Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, Nemo1776 είπε

οπότε αποκλείετε να θέλει αλλαγή το nozzle και είναι μάπα το filament πάντως κανε του ένα cold pull με διαφορετικό χρώμα από ότι έχεις μέσα για να δεις αν σου τραβήξει τίποτα

Εννοεις πως το esun ειναι μαπα ή πως με την υγρασια ειναι πλεον αχρηστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εννοώ ότι φαίνεται ότι πήρε υγρασία αν σε ενδιαφέρει  πάρε ένα αποξηραντή τροφίμων αυτός πχ είναι κάλος

στους 35c για 15-20 ώρες είσαι μια χαρά μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Nemo1776 είπε

εννοώ ότι φαίνεται ότι πήρε υγρασία αν σε ενδιαφέρει  πάρε ένα αποξηραντή τροφίμων αυτός πχ είναι κάλος

στους 35c για 15-20 ώρες είσαι μια χαρά μετά

Αμα παρω αποξηραντη θα μπορω να τον χρησιμοποιω μονο για νημα ή θα μπορω να βαλω και τροφιμα μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήθελα ένα φως για το βράδυ να οπότε τύπωσα την Minas Tirith πως σας φαίνεται ? τώρα απλά την έβαλα απάνω στην λάμπα για να δω πως φαίνεται θα πάρω μια led ταινία να βάλω στην βάση,πάντως δείχνει καλό

10% infill 0,2 LH 25 ώρες περίπου

received_422582865473415.jpeg.9f7b7e8c0b7a6d4659d8d134c3cf2b61.jpeg20210307_210032.jpg.d2b966749b29dc952c97d5f211efd0f2.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει πως καθε φορα που ο ender 3 μου εκτυπωνει ενα top layer αφηνει μια γραμμη σε ολοκληρο το layer. Νομιζω φαινεται καλυτερα απο οτι μπορω να το εξηγησω στην φωτογραφια, μπορει να βοηθησει καποιος?

benchy.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ένα τζάμι Creality για τον Ender 3 pro και μαζί μου έδωσαν δώρο 5 ακροφύσια. Το ένα γράφει 0.2 το άλλο 0.4 το άλλο 0.5 το άλλο 0.6 και το άλλο 0.8.

Επειδή είμαι νέος στο χόμπι αυτά πότε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιησε το 0,4 προς το παρον .....αν ριξεις και μια ματια εχει πολλα βιντεο για τις μυτες για το πως και τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, chpetros είπε

Πήρα ένα τζάμι Creality για τον Ender 3 pro και μαζί μου έδωσαν δώρο 5 ακροφύσια. Το ένα γράφει 0.2 το άλλο 0.4 το άλλο 0.5 το άλλο 0.6 και το άλλο 0.8.

Επειδή είμαι νέος στο χόμπι αυτά πότε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω?

Χονδρικά όσο μικρότερη τόσο μεγαλύτερη λεπτομέρεια μπορείς να πάρεις, βέβαια αυξάνεται αρκετά ο χρόνος εκτύπωσης

Και το αντίθετο στις μεγαλύτερες λιγότερη λεπτομέρεια αλλά πιο γρήγορος χρόνος εκτύπωσης βολεύει σε μεγάλες εκτυιωσεις με ελάχιστη λεπτομέρεια

Ξεκινά με 0,4 αρχικά και όσο αποκτάς εμπειρία κάνεις δοκιμές και με άλλα νούμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chpetros είπε

Πήρα ένα τζάμι Creality

Εγώ είμαι σε αναμονή ενός ender 3 pro κι έχω απορίες: το τζάμι είναι must; Επειδή το bed δεν είναι εντελώς επίπεδο;

Και τι είναι το ' τζάμι Creality'; Νόμιζα ότι χρειάζεται απλό τζάμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...