Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ: Νέα ειδικά τέλη εκτελωνισμού για δέματα εκτός Ευρωπαικής Ένωσης


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να δω λογικες τιμες στην Ελλαδα να αγορασω απο εδω εννοειται.

Αλλα οχι να βλεπω x3 τιμη προϊντος στην Ελλαδα συγκριτικα με της Κινας.

Ειναι λιγο κοροϊδια...

 

x3 λιγο ειπες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλητεία! Αλητεία! Αλητεία!

Αρκουδειδες!

 

ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ

 

-Χαίρομαι που κλείνουν τα σύνορα...ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΟΥΣ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει το 1.5 ευρώ φίλε. Τις προάλλες ανέβηκε ΚΑΙ αυτό!

20479733_10212391474614602_7516949277692

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε, έχω να στείλω από το Πάσχα δέμα...Δηλαδή 2,60 είναι η κατώτατη ταρίφα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καταστήματα πάντως έχουν και κόστος συσκευασίας όχι μόνο αποστολής. Εκτός αν νομίζετε ότι ένα κουτί είναι τζάμπα ή από εκεί που αγοράζετε τα τυλίγουν σε χαρτοπετσέτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου φαίνετε θετικό. Πάνε μάλλον να φτιάξουν το χάος που ο καθένας όριζε ένα ποσο στην τύχη. Τώρα πάει βάση πίνακα και ξέρεις τι πληρώνεις. Ελπίζω βέβαια τα φθηνά του τύπου μία θήκη κινητου να ειναι δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καταστήματα πάντως έχουν και κόστος συσκευασίας όχι μόνο αποστολής. Εκτός αν νομίζετε ότι ένα κουτί είναι τζάμπα ή από εκεί που αγοράζετε τα τυλίγουν σε χαρτοπετσέτες

 

Πλάκα κάνεις? 2.5 EURO συσκευασίες τουλάχιστον βάζουν.

Πόσες φορές αγοράζω από Ελληνικό μαγαζί μόνο και μόνο για την υπερπολυτελή συσκευασία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το κάνουν να αγοράζετε από ελληνικά μαγαζιά που μου μάθατε όλοι τους κινέζους και δεν αφήνετε ένα ευρώ στα ελληνικά καταστήματα .

 

Να πω πως μιλάμε για φρούτα και λαχανικά να το καταλάβω να στηρίξουμε τον Έλληνα παραγωγό που θα πρεπε να βγαίνει και πιο φθηνός στο κάτω κάτω.

 

Αλλά όταν συγκρίνουμε μεταπωλήσεις όπου ο καθένας πουλά το εισαγόμενο όσο γουστάρει να στηρίξουμε τι ακριβώς; τον αέρα κοπανιστό;

 

Κάθε δουλειά πρέπει να έχει ένα νόημα. Αν είναι να μου εισάγει προϊόντα η infoquest και η κάθε infoquest και να τα χτυπά όσο γουστάρει με αποτέλεσμα να μου ρχεται πιο φθηνά να πάω εγώ ο ίδιος με το αεροπλάνο και να το πάρω αυθημερόν, ε ας το κλείσει το μαγαζάκι γιατί δε προσφέρει τιποτα στην αγορά.

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεμα από gearbest με πραγματα αξιας περίπου 25€ ήρθε σε 20 μερες μεσω Σουηδίας χωρίς τελωνείο.

 

Δέμα σαν το παραπάνω με αξια περίπου 28€ μεσω ολλανδιαςείναι εδώ και 20 μερες στο αεροδρόμιο. Στην σελίδα του "ολλανδικου ΕΛΤΑ" εγραφε ότι εχει φτασει Ελλαδα ενώ στου ΕΛΤΑ ελεγε ότι είναι ακομα Ολλανδια. Όταν πήρα τα ΕΛΤΑ, μου είπαν ότι μπορεί να εχει φτασει ο σακος που είχε το πακέτο αλλα να μην εχει ανοιχθεί/επεξεργαστεί ακομα. Μετά από 20 μερες ανοιχθηκε χθες.

 

Οπότε και από Ελλαδα να είναι η φωτογραφία.... δεν θα μου κανει εντύπωση

 

Δεν εχω ξαναγορασει από Κίνα και οι 2 παραπάνω παραγγελίες εγιναν πιο πολύ για να δώ πως θα παει. Και βασικα βρήκα πολλα μπλιμπλικια μαζεμενα στο gearbest ενώ εδώ θα επρεπε να παραγγείλω από 10 διαφορετικα καταστηματα. Με 10 φορες μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φέρεις και από Αμερικη-ebay που σου λέει από κάτω έξοδα τελωνείου 20€,πληρώνεις κι εδώ κάτι έξτρα;Υποθέτω όχι γιατί έρχεται με κούριερ.

 

Υγ)Παραγγελία πάντως από gearbest 100€ πριν 1μιση μήνα,μου ήρθε μέσω Ολλανδίας και έδωσα 3€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 στα 5 δέματα το τελευταίο 2μηνο χρεωθήκαν  από τα ΕΛΤΑ με καπέλο 3€ για πράγματα αξίας  κάτω των 15 ευρώ,  το τελευταίο το πήρα  προχθές και δεν είχε χρέωση. Επίσης σήμερα που έστειλα δέμα εσωτερικού με ενημέρωσαν πως έχουν αλλάξει  η  χρέωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κριμα γτ τα ελτα ειχαν σουπερ τιμες

Super τιμές, αλλά μήπως έμπαινε μέσα? :P

 

Δεν ξέρω αν έχει πάρει το μάτι/αφτί σου την οικονομική κατάσταση των ΕΛΤΑ, που "έκλεβε" μέχρι κι από την ΔΕΗ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...