, alienrba είπε

θελει πολυ υπομονή στη macsteel. Κάνε μια ερώτηση και στον Δεληγιάννη, μήπως σου πουν κάτι καλύτερο

Ειχε δωσει καλυτερη τιμη αλλα εστειλα προκαταβολη , και μετα απο 2 βδομαδες και ενας θεος ξερει ποσα τηλεφωνα μου την επιστρεψαν γιατι δεν ειχαν αλουμινιο 3 η 4 mm (και καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Ειχε δωσει καλυτερη τιμη αλλα εστειλα προκαταβολη , και μετα απο 2 βδομαδες και ενας θεος ξερει ποσα τηλεφωνα μου την επιστρεψαν γιατι δεν ειχαν αλουμινιο 3 η 4 mm (και καλα)

Εμενα η maksteel μου πεφτει κοντα, οποτε θα παω να τους ζαλισω αυτοπροσωπως :P

Επεξ/σία από Anaisthitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα damper για όλα τα μοτέρ AnetA8,κάποιος να προτείνει βάση για το μοτέρ του τραπεζιού Y που να μην εμποδίζει&βρισκει στο τραπέζι,γιατί βάζοντας σε am8 frame το damper στο σιγκεκριμενξ μοτέρ βρίσκει στο τραπέζι και,δεν κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...